2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim de çok sert ve şiş ben doğumdan sonra ilk ayağa kalktım daha oturmadım hiç uykudan uykuya acaba diyorum zorladım da zarar mi verdim .Doktor 40 in çıkınca gel dedi ama açıkçası virüs iyice yayıldı hava soğuk bebekle gitmeyi düşünmüyorum .akinti kizariklik vs yok napsam bilemedim ki
Tam dikişlerin olduğu yerse bilemem ama bnm onun tam üstünde göbekte oluştu sert ve şişlik kremler geçirmeye başladı şimdi çık zayıftım karnımda çok büyüdü ikiz gebelikten ondan dolayı olmuş dedi doktor da olabiliyormuş normal kontrolün varsa onda git sende sırf ondan dikişlerim daha çok acıdı

Kızlar 12 günlük olduk göbeğimiz hala düşmedi iltihaplanacak gibi duruyor sanki bebeğimin göğsü şişti masaj yapıyorum ama inmedi sanırım süt birikirmiş memesine. Böyle olan var mı
Ben hastanedeyken yapacaklardi korktum yaptirmadim ilacla olur sandim ama mecburen yaptırım sanki
Çünkü oda sanci yapıyor
Canım hastanede bana yapmışlardı gaz çıkaramadım krem gibi bişi sıktı hafif.
acıtan bişey değildi 10-15 dk içinde etki ediyor yarın doktora gidince sor istersen

Kızlar 12 günlük olduk göbeğimiz hala düşmedi iltihaplanacak gibi duruyor sanki bebeğimin göğsü şişti masaj yapıyorum ama inmedi sanırım süt birikirmiş memesine. Böyle olan var mı

acıtan bişey değildi 10-15 dk içinde etki ediyor yarın doktora gidince sor istersen
Aynen yarin soracagim cnm
Cunku ilac fayda etmedi
Ben korktum ama mecburum artik
Karnim cok şiş

Ben alistim artik hemen sirtina vurup bekliyorum bir sure oksuruyo dinleniyo sonra devam ediyor yani memede bile oluyo yapcak birsey ac bu bebisler

Benim sag ayak bilegimin uzerinde varisim vardi ilk aylarimdan beri sonralara dogru cok raharsiz etmeye basladi varis corabiyla rahatlamistim dogumdan sonra rahatim attim corabi da
Aynen bide sarılık olmasın diye sık besledim ben çabuk acıkıyor alıştı artık. Gündüz düzgünde uyumuyor diye artık bugün emzik verdim erken oldu ama çarem kalmadı

Bebegim gundüz cok güzel uyuyor geceleri ıkınmaktan uyuyamıyor gözleride cepil cepil açik uyanik.gunduz sakin sakin emiyor uyuyor.geceleri canımiza okuyor.sabaha kadar dans ediyoruz.ikiniyor ıkinıyor.bi sıkıntısı olsa gündüzde olurdu anlzmıyorum.gece yatmadan 90 cc biberonla anne sutu verdim rahatsizmi etti acaba.memeyi 10 dk emiyor birakiyor doymuyor diye.bende gunde 1 kerede sagipmi versem diyordum

Al benden de o kadar gündüz güzel güzel emip uyuyan oğlum gece bir güzel uyanıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor ağlıyor sancılanıyor ve her gün artıyor 2 haftadan sonra başlar demişlerdi gaz sancıları galiba bizim gaz sancıları basladi her geçen gece daha da şiddeti artıyor
aynı durumdayız. ıkınıyor ıkınıyor uyanıyor bağırıyor sonra uykuya devam ediyor ama beni uyandırıyor tabi😂
rezene kimyon iyi geliyor gibi ama ben momys bliss damla aldım ona başlayacağım elime ulaşınca

Boynum ve baş agrım hafiledi sadece yürürken sıkıntı biraz. Ama ayaktayken düşecek gibi oluyorum boynum dan aşagı bişey oluyor hala da toparlanamadım sadece yaşadıklarıma hayret şekilde bakıyorum inanamıyorum pskoljim bozuldu normal doğum yaptım ben ama ölüme gittim.
Doktorum virüse yakalanıyor,
Pazar günü doğum oluyor,
Anestezi doktorum dozu fazla veriyor,
Doğum da fenalaşıyorum,
Eve geliyorum felç gibi kıpırdamıyorum,
Doktorumu arıyorum bana ilaç yazıyor
O ilaç beni zehirliyor iki gün kendimde degildim hastaneye zor yetiştim,
Ve bu baş agrılarının tek ilacı kafein onada alerjim var içince ölck gibi oluyorum
Öyle şansızlıga uğradım ki 😭🥺 bunlar yetmezmiş gibi iki çocuğuma bakamıyorum

Boynun nasıl canım ağrıların şikayetlerin nasil

Boynum ve baş agrım hafiledi sadece yürürken sıkıntı biraz. Ama ayaktayken düşecek gibi oluyorum boynum dan aşagı bişey oluyor hala da toparlanamadım sadece yaşadıklarıma hayret şekilde bakıyorum inanamıyorum pskoljim bozuldu normal doğum yaptım ben ama ölüme gittim.
Doktorum virüse yakalanıyor,
Pazar günü doğum oluyor,
Anestezi doktorum dozu fazla veriyor,
Doğum da fenalaşıyorum,
Eve geliyorum felç gibi kıpırdamıyorum,
Doktorumu arıyorum bana ilaç yazıyor
O ilaç beni zehirliyor iki gün kendimde degildim hastaneye zor yetiştim,
Ve bu baş agrılarının tek ilacı kafein onada alerjim var içince ölck gibi oluyorum
Öyle şansızlıga uğradım ki 😭🥺 bunlar yetmezmiş gibi iki çocuğuma bakamıyorum
Ah canım rabbim beterinden korusun görüp göreceğin en kötü günler bu olsun 😔

Bende bugün 39 oldum.kayinvalidenin her gün bişey yok mu sancı yok mu diye sormasi batıyor sadece.telini açmak istemiyorum artık biktim.Bide Dr dan iyi biliyor sanki şu gün doğar bugün doğar diye.surekli hafta soruyor bide iyice sogudum .sanki ben istemiyorum bebeğimi.sordukca insan geriliyor.Daha da psikolojimi bozuyor.İnsan goresim yok o moddayim.Her kontrolde bı de onlara anlat!!İçimde kalmicak bu çocuk sonucta
Benimki de öyle biraz çekiniyor ama yinede iyi misin napıyon nasılsın diyip duruyor 😁 of takmamaya çalışcaz artık sonuçta bebişler hep orda kalacak değil ya elbet çıkacaklar vede anne karnında ne kadar kalsa o kadar iyi bebek için böyle motive oluyorum

Benim nişanım geldi 24 saat sonra sancım başladı canım, kimisi 2 saatte kimisi 2 günde kimisi bi haftada doğum yapıyo nişan gelince. Hazırlıklarını tamamla mutlu son yakın ❤️ Anlattığın nişana benziyor sümüksü bir akıntıysa doktorun muayenesiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum
Evet araştırmalarıma göre nişan olayı. Hadi inşallah canım saol içimi rahatlattın 🥰

Kızlar ben meme uçlarım icn birsey almamistim suan yaniyor resmen
Gumuskapaklardan mi tavsiye edersiniz
Sadece krem almistim oda surkeli emmeye calsitiigi icin ise yaramiyor
Canım ben lansinoh krem kullandım ama yeterli gelmedi , sonra eşime e bebekten gümüş kapak Aldırdım da biraz rahatladım şükür 🙏 daha fazla ilerlemeden sende al istersen , baby Mom marka .. ben de grupta ki güzel annelerin tavsiyesi ile almıştım , iyi
Ki de almışım

Canım ben lansinoh krem kullandım ama yeterli gelmedi , sonra eşime e bebekten gümüş kapak Aldırdım da biraz rahatladım şükür 🙏 daha fazla ilerlemeden sende al istersen , baby Mom marka .. ben de grupta ki güzel annelerin tavsiyesi ile almıştım , iyi
Ki de almışım
Bende alcm krem fayda etmiyor aynen

Canim sakin goguslerine masaj yapma kontrole gittimizde doktor bana dedi senin hormonlarin ona geciyor dedi sakin goguslerine masaj yapma sonra antibiyotik kullanmak zorunda kalir dedi onlar 6 aya kadar kendiliginden gecer dedi

Merhaba;
Mesaj yazmasamda hamileligim boyunca düzenli olarak girip paylaşımlarınızı okudum arkadaşlar. Bebeklerinize ve size sağlıkli günler diliyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam _seastar_ ile aynı tarihte doğum yaptık. 26 Ekim de Medicana da genel anestezi ile doğum yaptım. Ne oglumun dogumunda ne de şimdi kızımda yatmadım agrım, sızım olmadı.
Herşey yolunda derken sezeryan dikişinin sağ tarafında 3 hafta sonra bir iltihaplanma oldu. Doğum sonrası kontrolüne doktorumun şehir dışı eğitimlerinden dolayı 20 gün sonra gittim. Birazcık kızarıklık olduğunu ve emzirme pozisyonundan kaynaklanabilecegini söyledi. Dikiş yerine bir havlu yada havlu kağıt koymamı direk göbeğin oranın üstüne temas etmemesini söyledi. Iki gün sonra koyduğum havluda tırnak kadar iltihap lekesi görüp gittim. Sıkarak iltihabı çıkarmaya çalıştı ve çok canım yandı. Antibiyotik başladık sabah akşam içiyorum. Azaldı iltihap ama geçmedi.
Aramızda benzer birşey yaşayan varmı krem kullandınız mı merak ediyorum.
Uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.

X