2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim şuan tam 39+2 canım cuma günü 40+0 olduğunda muayneye çağırdı tekrar inşallah o güne kadar sancım gelir yani bekleyen herkesin öyle olsunda bir avazda kurtulalım artık yatarkende iyice zorlanıyorum bir de covid vakaları çok arttı korkuyorum doğumdan önce bir şey olacak bulaşacak diye Rabbim hayırlısını bilir tabiki ama endişeleniyor insan 😕
Amin inşallah ya🤗

39+2 olduk pazar itibariyle. Vede tahmini doğum tarihine gelmedik bile. Modum düşük gezmeye başladım herşeye gıcık oluyorum gülmek gelmiyor içimden. Bebeğimi çok merak ediyorum ya duygulanıyorum sonra.
Sen kaç haftalık oldun .
Bende bugün 39 oldum.kayinvalidenin her gün bişey yok mu sancı yok mu diye sormasi batıyor sadece.telini açmak istemiyorum artık biktim.Bide Dr dan iyi biliyor sanki şu gün doğar bugün doğar diye.surekli hafta soruyor bide iyice sogudum .sanki ben istemiyorum bebeğimi.sordukca insan geriliyor.Daha da psikolojimi bozuyor.İnsan goresim yok o moddayim.Her kontrolde bı de onlara anlat!!İçimde kalmicak bu çocuk sonucta

Benjmki her biberon alisinda tikaniyo kipkirmizi oluyo nefes alamiyo gibi sonra hemen sirtina falan vurup kaldirip kendine getiriyorum o da oksuruyo nefes almaya basluyo benimde odum kopuyo ama arada memedede oluyo bize ya
Benimde öyle canım biberonda kesinmıluyor çok hızlı çekiyor biberondan sonra memede de hızlı çektiği için yine tıkanıyor birde tıkandıktan sonra hırıltı gibi ses çıkarıyor çok panik oluyorum

Bende dün verdim 12 saat uyumadı tohumlu rezene mi verdin canım kendime 2 tutam 1 fincan suya atıp biraz bekletip süzüyorum bu şekil içiyorum sende mi bu sekil demiyorsun ona da verdim kakasini yapınca rahatladı
Bende rezene sallama çay şeklinde vardı kendime yaptığımdan iki çay kaşığı verdim biraz rahatlattı. Birde ben kimyon tohumu çayı içmiştim sütümden oda rahatlatmış olabilir

Kızlar acilen bi bakın bana lütfen 🙄
Doktor cuma günü vajinal muayene yapınca dedi ki hafif lekelenme veya kanama olabilir endişelenme, dediği gibi de oldu pedim kırmızı kan oldu değiştim sonra kahverengiye döndü, kesildi gibi oldu dün hiç gelmedi. Ama bu sabah WC de baya yoğun kıvamlı sümükümsü kahverengi ve hafif pembe gibi akıntı geldi afedersiniz iki küçük peçeteyi doldurdu. Bu Nişan mı oluyor şimdi 😥😱 neler oluyor acayip heyecan bastı. Ama benim ağrım sancım yok ki sancı olmadan nişan gelir mi 🤭 . Muayene ettiği için mi oldu yoksa of cahillik zor ben şimdi napıcam yardım edin
Nisan gibi duruyor canım hadi inşallah

Kızlar acilen bi bakın bana lütfen 🙄
Doktor cuma günü vajinal muayene yapınca dedi ki hafif lekelenme veya kanama olabilir endişelenme, dediği gibi de oldu pedim kırmızı kan oldu değiştim sonra kahverengiye döndü, kesildi gibi oldu dün hiç gelmedi. Ama bu sabah WC de baya yoğun kıvamlı sümükümsü kahverengi ve hafif pembe gibi akıntı geldi afedersiniz iki küçük peçeteyi doldurdu. Bu Nişan mı oluyor şimdi 😥😱 neler oluyor acayip heyecan bastı. Ama benim ağrım sancım yok ki sancı olmadan nişan gelir mi 🤭 . Muayene ettiği için mi oldu yoksa of cahillik zor ben şimdi napıcam yardım edin
nişan olabilir de kan miktarı bana normal gelmedi. doktorunu bilgilendir mutlaka.
Kızlar sezeryan yerine krem kullanıyormusunuz, kullanmak gerekir mi
ben kullanıyorum. evde olduğundan madecasol sürüyorum. olmasa fito alır sürerdim. hem yumuşatıyor hem de izi azaltıyor bence.
Sezeryan olalı 3-4 gün oldu kızlar bugün bezini çıkarıp krem süreceğim ama benim dikiş yerlerim çok sızlıyor ve o bölgede sızlıyor tuvalette ve kalkarken özellikle. Bu durum normalmi
normal tabiki. 7günden sonra daha iyi hissedeceksin.
Kızlar sezaryen olduktan kaç gün sonra korse kullanımına başlanabilir
ertesi gün başlamıştım çok da rahatlatmıştı. ama bayadır ihmal ettim açıkcası takmayı🙈

Merhaba hanımlar aranızda varis problemi olan var mı benim sol bacakta ve vajina bolgemden bacağıma doğru oluştu bebek agirlastikca da kasık bolgemdeki şişlik de büyümeye başladı. Dr. Alttan bakmam lazım 38. Haftada belki normal doğum olmayabilir ic bolgede de varis varsa dedi...moralim bozuldu aranızda böyle bişey yaşayan veya yakınında bu durum olan varmi

Sagolcnm bebek zor uyanidiyorum
2gundur cikmadi büyük tuvalet
Yarin acile goturcem doktora1sordum
Yarında yapmazsa eger
Zor emziiryirum bakalim
Kakasini hiç yapmadı mi canım çok besle sen oturup düzgünce emzirene kadar sütun iyice gelene kadar mama ver 1 2 günlüğüne.

Benim de oğlum ilk 1 hafta öyle zor uyandı ki ayaklarını gıdıkladım altını açtım zorla uyandırdım ilk gün uyurken sıktım siringayla mamayı ağzına internette ıslak mendille felan bacaklarını silin diyordu uyanması için ben yüzünü bile yıkardım uyansin diye

2 saati geçirmedim hiç durmadan uğraştım sütüm bile azıcıktı şimdi nasıl arttı emzirdikçe ilk hafta hatta 10 gün adapte olana kadar inan hep öyle oluyor umudumu bile kaybediyordum ben nerdeyse şimdi memeye yaklaşır yaklaşmaz hemen alıyor

Kakasini hiç yapmadı mi canım çok besle sen oturup düzgünce emzirene kadar sütun iyice gelene kadar mama ver 1 2 günlüğüne.

Benim de oğlum ilk 1 hafta öyle zor uyandı ki ayaklarını gıdıkladım altını açtım zorla uyandırdım ilk gün uyurken sıktım siringayla mamayı ağzına internette ıslak mendille felan bacaklarını silin diyordu uyanması için ben yüzünü bile yıkardım uyansin diye

2 saati geçirmedim hiç durmadan uğraştım sütüm bile azıcıktı şimdi nasıl arttı emzirdikçe ilk hafta hatta 10 gün adapte olana kadar inan hep öyle oluyor umudumu bile kaybediyordum ben nerdeyse şimdi memeye yaklaşır yaklaşmaz hemen alıyor
Hastanede ilkgun guzel yapti
Perşembe gunu
Daha kaka yapmadı
Emdiriyirim surkeli mememde
Memem buyuk yapili ucu etli tutarak emdiryorum
Sutum iyidi çünkü damarlarim sizliuir geliyor prolaktinde iyidi
Doymuyor diye emdirdikten sonra mama verdim dun.
Bugunde verdim emzirdikten sonra artik
Ama kaka 3gündür yok
Yarin kontrol var

Yarın eşime aldırayım inşallah işe yarar 😞

Doktor da şansıma bugün dedi ki önce çıplak emzir sonra silikon uç tak memeyle temas etsin uyarsın bilmem ne. Anlatamıyorum kimseye kavrayacağı bir meme yok çekiştire çekiştire çıkarıyorum 5 dk sonra aynı gel de annenin tribini çek😥 son çare göğsümü sağdım 30 cc kadar çıkıyor onu biberonlar verdim 😞

İnşallah meme ucum çıkar da emzirebilirim gerçekten berbat bir stres var üzerimde annemi boğabilirim

Ayy gercekten dogum sonrasi hic kimsenin olmamasi daha iyi ya benimde kv kalmisti bize 1hafta felan cocugu uyandurmaya calistigimda basima dikilip dikilip emiyomu diye sorup duruyodu deliriyodum resmen her emzirme saatinde dikiliyodu tepeme

Arkadaşlar saçma bir soru belki ama bebekleriniz nasıl yatiyor. Ben sırt üstü yatiriyorum ama kafası arkaya doğru sivrildiginden illa başı yan dönüyor.

Benimki hep yan yatiyor doktor birak oyle yatsin kafa yapisi daha guzel olur dedi onunla konusmaya calisirken bile bize bakmiyo kafasi hep yanda hic alismamis sirt ustu yatmaya

Sagolcnm vücuduma bakamıyorum gorsen dikis yerime bakmadim
Çiş yaparken zorlaniyorum
Kabızlık oldu
Sanki vücudum beni terketti
Nebilimyaa mutsuzum bebegimi sahiplenmedim tam
Emzirmek icn emziriuirum sanki
İstediğim gibi tutamiyorum
Agliyorum durmadan
Allah yardımcımız olsun
Ilk ya şimdi senin ondan bi de lohusalık hüznü çökmüş 15 günlük olmaya biseycigin kalmayacak şimdi sezaryen oldun karin kaslarını tam tutamıyorsun karnını tutacak bisey giysen çok rahat hareket edersin eskilerin yün korseleri gibi hani olur ya kopçalı yada kopcasiz düz beli ağrıyan büyüklerimiz giyerdi çok sıkmayan nefes almana dik durmana çok yardim eder
Sen bebegin ne kadar yabancı da gelse zor da olsa emzir şu anda senin dinlenmeye ihtiyacın var onun ilgiye ugrasmaya ihtiyacı var zorlaniyorsun
Yazık annesi adapte olmaya çalışıyor çok masum arada kokla yüzüne bak sütun hemen gelir
Bulantıların geçti mi😉

Ilk ya şimdi senin ondan bi de lohusalık hüznü çökmüş 15 günlük olmaya biseycigin kalmayacak şimdi sezaryen oldun karin kaslarını tam tutamıyorsun karnını tutacak bisey giysen çok rahat hareket edersin eskilerin yün korseleri gibi hani olur ya kopçalı yada kopcasiz düz beli ağrıyan büyüklerimiz giyerdi çok sıkmayan nefes almana dik durmana çok yardim eder
Sen bebegin ne kadar yabancı da gelse zor da olsa emzir şu anda senin dinlenmeye ihtiyacın var onun ilgiye ugrasmaya ihtiyacı var zorlaniyorsun
Yazık annesi adapte olmaya çalışıyor çok masum arada kokla yüzüne bak sütun hemen gelir
Bulantıların geçti mi😉
Cokguzel özetledin cnm
Bulantim gecti şükür 🤣
Bebegime bakınca mutlu oluyorum ayenn
İlkti ya asiri korktum hemsireler zor sakinleştirdi
Suratın ameliyathane de kriec gibi oldu
Diyorumki 3cocuk hayalim vardi
Sezeryan diyorim bütün hayallerimi caldi ben bu travmayi nasil atlatcm 🤔

Hastanede ilkgun guzel yapti
Perşembe gunu
Daha kaka yapmadı
Emdiriyirim surkeli mememde
Memem buyuk yapili ucu etli tutarak emdiryorum
Sutum iyidi çünkü damarlarim sizliuir geliyor prolaktinde iyidi
Doymuyor diye emdirdikten sonra mama verdim dun.
Bugunde verdim emzirdikten sonra artik
Ama kaka 3gündür yok
Yarin kontrol var
Iyi iyi yapmis bir kere sütun de iyiymiş yapar inşallah bugün bak maşallah sütün de iyiymiş çok şükür de öyle oluyor başlarda siyah yeşil kakasi bitene kadar düzensizlik sonra sarıya dönünce cırt cırt yapıp duruyor
Memenin ucu güzelmiş sütün varmis bak bunlar hep rahatlatıcı şeyler

Canım şu an bizim evde ben dışında annem eşim herkes lohusa depresyonunda 😂 sonumuz hayır olsun artık ben sabır göstermeye çalışıyorum napıyım 🤗
[/QUOTE
Sende benim gibi mi oldun canım benim peki tam olarak ne zaman geçti şimdi nasılsın
4 Kasım'da doğum yaptım şu an iyiyim. Benim dikiş yerime denk gelen popo kismim uyusuktu tamamen hissizdi. Şu an neredeyse geçti gibi.

Bugün anesteziden sonra ki 7 inci gün böyle agzıma zehir gibi bişey geliyor hafifte rengi kanlı normal mı bu

Sırt üstü sadece uyanıkken yatırıyorum bir kaç kez kusma oldu az daha boğuluyordu kusmuş boğazında kalmis mosmor oldu rengi gitti yavrumun o yüzden hep sağa yada sola arkasına yastığıyla destek yapıyorum canım
Sırt üstü yatirsam da reflü yatağında yatırıyorum ben de cok iyi geldi o. Gün içi ara sıra ana kucağında ya da bebek sepetinin içinde de yatıyor ama kafası hep yan

Bulantıların geçti mi😉

Iyi iyi yapmis bir kere sütun de iyiymiş yapar inşallah bugün bak maşallah sütün de iyiymiş çok şükür de öyle oluyor başlarda siyah yeşil kakasi bitene kadar düzensizlik sonra sarıya dönünce cırt cırt yapıp duruyor
Memenin ucu güzelmiş sütün varmis bak bunlar hep rahatlatıcı şeyler
Aynenn cnmm zamanla duzelcek ağrılarım geçer rahatlarım

Cokguzel özetledin cnm
Bulantim gecti şükür 🤣
Bebegime bakınca mutlu oluyorum ayenn
İlkti ya asiri korktum hemsireler zor sakinleştirdi
Suratın ameliyathane de kriec gibi oldu
Diyorumki 3cocuk hayalim vardi
Sezeryan diyorim bütün hayallerimi caldi ben bu travmayi nasil atlatcm 🤔
Sonrakiler ilkten çok daha kolay oluyor hem Allah unutturuyor ne yaşasan da unutuyorsun benimde ameliyatlarım kolay geçtiği halde ameliyathane fobim var bende bas bas bagiririm son ses ağlıyorum hönküre hönküre 😆 o yeşil örtüler ameliyat masası gidip kendi ayağınla masaya yatmak ah heleki sonuç güzel

X