2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Eşler işe gitse de bence gece yardım etmeliler. Sonuçta ben çalıştığım zamanlar bu görevi aksatmıyordum onlara neden torpil çekiyoruz ki :KK70:
Katiliyorum Aslicim sana 2ay sonra ben ise baslicam kaan efendi annem ise basladi uyusun demicek kalkicam 😁 babasida kalksin ise gidiyorum muafiyeti yok malesef 🤣

Emzirdm gene aglamaya basladi birakinc mama yaptım azcik icti birakti pesindn memeyi aliyo hemen. Bu acliktan degil ya sadece memede durmak istiyo gibi anlamadim gitti valla
Dün bizimde tüm gün krizdi resmen sabahtan gece 1 e kadar meme gaz meme gaz durmadı uyku desen 2-3 saat zor yattı kesik kesik deliriyordum. Ben mama vermiyorum ama açlıktan degildi stresten memeye sarılıyorlar hep. Bu dönemdede her istediğinde vermek lazım bence☺️ Cok yorucu ama
İyi geceler anneler ❣️ Geçen hafta sütüm ciddi anlamda azaldı. Tomrisin emzirme notları ile tekrar normale dönmeyi başardım. Emzirme kampını uygulamaya çalıştım. Solgar ın Süt için tabletini aldım. Faydalı oldu. SÜT için araştıran annelere faydası olur inşallah.
Tomrisin emzirme kampı bendede cok işe yaradı hala uygulamaya calısıyorm
Kızlar benim oğlan geceleri mıkır mıkır konuşuyor resmen alıyorum emzirmek için beş dk zorla emiyor hemen uyuyor gece uykusuna düşkün çocuk resmen 😂 üzülüyorum acaba doyuyor mu diye çünkü gündüz emişine göre gece çok kısa duruyor memede hemen uyuyor ağzını da sımsıkı kapatıyor açabilene aşk olsun. sadece anne sütüyle besleniyor mamayı kusuyor. Sizce doyduğu için mi uyuyor aç olan çocuk ağlar durmaz mantığıyla kendimi avutuyorum.
Doydugu için uyuyor dinleniyor annesi kaç günlükki

Sling nedir kanguru nedir. Bizde birşey var önüne bagladigin, halası hediye etmişti ama sling mi kanguru mu bilmiyorum. Sling olanlar bana resim atabilir misiniz?

Kuzum biz gece illa acıkır mıyız? Bebişte o düzene erken alıştı belki, çok takma bırak uyusun sabah acıkmış uyanır zaten, gece uykusuna da iyice emip yatıyordur zaten, 1 kez bile uyansa yeterli olabilir ki hiç uyanmadan sabahı bulan bebişler bile var, güne erken başlayabilir sadece 6 gibi.

Doydugu için uyuyor dinleniyor annesi kaç günlükki

Ben hep bu süreçler korkunç geçecek diye beklediğim için sanırım kabullenemiyorum kızlar 😂 bugün 23 günlük belki huyu değişecektir ama şimdilik sabah 9-10 gibi kalkıyoruz tekrar emiyor altını falan değiştiyorum 11de tekrar uyuyor 1de kalkıyor biz bu saatte doğduğundan beri her gün yıkıyoruz sonra 2 buçuk gibi tekrar uyuyor 6da falan kalkıyor sonra hep emiyor gece 11-12 ye kadar hep memede kucakta tam uykuya geçmiyor belki de o yüzden tok oluyor çünkü gece 1de uyuyor belki 2 kere uyanıyor ama 10 dk falan durup uyuyor geri altını değiştirirsem uzuyor sadece sonra sabah yine 9-10 gibi kalkıyoruz bizim böyle bi döngümüz oldu maşallah diyeyim hep de böyle devam etsin inşallah. Bugün kucağıma alıp tartıya çıktım 4100 çıktı inşallah olmuştur o kadar ben de o zaman derim ki evet emiyor doyuyor uyuyor 😄

Dün bizimde tüm gün krizdi resmen sabahtan gece 1 e kadar meme gaz meme gaz durmadı uyku desen 2-3 saat zor yattı kesik kesik deliriyordum. Ben mama vermiyorum ama açlıktan degildi stresten memeye sarılıyorlar hep. Bu dönemdede her istediğinde vermek lazım bence☺️ Cok yorucu ama
Ac da degil icmiyo da duruyo memede mamayid a almiyo. Icse dursun kucagimda da bos bos duruyo valla cozemedm gitti 2 gundur oyle biseyi yok ama eski haline dondu. Nazarmidir nedir anlamadm bi ufaktn resmini paylastm cocuk perisan oldu.

Dun 1e geliyodu uyudu 5de kalkti emip uyudu hemen 8 bckda uyandi 11de bi daha uyudu boyle normal hali yani hem ben rahat oluyorm hem kendi

Valal sonuna kadar duruyor
Artik yaglimi yağsızmi bielmiuorim
Ama şu gibi degil sutum
Gümüş kapakda biriken bayağı guzel kıvamlı duruyor
Mamasiz doymuyor
Herksin mamasiz nasil doyuyor
Ben de sürekli emziriyorum ama mamasız sakinleşmiyor, derin uyuması için mama vermem gerekiyor
Kizlar bebegin burnuna serum fizyolojik siktk 2.5 ml 2.5ml olarak ters cevirip sirtina vurdk ama fazla bise cikmadi baya da hiriltiliydi nefrsi bi zarr vermedk ins
Biz de yapmaya başladık ama hiçbirşey çıkmıyor hırıltı devam

Bazen bir bazen iki oluyor canım en fazla 50 cc içiyor. Hipp mama kullanıyordum kabızlık çekiyor çocuk bebelac gold deneyecem artık
Biz de bebelac gold denemeye başladık ama daha anlamadım farkı
Kızlar Hipp marka mama kullanıyorum ama bu mama sanki uzun süre tpk tutmuyor ve bebeğimde sürekli gazlı ve ıkınıyor
Hipp kullananlar memnun musunuz ben değiştirmeyi düşünüyorum başka bir marka öneriniz var mı memnun kaldığınız özellikle
Hipp de bizde aynı sıkıntıları yaşıyoruz bebelac gold deniyoruz şimdi
Gece uykulariniz ne alemde? Oğlum aksam 8.30 gibi uyudu 12 de uyandı. Formül mama vermiştim o bu kadar uyuttu sanırım. Sonra 2.30 a kadar yine uyumadı.
Ya arkadaşlar merak ediyorum gece eşinizle dönüşümlü mu kalkiyorsunuz yoksa bütün yük sizin üzerinizdemi?
Ben mama hazırlanacagında uyandırıyorum

1 kere değiştiriyorum canım onda da kakasını yapmış oluyor değiştirdikten sonra en az 3 saat uyumuyor hatta sabahlıyoruz
Bebekler gunduz gece ayiramadigi icin eger konusursan uyandigini sanip uyumuyolar hic konusmadan emzir degis yatir hemen oyle devam ediyolar uykuya ama konusursn fln uyumazlar.

Uyaninca bnm de konusasm sevesim geliyo ama tutuyorm kendimi

Selam kizlar e bebek indirimi de kendini kaybeden tek anne ben değilimdir inşallah bir buçuk yaş ürün almışım 🤭😅 o kadar uyguna geldiki bir buçuk yaşında ne giyecek diye düşünmem artık 😂 şuan maaş gününü bekliyorum yine birkaç bişe alcam . Özellikle termal çıtçıtlı uzun kol badiler beklediğimden kaliteli tavsiye ederim

Kızlar bu bebekler ne zaman 4-5 saat deliksiz uyumaya başlayacak
Uykusuzluktan gözlerimi zor açıyorum :KK14:
Gece altını değiştirince uykusu açılıyor ve sabaha kadar uyumuyor mama veriyorum o bile fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım :işsiz:
Eşim de işe gidip geldiği için geceleri onu çok uyandırmak istemiyorum tüm yük ben de ve sütüm de iyice azaldı :cry:
Gündüz de uyusam evin tüm işleri kalıyor ben hiç birşey yiyip içemez ıluyırum ben beceremiyorum galiba
Yok canim ayni durumdayiz merak etme

Kizlar gece kac tere besliyosunuz ben 11 gibi yatmadan 3 gibi gece bir de sabah 6 7 gibi veriyorm az mi
Canım 3 saat arayla. Yani emiyor doyuyor üzerine üç
Saat ekliyorum. Gerçi bazı geceler çok zor kalkıyorum 4 saati bulduğu oldu bir iki kere çok vicdan yaptım😢 gerçi ben geceleri direkt sür sağıp veriyorum zaten ememiyor o yüzden hiç saatlerce memede tutma stresine girmiyorum. İyice doyurduktan sonra yatırıyorum ama yine de 1 saat bile aksasa sarılığı var diye korkuyorum. Halbuki 27 günlüğüz artık daha ne sarılığı ya🙄 sen de olmadı di mi sarılık kilo az almasına rağmen canım maşallah

Kizlar bebegin burnuna serum fizyolojik siktk 2.5 ml 2.5ml olarak ters cevirip sirtina vurdk ama fazla bise cikmadi baya da hiriltiliydi nefrsi bi zarr vermedk ins
Ben de denedim dün akşam videodaki gibi ama yok yaa çıkmadı bir şey korktu eşim böyle yapmayalım dedi. Sabah normal sıktım gene. Dün hırıltısı çoktu. Ya benim ev çok sıcak ondan oldu galiba bugün azaltıcam ısıyı. Nem ölçer sipariş ettim bie de gelsin onla dengelicem

Ben de denedim dün akşam videodaki gibi ama yok yaa çıkmadı bir şey korktu eşim böyle yapmayalım dedi. Sabah normal sıktım gene. Dün hırıltısı çoktu. Ya benim ev çok sıcak ondan oldu galiba bugün azaltıcam ısıyı. Nem ölçer sipariş ettim bie de gelsin onla dengelicem
Bnm ki de ayni baya korktu yaptirmaz daha ama baska da cozum yok sanki. Dio nereye gitti bu su dedm ne bilim yutmustur illaki😀

Sıkmadan sadece 3 5 damla damlatsak olmz mi acaba bana doktor damlat demisti

Ben de sürekli emziriyorum ama mamasız sakinleşmiyor, derin uyuması için mama vermem gerekiyor

Biz de yapmaya başladık ama hiçbirşey çıkmıyor hırıltı devam

Biz de bebelac gold denemeye başladık ama daha anlamadım farkı

Hipp de bizde aynı sıkıntıları yaşıyoruz bebelac gold deniyoruz şimdi

Ben mama hazırlanacagında uyandırıyorum
Canım bebelac gold muhallebi gibi ya biberondan akmıyor beğenmedim sen kullanabiliyor musun kaşıkla mı veriyorsun

X