2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar motilium ile süt artırdınız mı? Benim goturdugum yenı Dr (iyiki götürdüm her konuda beni cok rahatlattı. Ve hastanenin en yogun dru oldugunu ogrendım gidince. Netteki guzel yorumlara sebep gitmiştim) boyle bır yontem uygulamamı istedı. Uygulama seklini sizinle paylasıyorum.Bugun 4.gune merhaba dedik. Uygulayıp bakacağım.
Gunde 4 5 lt su ıcıyorum dedim. Caylar vs anlattım. Dedikleri şunlar.;
-O kadar su ıcmene gerek yok. 2.5 - 3 lt yeterli dedi. O kadar su da acıkmanı engelleyebilir dedi.Sut artırıcı cay damla hap kullabılırsın dedi. (Ama ben azaltmayı dusunmuyorum. Her bunye farklı cunku. Kı ben zorla su içmiyorum ondan)
-Sabah aksam mutlaka dus al. Masaj yap dedi. (Ben 24 saatte mutlaka 1 defa dus alıyorum dedim. Hayır dedi. Sabah aksam yap ve bu seni rahatlatacak dedi. Annenın kendını daha ıyı hissetmesi önemli olan dedi. Evet dus asırı rahatlatıyor. Bır de fırsat bulsam,😒)
-Gun ortası mutlaka 2 saat uyu dedi. Daha verimli hale geleceksin dedı. (Nasıl uyuyacaksam devamlı acıkan oglum var.)
-Ben bu mama ml. leri azalırken aglarsa ne yapacagım vermeyecek miyim dedim.Ver ama yazdıgım sekılde ver. Olabıldıgınce kendını bu gecıs lere alıstoracak dedi. Midesi buyudugu için ona alışmıstı fazla mama istiyor dedi. Simdi mamayı azaltıp memeye yonelecegız dedi.
-Ogunleri atlamadan ye dedi. Bu cok onemli dedi.
-Stres moral bozukluğu yapma dedi. Ne kadar relax olur hissedersen o kadar verimli olur dedi. Hem kendi ruh saglıgın hem de sütün için dedi.
Uygulamaya calısıyorum 4/4luk olmasa da. Bugun doymadıgı takdirde 40 ml mama verme günümüz. Guzel gidiyoruz. Sütüm de artıyor farkındayım🤲
Sonuc olarak guzel bir seviyeye gelirsem paylasacagım.
Ama sunu kendim cok ıyı gozlemledımkı doymuyor dıye mama verdikçe sütüm azaldı.
Resimlerini ekledim.
İnsallah sizlerin de isine yarayan bir metod olur da bebıslerınız doyar duanızı alırım🤗
Canım motilitum neymiş ki süt arttırıcı tablet.mi ben sadece emziriyorum ama bazen bitiyor süt daha da artsa hiç fena olmaz bundan bende kullansam

Biz or
Hadi ya yorumlar görünce iyidir dedim hiç almiyim o zaman .Sleepy sürekli değişiyoruz gece 3 kez gündüz saat başı neredeyse sabahtan beri 2 takım kıyafet değiştik elimdekileri bitirmeye çalışıyorum. Prima yeşil paket mi kullanıyorsun care lerden mi
ima kullaniyoruz gece 1 gibi taktim bezi sabaha kadar almiyorum eger kaka yapmadiysa hic sizdirma olmuyor

Biz de gece mesaisindeyiz yine. Çok uykusu var ama uykuya geçemiyor bir türlü. Ben mamayı azaltıp sütümü arttırma hayalleri kurarken malesef sütüm azaldı mama arttı 😟 çok yoruluyorum iştahsızım doğru düzgün yemek yiyemiyorum aklıma gelirse 1 tane vitamin alıyorum suyu elimden geldiğince içmeye çalışıyorum ama 2 lt geçmiyor sanırım. Hergün kendime plan yapıcam düzgün beslenicem çok su içicem düzenli emzircem yada sağcam diyorum ama olmuyor buna üzülüyorum. Düzenli sağamayınca sağ göğsümde sertleşme oldu sağıyorum sağ taraftan 50-70 ml arası süt çıkıyor ama yine de sert. Bir duş alayım sıcak su tutayım dedim mastit olmasın diye yorgunluktan onu bile yapamadım. Bir de sütüm doyurucu değil sanırım bu akşam 140 ml sağdığım sütten içti 1 saat sonra açlıktan çığlık çığlığa ağladı mamayı zor yetiştirdim. Sütüm mü yetmiyor kızımmı çok yiyor yoksa sütüm doyurucu mu değil çözemedim. Birde emzirdiğimde 1 saat sonra yine emmek istiyor ama bir saate benim göğsüm dolmuyor o zamanda bir iki çekmeye çalışıyor sonra kızıyor sinirleniyor memeye kafasını geri itip tekrar almaya çalışıyor istediği gibi gelmeyince yine mamayı zor yetiştiriyorum 😞 çıkamadım ben işin içinden düzenli emip doymasını çok istiyorum olmuyor. Birde insanların emip emmediğini takip etmesi ayrıca canımı sıkıyor 😡
Bende resmen ac yaşıyorum neyseki gece uykusu var maşallah. Gec3 bizi hiç yormuyor bizimle uyuyup bizimle kalkıyor ama gündüz uykusu az .Her hafta değişiyor düzenleri geçen hafta bi tik haldeydim bu hafta müzikle sepetinde uyuyor 30 dk olsa .Akşam 9.30 gibi yiyip gece tam 2 2.5 arası uyanıyor.
Ben emsede sağıp varsam de mutlaka sonunda mama veriyorum 120 cc düzenim bu şekil artık memenin dolması a izin vermiyor yiyiyor yine meme .
Bende kendi sütümün doyurucu olmadığını düşünüyorum hani diyorlar ya mideleri ne kadar oğlum hast bile 15 cc mama yiyiyordu

Hadi ya yorumlar görünce iyidir dedim hiç almiyim o zaman .Sleepy sürekli değişiyoruz gece 3 kez gündüz saat başı neredeyse sabahtan beri 2 takım kıyafet değiştik elimdekileri bitirmeye çalışıyorum. Prima yeşil paket mi kullanıyorsun care lerden mi
Canim molfix neden kullanmıyorsun allerji mi yaptı ben doğduğundan beri molfix kullanıyorum ne sızdırma oluyor ne sıkma rahat ediyor bebeğim pişik kızarıklık olmadı trendyolda indirime de giriyor ordan getirtiyorum

Canim molfix neden kullanmıyorsun allerji mi yaptı ben doğduğundan beri molfix kullanıyorum ne sızdırma oluyor ne sıkma rahat ediyor bebeğim pişik kızarıklık olmadı trendyolda indirime de giriyor ordan getirtiyorum
Molfix le baby me vardı aklımda elimdeki 3 numara bezlerin bitmesini bekliyorum zaten 2 numara bir sürü kaldı.
Herseye para veriyorum nedense su pahalı beze paraya kıyamıyorum ya geçen haftadan beri oğluma neler neler aldık gerekli gereksiz pahalı beze çok para vermek istemiyorum 😁🤣kaç numara kullanıyorsun kaç kg senin

Canım sanki seninki bayağı kilo almıştı ben mi yanlış hatırlıyorum. Bizde de tamamen emzirmeye geç sağma dedi doktorlar, e benimki de zor emiyor bakalım yeni bir maraton gizli gizli tartcam😂😂
Yok 3.400 dogdu. Hastane cıkısı 3.145 tı. İlk 6 gun mama vermedim ama doymadıgını anladım en son. Cok az mama vermeye baslamıstım. 16.gunde 2.260tı.hatta 9.gunden 16.gune kadar sadece 40 gr almıstı.O zamanda mamayı cogalttım. Ben tabı cok üzüldüm. Sonra da mama miktarı artmaya basladı doyamadı istekli içmesi ve aglamadı sayesinde arttı. Ama sütüm azaldı bu durumda. En son 1 haftada da gunde 200-250 ml mamaya kadar cıkmısım. 490 gr almıstu masallah 7 gunde 🤲Dr da tamamen memeye yonlendırdı. Deniyorum sımdı yontemını. Bugun 1 Kez tattım bu arada🤦‍♀️
Canım motilitum neymiş ki süt arttırıcı tablet.mi ben sadece emziriyorum ama bazen bitiyor süt daha da artsa hiç fena olmaz bundan bende kullansam
Motilium tablet evet canım. Icınde 21 adet var. Ben 2 kutu aldım. Bitince yine 2 kutu seklinde satın alacagım. Fiyatı da cok makul bir ılac. Yazdıgım sekılde sen de yapmaya calıs. Biraz faydasını gormeye basladım. Daha periyodu tamamlamamıza 9 gun var bakalım. Insallah sana da faydası olur.🤗

Mamaya zeytinyagı katan arkadaşlar zeytinyagını ısıtıyormusunuz asitini almak için. Nasıl yapıyorsunuz bana anlatırmısınız birde nasıl zeytinyagı olacak

Bende resmen ac yaşıyorum neyseki gece uykusu var maşallah. Gec3 bizi hiç yormuyor bizimle uyuyup bizimle kalkıyor ama gündüz uykusu az .Her hafta değişiyor düzenleri geçen hafta bi tik haldeydim bu hafta müzikle sepetinde uyuyor 30 dk olsa .Akşam 9.30 gibi yiyip gece tam 2 2.5 arası uyanıyor.
Ben emsede sağıp varsam de mutlaka sonunda mama veriyorum 120 cc düzenim bu şekil artık memenin dolması a izin vermiyor yiyiyor yine meme .
Bende kendi sütümün doyurucu olmadığını düşünüyorum hani diyorlar ya mideleri ne kadar oğlum hast bile 15 cc mama yiyiyordu
Ay ne kadar guzel ya darisi bize 2 gundur ne gunduz ne gece uykusu mafetti bizi kac gunluk senin ki cnm

Canim ben sleppy sikayetimi paylasmistim hatirlarsan sizdiriyor diye o gun prima premiumcare aldim ve 1defa bile sizma olmadi cok rahatim bez degistirme adetim degisti fiyat farkini ordan amorti ediyor bence 👍👍

Ay kaynanam geldi saglk ocagina gitms ordn markete ne ellerini yikadi ne maskeyi cikardi cenesinin altinda duruyo aldi cocugu kucagina opup duruyo valla zor tutuyorm kendimi. Bnm annem abilerm bile gelmio hasta olur die 1 kere gorduler daha saglik ocagindn gelip el yikamamk ne ya
Söyleseydin ya canım neden cekiniyorsun düsünmesi lazım sinir oluyorum böylelerine 🤦‍♀️🤦‍♀️

Ay ne kadar guzel ya darisi bize 2 gundur ne gunduz ne gece uykusu mafetti bizi kac gunluk senin ki cnm
Aynn ya inşanlah artık saçımı tarayacak fırsat bırakmadı bu uykular ne zman düzene giriyor acaba? :emir_bebek:benimki resmen kuş uykusunda sanki zırt pırt kalkıyor aglıyor

52 günlük inşallah düzelir canım. Benim de zamna zaman zorlandığım günler oluyor ama gece bizi hiç uykusuz bırakmadı şükür. Bide bir kaç gündür su kartlardan aldim yedikten sonra sepetine asiyorum uzunca süre inceliyor veya koltuğun yanina koyuyorum oğlumu da yan yatırıyorum bakıyor Belki faydası olur

Eklentiler

• 20201215_155152.jpg
    20201215_155152.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 27
X