2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Evet
Sezeryan olalı 3-4 gün oldu kızlar bugün bezini çıkarıp krem süreceğim ama benim dikiş yerlerim çok sızlıyor ve o bölgede sızlıyor tuvalette ve kalkarken özellikle. Bu durum normalmi
Evet çok normal. Sen yine iyisin ben sezeryandan sonraki üç gün hastanede yattım ayağa dahi kalkamadim. Helenilk 24 saat sonda takılı emzirme pozisyonuna bile oturamadim altımda resmen bir boru. Valal hafizamdan silmeye çalışıyorum o kadar soyliyim sana. Dikiş yerlerinde 10 gün acıdı. Daha yeni yeni geçti neredeyse 3 hafta olacak. Ama her bunye farklı yanı. Ben bu sekildeyim

Aynen haklısın düşünsene pilates topunda inliyon, kayınpeder bakıyo falan 🥸🤪😂😂

Valla koronanin en guzel yani hastaneye kimsenin gelememesi oldu zaten ayilmaya calisiyosun got bas acik bebegi surekli emzirmeye calisiyon birde gelen giden hic cekilmez yani

Kızlar sezeryan yerine krem kullanıyormusunuz, kullanmak gerekir mi

Ben birsey kullanmadim.doktorda demedi

Kızlar sezaryen olduktan kaç gün sonra korse kullanımına başlanabilir

Ben 4.gunu takmaya basladim canim

Benim nefesim daralıyor sürekli düşüp bayılacak gibi oluyorum bu süreç ne zaman bitecek acaba
Canım pekmez filan ye tahin ye . Kan kaybımız , kan düşüklüğü bunalıma halsizliğe neden olabiliyor. Bol bol komposto iç. Senin kafeine ihtiyacın var ama alerjin varmış😔çikolata yiyebiliyor musun? Çok gecmiş olsun canım. Bol su iç tamam mı

Can
Bugün anesteziden sonra ki 7 inci gün böyle agzıma zehir gibi bişey geliyor hafifte rengi kanlı normal mı bu
Canım hiç böyle birşey olmadı bana ya da duymadım. Dış etlerin mi kanıyor acaba. 7. Güne azalıyor olması lazım ya şöyle sotliyim ben büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yavaş yavaş düzelmeye başlamıştım. O da 4.gundu galiba. İlaç verdi öyle yapıyordum her gün yaptıkça biraz daha iyiye gittim. Sen tuvaletini düzenli rahat yapıyor musun? Bir de terleme yapmıştı bana öyle öyle attım vucudumdan anezteziyi

Sonrakiler ilkten çok daha kolay oluyor hem Allah unutturuyor ne yaşasan da unutuyorsun benimde ameliyatlarım kolay geçtiği halde ameliyathane fobim var bende bas bas bagiririm son ses ağlıyorum hönküre hönküre 😆 o yeşil örtüler ameliyat masası gidip kendi ayağınla masaya yatmak ah heleki sonuç güzel
Sorma benim annemde 3sezeryan oldu
Nasil cesaret diyorum
Kadin unutmasa yapamaz diyor 🤣
Esimde cok duygulandı surekli cokguzelmis bebek
Devamdevam diyor 😂

Can
Canım hiç böyle birşey olmadı bana ya da duymadım. Dış etlerin mi kanıyor acaba. 7. Güne azalıyor olması lazım ya şöyle sotliyim ben büyük tuvaletimi yaptıktan sonra yavaş yavaş düzelmeye başlamıştım. O da 4.gundu galiba. İlaç verdi öyle yapıyordum her gün yaptıkça biraz daha iyiye gittim. Sen tuvaletini düzenli rahat yapıyor musun? Bir de terleme yapmıştı bana öyle öyle attım vucudumdan anezteziyi
Bana ilac verdi buyuk tuvaleti yapamadım hala
O bnei cok rahatsız ediyor

Benimde öyle canım biberonda kesinmıluyor çok hızlı çekiyor biberondan sonra memede de hızlı çektiği için yine tıkanıyor birde tıkandıktan sonra hırıltı gibi ses çıkarıyor çok panik oluyorum

Ben alistim artik hemen sirtina vurup bekliyorum bir sure oksuruyo dinleniyo sonra devam ediyor yani memede bile oluyo yapcak birsey ac bu bebisler

Merhaba hanımlar aranızda varis problemi olan var mı benim sol bacakta ve vajina bolgemden bacağıma doğru oluştu bebek agirlastikca da kasık bolgemdeki şişlik de büyümeye başladı. Dr. Alttan bakmam lazım 38. Haftada belki normal doğum olmayabilir ic bolgede de varis varsa dedi...moralim bozuldu aranızda böyle bişey yaşayan veya yakınında bu durum olan varmi

Benim sag ayak bilegimin uzerinde varisim vardi ilk aylarimdan beri sonralara dogru cok raharsiz etmeye basladi varis corabiyla rahatlamistim dogumdan sonra rahatim attim corabi da

nişan olabilir de kan miktarı bana normal gelmedi. doktorunu bilgilendir mutlaka.

ben kullanıyorum. evde olduğundan madecasol sürüyorum. olmasa fito alır sürerdim. hem yumuşatıyor hem de izi azaltıyor bence.

normal tabiki. 7günden sonra daha iyi hissedeceksin.

ertesi gün başlamıştım çok da rahatlatmıştı. ama bayadır ihmal ettim açıkcası takmayı🙈

Benim morarmıştı dikiş yerim morluk için kremim var birde bepanthol anti scar jel diye kremim var doktor verdi bunları

Valla koronanin en guzel yani hastaneye kimsenin gelememesi oldu zaten ayilmaya calisiyosun got bas acik bebegi surekli emzirmeye calisiyon birde gelen giden hic cekilmez yani

Ben birsey kullanmadim.doktorda demedi

Ben 4.gunu takmaya basladim canim
Teşekkürler ben de madecasol kullanayım

Kızlar acilen bi bakın bana lütfen 🙄
Doktor cuma günü vajinal muayene yapınca dedi ki hafif lekelenme veya kanama olabilir endişelenme, dediği gibi de oldu pedim kırmızı kan oldu değiştim sonra kahverengiye döndü, kesildi gibi oldu dün hiç gelmedi. Ama bu sabah WC de baya yoğun kıvamlı sümükümsü kahverengi ve hafif pembe gibi akıntı geldi afedersiniz iki küçük peçeteyi doldurdu. Bu Nişan mı oluyor şimdi 😥😱 neler oluyor acayip heyecan bastı. Ama benim ağrım sancım yok ki sancı olmadan nişan gelir mi 🤭 . Muayene ettiği için mi oldu yoksa of cahillik zor ben şimdi napıcam yardım edin

Benim nişanım geldi 24 saat sonra sancım başladı canım, kimisi 2 saatte kimisi 2 günde kimisi bi haftada doğum yapıyo nişan gelince. Hazırlıklarını tamamla mutlu son yakın ❤️ Anlattığın nişana benziyor sümüksü bir akıntıysa doktorun muayenesiyle ilgili olduğunu düşünmüyorum

Bebegim gundüz cok güzel uyuyor geceleri ıkınmaktan uyuyamıyor gözleride cepil cepil açik uyanik.gunduz sakin sakin emiyor uyuyor.geceleri canımiza okuyor.sabaha kadar dans ediyoruz.ikiniyor ıkinıyor.bi sıkıntısı olsa gündüzde olurdu anlzmıyorum.gece yatmadan 90 cc biberonla anne sutu verdim rahatsizmi etti acaba.memeyi 10 dk emiyor birakiyor doymuyor diye.bende gunde 1 kerede sagipmi versem diyordum

Benjmki her biberon alisinda tikaniyo kipkirmizi oluyo nefes alamiyo gibi sonra hemen sirtina falan vurup kaldirip kendine getiriyorum o da oksuruyo nefes almaya basluyo benimde odum kopuyo ama arada memedede oluyo bize ya
Biberon ucu yenidogan icin uygunmu 1 numara olacak

Kızlar ben meme uçlarım icn birsey almamistim suan yaniyor resmen
Gumuskapaklardan mi tavsiye edersiniz
Sadece krem almistim oda surkeli emmeye calsitiigi icin ise yaramiyor

Kızlar ben meme uçlarım icn birsey almamistim suan yaniyor resmen
Gumuskapaklardan mi tavsiye edersiniz
Sadece krem almistim oda surkeli emmeye calsitiigi icin ise yaramiyor
Ben gümüs kapak kullaniyorum surekli cok memnunum hem sutyene degip tahris olmuyor hemde iyilestirdi gögüs uclarimi

Bebegim gundüz cok güzel uyuyor geceleri ıkınmaktan uyuyamıyor gözleride cepil cepil açik uyanik.gunduz sakin sakin emiyor uyuyor.geceleri canımiza okuyor.sabaha kadar dans ediyoruz.ikiniyor ıkinıyor.bi sıkıntısı olsa gündüzde olurdu anlzmıyorum.gece yatmadan 90 cc biberonla anne sutu verdim rahatsizmi etti acaba.memeyi 10 dk emiyor birakiyor doymuyor diye.bende gunde 1 kerede sagipmi versem diyordum
Karnı sert mi gazı vardie bagirsaklarinds ya da kaka yapacaktır. Gaz damlası kullanıyoruz biz.

Al benden de o kadar gündüz güzel güzel emip uyuyan oğlum gece bir güzel uyanıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor ağlıyor sancılanıyor ve her gün artıyor 2 haftadan sonra başlar demişlerdi gaz sancıları galiba bizim gaz sancıları basladi her geçen gece daha da şiddeti artıyor

Kızlar yarın sabah 8 de hastane yatışım olacak. Kalçalarımda ağrım varr dün geceden beri ama nişan akıntı su kanama vs hiç bişey olmadı rahmim de ağrı var acaba bu açılma mı? Bir de şu an hastane için 24 saat gibi bir sürem kaldı ya bu son gün de neler yaptınız ya da yapmadınız öneriniz var mı? Bir arkadaşım saat kaçtan sonra bişey yeme dedi falan diye sordu ama doktor öyle bişey demedi sabah 8 de gel dedi.
Kızlar yok mu kimse

X