2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canim sakin goguslerine masaj yapma kontrole gittimizde doktor bana dedi senin hormonlarin ona geciyor dedi sakin goguslerine masaj yapma sonra antibiyotik kullanmak zorunda kalir dedi onlar 6 aya kadar kendiliginden gecer dedi
Aaa ben bilmiyordum şişkinlik oldu sandım masajla geçer belki diye düşündüm saol canım doktor da bişi demedi hiç bana

Merhaba;
Mesaj yazmasamda hamileligim boyunca düzenli olarak girip paylaşımlarınızı okudum arkadaşlar. Bebeklerinize ve size sağlıkli günler diliyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam _seastar_ ile aynı tarihte doğum yaptık. 26 Ekim de Medicana da genel anestezi ile doğum yaptım. Ne oglumun dogumunda ne de şimdi kızımda yatmadım agrım, sızım olmadı.
Herşey yolunda derken sezeryan dikişinin sağ tarafında 3 hafta sonra bir iltihaplanma oldu. Doğum sonrası kontrolüne doktorumun şehir dışı eğitimlerinden dolayı 20 gün sonra gittim. Birazcık kızarıklık olduğunu ve emzirme pozisyonundan kaynaklanabilecegini söyledi. Dikiş yerine bir havlu yada havlu kağıt koymamı direk göbeğin oranın üstüne temas etmemesini söyledi. Iki gün sonra koyduğum havluda tırnak kadar iltihap lekesi görüp gittim. Sıkarak iltihabı çıkarmaya çalıştı ve çok canım yandı. Antibiyotik başladık sabah akşam içiyorum. Azaldı iltihap ama geçmedi.
Aramızda benzer birşey yaşayan varmı krem kullandınız mı merak ediyorum.
Uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.
Canım dikiş bölgen nemli kalırsa iltihaplanır ben arada karnımı açıp yattım havayla temas edip kurusun diye. Muhakkak pamuklu dikişinden yukarı gelecek çamaşır giy. Bana doktorum yaram için bepanthol anti scar jel diye bişi verdi yarama iyi geldi ama doktoruna danısmadan herhangi bi ürün kullanma

Mamayı biberonla veriyorum ben ama memede emiyor tamamen memeye geçmek istiyoroum. Bu arada takip edemedim sen nasıl oldun? Çok zor süreçten geçtin inşallah geride kalmıştır herşey.
Sağ ol canım. Bizim cadı yoğun bakımda alışmış ağzına verilmesine hazır. Biberon kabul ediyor asla memeyi emmiyor. Bugün silikon uç aldım onla kandırmaya çalışıyorum. Sabah tampon değişimim vardı öyle kötü ki acısı, her an açık bir yaraya ilaç basmak gibi ve o his hiç geçmiyor. Ağlaya ağlaya çıktım hastaneden. Yarın tamponu çıkaracak doktorum çok korkuyorhm tekrarlar toplamaz rahim diye 😭 şu an ayağa bile kalkamıyorum acıdan. Ameliyatlı gibiyim. İlacımı bile kalkıp içemiyorum. Allah beterinden saklasın ama büyük acizlik. Geldi geçsin şu günler inşallah..

Kızlar biz bugün kontrole gittik 4 günlük oğlum sarılık değeri 12.55 çıktı doktor bol bol emzir mamayı da arttır 30 cc veriyordum 60-90 gibi hazırla içtiği kadar içsin dedi benim göğüs uçlarım yoktu diye doğumda silikon göğüs ucu taktırdılar çocuk alıştı ona doktor da onunla emzirme meme ucuna temas etsin uyarsın dedi ama almıyor çocuk ne yaptıysam kavga dövüş verdik ikimiz ter içinde kaldık resmen korkunç bir gündü mamayı çok verdik bu sefer de uyudu kalkmıyor dürt babam dürt bana mısın demiyor çıldırırsın üstüne annem de triplere girdi arkamdan el kol hareketleri yapıyor ofluyor pufluyor sanki ben bilerek meme vermiyormuşum gibi 😥 ben napıcam bu meme ucunu tutup çeke çeke bi hal oldum yine de oğlum kavramıyor sinirleniyor 😞😞😞
Canım benimde göğüs ucum hiç yoktu. Makine ile sagım yaparken cıkardım hemen bebege tutturdum. Bide şunu deneyebilirsin 10 -15 cc lik şırınganın ucunu kesip surınga ile uç cıkartıp hemen bebege tutturdum . İki günde direkt tutmaya basladı ama cok yoruldum

Kızlar ben günlerdir yazamıyorum hiç iyi şeyler yaşamadım bebeğim doğduktan 4 gün sonra kan şekeri düştüğü için 1 gece yoğun bakımda kaldı. Sarılığı var geçmedi henüz. En üzüldüğüm ise 10 gün içinde 3 kez işitme testi yapıldı 2 kulakta geçemedi. Bizi 6 ay sonrası için sevk etti. Bu yüzden çok moralim bozuk sütüm kesildi ne yapacağımı bilmiyorum bu şekilde geçemeyen var mı ben yazılanları hiç okuyamadım gerçekten annelik çok zormuş kuzuma baktıkça ağlayasım geliyor ya işitme kaybı varsa diye 😬

Canım dikiş bölgen nemli kalırsa iltihaplanır ben arada karnımı açıp yattım havayla temas edip kurusun diye. Muhakkak pamuklu dikişinden yukarı gelecek çamaşır giy. Bana doktorum yaram için bepanthol anti scar jel diye bişi verdi yarama iyi geldi ama doktoruna danısmadan herhangi bi ürün kullanma
Doğru söylüyorsunuz ben hiç açık bırakmadım deneyeyim gün içinde açık bırakmayı. Çamaşır olarak hâlâ hamilelik iç çamaşırlarımı giyiyorum dikisin üstünde kalsın diye. Ben de krem sordum ısrarla doktoruma ama vermedi.
Çok teşekkür ederim cevabın için uygulayacağım söylediğini...

Sonrakiler ilkten çok daha kolay oluyor hem Allah unutturuyor ne yaşasan da unutuyorsun benimde ameliyatlarım kolay geçtiği halde ameliyathane fobim var bende bas bas bagiririm son ses ağlıyorum hönküre hönküre 😆 o yeşil örtüler ameliyat masası gidip kendi ayağınla masaya yatmak ah heleki sonuç güzel
Spinal bana göre değilmiş ayaklarımı hissetmediğim an kendimi kötü hissettim
Sonrakiler ilkten çok daha kolay oluyor hem Allah unutturuyor ne yaşasan da unutuyorsun benimde ameliyatlarım kolay geçtiği halde ameliyathane fobim var bende bas bas bagiririm son ses ağlıyorum hönküre hönküre 😆 o yeşil örtüler ameliyat masası gidip kendi ayağınla masaya yatmak ah heleki sonuç güzel
Spinali hiç byle tahmin etmezdim ayaklarımı hissetmediğim an çok kötü oldum ve bnde sylenmeye başladım 😂

Kızlar kızlar memelerim aşırı acıyor 😭süt geliyormu emin değilim. Bebegn yüzü sarı olmaya başladı hep emziriyorm ama işte sütten emin değilim ama emiyorda o emdikce ağlıyorm memelein acısından.mama vermek istemiyorm doktora Çarşamba gidicem ne diyorsunz cok acemiyim

Merhaba;
Mesaj yazmasamda hamileligim boyunca düzenli olarak girip paylaşımlarınızı okudum arkadaşlar. Bebeklerinize ve size sağlıkli günler diliyorum.
Yanlış hatırlamıyorsam _seastar_ ile aynı tarihte doğum yaptık. 26 Ekim de Medicana da genel anestezi ile doğum yaptım. Ne oglumun dogumunda ne de şimdi kızımda yatmadım agrım, sızım olmadı.
Herşey yolunda derken sezeryan dikişinin sağ tarafında 3 hafta sonra bir iltihaplanma oldu. Doğum sonrası kontrolüne doktorumun şehir dışı eğitimlerinden dolayı 20 gün sonra gittim. Birazcık kızarıklık olduğunu ve emzirme pozisyonundan kaynaklanabilecegini söyledi. Dikiş yerine bir havlu yada havlu kağıt koymamı direk göbeğin oranın üstüne temas etmemesini söyledi. Iki gün sonra koyduğum havluda tırnak kadar iltihap lekesi görüp gittim. Sıkarak iltihabı çıkarmaya çalıştı ve çok canım yandı. Antibiyotik başladık sabah akşam içiyorum. Azaldı iltihap ama geçmedi.
Aramızda benzer birşey yaşayan varmı krem kullandınız mı merak ediyorum.
Uzun oldu kusura bakmayın yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba

aynı gün aynı yerde doğum yapmışız demek😊doktorunuz kimdi?

bu iltihap olayı bazı kişilerde oluyor. ben 2 sezeryanımda da yaşamadım.her banyo sonrası bandajı söküp batikonla pansuöan yaptık. 5.gün sonrası yatayı açtık artık. yara açıldıktan sonra da krem sürmeye başladım hala da sürüyorum.

Kızlar kızlar memelerim aşırı acıyor 😭süt geliyormu emin değilim. Bebegn yüzü sarı olmaya başladı hep emziriyorm ama işte sütten emin değilim ama emiyorda o emdikce ağlıyorm memelein acısından.mama vermek istemiyorm doktora Çarşamba gidicem ne diyorsunz cok acemiyim
bebeğin sararıyorsa mama vermeni öneririm her emzirme sonrası. sarılığı artarsa daha çok sıkıntı yaşayacaksın.çarşambaya kadar bekleme mama vermek için.

Kızlar ben günlerdir yazamıyorum hiç iyi şeyler yaşamadım bebeğim doğduktan 4 gün sonra kan şekeri düştüğü için 1 gece yoğun bakımda kaldı. Sarılığı var geçmedi henüz. En üzüldüğüm ise 10 gün içinde 3 kez işitme testi yapıldı 2 kulakta geçemedi. Bizi 6 ay sonrası için sevk etti. Bu yüzden çok moralim bozuk sütüm kesildi ne yapacağımı bilmiyorum bu şekilde geçemeyen var mı ben yazılanları hiç okuyamadım gerçekten annelik çok zormuş kuzuma baktıkça ağlayasım geliyor ya işitme kaybı varsa diye 😬
biz geçemedik. ama 6ay sonradı falan da denmedi. 1ay içinde götürün dedi. ben henüz götürmedim. fakülte biraz riskli şu dönem ama götüreceğim haftaya falan.
teste hiç güvenmiyorum ben. eminim birşey yok ama mecbur yaptıracağız. ben de kafaya çok taktım ama duymuyor diye değil nasıl gidicez pandemide hastaneye diye😁

merhaba

aynı gün aynı yerde doğum yapmışız demek😊doktorunuz kimdi?

bu iltihap olayı bazı kişilerde oluyor. ben 2 sezeryanımda da yaşamadım.her banyo sonrası bandajı söküp batikonla pansuöan yaptık. 5.gün sonrası yatayı açtık artık. yara açıldıktan sonra da krem sürmeye başladım hala da sürüyorum.
Merhaba _seastar_ ;
Siz de Ankara' dasınız değil mi?
Doktorum Sevtap hanımdı. Sizin doktorunuz kim?
Ben de bandaj yoktu 🙄 Doğumun ertesi günü pansuman yapıp açık bıraktılar yarayı. Istedigimiz zaman banyo yapabileceğimiz söylendi hatta ben 5 gün bekledim biraz yara iyi olsun diye. Krem de vermediler. Siz madecascol kullanıyordunuz diye hatırlıyorum dogru mu? Doktorunuz mu verdi dikişler için kremi?

Sağ ol canım. Bizim cadı yoğun bakımda alışmış ağzına verilmesine hazır. Biberon kabul ediyor asla memeyi emmiyor. Bugün silikon uç aldım onla kandırmaya çalışıyorum. Sabah tampon değişimim vardı öyle kötü ki acısı, her an açık bir yaraya ilaç basmak gibi ve o his hiç geçmiyor. Ağlaya ağlaya çıktım hastaneden. Yarın tamponu çıkaracak doktorum çok korkuyorhm tekrarlar toplamaz rahim diye 😭 şu an ayağa bile kalkamıyorum acıdan. Ameliyatlı gibiyim. İlacımı bile kalkıp içemiyorum. Allah beterinden saklasın ama büyük acizlik. Geldi geçsin şu günler inşallah..
Sen boyle anlatinca sanki kendim oyleyim yuzumun ifadesi degisiyo hemencik iyiles canim insallah
Kızlar sezerusn snrası ayaklarm davul fil ayagı gibi oldu😭😭napcam
Ayy benim de balon gibiydi hamilelik te bile okadar sismemisti nasilda acidi odemden ama 1 hafta sonra bisey kalmadi incecik oldu ayaklarim😊

Bence mama vermelisin ben ikinci kizimda vermedim sarilik olmustu.ilkinde dogdugu an mama vermisti ebe sagolsun onda sarilik olmamisti.mama da icti anbe sutu de aldi...yani mamadan bu kadarda korkmayin ac kalacagina sütunuz gelene kadar arada bir mama verin

Merhaba _seastar_ ;
Siz de Ankara' dasınız değil mi?
Doktorum Sevtap hanımdı. Sizin doktorunuz kim?
Ben de bandaj yoktu 🙄 Doğumun ertesi günü pansuman yapıp açık bıraktılar yarayı. Istedigimiz zaman banyo yapabileceğimiz söylendi hatta ben 5 gün bekledim biraz yara iyi olsun diye. Krem de vermediler. Siz madecascol kullanıyordunuz diye hatırlıyorum dogru mu? Doktorunuz mu verdi dikişler için kremi?
aa benim samsun medicana😊

işte yara ıslak kalınca olabiliyor. açık da kalsa ben pansuman sonrası havlu peçete kapattım. doktorum ilk sezeryanımda fito krem vermişti. bunda medicasol var evde dedim sürebilirsin dedi. ama benim dikişler kuru kabuk bağladı yaram.

X