2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar biz 10. Günümüzü bitirdik hala gözünde sarılık devam ediyor, uzamış sarılık dedi aile hekiminde hemşiremiz, sizinkiler 10.güne geçmiş miydi? En son gözden geçermiş sarılık.
Evt wendycim en son gözden çekilir bilirubini kac önemli olan o biz de iki güne bırakan veriyoruz soyle bir grafik var bak
images (1).jpeg

Listemizi güncellendim 🥰🥰
Ellerine sağlık okadar emek veriyorsn
Kızlar merhaba 38+6 yım normal doğum olacak diye konuştuk doktoruma pazartesi günü. Önümüzdeki pazartesi günü için yeniden kontrol e gel eğer olmazsa sonraki hafta doğuma alacağım seni dedi. Orda dinledim anladım ama şimdi düşününce bu hafta doğmaz sa sonraki hafta doğuma alırım demesi sezeryan a mı dönecek yoksa açılmaya sancıya göre hareket edip 40 hafta oldu diye normal doğumu suni sancıyla mı yapacaktır. İlk bebeğim daha önce vajinusmüs ile ilgili sorun yaşadım etkiler mi bilmiyorum 🤷‍♂️ bir de muayene yapıldığında bile canım çok yanıyo bu durumu nasıl alabilirim bilmiyorum korkuyorum normal doğumdan da. Doktor 3 kg kızımız seni zorlayacak bir bebek değil normal doğum da yapmana engel bir durum yok dedi. Biraz dağınık yazdım ama nolur siz anlayın 😂😂😂işin özü ben ne olacağım korkuyorum yardım edin 😂
Bencede suni ile baslatıcak. Vajinismus geçmişi bendede var canm o yuzden muaynelerde cekiniyor ve canımız acıyor kastıgımz için ama doktoruna söyle nazik davranırsa hiç acımıyor. Umarm bebişin kendi kendine gelir bol egzersiz yap bence
Ben de emzirmeye gittim bebişi getirdiler ilk defa kucağıma aldım. Çok heyecanlıydı ❤️ Çok şükür kızım memeyi tuttu emdi. Sorun yok dediler. Koymadılar ki az tadını çıkarayım :KK70: Hemen aldı götürdüler. Çocuk doktorunun yanında emzirdim o da baktı onayladı tamam dedi yarın sabah taburcu edelim dedi. Biz de bugün alalım filan dedik. Bakalım öğleden sonra 3 gibi bir daha konuşacağız.
Yaa😍 niye braz emzirmene izin vermediler amaç neydi bebek memeyi tutcakmı testimi

Bide kızlar gaz sancısı için kiraz çekirdeği kemeri var onu denesem ise yarar mi .Burnu da sürekli tıkanıyor serum fizyolojik suyu burnuna damıtıyorum açmıyor. Çok sinirleniyor ağzına kaçtığı için. Burun aspiratoru 1 aydan önce kullanmayın dedi doktor .Nasıl burnunu açabilirim
Bu damlalar var odaya yada yatağın kenarına damlatıyorsun cold mix diye hiç tıkanmıyor

Canım bana hiç çatı ile ilgili bir yorum yapmadı. Normal doğuma engel bir durumun yok bence normal doğum yapabilirsin korkma dedi kendi sancıyla gel onu istiyorum dedi. Benim hafif hafif sancılarım da var inşallah suni sancı olmadan açılmam ile giderim. Hepimiz tek nefes te kurtulur kavuşuruz bebeklerimize💞
Amin inş canım ne güzel tutumu varmış doktorunun inş istediğin gibi olur herşey

Anne sütü sarılığıymış bu, 1,5 aya kadar devam edebilirmiş eğer yine de geçmezse anne sütünü kesmeyi önerebilirmiş doktor. Ne biliyim normalde rahatımdır az çok anlamışsınızdır beni, bu hemşire ve en sok gittiğim Bi doktor beni telaşlandırdılar yaa, 3. Gün sarılığı için gittik doktora, eşim kimlik çıkarmıştı o yüzden sistem güncellemediği için giriş alamadık, yenidoğan doktoru da tanıdık olunca Bi gireyim sorayım olmazsa dedim aman o da beni Bi korkuttu yok bir anda 20lere fırlayabilir yarın Bi daha getir bilmem ne. Ben tabi ertesi gün tepemde gelinimizin çocuklar benim kız falan derken kaldıramadım o kadar gürültüyü stres oldum, bişi varmış gibi koştur koştur tekrar doktora gittim sarılığı arttı da ben mi bilmiyorum diye. O gittiğim doktorda çok tatlı Bi bayandı saolsun kan almaya gerek yok acıtmayalım canını korkma bişi olmaz dedi rahatlattı beni. Ay sanki ilk çocuğum bazı doktorlar çok garip yaa.
Evet ya beni de hüma daki çocuk dr u korkuttu önce.
Aslında hep oluyor çocuklarda yatışa gerek olacak kadar yüksek değil ama yine de kan alıp alıp bakmak istiyorlar bana da şehir hast deki dr bacaklarına karnına bakıp bu sarılık çok değil korkma emzir ama 2 3 güne getir bakalım dedi 5 gün oldu kan aldırmak istemedigimden götürmedim bir de takip et yüzünün sararması artarsa hemen gel dedi sararması da azalıyor beyazliyor ne yapsam bilmiyorum kaka çiş yaptıkça seviniyorum kalayla çiş le atacak dediler diye

Bende kontrolden cıktım eve geldim. Yorulmusum yururken cok hızlı olamadıgımı farkettım bugun🙈Eee dedim ne bekliyorsun kendinden 20 kg aldın zaten😒
Drla konustuk. Sabah 8de hastanede olacagım. 10 gıbı doguma gırecegım🤲Plasenta yaslanmaya baslamıs Nasıl diye sordum. Bayagı kıreclenmiş dedi. Bende ne olur yani hocam dedim? Bu zamanda normal dedi sonlara geldin sayılır dedı. Bazen dedı kilo alımını kesebılıyor, kan akısını yavaşlatıyor dedi. Ama oglunun durumu ıyı keyfi yerinde dedi. 3 haftadır bas asagı duruyor. Kilosu boyu da nstsı sıvısı herseyi guzel cok sukur🤲
Dogum sonrası aksilikleri sordum. Dedim cogu cocuk artık yogun bakıma girmeden nerdeyse annesiyle kavusamıyor. Sizin dogum sonralarınızda oluyor mu dedim.Cok nadir dedı. Belli olmuyor. Beklediklerimizde cıkmayabiliyor.yada tam tersi olabiliyor dedi.Sen guzelı düsün dedi bana.
Basınızı agrıttım ama ben dogum sonrası hemen kavusamamaktan korkuyorum. Ve burda olan guzel arkadaşlarıma da dua ediyorum. Cunku uzuluyorum... Elden de bısey gelmiyor ya...
Covid ihtimaline 1 saat once esim de eklendi.Ve yanımda duracak olan ablam da. Temaslı sayılabilecek durumdalar. Kv duracaktı zaten o covid oldu 15 gun gectı sanırım. Ablam duracaktı carsamba sabahına sanırım netlesecek esinin pozitif olup olmadıgı. Bu yuzden yanıma gelebilecek mı bılmıyorum. Esim bugun test yaptırdı. Gozlerım doluyor artık. Dedim ben sürüne sürüne gider alır emzirir ilgilenirim cocugumla... Kime neye kızacam ki... 😔
Canım hiç canını sıkma lütfen herşey olacağına varır . İnş hasta değildir eşinlr ablan çok dua et elinden bişey gelmiyor insanın bu illet hastalık yüzünden. Ki öyle olsa bile hiç güzel canını da bebişi de üzme durduk yere . Allah bir kapıyı kapar bir kapıyı açar. Sen kavuşma anının mutluluğuna odaklamaya çalış kendini💕💕

Kızlar elime telefonu bebeği uyku için emzirmeye başlayınca alıyorum herkes gibi Bende tüm gün dişlerimi dahi fırçalayacak vakit bulamıyorum.
Virüs çok ileri boyutta ve şuan kesinlikle kimseyle muhattap olmayın. Biz bebeği 40 i çıkınca sünnet yaptiracaktik çocuk genel cerrah kalmamış hastanede hepsi covit den evinde .Bize bebek görmeye kardeşim geldi eşimin ailesi memlekete gitmişti dogumdan 1 gun once geldiler kendilerini 14 gün karantinaya soktular şehir dışından geldikleri için oyle ziyarete geldiler .Evde risk annem ve esim .esim cakisiyor annemde haftasonu evine gidiyor pazartesi sabah yibe bana geliyor maalesef pazarima marketime de gidiyor inanın çok korkuyorum gelen gödene açıkça söyleyin benim bu hafta teyzemler gelicekti söyledik bu işin şakası artık Yok küserse de küssünler .
Aynen dediğin gibi virüs almış başını gidiyor. Bu aralar akrabalrdan hep hastalık haberleri duyar olduk. En çok korktuğum şey birinin ziyarete gelmek istemesi. Hayır teklif etmeleri bile yanlış aslında niye bu kadar düşüncesiz bu insanlar ya. Ne dediniz teyzenlere canım gelmek istiyoruz diyince bizimkiler çok laftan anlamıyor da 😩

Bende kontrolden cıktım eve geldim. Yorulmusum yururken cok hızlı olamadıgımı farkettım bugun🙈Eee dedim ne bekliyorsun kendinden 20 kg aldın zaten😒
Drla konustuk. Sabah 8de hastanede olacagım. 10 gıbı doguma gırecegım🤲Plasenta yaslanmaya baslamıs Nasıl diye sordum. Bayagı kıreclenmiş dedi. Bende ne olur yani hocam dedim? Bu zamanda normal dedi sonlara geldin sayılır dedı. Bazen dedı kilo alımını kesebılıyor, kan akısını yavaşlatıyor dedi. Ama oglunun durumu ıyı keyfi yerinde dedi. 3 haftadır bas asagı duruyor. Kilosu boyu da nstsı sıvısı herseyi guzel cok sukur🤲
Dogum sonrası aksilikleri sordum. Dedim cogu cocuk artık yogun bakıma girmeden nerdeyse annesiyle kavusamıyor. Sizin dogum sonralarınızda oluyor mu dedim.Cok nadir dedı. Belli olmuyor. Beklediklerimizde cıkmayabiliyor.yada tam tersi olabiliyor dedi.Sen guzelı düsün dedi bana.
Basınızı agrıttım ama ben dogum sonrası hemen kavusamamaktan korkuyorum. Ve burda olan guzel arkadaşlarıma da dua ediyorum. Cunku uzuluyorum... Elden de bısey gelmiyor ya...
Covid ihtimaline 1 saat once esim de eklendi.Ve yanımda duracak olan ablam da. Temaslı sayılabilecek durumdalar. Kv duracaktı zaten o covid oldu 15 gun gectı sanırım. Ablam duracaktı carsamba sabahına sanırım netlesecek esinin pozitif olup olmadıgı. Bu yuzden yanıma gelebilecek mı bılmıyorum. Esim bugun test yaptırdı. Gozlerım doluyor artık. Dedim ben sürüne sürüne gider alır emzirir ilgilenirim cocugumla... Kime neye kızacam ki... 😔
Öyle bi durumda kim kalabilir ki canım yanında nasıl geldi mi üst üste geliyor aksilikler zaman çok kötü denk gelmiş ama hastalık o kadar fazla ki kimseye kızılmaz çünkü kim.nerden alıyor hastalığı belli değil

Kuzum memorialde varmış, gelinimiz söylemişti abla alından ölçüyolar diye. Soner bey var sanırım orada ona götürebilirsin Bi sonrakinde. Ben şehir hastanesine devam ederim herhalde arkadaşım var orada onunla devam ederiz aylık kontrolleri.
Öyle yapsam ya çok sinirlerim yıpranıyor dayanamiyorum daha yeni geçiyor kuzumun ellerinin morluklari

X