2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
bizim de kontrolümüz vardı bugün. kalça usg miz yapıldı sorun yok.
6.400kg 59cm olmuşuz. tam 2 aylığız.
gelecek ay göz muayenesi ve rota aşımız olacak. menenjit aşısını bizim doktorumuz 1yaş sonrası öneriyor. o şekilde planlama yapacağız.
karnımızda isilik gibi döküntülerimiz vardı baya arttı. sıkıntılı birşey değil yediklerinden olabilir dedi. temiz tut. çok kalın giydirme dedi. ben gülsuyu sürdüm bugün banyo sonrası
Rezene içiyor musun o döküntü yapabiliyor

Kızlar 9 kasımda doğum yaptım 2 aY olacak neredeyse göğüs çatlağı yaşayan en etkili çözümü olan var mı çok acıyor emzirmek bile istemiyorum canım yandığı için.
Silikon göğüs ucu benim yaralarımı 3 günde geçirdi tavsiye ediyorum e bebekten almıştım çok rahat ettim silikonla da açıyor ama sonra geçiyor

Ben doğduğu günden itibaren hem meme hem mama verdim hastanede verdi ilk ebeler. Sütüm azdı ve çok aciyordu meme ucum. Daha sonra mamayı günde iki keze indirdim sabah ve akşam. Ardından günde bir kez akşama indirdim 60 cc ve ya 90cc veriyordum. Bu süreçte meme yaralarım geçti, kendimi toparladim, elektrikli pompa aldım o çok artırdı sütümü, biraz daha uykumu almaya başladım derken sütüm arttı, artık kendo sagdigim sütü vetmeye başladım akşam bir kez 70-80cc kadar. Onun dışında emiyor. Biberona çok alışsın istemiyorum o yüzden günde bir kez akşamla sınırladim. O zaman da ben dinleniyorum babası veriyor biberonla.
Elektrikli pompa sütümü arttırdı demişsin ya nasıl kullandın canım? Günde 2-3 kez sağıyorum demiştin bebeği emdirdikten sonra mı sağıyorsun? Ben hiç uykumu alamıyorum ne zaman az uyusam sütümde az oluyor gerçekten 😔

Yok canım ben Kocaeli Medical parkta yaptım doğumu ☺️ İnşallah bi sıkıntı olmaz da yaptırırız ya nasıl zor muydu çok ağladı mı ya bizimki pek ağlayan bir çocuk değil ağladığında hiç kıyamıyorum 😞 ama ileride travma olsun istemiyorum yaptırmam lazım
Valla 15 dk sürdü tam ağlamadı desem yalan olur ağlıyolar ya bizimkide sğlayan bi çocuk değil ama lokal anestesi olunca illaki iğneyi hissediyor bide el ayak tutuncu rahatsız olıyorlar ama iyileşme süreci çok hızlı 3/4 güne hiç bişeyi kalmamıştı dkktır fitille krem verdi hergünde suya sokmak çok iyimiş hergün suya 10 dk bekletin dedi

Günaydın hanımlar 💞
Oğlumun ağlamaktan sesi kısılmış çıkmıyor.Ben ise belim iki kat yürümekte dahi zorlanıyorum. Memelerim ilk kez acıyor bu zamana kadar krem bike bir kaç kez sürmüştüm sanırım oğlumun ağzı pamukcuk olmuş emin değilim mama kalıntısı da olabilir. Haftada 3 4 kez karbonatlı suyla siliyordum aslında su da veriyorum. Memeyi tutarken emmek istiyor ama ağlıyor kızarana kadar dilindrn çıkıyor acaba acısı mi var yutkundukca da ağlıyor .Kafasını geri itip kafayı sağa sola çeviriyor.
2.ayda doktorumuz sağlık ocağına gideceksiniz hast gelmeyin dedi.Hos orası da bi boy kilo baktı.
60 cm 5400 kg olmuş kilosu az gibi geldi bana ilk 3 hafta hiç kilo alamamıştı ondan heralde.
Cildi aşırı kuru ne surecegimi şaşırdım şimdi de vazelin aldim bide yüzünde böyle bisey dün cıktı .
Sürekli farklı farklı biseyler sürüyorum ondan mi böyle acaba.
Uykusu dün düzeldi şükür.
Ben de gergin mutsuz sinirli bir haldeyim
Bence farklı seylee sürme çok hassas ciltleri henüz. Doktor bize surceksen bir tek hindistan cevizi yağı sür ve her gün cildini ılık su ile nemlendir demişti. Eğer termometren yoksa evdeki nemi de ölçen termometre almanı öneririm. Biz aldık nem seviyesini yüzde ellide tutuyoruz. Buhar makinesi var odanın uzak bir kosesinde çalışıyor sürekli. Kalorifer yanan evler çok kuru oluyor çünkü.

Bizim de kulaklarda oldu sivilce ama üstü beyaz sarımsı kabuk tutmuş çok sinir bozucu bende de alerjik durumlar rahatsızlıklar var benden yavruma geçmiş
Bende de bir sürü cilt hastalığı var doktor cildi kuru demişti bol bol nemlendir ama bi ise yaramıyor. Muhtemelen bana çoğu krem losyon iyi gelmiyor oğluma da öyle olacak gibi

Kızlar bebişin bütün kıyafetlerini ütülüyormusunuz. Ben ütülemeden hiçbirşey giydirmiyorum ama artık çok yoruyor bebekte durmayınca
Her şeyini ütülüyorum ağız bezlerini de önce sabunlu suyla ocakta kaynatıp öyle makinaya atıyorum canım. Çok yoruyor haklısın ben ütüyü 4 5 kez açıp kapattigim oluyor ama cildi çok hassas makinadaki çamaşırlarını da çift durulama yapıyorum. Çok uğraştırıyor bu işlemler

Bence farklı seylee sürme çok hassas ciltleri henüz. Doktor bize surceksen bir tek hindistan cevizi yağı sür ve her gün cildini ılık su ile nemlendir demişti. Eğer termometren yoksa evdeki nemi de ölçen termometre almanı öneririm. Biz aldık nem seviyesini yüzde ellide tutuyoruz. Buhar makinesi var odanın uzak bir kosesinde çalışıyor sürekli. Kalorifer yanan evler çok kuru oluyor çünkü.
Doğru diyorsun Incia nin ürünleri iyi gelmişti biobaby konak sampuani ve kremle losyonunu aldim O bozdu sanırım. Nasıl nemlendireyim tülbent i ılık suyla ıslatıp silsem olur mu .bide banyodan sonra böyle oluyir kuruyor iyice.Evdeki nemi olcmuyor aklımda alayim peteğin üstüne su koyuyorum bide ıslak havlu ama ise yaramıyor sanirim .

Kızlar bebeklerin dilindeki beyazlık pamukçuk oluyor sanırım onu nasıl geçirebiliriz karbonatlı su ile silme diye biliyordum ama internette yanlış olduğu yazıyor siz ne yaptınız
BEnde oyle okumustum ama doktor bana karbonatli su ile silmemi soyledi bende oyle yapiyorum

Biz de 8 gunde bir kaka yapiyoruz doktora her gittigimde soyluyorum normal diyo suan bende hipp mama kullaniyorum sadece gece yatarken bazen sutum yetersiz kaliyo acaba mamayi degistirsem mi sıkıntı olur mu zeytinyag iciriyorum surekli ise yaramiyo sut olsun diye denemedigim sey kalmadi ama bana kilo olarak geri donuyo cok sinir bozucu
Bende mama hipp kullaniyorum cnm bizimkide 5gunu falan buluyor kaka yapmasi ama doktor sivi ve cok yaptigi icin normal kabiz degil dedi toplu yapiyormus bizimkisi

Kızlar bebişin bütün kıyafetlerini ütülüyormusunuz. Ben ütülemeden hiçbirşey giydirmiyorum ama artık çok yoruyor bebekte durmayınca
Ben utuluyorum canim

Kızlar doğum sonrası eşlerinizle yakınlaşmanız nasıl geçti benim baya canım yandı. Vajinismus geçmişim var belkide o yuzden çok kasıldım

Ben de kocaeli medical parkta yaptım doğumu, yılbaşından sonra da sunnet yaptiricaz, siz sünnetide mi medicalde yaptıracaksınız ?
Hayır canım Konak’ta yaptırmayı düşünüyorum medicalde doktorumuz Ali Eynallı kendisi de önerdi konaktaki cerrahı Medical gereksiz pahalı yapıyor 2 bin civarıymış orada yarın Konak hastanesine muayeneye gideceğiz içime sinerse yaptıracağım ama çevremde çok kişi Aykut beye yaptırmış memnunlar Ali hoca da yönlendirince medicale durduk yere o kadar para vermek istemedim Konak bin liraya yapıyor
Ben doğmadan bebeğin eşyalarını hazırlarken bir heves ütüledim hepsini Doğumdan sonra bir kere bile ütülemedim fırsat olmadı açıkçası ihtiyaç da hissetmedim eksikliğini de🙈

X