2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Biz de gece mesaisindeyiz yine. Çok uykusu var ama uykuya geçemiyor bir türlü. Ben mamayı azaltıp sütümü arttırma hayalleri kurarken malesef sütüm azaldı mama arttı 😟 çok yoruluyorum iştahsızım doğru düzgün yemek yiyemiyorum aklıma gelirse 1 tane vitamin alıyorum suyu elimden geldiğince içmeye çalışıyorum ama 2 lt geçmiyor sanırım. Hergün kendime plan yapıcam düzgün beslenicem çok su içicem düzenli emzircem yada sağcam diyorum ama olmuyor buna üzülüyorum. Düzenli sağamayınca sağ göğsümde sertleşme oldu sağıyorum sağ taraftan 50-70 ml arası süt çıkıyor ama yine de sert. Bir duş alayım sıcak su tutayım dedim mastit olmasın diye yorgunluktan onu bile yapamadım. Bir de sütüm doyurucu değil sanırım bu akşam 140 ml sağdığım sütten içti 1 saat sonra açlıktan çığlık çığlığa ağladı mamayı zor yetiştirdim. Sütüm mü yetmiyor kızımmı çok yiyor yoksa sütüm doyurucu mu değil çözemedim. Birde emzirdiğimde 1 saat sonra yine emmek istiyor ama bir saate benim göğsüm dolmuyor o zamanda bir iki çekmeye çalışıyor sonra kızıyor sinirleniyor memeye kafasını geri itip tekrar almaya çalışıyor istediği gibi gelmeyince yine mamayı zor yetiştiriyorum 😞 çıkamadım ben işin içinden düzenli emip doymasını çok istiyorum olmuyor. Birde insanların emip emmediğini takip etmesi ayrıca canımı sıkıyor 😡u
Merhaba canım mama verdiğin sürece sütün artmasını bekleme hatta azalır dediğin gibi. Tomrisin emzirme notlarını oku. Bende cok sey öğrendim ondan. Eğer hormonsal veya fiziksel bi problrm yoksa sütün yeter. Arz talep meselesi diyor Bebek her isyediğinde meme verirsen bir iki güne yeteri kadar süt üretiliyor.

Biz de gece mesaisindeyiz yine. Çok uykusu var ama uykuya geçemiyor bir türlü. Ben mamayı azaltıp sütümü arttırma hayalleri kurarken malesef sütüm azaldı mama arttı 😟 çok yoruluyorum iştahsızım doğru düzgün yemek yiyemiyorum aklıma gelirse 1 tane vitamin alıyorum suyu elimden geldiğince içmeye çalışıyorum ama 2 lt geçmiyor sanırım. Hergün kendime plan yapıcam düzgün beslenicem çok su içicem düzenli emzircem yada sağcam diyorum ama olmuyor buna üzülüyorum. Düzenli sağamayınca sağ göğsümde sertleşme oldu sağıyorum sağ taraftan 50-70 ml arası süt çıkıyor ama yine de sert. Bir duş alayım sıcak su tutayım dedim mastit olmasın diye yorgunluktan onu bile yapamadım. Bir de sütüm doyurucu değil sanırım bu akşam 140 ml sağdığım sütten içti 1 saat sonra açlıktan çığlık çığlığa ağladı mamayı zor yetiştirdim. Sütüm mü yetmiyor kızımmı çok yiyor yoksa sütüm doyurucu mu değil çözemedim. Birde emzirdiğimde 1 saat sonra yine emmek istiyor ama bir saate benim göğsüm dolmuyor o zamanda bir iki çekmeye çalışıyor sonra kızıyor sinirleniyor memeye kafasını geri itip tekrar almaya çalışıyor istediği gibi gelmeyince yine mamayı zor yetiştiriyorum 😞 çıkamadım ben işin içinden düzenli emip doymasını çok istiyorum olmuyor. Birde insanların emip emmediğini takip etmesi ayrıca canımı sıkıyor 😡
Canım senin ve arkadaslarin dediklerine de katılıyorum. Ne kadar çok mecbur hıssedip mamaya yonelırsek o kadar sutumuz azalıyor. Bunu farkettıgımın ertesi gunu dra gittik. İlk randevumuzdu. Nette bır suru guzel yorumu olan bir Dr. Vardı. Detayları yazacağım müsait olunca. Emmeyı izlemeleri benı de deli edıyor😒

Canım ben yaptırdım bugün 3. Yada 4.günü iyileşti sayılır 15 günlük henüz büyük bi yük kalktı diyor herkes ikerde iyileşmesi vs daha zormuş
Sagol canım bır an once arastırayım bakayım. Sıze de gecmıs olsun 😇Damatlıgını da gormek nasıp olsun🤗

Benimde aklımda molfix ve e bebeğin kendi markası baby me var .yorumları çok iyi olumsuz yorum yok yada kendileri yayınlamıyor 50 li alıp deneyeceğim. Sanırım ben bez bulana kadar oğlum bezi bırakacak o da olmazsa şansımı zorlamadan primaya geçeceğim.
Bende sleepy 2 numarayı dört kilo iken kullandım ama cok küçüktü. Bacakları sıktı. Emişi az. Molfix pure&soft kullandım onun 1 numarası sleepy 2 numarası ile aynı ölçüde. Sleepy iki çiş de şişiyor molfix daha iyi gidiyor.
Bebişler küçük sürekli az az kaka yapıyor diye ben molfiden vazgeçtim. Fiyatı cok daha uygun diye baby turco aldım. 3 numara kullanıyorum.
Hafif kötü kokusu var ama ben sürekli bez degiştirdigim için önemsemedim. Hiç taşma sızma olmadı. Pişik de olmadı
Benim ki gibi bebegi az az kaka yapanlar deneye bilir.

Başka marka kullanan tavsiyesi olan varsa tavsiyeleri bekliyorum 😇

Sezeryandan sonra sanırım iki hafta kadar az az da olsa kanama oldu. Leke gibi azalmıştı baya. Şimdi 40. Günümde baya baya regli oldum. Sancı hiç olmadi
O zaman regl olmuşsun canım bazıları emzirdiği sürece regl olmuyormuş 2 yıl olmayanlar var inş bende olurum sürekli iç çamaşırına bakıyorum

Sunnet ıcın bende hastane aradım. 800 tl ücret ve 6 aydan kucuk lere lokal anestezi dediler.
Ayrıca evde telsiz kullanan var mı? Uygun fiyatlı ve verim aldıgınız bır marka var mı?

Kızlar motilium ile süt artırdınız mı? Benim goturdugum yenı Dr (iyiki götürdüm her konuda beni cok rahatlattı. Ve hastanenin en yogun dru oldugunu ogrendım gidince. Netteki guzel yorumlara sebep gitmiştim) boyle bır yontem uygulamamı istedı. Uygulama seklini sizinle paylasıyorum.Bugun 4.gune merhaba dedik. Uygulayıp bakacağım.
Gunde 4 5 lt su ıcıyorum dedim. Caylar vs anlattım. Dedikleri şunlar.;
-O kadar su ıcmene gerek yok. 2.5 - 3 lt yeterli dedi. O kadar su da acıkmanı engelleyebilir dedi.Sut artırıcı cay damla hap kullabılırsın dedi. (Ama ben azaltmayı dusunmuyorum. Her bunye farklı cunku. Kı ben zorla su içmiyorum ondan)
-Sabah aksam mutlaka dus al. Masaj yap dedi. (Ben 24 saatte mutlaka 1 defa dus alıyorum dedim. Hayır dedi. Sabah aksam yap ve bu seni rahatlatacak dedi. Annenın kendını daha ıyı hissetmesi önemli olan dedi. Evet dus asırı rahatlatıyor. Bır de fırsat bulsam,😒)
-Gun ortası mutlaka 2 saat uyu dedi. Daha verimli hale geleceksin dedı. (Nasıl uyuyacaksam devamlı acıkan oglum var.)
-Ben bu mama ml. leri azalırken aglarsa ne yapacagım vermeyecek miyim dedim.Ver ama yazdıgım sekılde ver. Olabıldıgınce kendını bu gecıs lere alıstoracak dedi. Midesi buyudugu için ona alışmıstı fazla mama istiyor dedi. Simdi mamayı azaltıp memeye yonelecegız dedi.
-Ogunleri atlamadan ye dedi. Bu cok onemli dedi.
-Stres moral bozukluğu yapma dedi. Ne kadar relax olur hissedersen o kadar verimli olur dedi. Hem kendi ruh saglıgın hem de sütün için dedi.
Uygulamaya calısıyorum 4/4luk olmasa da. Bugun doymadıgı takdirde 40 ml mama verme günümüz. Guzel gidiyoruz. Sütüm de artıyor farkındayım🤲
Sonuc olarak guzel bir seviyeye gelirsem paylasacagım.
Ama sunu kendim cok ıyı gozlemledımkı doymuyor dıye mama verdikçe sütüm azaldı.
Resimlerini ekledim.
İnsallah sizlerin de isine yarayan bir metod olur da bebıslerınız doyar duanızı alırım🤗

Eklentiler

• IMG_20201215_094037.jpg
    IMG_20201215_094037.jpg
    62,1 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20201215_094049.jpg
    IMG_20201215_094049.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 58
Benimde aklımda molfix ve e bebeğin kendi markası baby me var .yorumları çok iyi olumsuz yorum yok yada kendileri yayınlamıyor 50 li alıp deneyeceğim. Sanırım ben bez bulana kadar oğlum bezi bırakacak o da olmazsa şansımı zorlamadan primaya geçeceğim.
Canım ben ebebeğinkini denedim, çok sızdırma yapıyor, azıcık çok kalsın dur 5 dk sonra değiştireyim demene üst baş ıslanmış oluyor, kıyafet yıkamaktansa prima almak daha iyi. Bi de çıtçıtlı değiştir falan derken komple soy dur çocuğu. Ya da saat başı alt değiştirme lazım.

Bende sleepy 2 numarayı dört kilo iken kullandım ama cok küçüktü. Bacakları sıktı. Emişi az. Molfix pure&soft kullandım onun 1 numarası sleepy 2 numarası ile aynı ölçüde. Sleepy iki çiş de şişiyor molfix daha iyi gidiyor.
Bebişler küçük sürekli az az kaka yapıyor diye ben molfiden vazgeçtim. Fiyatı cok daha uygun diye baby turco aldım. 3 numara kullanıyorum.
Hafif kötü kokusu var ama ben sürekli bez degiştirdigim için önemsemedim. Hiç taşma sızma olmadı. Pişik de olmadı
Benim ki gibi bebegi az az kaka yapanlar deneye bilir.

Başka marka kullanan tavsiyesi olan varsa tavsiyeleri bekliyorum 😇
Biz prima primium kullaniyoruz memnunuz.ıslak mendilde sleepi

D vitamini de çok önemli.ben 1 gün vermedim resmen cocuk cok rahat etti hic sıkıntı yasamadik.bu gün tekrar verdim yine aynı sorun.ocean de en temiz olan d vitamini imiş ne yapicam bilmiyorum
Anlamadım D vit nasıl etki ediyor 🙄

Kızlar bu kırk uçurma ritüeli nasıl oluyor neler yapıyorsunuz
Kayın validemlerde yaptık biz başka bir evde olması gerekiyormuş. Önce Ülküyle benim başımızdan aşağıya çeşitli çiçeklerin bulunduğu suyu süzerek döktüler sonra güzel giyindik kuşandık masa düzenledik pasta kestik dua ettik fotoğraf çekildik hediyeleri açtık böyle. Korona olmasaydı daha kalabalık oluyormuş mevlit yapılıyormuş sanırım.

Günaydın kızlar, ay biz doktorun önerisiyle full emzirmeye geçtik. Gece saat başı kalktı benimki🤦🏻‍♀️ Normalde 3 saatte bir sağdığım sütü veriyordum emmiyor diye, zorla dediler hem kalp hem kendi doktoru. Zorlayayım da ben pert oldum🤦🏻‍♀️ Bir de kalpten ötürü dik besleyecekmişim mecbur hep kalktıp emzirdim. Yatakta emziremiyorum. En sonunda 6ydı birkaç saat uyumak için emzirip üstüne mama verdim. İkimiz de uyuduk 4 saat 😴 ya bir de kalçamız sınırda çıktı bizim doktor bezi sıkma dedi ben de sıkmıyorum ama dünden beri 4 kıyafet değiştk 🤦🏻‍♀️ Her yatağından aldığımda sızdırmış sırılsıklam🤦🏻‍♀️ 1. Ayından sonra yeni bir tempo resmen🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Bu atak ne zaman gecek 2 gunde beni bitirdi bu saat oldu daha uyumadi sabahtan beri kucagimda bende bittim.cocukta bitti ama uykuya dalmiyor kac gun surecek
Canım senle aynı durumdayz dün akşam başladı aglamaya maf etti beni

Yeni bağımlı da ben🤦‍♀️Tartı aldım ve gunde 2 kez tartıyorum.Yanımda olan esim ve ablam dediki tartma psikolojin bozulacak😂😂Ama hergun devam edecegımden emınım😂Cunku oglusum ilk 16 gununde dogum kilosunun bile asagısındaydı. Simdi yavas yavas alıyor. Tam 30.gununde ne kadar alacak bılmıyorum. 23.gunde dogum kilosunun ustune cıktıgımızı ogrendım. Yanı ne olduysa 1 haftada olmus. Ama kilo alımı ıyı bır skala yakalayana kadar tartmaktan yorulmayacagım😇
Canım sanki seninki bayağı kilo almıştı ben mi yanlış hatırlıyorum. Bizde de tamamen emzirmeye geç sağma dedi doktorlar, e benimki de zor emiyor bakalım yeni bir maraton gizli gizli tartcam😂😂

Kızlar sunnet konusunda ne düşünüyorsunuz? 45 gune kadar lokalmiş sonrasına kalırsa genel anestezıymıs esim ogrenmıs. Ben yaptırmak istiyorum. Esim sımdı olmazsa 3 4 yasta düğün yaparım diyor. Bende dugun istemiyorum gereksiz geliyor. O da secimi yap o zaman dedı😂pandemı falan bilemedim. Gercı bır yanım diyorki pandemı falan dogurdun sonucta dıye😂
Biz 40 i çıkmadan yaptiracaktik eski doktoru hast çocuk cerrahisi komple covit olmuş bölüm kapalı dedi sonra başka hast doktora geçtik o doktora da şuan çok riskli bende yenidoğan bebeklerde sünneti tavsiye ediyorum ama vakalar fazla hast güvenli değil şimdilik bekleyelim dedi .Aradan çıksa iyi olacaktı kaldikca kalır artik

Canım ben ebebeğinkini denedim, çok sızdırma yapıyor, azıcık çok kalsın dur 5 dk sonra değiştireyim demene üst baş ıslanmış oluyor, kıyafet yıkamaktansa prima almak daha iyi. Bi de çıtçıtlı değiştir falan derken komple soy dur çocuğu. Ya da saat başı alt değiştirme lazım.
Hadi ya yorumlar görünce iyidir dedim hiç almiyim o zaman .Sleepy sürekli değişiyoruz gece 3 kez gündüz saat başı neredeyse sabahtan beri 2 takım kıyafet değiştik elimdekileri bitirmeye çalışıyorum. Prima yeşil paket mi kullanıyorsun care lerden mi

X