2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kizlar bebegim katılmaktan çatlayacak
Gaz damlasi verdim
Kakasini yaptı karnida aç degil ama susturamiuorum
Surekli memede tutuyorum aglamasin diye
Delircem
Canim bizimki oyle durumlarda anlamaması icin her şeyi deniyoruz .. battaniyede sallama da dahil. Battaniyede sallayınca cok üzülmüştüm hic yapmam diyordum ama gobegi şişmesi diye cok ağlamasını engellemeye çalışıyorum aspiratör yanına da gidebilirsin.. Allah yardımcımız olsun hepimizin

Bizimki de bı gözü acayip capaklaniyor

Sap simplex doğru yazmisimdir umarım bunu aldık bugün i

Göbek kısmı hissiz zaten yakma dedikleride çok basit bişe çöp gibi bişey ucunda birşeyler var onu göbeğin içine sürüyor .tavsiyem yakma işleminden önce kanayan kanı temizlemeyi n kurusun biz yaktirdik hala kanıyor baktık kanı ellemedik öyle kapandı .
Ya bizim gobekte granulom vardi once yakmadi doktor sonra persembe aksam masaj yaparken kanamaya basladi cuma yaktılar hala atleti siyah siyah leke oluyor acaba hala kaniyor mu normal mi bu siyah lekeler yakilmadan sonra

İnşallah öyledir canım üst üste olunca çok tedirgin olduk😔
Gogsun yara oldugu surece ve emzirdigin surece devam eder canim o gogsuju emzirme bir sure iyilesene kadar digeriyle ve sagdikkarinla idare etsin anlasilir zaten benim 2 gun falan oldh artinca gitmisti bende doktora insallah seninkide meme kaynaklidirr canim

Meme ucumda çatlak olduğu için emme sırasında kan emip kusarken kan çıkarabiliyorlarmış en iyi ihtimal budur dedi. Bu yaşta bebekte diğer türlüsü çok nadirdir ama eğer tekrarlanırsa endoskopi yapılacak inşallah meme ucundan kaynaklanıyordur 🤲🏻
Inş öyledir canim kalbini ferah tut🤲🤲

Ya kızlar 2 gündür göğüslerim çok fena 😔😔 ama bugün sağ göğsüm çok kötüydü, meme ucunun birleşme yeri hafif yarılmış, kızım emdikçe berbat acıdı. Şimdi baktım o kısım kanamış biraz 😔😲 medesacol, hametan sürdüm. Dünden beri lanolin, ayva cekirdegi jeli vs bi çok şey denedim . Var mı başka öneriniz? Ilk kızımda hic göğüs acısı yaşamamıştım, çok kötü birşeymiş.

Kızlar hala çözemedim memeyi ateşim 40 dünden beri doktor antibiyotk verdi henüz etkisi olmadı. Cok kötüyüm sağıyorm süt gelmiyor 20 anca. Bebek emmiyor kızıyor süt gelmedigi için cok yoruldum ateş titreme memem şiş kıpkırmızı
Ilık kompres yapıyorm günde 3-4 kez duş aldım yok yok
Neden oldu bu? Sagmadan ya da bebek emmeden çok uzun süre mi bekledi? Ya İnşallah düzelir ne zor şey. Antibiyotiğin etkisini almaya baslarsin bugün yarın.

ay benim de aynı çok saçlı bebeğim ve bir baktım ki saç dipleri konak olmuş. biz bir de sık yıkıyoruz ona rağmen:KK43: bir oğlum da yağ bezesi vardı geçmişti. hiç sivilce isilek problemi yaşamadık önceden ben de şaşkınım
Inşallah bunlarda geçer canım zaten konak temizlikle ilgili birşey kesinlikle değil ciltle ilgili bende salı gününe dr randevusu aldım bi Gidelim bakalım ne diyecek

Sorma ya nasil ağlıyor eti kopmuş gibi
Çok geçmiş olsun canım .şimdi nasıl oldu. Gaz damlası kullaniyor musun . Bende kullanmam felan dedim ama en son aldık karnı davul oluyor du . İnşallah bı daha yaşamaz kuzum 🙏
Kızlar iyi akşamlar
Bebeğim tekrar kanlı kustu sabah. Hastanemize gittik araştırma hastanesine sevk verdiler. Bu gece yatış yaptı doktor takip ediliyor😢 Sabah hortum soktular minicik burnuna o ağladı ben ağladım. Keşke çocuklar hiç hasta olmasa😔 Meme ucumdaki yaradan mı başka bir şey mi anlamak için sütümü sağarak veriyorum. Dua edin meleğimin bir şeyi olmasın 🤲🏻
Geçmiş olsun canım . Noldu Kasım annelerine nazarami geldik topluca anlamadım ki . Umarım suttendir . Büyük müdahalelere hemen karar vermeyin ikinci bir görüş alın canım imkanınız varsa .
Kızlar hala çözemedim memeyi ateşim 40 dünden beri doktor antibiyotk verdi henüz etkisi olmadı. Cok kötüyüm sağıyorm süt gelmiyor 20 anca. Bebek emmiyor kızıyor süt gelmedigi için cok yoruldum ateş titreme memem şiş kıpkırmızı
Ilık kompres yapıyorm günde 3-4 kez duş aldım yok yok
geçmiş olsun canim. burda bir anne sıcak su dolu şişeyle masaj yapmıştı . Bı dene istersen bide duşta sıcak suyla ov on onbeş dk . Yada sıcak havlu koy sürekli sağ inşallah çabuk açılır düğüm .bebeği emzirme istersen . Beklemiş süt iyi değil denmişti sanki burda.

Sürmedim hiç aslında canım bakalım bugün evi serin tutayım dedim hemen burnu buz gibi oluyor hapşırmaya başlıyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Bende dün serin tutayım dedim yüzü azaldı ama kakası yeşil gibi kokulu kuzumu hasta ettim galiba .
Ya bizim gobekte granulom vardi once yakmadi doktor sonra persembe aksam masaj yaparken kanamaya basladi cuma yaktılar hala atleti siyah siyah leke oluyor acaba hala kaniyor mu normal mi bu siyah lekeler yakilmadan sonra
Normal canım bizim de sarı siyah akintimiz oldu koştur koştur gittik normal dedi . Be adam telefonda desene 🤦🏼‍♀️ elleme canım .Dr temizle alkollü bezle dedi ben ellemedim kanadı yine ellemedim şükür kapandı . Tabi siz bilirsiniz ben etkilemek istemem .

Canım annem 6 saatlik yol var farklı sehirlerdeyiz annem yalnız geldi o da evde kocasını kardeşlerimi bırakıp sırf ben ve bebeğim için geldi. Zaten hamileliğim boyunca yalnız kaldım hep şimdi anneme daha çok ihtiyaç duyuyorum.
Evet hatırladım canım seni çok iyi anlıyorum şu günlerde insan en çok annesini istiyor yanında annelerimizde kendi evlerini işlerini sorumluluklarını bırakıp geliyorlar ben en çok da manevi destek için istiyorum
Seninde esinin biraz anlayışlı olması gerek aslinda yine de esin yardımcı olurum derse annen bir müddet gitse sonra yine gelse gelebilir mi yeniden

İyi aksamlar kizlar bugun banyo yaparken sag gogsumde meme ucumun caprazinda buyuk misket kadar kitle var ama agri sizi yok daha oncede yoktu muhtemelen sut bezesi olustu ablam fazla sutten olur dedi ters emzirme iyi gelirmi acaba baska oneriniz varmi bi kac gunluk bisey bu
Benimki öyle oldu hatta Ben korkup meme ultrasonuna kadar gittim.. ben emindim hatta eşim ve annem de hissetti kitleyi aynen nohut kadardi koltuk altına yakin.. ama doktor bulamadi. Ultrasonda da bisey cikmadi.. bi kac gun daha meme dolup boşalırcasına hissettim. Simdi yok galiba gitmiş..

Benimki öyle oldu hatta Ben korkup meme ultrasonuna kadar gittim.. ben emindim hatta eşim ve annem de hissetti kitleyi aynen nohut kadardi koltuk altına yakin.. ama doktor bulamadi. Ultrasonda da bisey cikmadi.. bi kac gun daha meme dolup boşalırcasına hissettim. Simdi yok galiba gitmiş..
Benimki buyuk boy misket katar memenin altinda canim ya bakalim takipteyim

Ya kızlar 2 gündür göğüslerim çok fena 😔😔 ama bugün sağ göğsüm çok kötüydü, meme ucunun birleşme yeri hafif yarılmış, kızım emdikçe berbat acıdı. Şimdi baktım o kısım kanamış biraz 😔😲 medesacol, hametan sürdüm. Dünden beri lanolin, ayva cekirdegi jeli vs bi çok şey denedim . Var mı başka öneriniz? Ilk kızımda hic göğüs acısı yaşamamıştım, çok kötü birşeymiş.
Gumus kapak ben de cok ise yaradı daha once kullandin mi bilmiyorum ama kullanmasından deneyebilirsin.. 3. Hqfta da aldim cok rahatlattı geçirdi resmen ama hala kullanıyorum. 7. Haftadayix su an

Inşallah bunlarda geçer canım zaten konak temizlikle ilgili birşey kesinlikle değil ciltle ilgili bende salı gününe dr randevusu aldım bi Gidelim bakalım ne diyecek
Aynen canım kv dedi yaa babasında da çok oluyormuş kızımın cildi de aynı babası, mecbur dikkat edicez dedi. Size de geçmiş olsun

Kızlar çocuk doktorumuzun önerisiyle sağmayı bırakıp full emzirmeye geçtim ben söylemiştim. Sadece gece biraz uyumak için 2-3gibi 60cc mama veriyorum emzirme üzerine işte 3-4 saat oyalıyor onu. Gerçi 3 gündür uyumuyor mama versem de ama neyse. Eskiden her öğün tartıp atıyorum 100 cc aldığına emin olurdum ama şimdi Allaha emanet. Biliyorum hepimiz böyleyiz ama bizde kalp problemi olunca kardiyolog da kilo aldırın başka bir şey istemiyorum dedi. Çocuk doktoru da haftalık tartın bebeği kendinizi strese sokmayın, emzirin o belirlesin rutini dedi. Neyse, tartı günümüz yarın. Eşim az önce dayanamadı tarttı kendi merakından. Dedi ooo 4700 olmuş. Dedim kıyafeti çıkar 4500 max. Sonra bir baktım bezini doldurmuş çiş ile bezi de çıkardık oldu 4400 🤦🏻‍♀️ Ama yeni emzirmiştim tam da. Yani siz tartarken aç mı tok mu tartıyorsunuz? Emdiğini çıkarsam çocuk kalacak 4300. Geçen hafta 4150 idi zaten ne aç ne toktu randevuda. Haftada 150 gr çok az. O yüzden haftalık ölçümü neyi baz alarak yapayım bilemedim 🤦🏻‍♀️

Bende dün serin tutayım dedim yüzü azaldı ama kakası yeşil gibi kokulu kuzumu hasta ettim galiba .

Normal canım bizim de sarı siyah akintimiz oldu koştur koştur gittik normal dedi . Be adam telefonda desene 🤦🏼‍♀️ elleme canım .Dr temizle alkollü bezle dedi ben ellemedim kanadı yine ellemedim şükür kapandı . Tabi siz bilirsiniz ben etkilemek istemem .
Biz kakayı 2-3 günde bir yapıyoruz daha gelmedi kakamız bakalım ne çıkacak 🤦🏻‍♀️

Canım tekrarlamaz inşallah anksiyeten bende de var kaygı bozukluğu dönem dönem ilaç kullanmisligimda var uzun süredir ilaç vs içmiyordum ama şimdi yine sürekli birşeyleri dert ediyorum ve kafamın içindeki düşüncelerle baş edemiyorum
Canım yaa aynılarını yaşıyorum inan. Allah yardımcımız olsun hele ki bu korona döneminde. Şimdi de kilosuna taktım yeterli kilo alamadı mı diye. Sütüm çok yok ama yetiyor yani acıkınca veriyorum her defasında bekletmiyorum. Of bunun ayarı nedir yaa ne zormuş. İlk çocukta ne rahatmışım buna göre vallahi

X