2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar o doktora giden bebek Bence grip ve bizim bebeklerden büyük O yüzden ondan çok fazla akıntı geliyor Bizimkilerden gelmemesi Normal yani. Ben bizim doktorumuz ısrarla önerdiği için yazdı Okyanus suyunu sıkıyorum günde birkaç kez bir hafta içinde hırıltısı bayağı azaldı sıkar sıkmak farkı çok fazla belli olmuyor
Ya bide agizdn nefes almiyolar ya daha su burnunda kalir nefesi kesilir die o korkuyorm bende acikcasi esime diorm ama bende korkuyorm😀

Cakisan anneler raporlarin suresi dolunca baslicakmisiniz ise benim 18 ocak ta doluyor raporum buyuk ibtimalle yarim calisma ile baslayacagim
Benim Şubat 22 de bitiyor ..10+10 gün daha albiliyormusuz rapor.. doğum sonra dikişte iltihaplanma falan diye Dr ayarlıyormuş onu...ondan sonra da başlayacağım bende mecburen ...3,5 4 aylık oluyor o zaman.. allah kolaylık verir inşallah

Bende bi yandan baslamak istiyorum bi yandan daha ufak diyorum pateonum 6 aylik olunca baslarsin demisti aslinda bende tam anlami ile 7 8 aylik olunca baslarim dedim o sure icerisinde arada gidecegim ise allahtan annem bakacagi icin rahag oluyorum yoksa bakici isi zor hele ki su donem de ilk cocugumda 10 aylikken baslamistim ise simdk de arada kafa dagitmek icin hem degisiklik olsun diye hafta da 1 2 gun giderim dedim bakalim kismet simdi dusunce bile icim ciz ediyor birakma fikrine

Canım bence de arttırman iyi olmuş. Biz kusana kadar mottosuyla devam ettik😂 emzirip sonra da içebildiği kadar takviye yapıyorum. Buna rağmen bebe sarı geliyor hala bana gerilemedi gibi canım sıkılıyor. Sen de bebeğini dinle yavrucuk isterse ver. Ben doktora sormadım bile o ne kadar içerse kusmadığı sürece veriyorum
Kusuyordu iste dr o yuzden 45 dus dedi anlamadm ki ya ah anlasam

Doktor bizede 25.gününde 600 gr almış çok az mamayı arttır dedi çok üzüldüm. 30.gün aile hekiminde 1.200 gr almış çıktı çok almış mamayı bırak dediler. Şaşırdım kaldım aile hekimi bizim tartı doğru diyor doktoru aradım doktor benim tartı doğru diyor
O da bi garip ya iki kati az buz değil

Bende bi yandan baslamak istiyorum bi yandan daha ufak diyorum pateonum 6 aylik olunca baslarsin demisti aslinda bende tam anlami ile 7 8 aylik olunca baslarim dedim o sure icerisinde arada gidecegim ise allahtan annem bakacagi icin rahag oluyorum yoksa bakici isi zor hele ki su donem de ilk cocugumda 10 aylikken baslamistim ise simdk de arada kafa dagitmek icin hem degisiklik olsun diye hafta da 1 2 gun giderim dedim bakalim kismet simdi dusunce bile icim ciz ediyor birakma fikrine
Ben ilk kızımda 18 aylıkken başladım çalışmaya ama bunda mecbur küçük başlayacağım ... belki bende kısa çalışmadan faydalanırım , doğumdan sonra 4 ay hakkım varmış ...en azından kademeli bir geçiş yapmış oluruz hem paramızı kazanırız hem de kafa dağıtırız dinleniriz , en azından sıcak bi kahve içeriz 😬

Gülüşünü severim onun 🥰🥰 hep gülsün yüzleri 😍😍
Amin canım yüzleri hep gülsün inşallah 😍Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın
Cakisan anneler raporlarin suresi dolunca baslicakmisiniz ise benim 18 ocak ta doluyor raporum buyuk ibtimalle yarim calisma ile baslayacagim
Ben ücretsiz izin alacağım mecburen ailem başka şehirde ve bu süreçte bakıcı bulmak da problem
Ya bebeğin gülmeye başladı mi benimki gulmuyor hic
40ından sonra başladı canım seninki yanlış hatırlamıyorsam bizimkinden küçük daha vakti vardır gülmek için

Canım çok mu koyuyorsun mamayı acaba bizim biberondan akıyor tomme tippe kullanıyorum. İki gündür farkettim çok rahat kaka yapıyor hipp de kabızlık yaşıyorduk

Canım ben kare pamuk ve kaynamış ılımış suyu gülsuyu şişesine koydum pamuga döküp kullanıyorum pratik oluyor ıslak mendile gerek yok. Pamuga suyu dökünce az elimde ılıtıyorum pamugu irkilmesin bebek diye
Kaynamış ilimis su hepmi yapacagiz

Ben ilk kızımda 18 aylıkken başladım çalışmaya ama bunda mecbur küçük başlayacağım ... belki bende kısa çalışmadan faydalanırım , doğumdan sonra 4 ay hakkım varmış ...en azından kademeli bir geçiş yapmış oluruz hem paramızı kazanırız hem de kafa dağıtırız dinleniriz , en azından sıcak bi kahve içeriz 😬
Aynen ole gin iconde bari kafamizi dagitiriz 1 2 ginluk degisiklik iyi gelir

Kızlar ya hala bebegi 2 saatte bir uyandırmalımıyım 20 günlük olduk sarılıkda gözde yüzde var daha tam silinmedi
Birde sağlık ocagı 1.ay aşısı için gittigimde sarılıgada bakarmı

Evde tartınız var mı canım? Normal tartıda biz önce kendimiz tartılıyoruz, sorna da bebekle tartılıyoruz. Aradaki fark bebeğin kilosu. Öyle ölçtük, sağlık ocağı ile aynı çıktı.
Birkaç kere denedim onu ama farklı sonuçlar çıktı bu akşam bir daha bakayım
Kaynamış ilimis su hepmi yapacagiz
Bir delikli şişe ayarla ona doldur kaynamış ılımış suyu ben gülsuyu şişesi kullanıyorum. Bez sepetinin içine koyuyorum onu. Tabi su soguk oluyor pamuga dökünce, pamugu elimle ılıtıp öyle sürüyorum bebege

Selam kizlar bizde 1 aylik olduk bugun doktorumuza gittik asimizi olduk 4700 olmus bizim kiz 3190 dogmustuk 90gr kaybimiz vardi sarilik degerimiz 12 cikti yani uzamis sariligiz diger cocuklarimda ayni oldugu icin anne sutu sariligidur dedi.Kalca ultrasonu cekildik 1.ay dedi doktor şükür sorun yok ayni hastanede dogum yaptigim icin yuzde 20 yaptirdim 168 tl.odedim goz muaynesi 3 ay icinde yaptirabilirsin dedi ozel asilar 3. Ay rota asisi yapilcak

X