2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar oda sıcaklığınız nasıl oluyor bizim yatak odası 24 oluyor oturma odamızın kaloriferini kıssam da 26 oluyor küçük bi oda olduğu için ısınıyor bu sıcaklıklar bebeği rahatsız eder mi altını 2 kat giydiriyorum üstüne çorap ayakları soğuk diye. Penye battaniye ile yarım kundak sarılı oluyor uyurken ince elyaf yorganı var onu örtüyorum
Oda sıcaklığı 22 derece bizim, çıtçıtlı badi, penye alt üst ve dokuma yelek giydiriyorum. Ayağına da çorap. Gündüz yatarken penye battaniye bazen de yun dokuma battaniye ortuyorum. Gece yatarken her ikisi birden. Gece çıkarıyorum yemeğini, ustuste çok oluyor

Doğum kg biz nedir masallah bebise .
Benim sütünde az gibi ama sıvıyı ne kadar bol tuketirsem o kadar iyi sütüm oluyo
3200’ canım ama kıyafetli çıktı 3800 ya. Kıyafeti çıkar 3500 anca gelir. 300 gram anca almış demek 20 günde. İnş bundan sonra alır ne diyeyim.

Kızlar oda sıcaklığınız nasıl oluyor bizim yatak odası 24 oluyor oturma odamızın kaloriferini kıssam da 26 oluyor küçük bi oda olduğu için ısınıyor bu sıcaklıklar bebeği rahatsız eder mi altını 2 kat giydiriyorum üstüne çorap ayakları soğuk diye. Penye battaniye ile yarım kundak sarılı oluyor uyurken ince elyaf yorganı var onu örtüyorum
Valla benim bebiş sıcağı seviyor. Odamız sıcak ona rağmen altını açtığım an hapşırmaya başlıyor morarıyor soğuktan hemen sarıyoruz onu gene. Sıcağa alıştırmıcaktık güya ama hasta etmek daha vahim şu dönemde o yüzden ona göre hareket ediyoruz

Kızlar bende hipp kullanıyordum gerçekten inanılmaz gazı var oğlumun karnı davul gibi şiş özellikle 1 haftadır, doktor bile inanılmaz gazı var bağırsaklarına yazık dedi, eşime aptamil al dedim şimdi, mamayı da illa istiyor, ah kuzuma kendi elimle daha iyisi diye eziyet mi ettim yaa 😢
Aynen cnm ben de daha iyisi siye hip aldim ama cocuk hep keyifsiz di dogdugundan beri yavrum ilk defa dun aksam keyifle durdu uyanikken bile cocuk keyifsiz dI dun aksam nasil keyifle etrafa bakiyor ve ayni sekilde ilk defa bu gece d
ben herşeyi doktora sormuyorum. biraz annelerinde dinliyorum ne yalan söyleyeyim😁sonuçta mamayı da suyşa yapıyoruz normal sudan ne olacak ki? ağzı yıkanıyor hem.
BEnde su veriyorum duzenlj olmasa da aklima geldik ce gunde 1 veya 2 kere veriyorum

Özellikle çalışan anneler işe dönüşleri hiç düşünüyor musunuz ? Ben kara kara düşünüyorum , 22 Şubat ta raporum bitiyor ve uzatamıyorum beni bekliyorlar bir an önce .. 3,5 aylık olacak o zaman kısmetse... çok erken değil mi 😞 sizler ne yapacaksınız ? Azcık konuşalım mı
Benim 18 ocak ta bitiyor raporum benim ki 2.5 aylik olucak ben rapor bittikten sonra 6 ay yarim calisma hakkinj kullanacagim tam anlami ile ise kizim 6 yada 8 aylik olunca baslicam

Kızlar geçen gün yogurt yedim oglum sabaha kadar durmadı gazdan sizde böyle birşey gözlemleyem varmı

kızımı emzirdikten sonra gazını çikarayım dedim cikmadı brnde yatırdım agźindan burundan kustu nasil panik oldum nasil çıkarcam gazı ya çıkmiyor endikten sonra uyuyakalıyor hemen

Oda sıcaklığı 22 derece bizim, çıtçıtlı badi, penye alt üst ve dokuma yelek giydiriyorum. Ayağına da çorap. Gündüz yatarken penye battaniye bazen de yun dokuma battaniye ortuyorum. Gece yatarken her ikisi birden. Gece çıkarıyorum yemeğini, ustuste çok oluyor
Ayakları elleri sıcak oluyor mu peki? Bu sıcaklığa rağmen Altını açtığımda ayakları soğuk oluyor hapşırıyor üşüyor diye altını alırken elektrikli sobayıda açıyorum. Kız çocukları sıcağa severmiş

Valla benim bebiş sıcağı seviyor. Odamız sıcak ona rağmen altını açtığım an hapşırmaya başlıyor morarıyor soğuktan hemen sarıyoruz onu gene. Sıcağa alıştırmıcaktık güya ama hasta etmek daha vahim şu dönemde o yüzden ona göre hareket ediyoruz
Benim kızda aynı canım altını tek giydirip çorap giydirdiğimde ayağı soğuk oluyor çift yapıyorum altını üstüne çorap. Altını açtığımda bacakları titriyor

Ayakları elleri sıcak oluyor mu peki? Bu sıcaklığa rağmen Altını açtığımda ayakları soğuk oluyor hapşırıyor üşüyor diye altını alırken elektrikli sobayıda açıyorum. Kız çocukları sıcağa severmiş
Elleri doğduğundan beri hep soğuk. Bir de iki günde bir hapsiriyor. Ev sıcak aslinda. Çok hareketli diye eldiven de takmadım. Aşırı sıcağa alistirmayin demişti doktor, bak bakalım vucudunda kırmızı noktalar çıkmasın demişti sıcaktan. Bilmiyorum ya üşüyor mu acaba. Eli soğuk ama ayağı sıcak üzerinde dokuma yelek de var, yun battaniye oluyor ona da sariyorum bazen kundak gibi.

Elleri doğduğundan beri hep soğuk. Bir de iki günde bir hapsiriyor. Ev sıcak aslinda. Çok hareketli diye eldiven de takmadım. Aşırı sıcağa alistirmayin demişti doktor, bak bakalım vucudunda kırmızı noktalar çıkmasın demişti sıcaktan. Bilmiyorum ya üşüyor mu acaba. Eli soğuk ama ayağı sıcak üzerinde dokuma yelek de var, yun battaniye oluyor ona da sariyorum bazen kundak gibi.
Elleri ve burnu soguksa üşüyordur canm ya. Birde hapşırıyorsa

Günaydın kızlar

ay gece gündüz okuyorum grubu çok da güzel şeyler öğreniyorum sizlerden ama yazamadım. Ya benim de sütüm azalmış gibi ilk iki hafta çok iyiydi. Bebek geldi kalanı sağdım hatta. Ama dediğiniz gibi bebeğin ihtiyacına göre azaldı sanırım. Bizim sıkıntımız da hem silikonsuz kabul etmiyor memeyi, hem de yoruluyor tam doyuramıyor kendini mutlaka devamında biberonla süt vermem gerekiyor. İlk hafta sağıp sakladığım sütler vardı o yoğunbakımdayKen. Dün baktım o stok da azalmış. Yani herkes mamayı bırakırken biz mamaya mı geçicez anlamadım değişik bir durum. Bir de benim bebeyi zor doyuruyorum, ona rağmen çok az kilo alıyor, tartımız var bizim bakıyoruz arada. Diyorum kalbi şimdiden sorun mu oluyor 🥺 kötüyü çağırmak istemiyorum tabii ki de işte insan kötü hissediyor
İnşallah yetiyordur canm sütün emzirdiktwn sonra sağ sürekli uyar
Canım benim bildiğim bebekler memede olmak isterler sürekli, aç olduğu anlamına gelmez. Üşümüş olabilir, gazı olabilir, annesinin kucağında olmak istiyor olabilir. Bebekler 9 ay anne karnında kalıyorlar, birden anneden ayrılıyorlar. O yüzden ilk üç ay sürekli anneye yakın anne memesinde olmak isterler anne sıcaklığını hissetmek isterler.
Yeme kriteri kakalı çişli bez alıyorsan altından gün içinde zaten doyuyordur. Kilo alımı da ilk ay 600 gr olmalı en az. Bunu da sağlıyorsa dert edecek bir şey yok.
Tamamen katılıyorum❤️😘

kızlar
Galactago Emziren Anneler İçin Bitkisel Damla 100 ml bugun bunu almıstım kullandım hatta rezeneden hosaf yaptım kac kere ıctım hipp ve lactamil caylar ictim rezeneli. gunde 1 bardağı pek gecmedım ama usttekı yazıda gorduğunuz gibi rezene cok zrarlıymıs ve avrupada bebekelre ve emzırenlere onerılmıyormus. ben artık kullanmıcam sutum de olmazsa olmasın sut olsun dıye zrarlı seyler vercek halım yok. siz de elınızdekılere bakın ıcınde rezene varsa kullanmayın ya da azaltın ıstersenız.
Ya bu yazı üzdü rezene baya iyi geliyordu bana içiyordm günde 2-3 bardak

Selam kizlar çok uykum var cokk. D vitamini denen zikkima başladık dün çocuk gazdan sabaha kadar ne beni uyuttu ne kendi uyudu . En son memede ikimizde uyumusuz yarım saat onuda geldi eşim böldü . Çocuk nerde diye . Memede yorganın altında halbuki baksa görecek kafasını 😒 şimdi uyudu şükür ama hala sağa sola hareket ediyor . Kucak istiyor sürekli çünkü eşim evdeyken sürekli kucağında bırakmıyor elinden . Aman kızım canım kızım diye diye seviyor 🤦🏼‍♀️ tasasini ben çekiyorum 😅ah bu babalar .

X