2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Hayır canım Konak’ta yaptırmayı düşünüyorum medicalde doktorumuz Ali Eynallı kendisi de önerdi konaktaki cerrahı Medical gereksiz pahalı yapıyor 2 bin civarıymış orada yarın Konak hastanesine muayeneye gideceğiz içime sinerse yaptıracağım ama çevremde çok kişi Aykut beye yaptırmış memnunlar Ali hoca da yönlendirince medicale durduk yere o kadar para vermek istemedim Konak bin liraya yapıyor

Ben doğmadan bebeğin eşyalarını hazırlarken bir heves ütüledim hepsini Doğumdan sonra bir kere bile ütülemedim fırsat olmadı açıkçası ihtiyaç da hissetmedim eksikliğini de🙈
Biz de ali eynalliya gidiyorduk, ama erdal pazar gelmiş medical parka artik ona gidicez kontroller için. Konaktaki doktoru ben de duydum cok öneriyorlar onu düşündük bizde sunnet icin bakalım. Medical cok pahali gerçekten 🤦🏻‍♀️

Biz de ali eynalliya gidiyorduk, ama erdal pazar gelmiş medical parka artik ona gidicez kontroller için. Konaktaki doktoru ben de duydum cok öneriyorlar onu düşündük bizde sunnet icin bakalım. Medical cok pahali gerçekten 🤦🏻‍♀️
Aynen sigortamız da karşılamıyor o yüzden medicalde yaptırmayacağız yarın gidip görüşelim yine yazarım ☺️

Hala onunkileri ayrı yıkıyorum ama ütülemeyi bırakalı çok oldu 🙈🙈

Utulemiyorum canim ben..

Memnunum cnm hatta 1 kac gundur biraktim gaz damlasini cnm

Her şeyini ütülüyorum ağız bezlerini de önce sabunlu suyla ocakta kaynatıp öyle makinaya atıyorum canım. Çok yoruyor haklısın ben ütüyü 4 5 kez açıp kapattigim oluyor ama cildi çok hassas makinadaki çamaşırlarını da çift durulama yapıyorum. Çok uğraştırıyor bu işlemler

BEnde oyle okumustum ama doktor bana karbonatli su ile silmemi soyledi bende oyle yapiyorum

Bende mama hipp kullaniyorum cnm bizimkide 5gunu falan buluyor kaka yapmasi ama doktor sivi ve cok yaptigi icin normal kabiz degil dedi toplu yapiyormus bizimkisi

Ben utuluyorum canim

Hayır canım Konak’ta yaptırmayı düşünüyorum medicalde doktorumuz Ali Eynallı kendisi de önerdi konaktaki cerrahı Medical gereksiz pahalı yapıyor 2 bin civarıymış orada yarın Konak hastanesine muayeneye gideceğiz içime sinerse yaptıracağım ama çevremde çok kişi Aykut beye yaptırmış memnunlar Ali hoca da yönlendirince medicale durduk yere o kadar para vermek istemedim Konak bin liraya yapıyor

Ben doğmadan bebeğin eşyalarını hazırlarken bir heves ütüledim hepsini Doğumdan sonra bir kere bile ütülemedim fırsat olmadı açıkçası ihtiyaç da hissetmedim eksikliğini de🙈
Teşekkürler arkadaşlar bir süre ben de ütülemeyim yoksa kafayı yiycem😂😅

Doğru diyorsun Incia nin ürünleri iyi gelmişti biobaby konak sampuani ve kremle losyonunu aldim O bozdu sanırım. Nasıl nemlendireyim tülbent i ılık suyla ıslatıp silsem olur mu .bide banyodan sonra böyle oluyir kuruyor iyice.Evdeki nemi olcmuyor aklımda alayim peteğin üstüne su koyuyorum bide ıslak havlu ama ise yaramıyor sanirim .
benimkininde kaş kısmında var kuruluk. buhar makinesi çalışıyor dün eşim ıslak havluda koydu peteğin üzerine. arada hindistan cevizi yağı da sürüyorum. yine de tam geçmiyor. ben şu kare pamukları ılık suya batırıp yüzünü siliyorum o biraz iyi geldi ama tam çözüm bulamadım ben de kaş kısmındaki kuruluk için. eşim bugun bana çaktırmadan tatlı badem yağı da sürdü :)) son anda gordum sürme bir daha ne olur ne olmaz dedim de sonuc nasıl olacak bakıcam. ben diyene kadar çoktan kaşına ve yanaklarına sürmüştü. kendi de kuru ciltli iyi geliyormuş oğluma da iyi gelir diyor ama daha bebek o cildi çok hassas :)

Teşekkürler arkadaşlar bir süre ben de ütülemeyim yoksa kafayı yiycem😂😅
ben hiç ütülemedim :KK48: ayrı da yıkamadık bebeğin çamaşırlarını. bizimkilerle birlikte yıkanıyor ama deterjanı değiştirdik. Non-bio diye geçiyor burda oyle aldık. organik hassas ciltler için, içinde kimyasal enzimler yokmuş güya. az katıyoruz onu da. deterjanı cok koymaya gerek yok zaten çamaşırları kirlenmiyor en fazla çiş oluyor bir kısmında. kaka olunca da önce elimizde yıkayıp temizleyip öyle makineye atıyoruz. bizim kıyafetler de kirlenmiyor eşimde ben de aylardır evdeyiz.Insan gördüğümüzde yok :) ıssız adaya düşmüş gibiyiz zaten yabancı ülkede heleki şu pandemide

BEnde oyle okumustum ama doktor bana karbonatli su ile silmemi soyledi bende oyle yapiyorum

Bende mama hipp kullaniyorum cnm bizimkide 5gunu falan buluyor kaka yapmasi ama doktor sivi ve cok yaptigi icin normal kabiz degil dedi toplu yapiyormus bizimkisi

Ben utuluyorum canim
Bizimki de toplu yapiyor demek ki😆takilmiyorum artik ya ek gidaya gecince duzelir sanirim

Kanguru kullanan var mi hangi marka daha iyi acaba 3 yasinda kizim var disari cikarsam eger daha rahat olur sanirim almak istiyorum bakalim doktor kontrolunden sonra bakicam kalca ultrasonu tekrar istemisti sorun olir diye simdi almiyorum

Benim bebekte her aksam o saatlerde huysuz agliyor dalamıyor.3 saat olmadan meme vermiyelimmi yani dogrumu anladim.alti temiz karni tok uykusu var uyumuyor.bende acmi diye memeye tutuyorum dahacok agliyor bagiriyor.pışpişliyoruz yine agliyor.bence reflüsü var.geğirse rahatlıcak sanki.ara ara az az emince anlamiyorum doyuyormu.ama o saatlerde reflüsü var bence
Tamda ayni problem 3 saat dedi doktor ama ben 2.5 saat dayanabildim ilk gün 2. Gun daha rahat geçti bugun 3. Gun 3 saat dolmadan kendi de meme istemiyor gülüyor uyuyor uyanıyor keyifli ve gazsız. Zaten 2.5 3 saat bekleyince oyle bi emiyo ki 15 dk falan gibi birakiyo bidaha agzini actiramiyorum güzelce doymuş oluyor. 3 gun once kafayi yiyordum her dk memede azcık emiyo agliyo ağladıkça tekrar emmek istiyo gaz cikariyo yine emiyo. Deneyin bi insallah sizde rahatlarsınız.
Midedeki sut ve emilen yeni sütün sıcaklık farkı gaz yapiyormus

Günaydın hanımlar 💞
Oğlumun ağlamaktan sesi kısılmış çıkmıyor.Ben ise belim iki kat yürümekte dahi zorlanıyorum. Memelerim ilk kez acıyor bu zamana kadar krem bike bir kaç kez sürmüştüm sanırım oğlumun ağzı pamukcuk olmuş emin değilim mama kalıntısı da olabilir. Haftada 3 4 kez karbonatlı suyla siliyordum aslında su da veriyorum. Memeyi tutarken emmek istiyor ama ağlıyor kızarana kadar dilindrn çıkıyor acaba acısı mi var yutkundukca da ağlıyor .Kafasını geri itip kafayı sağa sola çeviriyor.
2.ayda doktorumuz sağlık ocağına gideceksiniz hast gelmeyin dedi.Hos orası da bi boy kilo baktı.
60 cm 5400 kg olmuş kilosu az gibi geldi bana ilk 3 hafta hiç kilo alamamıştı ondan heralde.
Cildi aşırı kuru ne surecegimi şaşırdım şimdi de vazelin aldim bide yüzünde böyle bisey dün cıktı .
Sürekli farklı farklı biseyler sürüyorum ondan mi böyle acaba.
Uykusu dün düzeldi şükür.
Ben de gergin mutsuz sinirli bir haldeyim
Canim biliyosun ben dermotologa goturdum ayrica cocuk doktoru biodermanin atoterm kremini onerdi dermatolog bana ilk once tedavi icin hipokort kremi verdi azaldi sivilceleri ama dun test ettim artik ben mustela alerji yapti buna kesin 1 gun once yikadigimda kizarmisti dunde farmasi bebek sampuanla yikadim hic kizariklik olmadi birde bebe yagi yerine atoterm kremi sur dedi
Kızlar bebeklerin dilindeki beyazlık pamukçuk oluyor sanırım onu nasıl geçirebiliriz karbonatlı su ile silme diye biliyordum ama internette yanlış olduğu yazıyor siz ne yaptınız
Mikostatin kullanabilirsin cnm ama yanlis felan deil bizde oyle temizledik hep
Kızlar 9 kasımda doğum yaptım 2 aY olacak neredeyse göğüs çatlağı yaşayan en etkili çözümü olan var mı çok acıyor emzirmek bile istemiyorum canım yandığı için.
Ben 2 adet krem kullaniyorum
Madecassol ve canesten cnm birde arkadasin dedigi gibi iyilesince zeytinyagi sur cildiye de soyledi
Kızlar bebişin bütün kıyafetlerini ütülüyormusunuz. Ben ütülemeden hiçbirşey giydirmiyorum ama artık çok yoruyor bebekte durmayınca
Hayir sadece gezmeye giderken giydirdiklerimi

52 gun sonunda adet oldum
Darisi basimaa47 gunluk olduk bugun

Canim biliyosun ben dermotologa goturdum ayrica cocuk doktoru biodermanin atoterm kremini onerdi dermatolog bana ilk once tedavi icin hipokort kremi verdi azaldi sivilceleri ama dun test ettim artik ben mustela alerji yapti buna kesin 1 gun once yikadigimda kizarmisti dunde farmasi bebek sampuanla yikadim hic kizariklik olmadi birde bebe yagi yerine atoterm kremi sur dedi

Mikostatin kullanabilirsin cnm ama yanlis felan deil bizde oyle temizledik hep

Ben 2 adet krem kullaniyorum
Madecassol ve canesten cnm birde arkadasin dedigi gibi iyilesince zeytinyagi sur cildiye de soyledi

Hayir sadece gezmeye giderken giydirdiklerimi

Darisi basimaa47 gunluk olduk bugun
Amin ins cnm insan adet okunca da rahatliyormus

Canim kamerani kapat emzir ,etmediği zaman anakucagina koy dersi onun yüzüne bakarak anlat. Zaten sıkılır uyur arada. Ağlarsa da yapacak bisey yok öğrencilere söyleyeceksin idare edecekler. Bakıcı tutacak halimiz yokya

Artık mecbur kalınca öyle yaparım yaşayıp görücez bakalım

Doğru diyorsun Incia nin ürünleri iyi gelmişti biobaby konak sampuani ve kremle losyonunu aldim O bozdu sanırım. Nasıl nemlendireyim tülbent i ılık suyla ıslatıp silsem olur mu .bide banyodan sonra böyle oluyir kuruyor iyice.Evdeki nemi olcmuyor aklımda alayim peteğin üstüne su koyuyorum bide ıslak havlu ama ise yaramıyor sanirim .
Kuzum belli ki çok kuru cildi hele banyo sonrası daha da kuruyor diyorsan ıslak bezle silme, yoğun nemlendirme yapman lazım. Bence oda ısısını ayarla her gün masaj yapıp yedir cildine kuzunun. Çünkü su kurutabilir, o yüzden elindeki yağlarla güzelce nemlendir.
Kanguru kullanan var mi hangi marka daha iyi acaba 3 yasinda kizim var disari cikarsam eger daha rahat olur sanirim almak istiyorum bakalim doktor kontrolunden sonra bakicam kalca ultrasonu tekrar istemisti sorun olir diye simdi almiyorum
Solomombaby var bende, doktoruna bi sor istersen ama ben kalça gelişimi için kanguru sling önerildiğini biliyorum. O yüzden iyi bile gelebilir size de.

X