2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Sanirim benim kizin ikinmalari mamadan mis bu aksam aptamil verdim ilk defa benim kiz mamafan sonra rahatti
Ben de mamayı degiştireyim o zaman

Ya d vitamini gazmı yapıyor eee vermesek ne olur
Probiyotikli D vitaminleri var onları deneyin arkadaşlar

Dün geceden bu saate kadar toplam 4-5 saat uyuyamadı bile. Sürekli ıkınmaya çalışıyor ıkınırkende kusuyor emdikten sonra kusuyor benim sütüm mü yaramıyor çocuğa üzülüyorum çok
Canım dün gece benim kızım da öyleydi. Hiç ama hiç uyumadı ıkın ıkın bi hal oldu yavrucak. Sen üşütme ve yediklerine dikkat et, gaz yapan şeyler yememeye dikkat et. Süt yaramaz diye bir şey yok ya öyle düşünme. Her annenin sütü bebeğine özeldir hem Ben ilk kızımı üç yıl emzirdim. Sütüne güven, en büyük şifa anne sütü. Üç yıl antibiyotik almadı kızım süt koruyor onları.

Bebeklerin büyüme atakları oluyormuş. 5 hafta ilk atak zamanı.bizimki de o sürece girdi galiba iki gündür karnı tok olsa da kakasını çişini düzgün yapsa da huzursuz ve sürekli ağladı kucaktan inmek istemedi. Her şeyi denedim ek mama verdim sıcak tuttum ılık duş aldırdık ama yine de huzursuz dün gece neredeyse gün boyu hiç uyumadı. Atak dönemlerine bir bakın arkadaslar

Allah allah bir şey daha öğrendik bende bir bakayım ne oluyormuş ki atak dönemlerinde büyürken neden ağlıyorlarmış

Biz doktordan geldik kizim 4kilo olmus boyumjz 52 xm olmus toplamda 1200 kilo almis 1 ayda gelisimi iyi dedi sutum xok yok dedim olani icin dedi bagisikligini kuvvetlendirj dedi doymasini mama ile yap dedi gaz damlasi verdi bu ay gaz olur bebeklerde dedi zaten senjn ki de baya ikiniyor dedi genel olarak gelisimi guzel dedi kalca usg cekindik oda temiz cikti asimizi da olduk

Allah allah bir şey daha öğrendik bende bir bakayım ne oluyormuş ki atak dönemlerinde büyürken neden ağlıyorlarmış
Harika Haftalar aplikasyonu var ya da netten PDF kitabını indirip bakabilirsiniz. Atak haftalarını şıp diye biliyor, insan da ekstra endişe etmemiş oluyor

İnşallah yetiyordur canm sütün emzirdiktwn sonra sağ sürekli uyar

Tamamen katılıyorum

Ya bu yazı üzdü rezene baya iyi geliyordu bana içiyordm günde 2-3 bardak
Vallahi canım yoruldum yaa. Zaten silikon uçla bile zor kabul ediyor memeyi. Önce onun savaşını veriyoruz sonra gaz sonra altını aç. Gece bir daha sağmak çok yoruyor yaa. bir de çok içiyor benimki sanırım bu süt nasıl yetsin. Memede 30 dk kalıyor tartıyorum 30 cc anca içmiş. Çekemiyor çok. Ama biberonla hiç affetmiyorz göğüslerimin de dengesi şaştı bence hayır bu kadar emmeye kilo da almıyor

Kızlar süt yapan bitki çayları nelerdir deneyimlediginiz ve gaz yapıp yemekten çekindiğiniz
yulaf ve et tuketcem ben artık onlar da sut yapıyor. baklıyat ve gazlı icecek ve bulguru cıkardım menuden bulgur yediğimde bi kere sabahı sabah ettik gercı o gun barbunyadan bı kac kasık almıstm sutum yok diye ama bulgur da yapıyormus.
Ya d vitamini gazmı yapıyor eee vermesek ne olur
d vitamii vermemek kemik gelisimini bozar. ben wellcare kullanıyorum o yapmadı gaz.

Canim bakliyat ve bulgur da süt yapan şeylerin başında geliyor ama bizim hemşire gaz da yapsa ara ara az az da olsa ye ki,çocuksa bi şekilde alışsın dedi. Onlar süt yapar dedi. Yulaf ve et sütünü artırdı mi canim? Sen sütüm az diyordun sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Rabkim bol bol süt versin ins hepimize

bence yulaf ıse yarıcak gibi oyle hissettim

Canım bende bakliyat yemiyordum genelde çorba besleniyordum yemek et falan yiyordum. Çocuk doktorumuz olmaz o şekilde sütünün kalitesi olmaz bakliyatı karbonatlı suda ıslat. düdüklüde değil ağzı açık şekilde pişir köpüğünü al sürekli pişerken dedi yemeğine bol kimyon at ye dedi

Senin bebiş erkek demi Erkek çocuğu aşırı giydirilmez derler zaten. Ayağı soğuk değilse üşümüyordur.
Ben elleri soğuk oluyor diye açık bırakamıyorum. Burnunu ayaklarını kontrol ediyorum soğuksa üşüyordur diye düşünüyorum. Kız çocukları ayaktan üşürse idrar yolu enfeksiyonu oluyormuş ondan çift alt giydiriyorum.

Öle kusuyor ki küçücük bedenini nasıl zorluyor. Öle oldukça korkuyorum beni emdikçe kusuyor diye canım sıkıldı.
haklısın bağışıklık için anne sütü çok önemli. Ben çok terliyorum sürekli kıyafet değiştiriyorum dediğin gibi üşütüyorum galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…