Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Genetik olarak şeker falan mı ailede? Genetik yatkınlık da önemli sanırım biraz. Bazı insanların gerçekten şekeri yükselmiyor ne yerse yesin. Aşırı şerbetli tatlı ya da kapalı şekerli gıdalar yemedikçe bence çok sorun olmaz. Meyvede de şeker var ne kadar kaçabiliriz ki
Annemde var anam ama o da mesela yemezse çıkmıyor, o dikkat etmediği için çıkıyor hep. Bence var sayılmaz bile ama tıbben sayılıyor işte fkgn

Benimki geçen aramış abin pamuğu falan alcaktı göndermedi mi hala ben arayıp darliyim onu diyo. Sadece kendi olsa yine iyi tüm aileyi seferber etti kfgj
başımızdan eksik etmesin allah seninkiyle benimkini. annem kadar varlığı güç veriyor bana valla seninki de keza hepinize yetiyor

başımızdan eksik etmesin allah seninkiyle benimkini. annem kadar varlığı güç veriyor bana valla seninki de keza hepinize yetiyor
Tabii ya Allah razı olsun ondan da kayınpederden de abiden de. Benim anam dışında kimsem yok bunu koz olarak kullananlarla dolu her yer, bunlar ekstra hassas davranıyor sadece bizi değil annemi bile düşünüyorlar te nerelerden kadın tek para harcamasın falan diye.

doğunca hala kımıldamazsa yaptığınız ayıp dersin. belki son zamanlarda yaparlar
kayınpeder sağolsun çoğu şeyini aldı zaten aslında onlardan bi beklentim yok . beni uyuz eden sürekli dilinde olması. onu yapacağım şunu edeceğim ama tık yok . bilezik alıcam sana dedi şimdi ondanda cayma peşinde. ben istemedim ki senden neden söylüyorsun . söylüyorsan yapacaksın yani

Tabii ya Allah razı olsun ondan da kayınpederden de abiden de. Benim anam dışında kimsem yok bunu koz olarak kullananlarla dolu her yer, bunlar ekstra hassas davranıyor sadece bizi değil annemi bile düşünüyorlar te nerelerden kadın tek para harcamasın falan diye.
Bu kayınvalide iyi bir şey mi kötü bir şey mi kafa karıştırıyorsunuz ama olmuyor böyle 😂😂

Şaka bir yana maşallah 🧿🧿🧿🧿 İyi anne olan, içi sevgiyle dolu kadınlar iyi kayınvalide de oluyor galiba. Sizler adına çok seviniyorum, ne güzel sizler ve yavrularınız sevgiyle sarmalanacaksınız 🧿🧿🧿 Allah hepimizi, yavrularımızı hep iyi insanlarla karşılaştırsın, bizler de çevremiz için öyle insanlar olalım 🙏🏻🥰

kızlar benim de kvnin bacağında tümör çıktı kötü huyluymuş sanırım. önce ameliyat sonra kemo görme olasılığı yüksek. benim annem de dizlerinden tedavi görüyor, merdiven çıkamıyor, yürüyemiyor. kv alt katımızda oturuyor bir de. zamanlama aşırı kötü oldu bizim için. bebeğe mi sevincek çevremizdekiler kvye mi üzülcek bilmiyorum. hiç karışmasını istemiyordum bi taraftan çektim mi bunu diyorum kendime :KK43: bi taraftan da bana kim yardımcı olur falan diye düşünüyorum başka kimse yok yani bir yemek falan yapardı en azından. sezaryan düşünüyordum umarım çabucak toparlanırım da her işimi kendim yapabilirim.
Geçmiş olsun canım. İlk zamanlar annen kalır yanında oturduğu yerden de olsa yükünüzü alır bence. Daha olmadı eşin bir iki hafta izinde olur babalık izni falan da oluyor zaten sonra da toparlanırsın inşallah.

Benimki geçen aramış abin pamuğu falan alcaktı göndermedi mi hala ben arayıp darliyim onu diyo. Sadece kendi olsa yine iyi tüm aileyi seferber etti kfgj
Maşallah maşallah nazar değmesin sözde kaynımın eşine battaniye yaptıracaktı parayla bana da dedi ben de o zana kalın battaniye almayım dedim geçen de parada ayarlamadım gönderemedim kıza parayı diyor kız ona göre ip alacaktı heralde yani ne bileyim değişik geliyor benim annem garibim emekli maaş var kendi 3 gün işe gidiyor aldığı 5-10 bir şey ayrıeyyten iki çocuk okutuyor ona rağmen bana 20 binlik masraf yaptı hala daha eksik var mı diye soruyor kayınvalideme yeri geldiğinde söyleyecem azıcık utansın evine iki emekli maaşı giriyor daha yetmiyor diye ağlıyor gezmesi falanda yok lüksüde yok ama nedense bize gelince para yok ne deyim eşim farkediyor bunları çok şükür

Bu kayınvalide iyi bir şey mi kötü bir şey mi kafa karıştırıyorsunuz ama olmuyor böyle 😂😂

Şaka bir yana maşallah 🧿🧿🧿🧿 İyi anne olan, içi sevgiyle dolu kadınlar iyi kayınvalide de oluyor galiba. Sizler adına çok seviniyorum, ne güzel sizler ve yavrularınız sevgiyle sarmalanacaksınız 🧿🧿🧿 Allah hepimizi, yavrularımızı hep iyi insanlarla karşılaştırsın, bizler de çevremiz için öyle insanlar olalım 🙏🏻🥰
evladına değer veren her annenin olması gereken bu aslında evladımdan önce benim egom diyenler de gelinine itici geliyor, o sevgi bi türlü geçmiyor zaten karşıya da. Rüya'm da çok şanslı.

kayınpeder sağolsun çoğu şeyini aldı zaten aslında onlardan bi beklentim yok . beni uyuz eden sürekli dilinde olması. onu yapacağım şunu edeceğim ama tık yok . bilezik alıcam sana dedi şimdi ondanda cayma peşinde. ben istemedim ki senden neden söylüyorsun . söylüyorsan yapacaksın yani
ahaahha bi gaza gelip vazgeçmesi komikmiş gerçekten. bi daha bişey alıcam derse önceki aldıklarının yanına mı koyalım de

Dün eşim kv ile konuşmuş, kumral bana neden soğuk demiş o da söylemiş her şeyi benim ağzımdan. Habersiz gelmelerinden karışmalarından hoşlanmıyor karakter olarak çok zıtsınız demiş. Sonuç: oğlumun evine arayıp gideceksem hiç gitmem, kızım olarak gördüğüm için karışıyorum, zaten bu kız seni dolduruyor benden iyice uzaklaştırdı, artık konuşmayalım o zaman bitsin demiş sinirli sinirli. Ben de biraz susayım, kendimi törpüleyeyim yok yani. Bir ara kp yükselmiş bağırmış kvye kaynanalık yapıyorsun sen zaten kıza görüyorum ben diye. Bayramda bile dışarı çağırıyorsun vs demelerine ağzını bile açmamış, kp siz dışarda yemek yiyin diye yapıyoruz yoksa ben de 3 bin lira vermeye meraklı değilim demiş. Sanki ben hiçbir şey görmedim bunlar sayesinde dışarda yemek yiyorum lafa bak 🤦🏼‍♀️ en son tamam madem halanla olduğu gibi olurum madem öyle demiş, yıllardır eşimin halasıyla küsler. Kp de olamazsın nasıl olacaksın torun var konuşur halledersiniz demiş. Ne bir orta yolu bulmak var ne hatasını kabul ediyor, eşim söylüyordu zaten o her şeyi normal görüyor kabul etmez diye. Abartıyorsun dedim abartmıyormuş 🥲 ne olacak bundan sonra bilmem.
Üfff ne gereksiz konular ya. Nelerin muhabbetini yapıyorlar gerçekten. Şu neden soğuk davranıyor meselesini de hiç anlamış değilim. Bir düşün bul mesela oğluna sorana kadar ne yaptım da rahatsız ettim diye. Eşin neyse ki dümdüz söylemiş lafı hiç eveleyip gevelemeden. Mesafe koymak isterse kendi bilir ya da konuşmak istemezse ama ben sanmıyorum onu da yapacağını. Boşversene sizin aranız açılmıyorsa kocanla kv kendi kendine tribe girsin çıksın.

ayy canım benim. benim teyzelerim halalarım falan çok kalabalık. benim anneciğim de tek kvdem abilerle yaşıyor şimdi kaç evin tek bebeği oluyor kızım. herkes de hakkını veriyor. :nazar:

Dün eşim kv ile konuşmuş, kumral bana neden soğuk demiş o da söylemiş her şeyi benim ağzımdan. Habersiz gelmelerinden karışmalarından hoşlanmıyor karakter olarak çok zıtsınız demiş. Sonuç: oğlumun evine arayıp gideceksem hiç gitmem, kızım olarak gördüğüm için karışıyorum, zaten bu kız seni dolduruyor benden iyice uzaklaştırdı, artık konuşmayalım o zaman bitsin demiş sinirli sinirli. Ben de biraz susayım, kendimi törpüleyeyim yok yani. Bir ara kp yükselmiş bağırmış kvye kaynanalık yapıyorsun sen zaten kıza görüyorum ben diye. Bayramda bile dışarı çağırıyorsun vs demelerine ağzını bile açmamış, kp siz dışarda yemek yiyin diye yapıyoruz yoksa ben de 3 bin lira vermeye meraklı değilim demiş. Sanki ben hiçbir şey görmedim bunlar sayesinde dışarda yemek yiyorum lafa bak 🤦🏼‍♀️ en son tamam madem halanla olduğu gibi olurum madem öyle demiş, yıllardır eşimin halasıyla küsler. Kp de olamazsın nasıl olacaksın torun var konuşur halledersiniz demiş. Ne bir orta yolu bulmak var ne hatasını kabul ediyor, eşim söylüyordu zaten o her şeyi normal görüyor kabul etmez diye. Abartıyorsun dedim abartmıyormuş 🥲 ne olacak bundan sonra bilmem.
o ne demek yaa oğlumun evine arayıp gideceksem gitmem. sonuçta o ev oğlunun bekar evi değil öyle bile olsa olmaz yani. senin tam tersine sıfır mesafeyle yaşayalım istiyor kvden sanırım. sana küserse bebeği de fotolardan sever artık. ay şu hamile dönemimizde insanların susmaması beni çıldırtıyor.

Bütün gebeliğim bu dertle geçti ya, bir şey olmasa bile hep kafamda kurdum. Dediğim gibi ben ne yapsaydım acaba demek yerine direkt silme moduna geçecekse asla geri adam atmam ben de, zaten eski ilişkimizi istemiyorum. Oturur bir araya gelirsek bir de ben derdimi anlatırım, hala silmek istiyorsa kendi bilir. Bir tane çocuğu var hiç yapıcı olmayıp toksikliğine devam edecekse yalnız kalsın madem.
Ya işte bazı insanlar yaptıklarını davranışlarını iyilik olarak yorumluyorlar ilgi olarak adlandiriyorlar da karşı tarafa iyi geldi mi yardımcı oldu mu bir ihtiyacını giderdi mi diye düşünmek yok.. Sorsan belki de iyi bir kv ama beni strese sokup duruyorsun o nolucak..

X