2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bnm ki de ayni baya korktu yaptirmaz daha ama baska da cozum yok sanki. Dio nereye gitti bu su dedm ne bilim yutmustur illaki😀

Sıkmadan sadece 3 5 damla damlatsak olmz mi acaba bana doktor damlat demisti
Canım sırt üstü yatırıp yavaşça sıktım sabah ben. Hiç rahatsız olmadı 3-4 kere hapşırdı hırıltısı azaldı biraz. Normali oymuş zaten genzine akıp gitsin sıkıntı yok. aspiratör hiç önermiyorlar hasta olmayan bebeğin burun mukozası bozuluyor kendi o durumdan serumla kurtulır ek müdahaleye gerek yok diyor doktorlar.

Canım 3 saat arayla. Yani emiyor doyuyor üzerine üç
Saat ekliyorum. Gerçi bazı geceler çok zor kalkıyorum 4 saati bulduğu oldu bir iki kere çok vicdan yaptım😢 gerçi ben geceleri direkt sür sağıp veriyorum zaten ememiyor o yüzden hiç saatlerce memede tutma stresine girmiyorum. İyice doyurduktan sonra yatırıyorum ama yine de 1 saat bile aksasa sarılığı var diye korkuyorum. Halbuki 27 günlüğüz artık daha ne sarılığı ya🙄 sen de olmadı di mi sarılık kilo az almasına rağmen canım maşallah
kız daha ne sarılığı. bence bırak uyusun. ben 3.haftada bıraktım ne zaman isterse o zaman kalkıyor. yüzündeki ve gözlerindeki sarılık hemen gitmiyor. hele gözlern 40günlükte gitti bizim sarılık

ışığı yakıyor musun? bir de çok kirletmiyorsa hiç ıslak mendil sürme
Işık için gece lambası kullanıyorum oda loş ışıklı oluyor canım her seferinde ıslak mendil kullanıyorum o yüzden mi uyanıyor acaba
Bebekler gunduz gece ayiramadigi icin eger konusursan uyandigini sanip uyumuyolar hic konusmadan emzir degis yatir hemen oyle devam ediyolar uykuya ama konusursn fln uyumazlar.

Uyaninca bnm de konusasm sevesim geliyo ama tutuyorm kendimi
Yok canım hiç konuşmuyorum hemen emzirip altını değiştirip uyutmaya geçiyorum ama altını değiştirirken öyle bir uyanıyırki ben birşey yapmasam da bana bakıp gülüyor 😁

Ben de denedim dün akşam videodaki gibi ama yok yaa çıkmadı bir şey korktu eşim böyle yapmayalım dedi. Sabah normal sıktım gene. Dün hırıltısı çoktu. Ya benim ev çok sıcak ondan oldu galiba bugün azaltıcam ısıyı. Nem ölçer sipariş ettim bie de gelsin onla dengelicem
Canım 3 saat arayla. Yani emiyor doyuyor üzerine üç
Saat ekliyorum. Gerçi bazı geceler çok zor kalkıyorum 4 saati bulduğu oldu bir iki kere çok vicdan yaptım😢 gerçi ben geceleri direkt sür sağıp veriyorum zaten ememiyor o yüzden hiç saatlerce memede tutma stresine girmiyorum. İyice doyurduktan sonra yatırıyorum ama yine de 1 saat bile aksasa sarılığı var diye korkuyorum. Halbuki 27 günlüğüz artık daha ne sarılığı ya🙄 sen de olmadı di mi sarılık kilo az almasına rağmen canım maşallah
12 falandı azaldi cok sukur sonra artik yukselmez dedik ben de gündüz 3 saatte.bir gece o uyanınca veriyorum ama uyanmasam 3 gibi veriyorm aksam da 11 11. 30 yatmadan bi kac kere.ben de uyuya kaldm 5 saat oldu cok kotu hissettim ya bize dr 60 cc dedi ama mideleri 1 ayda 3 4 haftada 80 150 cc imis mama az kalmış yani baya keske kendim hissedince arttirsaydm hatta telefonda bana 45 e dus dedi de dusmediydim bir de dussem

Işık için gece lambası kullanıyorum oda loş ışıklı oluyor canım her seferinde ıslak mendil kullanıyorum o yüzden mi uyanıyor acaba

Yok canım hiç konuşmuyorum hemen emzirip altını değiştirip uyutmaya geçiyorum ama altını değiştirirken öyle bir uyanıyırki ben birşey yapmasam da bana bakıp gülüyor 😁
Bnmki de oyle sevmiyor hiç. Cok kirli değilse de bırakıyorum bazen

Kizlar ıslak mendil kullanma dedi doktor
Pratik oluyordu
Hassas önereceğiniz islakmendil var mı

Canım bebelac gold muhallebi gibi ya biberondan akmıyor beğenmedim sen kullanabiliyor musun kaşıkla mı veriyorsun
Canım çok mu koyuyorsun mamayı acaba bizim biberondan akıyor tomme tippe kullanıyorum. İki gündür farkettim çok rahat kaka yapıyor hipp de kabızlık yaşıyorduk
Kizlar ıslak mendil kullanma dedi doktor
Pratik oluyordu
Hassas önereceğiniz islakmendil var mı
Canım ben kare pamuk ve kaynamış ılımış suyu gülsuyu şişesine koydum pamuga döküp kullanıyorum pratik oluyor ıslak mendile gerek yok. Pamuga suyu dökünce az elimde ılıtıyorum pamugu irkilmesin bebek diye

Pamuk ve su kullan evdeyken sleepynin yenidoğan ıslak mendili var bende disardayken onu kullaniorm sadece

Of.kizlar cok moralim bozuk kafam takildi kiloya
Doktor bizede 25.gününde 600 gr almış çok az mamayı arttır dedi çok üzüldüm. 30.gün aile hekiminde 1.200 gr almış çıktı çok almış mamayı bırak dediler. Şaşırdım kaldım aile hekimi bizim tartı doğru diyor doktoru aradım doktor benim tartı doğru diyor

Doktor bizede 25.gününde 600 gr almış çok az mamayı arttır dedi çok üzüldüm. 30.gün aile hekiminde 1.200 gr almış çıktı çok almış mamayı bırak dediler. Şaşırdım kaldım aile hekimi bizim tartı doğru diyor doktoru aradım doktor benim tartı doğru diyor
Evde tartınız var mı canım? Normal tartıda biz önce kendimiz tartılıyoruz, sorna da bebekle tartılıyoruz. Aradaki fark bebeğin kilosu. Öyle ölçtük, sağlık ocağı ile aynı çıktı.

kız daha ne sarılığı. bence bırak uyusun. ben 3.haftada bıraktım ne zaman isterse o zaman kalkıyor. yüzündeki ve gözlerindeki sarılık hemen gitmiyor. hele gözlern 40günlükte gitti bizim sarılık
Canım benimkinin yüzünde ve dizlerine kadar var ya. Dizlerden aşağısında olursa tehlikeliymiş. Ne bileyim, kilo alımı beslenmesi iyi şu an. Daha ne yapayım bilemedim. Böyle olunca en ufak bir aksamada hemen kendime fatura çıkarıyorum 😢 gerçi ilk bebeğimde de uzun süre gitmemişti ama aradan çok vakit geçti yine de canımı sıkıyor

12 falandı azaldi cok sukur sonra artik yukselmez dedik ben de gündüz 3 saatte.bir gece o uyanınca veriyorum ama uyanmasam 3 gibi veriyorm aksam da 11 11. 30 yatmadan bi kac kere.ben de uyuya kaldm 5 saat oldu cok kotu hissettim ya bize dr 60 cc dedi ama mideleri 1 ayda 3 4 haftada 80 150 cc imis mama az kalmış yani baya keske kendim hissedince arttirsaydm hatta telefonda bana 45 e dus dedi de dusmediydim bir de dussem
Canım bence de arttırman iyi olmuş. Biz kusana kadar mottosuyla devam ettik😂 emzirip sonra da içebildiği kadar takviye yapıyorum. Buna rağmen bebe sarı geliyor hala bana gerilemedi gibi canım sıkılıyor. Sen de bebeğini dinle yavrucuk isterse ver. Ben doktora sormadım bile o ne kadar içerse kusmadığı sürece veriyorum

Canım benimkinin yüzünde ve dizlerine kadar var ya. Dizlerden aşağısında olursa tehlikeliymiş. Ne bileyim, kilo alımı beslenmesi iyi şu an. Daha ne yapayım bilemedim. Böyle olunca en ufak bir aksamada hemen kendime fatura çıkarıyorum 😢 gerçi ilk bebeğimde de uzun süre gitmemişti ama aradan çok vakit geçti yine de canımı sıkıyor
Sariliga birde gunes isigi iyi geliyor cnm evinde gunes alan bir odada yatir bebegi

Ya bebeğin gülmeye başladı mi benimki gulmuyor hic

Ben de denedim dün akşam videodaki gibi ama yok yaa çıkmadı bir şey korktu eşim böyle yapmayalım dedi. Sabah normal sıktım gene. Dün hırıltısı çoktu. Ya benim ev çok sıcak ondan oldu galiba bugün azaltıcam ısıyı. Nem ölçer sipariş ettim bie de gelsin onla dengelicem
Kızlar o doktora giden bebek Bence grip ve bizim bebeklerden büyük O yüzden ondan çok fazla akıntı geliyor Bizimkilerden gelmemesi Normal yani. Ben bizim doktorumuz ısrarla önerdiği için yazdı Okyanus suyunu sıkıyorum günde birkaç kez bir hafta içinde hırıltısı bayağı azaldı sıkar sıkmak farkı çok fazla belli olmuyor

X