2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Gece uykulariniz ne alemde? Oğlum aksam 8.30 gibi uyudu 12 de uyandı. Formül mama vermiştim o bu kadar uyuttu sanırım. Sonra 2.30 a kadar yine uyumadı.
Ya arkadaşlar merak ediyorum gece eşinizle dönüşümlü mu kalkiyorsunuz yoksa bütün yük sizin üzerinizdemi?

Oğlum akşam uykusunu çok seviyor tam biz yatmaya hazırlanırken uyanıyor gece 12 gibi. Eşim bu hafta çalışmaya başladı onu uyandırmamaya çalışıyorum gece. Bebişin ağlamasına uyanmazsa tabi. Eşim evdeyken ben gece 3-4 e kadar ilgileniyordum sonra eşim devralıyordu.

Kizlar merhaba ,
Aranizda Sling veya kanguru kullanan var mı.. ben hamileyken sling kullanmayı dusunuyordum ama sonra bağlaması zor olabilir diye yeni dogan aparatı olan bir kanguru almistim. Doktoruna sordum 3 aydan önce kullanma dedi en azından basini tutabilmeli dedi ama belki yenidogan aparatindan falan haberi yoktur.. sizlerden kullanan doktorundan onay alan ,bir tecrübesi olan var mi.. gerekirse sling de alirim gece uykuya dalamiyor cunku ve bazen aglama nöbetleri tutuyor.. slingin cok yardımcı olduğunu duymuştum kolik bebeklere . Benim bebek tam.kolik degil ama koligimsi 😅

Gece uykulariniz ne alemde? Oğlum aksam 8.30 gibi uyudu 12 de uyandı. Formül mama vermiştim o bu kadar uyuttu sanırım. Sonra 2.30 a kadar yine uyumadı.
Ya arkadaşlar merak ediyorum gece eşinizle dönüşümlü mu kalkiyorsunuz yoksa bütün yük sizin üzerinizdemi?
Cok mizmiz olirsa mama yapsin diye kaldiriyorum esimi sonra tekrar yatiyor ise gittigi icin bazen artik dayanamiyorum kollarimda kuvvet kalmadi

Ilk cocugimda cok rahatti gece 2 3 kere uyanirdi ama mamasini yedigi gibi tekrar uyurdu uykusu acilmazdi ama kizimda ole degil bazen gece uykusu bir aciliyor gece 2 3 saat ayaktayiz bu gece 2 30 da uyudu 5 30 da kalkti sonra 6 da uyudu 8 de kalkti artik iyice yoruldum su uykular bir duzene girsene

Kızlar bu bebekler ne zaman 4-5 saat deliksiz uyumaya başlayacak
Uykusuzluktan gözlerimi zor açıyorum :KK14:
Gece altını değiştirince uykusu açılıyor ve sabaha kadar uyumuyor mama veriyorum o bile fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım :işsiz:
Eşim de işe gidip geldiği için geceleri onu çok uyandırmak istemiyorum tüm yük ben de ve sütüm de iyice azaldı :cry:
Gündüz de uyusam evin tüm işleri kalıyor ben hiç birşey yiyip içemez ıluyırum ben beceremiyorum galiba

Emzirdiğim için hep ben kalkıyorum, sonra eğer emip de uyumazsa eşime veriyorum ya da gazı çıkmazsa. Yok dalarsa bebek emip, eşimi uyandırmıyorum.

Kizlar merhaba ,
Aranizda Sling veya kanguru kullanan var mı.. ben hamileyken sling kullanmayı dusunuyordum ama sonra bağlaması zor olabilir diye yeni dogan aparatı olan bir kanguru almistim. Doktoruna sordum 3 aydan önce kullanma dedi en azından basini tutabilmeli dedi ama belki yenidogan aparatindan falan haberi yoktur.. sizlerden kullanan doktorundan onay alan ,bir tecrübesi olan var mi.. gerekirse sling de alirim gece uykuya dalamiyor cunku ve bazen aglama nöbetleri tutuyor.. slingin cok yardımcı olduğunu duymuştum kolik bebeklere . Benim bebek tam.kolik degil ama koligimsi 😅
Bende sling var, öğrenince bağlaması çok kolay ve hemen uyuyor bebek içinde. İlk kızım kolikti onda çok kullanmıştım. Bu bebeğim de çok sevdi zaten sakin bir bebek. Tavsiye ederim, kanguru da kullanabilirsin yenidoğan aparatı ile. Doktorların bilgisi yok henüz bu tarz şeylerle ilgili.

Canım eşim çalıştığı için ona kıyamıyorum ben çok mecbur kalmadıkça kaldırmıyorum .. ama akşam 10 gibi bebişi veriyorum eşime ben 1 e kadar uyuyorum sonrası bende zaten .

Kizlar merhaba ,
yenidoğan aparatlı solomombaby aldım 3-4kere kullandım hiç sorun olmadı. hatta güzel de uyuyor göğsümde. bende işlerimi yapıyorum evde

Kızlar bu bebekler ne zaman 4-5 saat deliksiz uyumaya başlayacak
Uykusuzluktan gözlerimi zor açıyorum :KK14:
Gece altını değiştirince uykusu açılıyor ve sabaha kadar uyumuyor mama veriyorum o bile fayda etmiyor ne yapacağımı şaşırdım :işsiz:
Eşim de işe gidip geldiği için geceleri onu çok uyandırmak istemiyorum tüm yük ben de ve sütüm de iyice azaldı :cry:
Gündüz de uyusam evin tüm işleri kalıyor ben hiç birşey yiyip içemez ıluyırum ben beceremiyorum galiba
altı çok dolu olmuyorsa her uyanışta açma bence

KizlAr günde kaç kere ve ne kadar mama veriyorsunuz? Benimki meme emiyor ama bazen yetiyor bazen sanki yetmiyor. Uykuya gecemiyor hırsla emzik emiyor sanki şut çekmek istermiş ama yapamamış gibi. Mama sayısını artirsan mi diyorum. Yoksa emzirdikce süt gelir endişelenme diyorlar gerçekten sürekli emzirdikce artar mı acaba sutum
süt tabiki emzirdikçe artar. arz talep meselesi. emerken memeni uyarıyor bebeğin. ben bazen mamasız geçiriyorum günü sıkıntı olmuyor.

Kızlar bebeği yüzüstü uyuyan var mı ? Oğlum yüzüstü uyuyor sadece korkuyorum bıraksam mı öyle uyusa😢
Canım benimki de yüzüstü uyuyunca bayaa güzel uyuyor, korkma kafasını yan çeviriyor öyle uyuyor zaten diğer tarafa ağzını kapatacak şekilde çeviremez, ben bazen öyle yatırıyorum zaten önerilen bir pozisyon sırtı dinlensin biraz.
Bebeğim uyumuyor sürekli ağZı meme arıyor artık o kadar acıyor ki anlatamam siZe. Kaç gündür byleyiz ne yapsam bilemedim uykusuZluktan ölcemm
Canım emzik mi denesen? Aventten memnunuz biz kızlar da denedi tuttu bebişler sanki.
Kızlar benim oğlan geceleri mıkır mıkır konuşuyor resmen alıyorum emzirmek için beş dk zorla emiyor hemen uyuyor gece uykusuna düşkün çocuk resmen 😂 üzülüyorum acaba doyuyor mu diye çünkü gündüz emişine göre gece çok kısa duruyor memede hemen uyuyor ağzını da sımsıkı kapatıyor açabilene aşk olsun. sadece anne sütüyle besleniyor mamayı kusuyor. Sizce doyduğu için mi uyuyor aç olan çocuk ağlar durmaz mantığıyla kendimi avutuyorum.
Kuzum biz gece illa acıkır mıyız? Bebişte o düzene erken alıştı belki, çok takma bırak uyusun sabah acıkmış uyanır zaten, gece uykusuna da iyice emip yatıyordur zaten, 1 kez bile uyansa yeterli olabilir ki hiç uyanmadan sabahı bulan bebişler bile var, güne erken başlayabilir sadece 6 gibi.
Kizlar merhaba ,
Canım ben slinge koyuyorum ağlayan bebek pır pır etrafı izliyor içinde 😂😂 meraklı meraklı bakıyor etrafa, ve çok bişi yapmasam da (kafasını tutamadığından desteklemem gerekiyor) etrafı topluyorum falan 1-2 bişi yapıyorum sayesinde bende. Bende de Yenidoğan’dan itibaren kullanılabilen kanguru var ama sling olunca onu denemedim hiç, bende dene mutlaka, illa ki denenip onay alıyor o ürünler.

Kızlar slingi alın hepini, baktınız durmuyor iade edersiniz süre geçmeden, demiştim hatırlarsanız erken almayın iade edersiniz diye, o süre geldi 😂😂 bendeki neko wrap sling, Türk üretimi, tavsiye edilen üründü almıştım iyi ki almışım, küçük kızıma 1,5 yaşına kadar kullandık, sonra kanguru aldım.

X