2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Merhaba Mutlu anneler 💕
Mama ve meme alan bebeği beslenme saatini nasıl düzenliyorsun ben mamayı azaltacağıma çoğaltıp memeyi azalttığımı farkettim sadece emzirdiğini zaman ağlıyor üstüne mama da veriyorum öyle doyuyor
Ben geçen haftaya kadar sadece gece yatarken ve öğlen 1 kere veriyordum mama. Ama şimdi göğsüm yara oldu 😪

bizim de kontrolümüz vardı bugün. kalça usg miz yapıldı sorun yok.
6.400kg 59cm olmuşuz. tam 2 aylığız.
gelecek ay göz muayenesi ve rota aşımız olacak. menenjit aşısını bizim doktorumuz 1yaş sonrası öneriyor. o şekilde planlama yapacağız.
karnımızda isilik gibi döküntülerimiz vardı baya arttı. sıkıntılı birşey değil yediklerinden olabilir dedi. temiz tut. çok kalın giydirme dedi. ben gülsuyu sürdüm bugün banyo sonrası
Maşallah canim çok güzel büyümüşsünüz 🧿

Ben mamayi tamamen kestim artık. Sadece akşam 60cc veriyordum önceden şimdi akşam 60cc sagdigim sütü veriyorum onun dışında memede. Gaz problemi azaldı ama bitmedi. Hala akşamları bir damla da olsa infacol gaz damlası veriyoruz. Kaka yapmadan önce akşamları yine huzursuzlaniyor. Bu arada ben de laktozsuz süte geçtim 10 gündür. 3 ay dolana kadar bağırsakları böyleymiş bebeklerin.
Bu arada 4 Kasım doğumlu benim bebeğim neredeyse 2 aylık olacak yakında. Ama hala oyunla oyalayamiyoruz. Sizler nasıl ve hangi oyunlarla oyaliyorsunuz? İsmini söyleyince bebeginiz size bakıyor mu? Sesli gülüyor mu?
Bizim de iki aya 10 gun var canım. Parmağımı ari yapıp ses cikarip viz viz takip etmesini sağlıyorum. Oraya buraya konuyor ari.. bunu seviyor. Bir de ari viz viz , ceviz qdam kirmizi balik acigorum ben de söylüyorum elini kolunu oynqtip bqcaklariyla bisiklet falan çeviriyorum hem de gaz çıkarmasına yardımcı oluyor..şark söylüyoruz o da mikirdaniyor. Sesli çığlık atar gibi guluyor kıkirdama gibi değil de .. adini söyleyince bakmıyor canim.. belki ses oldu diye donwr bakar ama adına bakmıyor. Kart aldim bir de hepsini sevmedi ama bazılarına 10 dk falan bakıp mikirdaniyor.. oyunları yazsak aslinda fikir olur.. herkes oynadığı bebegin sevdigi oyunu yazabilir mi..

Ben kaçırmışım mamayı tamamen nasıl kestiniz benim bebeğim emmeyi seviyor ama sütüm az geliyor diye mama veriyorum farkettirmeden ki bu sefer daha az süt veriyorum siz nasıl yaptınız
Ben doğduğu günden itibaren hem meme hem mama verdim hastanede verdi ilk ebeler. Sütüm azdı ve çok aciyordu meme ucum. Daha sonra mamayı günde iki keze indirdim sabah ve akşam. Ardından günde bir kez akşama indirdim 60 cc ve ya 90cc veriyordum. Bu süreçte meme yaralarım geçti, kendimi toparladim, elektrikli pompa aldım o çok artırdı sütümü, biraz daha uykumu almaya başladım derken sütüm arttı, artık kendo sagdigim sütü vetmeye başladım akşam bir kez 70-80cc kadar. Onun dışında emiyor. Biberona çok alışsın istemiyorum o yüzden günde bir kez akşamla sınırladim. O zaman da ben dinleniyorum babası veriyor biberonla.

Ben geçen haftaya kadar sadece gece yatarken ve öğlen 1 kere veriyordum mama. Ama şimdi göğsüm yara oldu 😪
Yara için tahin üzerinde biriken yağı kullan canım iyi gelir kantaron yağı da çok iyi gelir mümkün olduğunca gögsünün kahve kısmını vermeye çalış ucunu alırsa geçmez

Maşallah canim 🧿 benim de gecen hafta fikrim buydu , taki goguslerim yara olana kadar 😔😔 1 haftadur gogus yaralarimla uğraşıyorum. Çok berbatmış, günde 2 kez veriyorduk, bu hafta bazen gün de 3 bazen de 4 olduğu da oldu 😥😥😪😪 tez zamanda yaralarımın gecmesi icin dua ediyorum.ins biz de mamayı bırakırız, ama bu esnada acıdan sütüm de azaldı gibi sanki 🙄🙄😔
Benim de çok acımıştı hala ara ara aciyor. Her gün sıcak duş alıp masaj yapıyorum bir de bebek sadece ucunu emmesin diyorlar o da acıtıyor

göğüs yaraları birçok kişinin coşmuş yine ben de tam rahatlamıştım ki iki gündür feci acıyor ayaklarımı acıdan yerlere vura vura veriyorum yine de bu akşam fark ettim sağ göğüs ucum kırmızılık var koptu mu çatladı mı anlamadım çok acıyor orası ama işte yine de veriyorum mecbur, hamilelikte de ayaklarım ödemden şişten fena olmuştu ayak tırnaklarım batmıştı Doğumdan sonra ödemlerle bir çoğu gitti ama sağ baş parmağım fena, şişti kızardı ağladım bugün açısından buz koydum iltihap aktı annem kocakarı birşeyler yaptı parmağıma bağladı inşallah işe yarar olmazsa bana hastane yolları 🥲

Merhaba Mutlu anneler 💕
Mama ve meme alan bebeği beslenme saatini nasıl düzenliyorsun ben mamayı azaltacağıma çoğaltıp memeyi azalttığımı farkettim sadece emzirdiğini zaman ağlıyor üstüne mama da veriyorum öyle doyuyor
Alışmış bence devamının geleceğini biliyor.meme de uzun süre tutmayı dene bakalım işe yarayacak mı. Çıkınca göğüs ucunu sık eğer süt geliyorsa burnuna sür biraz kokusunu alsin sonra agzina göturursun

Kızlar bu bebeklerin uykusunu nasıl ayarlıyosunuz bizim ki akşam üstü 4 de uyudu 7 30 da kalktı saat gece 2.5 yeni uyudu bakalım ne kadar uyuyacak 10 dk bir kalkıyo. Sabah da 8 de kalkıp işte saat 4 de kadar uyumuyor son günlerde memeye De çok düştü ataklar mı ne varmış onu yaşıyo sanırım. Bir kaç gündür de feci şekilde bel ağrım başladı bazen 2 adım atamıyorum 😥😥

9. Haftaya girdik her aksam 9 la gece 2 arasi agladi oglum surekli emmek istedi gazlı bi bebekti 2 gündür rahatladık 3 saate bir emzirmeye çalışıyorum tek yaptığım bu farklı olarak. Midesindeki sindirilmiş süt ve yeni gelen sütün sıcaklık farkı gaz yapıyormuş. Emmek için ağlayınca babaya veriyorum baska odada emzikle siyah beyaz zeka kartlarıyla oyalıyor. En az 2.5 saati bulunca artik veriyorum memeyi. 2 gündür sakin. Keske daha önce okusaydım diyorum sut karışması meselesini. Umarım size de çözüm olur.
Benim bebekte her aksam o saatlerde huysuz agliyor dalamıyor.3 saat olmadan meme vermiyelimmi yani dogrumu anladim.alti temiz karni tok uykusu var uyumuyor.bende acmi diye memeye tutuyorum dahacok agliyor bagiriyor.pışpişliyoruz yine agliyor.bence reflüsü var.geğirse rahatlıcak sanki.ara ara az az emince anlamiyorum doyuyormu.ama o saatlerde reflüsü var bence

Memeye dönüşlerde emzirme hemşireleri ilk biberonu ne kadar kullanıyor diyor ikinci emzik var mı diyor.
Emzik bir müddet sonra doyma hissini azaltıyormuş.bebek memeden uzaklaşıyor.
İnşallah gönlünce emer 🙏
Canım ben aslında mamayı 10 gündür sadece gece veriyordum yavaş emiyor ve gece ikimiZi de tüketiyor diye. Ama baktım bu şekilde tek benim sütümle kilo alamıyor emziktir suçlusu dedim. O yüzden dediğin gibi emziği uzaklaştırıp memeye yönlendirmeye çalışıyorum. Bu sefer de sık emzirmekten meme uçlarım mahvoldu😩

Kızlar 48 günlük olduk bugün aşırı olmayan bir kanamam oldu regl olabilir mi bu ? Doğumdan sonra ne zaman başlar regl bilginiz var mı🙄
Benim 36. gün filan başladı dün bitti 43 te. Önce az sonra aşırı yoğun geldi doktorumuz normal dedi. Normal doğum yaptım ben, 2-3 ay yoğun kanaman olabilir dedi ama sanırım bu herkes için geçerli

Selamlaar 😍 Buda bizim 1 aylık fotimiz olsuun 🥳 Mihra kuş Eki Görüntüle 2747418
Maşallah Mihra kuşa pek tatlı🧿
gelecek ay rota aşımız. fiyat sormadım. medicana farabi aydınol doktorumuz. ben memnunum kızımı da ona götürüyorum. ben çok gereksiz yorum yapan doktorları sevmiyorum bana relax doktor olacak🤣🤣çünkü ben kendim de rahatımdır. o sebeple memnunum
Evet canım yanlış okumuşum😊Teşekkürler

Merhaba Mutlu anneler 💕
Ben once emziriyorum canim sonra ustune mama veriyorum 2saat sonra tekrar emziriyorum 3.saatte mama veriyorum sutum yetti gibi hissedersem o ogun mamayi atliyorum ama 2saat sonra yine mememi veriyorum kafama gore takiliyorum vlla pejte rutin de olmuyo canim hissiyata gore valla sutum cok degisken cunku bazen cok oluyo bazen olmuyo cunku

Kızlar uyumuyor çünkü gaz var
Ve kaka yapamıyor
Damlalar fayda etmedi
Nolck bu halimiz bilemedim
Nurse hurvey gaz damlasini denedin mi canim ama kakasini yapmadigi icinde rahatsizdir ben bezini acip ayallarini bisiklet surer gibi capraz bir sekilde yavas ca hareket ettiriyorum o sekilde cok guzel kakasini yapiyor

Canim ben 51.gunde adet oldum senindw adet olabilir zaten 3 4 gun surerse bilki adet ama kesilirse ara kanama olabilir

Gazi en az yapan Mama tavsiyeniz var mi
Ben humana kullanıyorum
Güya en az bu dediler ama bilemiyorum
Gazi var kakada zorlaniyor
Canim ben ilk once hip kullandim kakasinda zorlandi suan aptamil kullaniyorum birde tavsiuem biberonu degisme imkanin varsa onu degis ill ogljmda drbrows biberonj kullandim hic gaz sikintisi cekmedik biberonda ozel aparat var icinde gaz yapmasin diue kizimda bulamamistim avent almistim gaz yapiyordu sonra dedim biborunu siparis verdim netten dun elime gecti kusmasi bile neredeyse yok oldu ama pahali bir biboron 250 tl aldim

X