2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Soylesen bi dunya kaavga kendi düşünmesi lazm ortalik yaniyo hastaliktan kac yasinda insn benm mi soylemem lazm
Bunun kavgası olur mu ya anne sağlık ocağından geldin giderken gelirken yolda bile her yere temas ediliyor ister istemez ellerini yıkarmısın diyince kavga mi ediyor Allahım yine cildirmalik bir kaynana daha

Günaydın kızlar, ay biz doktorun önerisiyle full emzirmeye geçtik. Gece saat başı kalktı benimki🤦🏻‍♀️ Normalde 3 saatte bir sağdığım sütü veriyordum emmiyor diye, zorla dediler hem kalp hem kendi doktoru. Zorlayayım da ben pert oldum🤦🏻‍♀️ Bir de kalpten ötürü dik besleyecekmişim mecbur hep kalktıp emzirdim. Yatakta emziremiyorum. En sonunda 6ydı birkaç saat uyumak için emzirip üstüne mama verdim. İkimiz de uyuduk 4 saat 😴 ya bir de kalçamız sınırda çıktı bizim doktor bezi sıkma dedi ben de sıkmıyorum ama dünden beri 4 kıyafet değiştk 🤦🏻‍♀️ Her yatağından aldığımda sızdırmış sırılsıklam🤦🏻‍♀️ 1. Ayından sonra yeni bir tempo resmen🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ben bir turlu full emzirmeye gecemedim ya benimki ilk emiyor sut azalmaya baslayinca cekmeyi birakiyor mecbur veriyorum ilave geceleri sagip veriyorum uykusu agir emmiyor diye gunduz de sutum daha az oluyor yetmiyor diye veriyorum ben kurtulamaycam bu mama ve sut sagmaktan bu gidisle

Fiyatı nasıl canım
paketi 29tl. 3numara kullanıyoruz 50tane var içinde. bence sleppyden daha başarılı. yalnız bizim yemek kartlarımız migrosta geçmiyor. o sebeple kartla alışverişe gidince yeşil paket molfix aldım. kızımda da kullanmıştım memnundum

Eklentiler

• IMG_20201215_181342.jpg
    IMG_20201215_181342.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20201215_181332.jpg
    IMG_20201215_181332.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 59
Bunun kavgası olur mu ya anne sağlık ocağından geldin giderken gelirken yolda bile her yere temas ediliyor ister istemez ellerini yıkarmısın diyince kavga mi ediyor Allahım yine cildirmalik bir kaynana daha
Kavgayi bnm adamla ederm onla degil. Allah islah etsin ins bise demiyorum basina gelmeyince umrunda deil kimsenin olan bize olacak sonunda

Ay kaynanam geldi saglk ocagina gitms ordn markete ne ellerini yikadi ne maskeyi cikardi cenesinin altinda duruyo aldi cocugu kucagina opup duruyo valla zor tutuyorm kendimi. Bnm annem abilerm bile gelmio hasta olur die 1 kere gorduler daha saglik ocagindn gelip el yikamamk ne ya
Uyarsana be canim boyle seyin kzmasi olmaz guzel bir uslupla uyarabilirsin kizarsa onun problemi senin bebisinden kiymetli degil

Kızlar bebegimin kafası ve anlinda böyle kabartilar var normal mi .emerken terliyor ondan mı acaba . Kakasida toplu görünümde yeşil gibi ama ıslak mendil de sarı görünüyor bu normal mi Bide sezeryan olanlar sizinde mideniz bulanıyor mu istisnasız hergun mide bulantısı yaşıyorum
Bnm bebeğimde de oldu canım bunlardan dr a götürdüm yenidoğan sivilcesi normal.dedi dokunma krem vs sürmeye kalkma dedi yenidoğan bazi bebeklerde cildi dünyaya adapte olana kadar oluyormus şimdi baya azaldı

paketi 29tl. 3numara kullanıyoruz 50tane var içinde. bence sleppyden daha başarılı. yalnız bizim yemek kartlarımız migrosta geçmiyor. o sebeple kartla alışverişe gidince yeşil paket molfix aldım. kızımda da kullanmıştım memnundum
Uygunmuş da canım güzelde görünüyor bende deneyebilirim elimdekiler bitince

Anlamaz ahh ahh ben dogururken ki acil sezeryn oldm kontrole gitmstm tek basima esim bile isteydi dua etcegine ben essek basimiym bana haber verilmio die ortada gezen insn bu laftan anlar mi. Sanki herkese haber verdm de ona vermedm kendi annemi bile qrayamadm esimi arayabildm anca onu bile sedyede gordm o halde esimi doldurup ustume salan insana ne anlatayim ben
Ben vermezdim cocugu elini yikamadan kusura bakmasin yani baslarim onun tribine yani

Bnm bebeğimde de oldu canım bunlardan dr a götürdüm yenidoğan sivilcesi normal.dedi dokunma krem vs sürmeye kalkma dedi yenidoğan bazi bebeklerde cildi dünyaya adapte olana kadar oluyormus şimdi baya azaldı
Baya çok olunca korktum ailemde hasta birimi baktı diyor 🤦🏼‍♀️😅

Anlamaz ahh ahh ben dogururken ki acil sezeryn oldm kontrole gitmstm tek basima esim bile isteydi dua etcegine ben essek basimiym bana haber verilmio die ortada gezen insn bu laftan anlar mi. Sanki herkese haber verdm de ona vermedm kendi annemi bile qrayamadm esimi arayabildm anca onu bile sedyede gordm o halde esimi doldurup ustume salan insana ne anlatayim ben
Ay ne biçim insanlar var ya inşallah hiç bir şey olmaz bebeğine de sizede canım eşine söyle annen böyle yaptı diye bilsin şikayet eder gibi söyleme bari huzurunuz kaçmasın çünkü esin de annesinin dediklerini önemsiyor savunmaya geçmesin senin de huzurun bozulmasın

Ay ne biçim insanlar var ya inşallah hiç bir şey olmaz bebeğine de sizede canım eşine söyle annen böyle yaptı diye bilsin şikayet eder gibi söyleme bari huzurunuz kaçmasın çünkü esin de annesinin dediklerini önemsiyor savunmaya geçmesin senin de huzurun bozulmasın
Virus gecer die korkumdn deil oyle olsa esimi almam eve havaalaninda çalışıyoruz dikkatsizligi beni sinir ediyo

Merhaba canım mama verdiğin sürece sütün artmasını bekleme hatta azalır dediğin gibi. Tomrisin emzirme notlarını oku. Bende cok sey öğrendim ondan. Eğer hormonsal veya fiziksel bi problrm yoksa sütün yeter. Arz talep meselesi diyor Bebek her isyediğinde meme verirsen bir iki güne yeteri kadar süt üretiliyor.
Sarılığını atlatabilsin diye başlamıştım mamaya atlatınca azaltıp sütle devam ederim dedim ama malesef öyle olmadı 😞 Tomrisin notlarından habersiz kendi kendime kamp yapmayı düşünmüştüm ben hatta ajandamı kalemimi hazırladım ama yine evdeki hesap çarşıya uymadı. Eşim evden çalışıyor yoğunda değil buna güveniyordum ama birgün eşim aniden sancılanıp acile gitti ve hemen böbrek yaşı ameliyatı oldu. Şimdi stend takılı ve bana yardımı olamıyor. Ben kamp yapmayı hayal ederken birde bu duruma üzülmek iyice azalttı sütümü. Hala umudumu kaybetmedim Tomris in notlarını parça parça okuyorum. Eşim p.tesi stendtende kurtulup kendini toplayınca inşallah yapmak istiyorum o kampı. Şimdi yine de göğsüm tam dolmasa bile mama vermeden önce emziriyorum ki talep olsun inşallah düzene girer.

Canım senin ve arkadaslarin dediklerine de katılıyorum. Ne kadar çok mecbur hıssedip mamaya yonelırsek o kadar sutumuz azalıyor. Bunu farkettıgımın ertesi gunu dra gittik. İlk randevumuzdu. Nette bır suru guzel yorumu olan bir Dr. Vardı. Detayları yazacağım müsait olunca. Emmeyı izlemeleri benı de deli edıyor😒

Sagol canım bır an once arastırayım bakayım. Sıze de gecmıs olsun 😇Damatlıgını da gormek nasıp olsun🤗
Evet biliyorum mama verdikçe azaldığını ama eşim ameliyat oldu ve tek başına herşeye yetişmeye çalışınca çok yoruldum yemek yiyecek vakit bile bulamadım sütüm azaldı ve mecbur kaldım ama mamadan kurtulmayı en azından azaltmayı çok istiyorum. Detayları yazmanı bekliyorum her bilgi benim için çok önemli şuan.

X