2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim emzirmem 45 dk sürmüyor ama emdikten sonra ki boş zamanı saymak lazım diye düşünüyorum ben saat tutmuyorum boş kaldıkça uğraşıyorum

Valla yemekleri sakınmak istemiyorum bende gaz yüzünden alışsın diye ama her şeye kimyon koyabilirsin canım, kimyon gerçekten gaz giderici. Bizimki Bile bol bol ağlıyor şimdi.
Valla sf dışında elden hiç bişi gelmiyor, bende çöl korktum grip olunca napacağım diye ama allahtan çok tıkanmadı burnu. Akşam yatmadan yıka istersen o zaman açılıyor dicem de bebekken oluyo muydu hatırlayamadım, 4-5 aylıkken kızım yıkamak işe yarıyordu açılıyordu burnu.
@nagihan3005 aynı gün boza da içmişti ve ilk kez sütüm atletimi islatmisti hangisi iyi geldi bilmiyorum daha ikisinden de yemedim gına geldi onu ye bunu ye
Boza mayalı olduğu için booool bol süt yapar derler de düzgünce boza Kayseri’de nerde bulacağım, çok kötü hazır olanların tadı.
kuzum dur hemen bozma moralini, hepimiz doğum öncesi girdik böyle strese nasıl bir 2020ymiş böyle, sende hiç merak etme çocuğuna hemen kavuşacaksın güzel düşünelim güzel olsun gerekirse hasta bakıcı ayarlarsın canım altı üstü 1 gece ama inan ayağa kalktıktan sonrasında bişi yok o da 4-5 saat işte. Sonrasında eşim kaldı yanımda ama yine bebişle ben ilgilendim, altını değiştirdim üstünü giydirdim muayeneye götürdüm. Sen hiç takma kafana bunları, doğum stresi insanın aklına olur olmadık şeyler getiriyor işte.
Kızlar doğum sonrası çocuk doktorumu bulmamz gerekiyor hemence
Aciliyeti öyle çok değil ama araştırır netleştirirsen iyi olur tabi. Doğum yaptığın hastanede zaten bir doktor kontrole başlıyor. Beğenirsen onunla devam edersin zaten.
18günlüğüz bizimde gözlerde var. en son gözden gidiyor merak etme
Yaa sevindim valla, ne diye korkutuyo bu insanlar beni, ben niye tecrübesiz gibi sarılıktan korkar oldum böyle bilemiyorum yaa
Aynı şeyleri söylemişler canım, beni de şehir hast doktor rahatlatmıştı canını yakmayalım değeri düşük diye kan aldırmadı, hatta hıçkırıyordu oh maşallah yarasın diye diye muayene etti ne önemli şey vicdanlı doktora denk gelmek ya. Bende şimdilik bez takip ediyorum sıkıntı yok gibime geliyordu bugün hemşire gözü geçmemiş falan diyince sinir oldum, allahtan devam etmesi normalmiş.

Kızlar 19kasima sezeryan gunu alindi
Cok az kaldi biraz panik oldum
Artik 1haftadan bile az
Gözün Aydın canım listede güncelliyorum senin de
Öyle yapsam ya çok sinirlerim yıpranıyor dayanamiyorum daha yeni geçiyor kuzumun ellerinin morluklari
Deme öyle kıyamam kuzuma, rabbim sağlık versin tüm evlatlarımıza yaa
Humana içiyorum şuan takviye sadece .Aktardan mi alıp birlestireyim aklıma muskat geldi bide duydun mu
Ben duymuştum canım muskatı gazda çok öneriyorlar.

Canım gözün aydın. belli olması daha iyi kendini hazırlansın ona göre . Ben de çok stresliyim bu aralar ama kavuşma anımızı düşünerek rahatlayabiliriz galiba tek çözüm bu
Aynenn oyle valal 1gundaha dursun istemedim artik 20sindede olabilir dedi
19olsun dedim birde yoruldum cok kusmaktan

Aynen canım aynen bana da poşet fayda etti

Benim emzirmem 45 dk sürmüyor ama emdikten sonra ki boş zamanı saymak lazım diye düşünüyorum ben saat tutmuyorum boş kaldıkça uğraşıyorum
Bunu bos biraksam uyanip icmez o yuzdn saat tutuyorm mecbur uzun sure kalmasn die bakalam biraz daha devam ederm su an nazli zamanlari

Bunu bos biraksam uyanip icmez o yuzdn saat tutuyorm mecbur uzun sure kalmasn die bakalam biraz daha devam ederm su an nazli zamanlari
Kurban olurum ya benimki de ilk günler hep uyuyordu şimdi akşamları bas bas bağırıyor ama bıraksam 2 3 saat acıkmıyor bende saat başı uyandırmaya emzirmeye çalışıyorum

Kizlar dr dedi ki gunde en az 8 kere besle. 2.5 saatten yapınca 9 kere besliodm ben de.boyle devam et dedi. 9.7 idi carsamba sarilk bugun 11.5. Pazartesi yine bilirubin bakılacak. Ve isitme testi yapilcak. Ne zman bitcek bu kontroller

Baskentte doğuncantopuk aldilar bugun acibademde aldilar pazartesi aile hekiminde alcaklar ya cok uzuluyorm. Gerek var miydi bu kadar kana 3 unde de ayni seye bakiyolar acibademe veresim yoktu biz genisletilmis bakioz dedi. Pff uzuldm.

Canım diyor larki yeme içmeden kaynaklı degil şu gaz sorunu ben yalnış buluyorum mesela sert, sıcak, soguk, ve soğumuş ertesi gün yemeği asla yeme acı yeme gazlı içecek, veya mandalina portakal havuç gibi şeyler de yeme sen et falan ye benim oğlum çok gazlı bir bebkti ben diyete girmek zorunda kaldım onun için. Sen yaşadıklarını Bebegini anlatınca tıpkı ilk oğlum geliyor aklıma. Her emzirmeden sonrada da mutlaka gazını çıkar. Bazen ayaklarını ona doğru ittir gazını çıkarması için ve sende günde iki defa olmak üzere rezene ve anason aktardan al demle iç hem uykusuna hem gazına iyi gelecek bunlar benim tecrübelerim

Ahh ahh hiç sorma
Şimdi siz böyle gidip baktırıyor olunca bende mi gitmeliyim baktırmalıyım diye düşündüm topuk kanı bizimde 2 kere alındı canım ikisi ayrı ayrı sanırım

Kızlar çatı muaynesi oldum bu gün insan bir kere o koltuğa çıkınca stres oluyor acılı bir şey diyemem ama ister istemez insan kendini sıkıyor doktorda muayne sırasında kendini sıkıyorsun dedi çatın dar diye bir şey demedi ama ama çokta geniş değilmiş kilolu olursa biraz zor olur dedi 3500 ü geçmemesi gerekiyormuş galiba bir de daha aşağıda değilmiş kafası 1 haftadan önce gelmez benim tahminim gününü bekleyecek galiba dedi normal doğuma engel bir durum var mı dediğimde şuan sezeryanı gerektirecek bir durum yok ama ne olacağı belli olmaz kendini sıkmaman lazım falan dedi yani kısacası kendini sıkarsan zor doğurursun demek istedi diye anladım ama yani çok rahat olanlar var mıdır bilmiyorum da insan ister istemez sıkıyor kendini zaten şu covid falan psikolojimiz iyice bozuldu bir de her gün doğurdun mu diye soruyorlar iyice darlandım açıkçası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…