2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar nasılsınız bebekler konusuyor mu yani cümle kurmaya baslayan var mı anlamlı olarak. Benımmı tek kelime evresinde acaba ne zaman gecer cümleye? Sizinkiler ne zaman gecti?
Bizimki de hala tek kelime evresinde. Sürekli sorular sorarak tekrar etmesini isteyerek teşvik etmeye çalışıyoruz ama o yine tek kelimesini söylüyor😂 daha zamanı var demek ki bizim oğlanlar için

Günaydın kızlar. Beyaz un cok zararlı beyazlastırıcı kullanıyorlarmıs ve ilerde kanser ve seker hastalıgı yapıyormus
En saglıklı olan un hangısı ne önerıyorsunuz malum hamur işlerini çok sevıyor benım oglan

Nasıl oldu ablan ve yegenlerin?
iyileştiler gibi. ablam hala halsizim, derin nefes alamıyorum diyor, büyük yeğen öksürükleri azalmış ama devam ediyormuş, ablamın son tomografisinde hala cam kırıkları görüntüsü vardı. enişte ve diğer yeğen iyiymiş, onların zaten belirtisi azdı.

benimki tamamen konuşuyor, bildiğini bilmediğim kelimelerle ifade ediyor kendini. sohbet etmiyoruz hala ama derdiniz söylüyor, kaka yaparken kaka yaptı diyor. annem tuvalete tamamen hazır diyor, biraz daha bekleyeceğim. okuduğum kitapları eline alıp kendisi biraç cümle kuruyor, 15 gündür falan konuşma iyice açıldı maşallah

bizde zaten bir konuşma iyi, iştah ve uyku hala aynı, bu şekilde büyümüyor çocuk
konuşmayı biraz geç söküp yemek yeseydi, geceleri uyusaydı, boyu uzasaydı... kısmet işte

Kızlar nasılsınız ya hıc sesınızcıkmıyor hamileler dogurdu mu? Yemeyen bebeler yemeye basladı mı? Benımkı artık laf dinliyor ama konusma yok henuz bır ara konusuyordu sımdı de bazen canı ısterse konusuyor anlamadım kafası ıle gözleri ile anlatmayı tercıh edıyor.

Konuşmaya başlamış olsa bile 17., 18. aylardan sonra sadece 1 2 kelimeye dönebiliyormuş bir süre canım bazı çocuklar. Örneğin herkese sadece baba diyebilir. Hatta sadece işaret ederek bile iletişim kurabilir. Yine de tvyi, telefonu hiç izlememesini öneriyorlar bu durumda.

Emzırcem anneler kasta kasılma sorunu yasıyorum. Kalsıyum ya da magnezyum eksiklıgı sanırım arada kramp oluyorum felc gecırmıs gıbı oluyorum 5 dakıkaya duzelıyor. Sizde de oluyor mu? Kullandıgınız vıtamınler var mı?

Benim çok fazla olurdu canım hemen hemen her gün emzirmeden önce de. Ama osteocare kullanmaya başladığımdan beri olmadı. Birkaç aydır kullanmıyordum (yeniden başladım) ona rağmen hiç olmadı. Magnezyumdan olabilir dediğin gibi. Kalsiyum, magnezyum, d vitamini, çinko var içinde. (Balık yağı içermeyen)

Konuşmaya başlamış olsa bile 17., 18. aylardan sonra sadece 1 2 kelimeye dönebiliyormuş bir süre canım bazı çocuklar. Örneğin herkese sadece baba diyebilir. Hatta sadece işaret ederek bile iletişim kurabilir. Yine de tvyi, telefonu hiç izlememesini öneriyorlar bu durumda.

Benim çok fazla olurdu canım hemen hemen her gün emzirmeden önce de. Ama osteocare kullanmaya başladığımdan beri olmadı. Birkaç aydır kullanmıyordum (yeniden başladım) ona rağmen hiç olmadı. Magnezyumdan olabilir dediğin gibi. Kalsiyum, magnezyum, d vitamini, çinko var içinde. (Balık yağı içermeyen)
Canım mecbur acıyorum tv yi valla tv olmasa ne yapacaktım dıyorum hıc durmuyor 2 dakıka yemek yaparken mecbur acıyorum tv de izlemiyor sadece angry birds izliyor, konusuyor aslında ama ısıne gelınce 🙈

Günaydın kızlar. Beyaz un cok zararlı beyazlastırıcı kullanıyorlarmıs ve ilerde kanser ve seker hastalıgı yapıyormus
En saglıklı olan un hangısı ne önerıyorsunuz malum hamur işlerini çok sevıyor benım oglan
beyaz unun ayrıntılarını bilmiyorum, hamileliğimde folik asit kullanmadım ama chia tohumlu ekmek yemiştim ve siyez unu almaya başlamıştık, hala da siyez unu kullanıyoruz, önceden kiloyla alıyorduk, şimdilerde migrostan alıyoruz, tatları kesinlikle aynı değil. bir dönem de glütensiz un kullanmıştım ama bana göre beyaz undan farkı yoktu, siyeze donduk yine. crohn hastalığı olanlar glüten kullanamıyor, onların tükettikleri şeyler daha temiz oluyor, ürün açıklamasında bu hastalıktan bahsediyorsa içinde fazla katkı maddesi yoktur çünkü anında yüzleri vücutları tepki veriyor. Benim gibi glüten takıntın yoksa siyez unu deneyebilirsin, alışma evresinde istemeyebilir ama sonradan alışıyorlar, şimdi beyaz ekmek yemiyor bizimk,, anneannesi alaşehir ekmeği yiyor, ondan yiyor bazen ama genel olarak yemiyor. kekte tat farkı anlaşılmıyor ama kurabiyeler daha koyu renkli olduğundan tadı farklı gelebilir

beyaz unun ayrıntılarını bilmiyorum, hamileliğimde folik asit kullanmadım ama chia tohumlu ekmek yemiştim ve siyez unu almaya başlamıştık, hala da siyez unu kullanıyoruz, önceden kiloyla alıyorduk, şimdilerde migrostan alıyoruz, tatları kesinlikle aynı değil. bir dönem de glütensiz un kullanmıştım ama bana göre beyaz undan farkı yoktu, siyeze donduk yine. crohn hastalığı olanlar glüten kullanamıyor, onların tükettikleri şeyler daha temiz oluyor, ürün açıklamasında bu hastalıktan bahsediyorsa içinde fazla katkı maddesi yoktur çünkü anında yüzleri vücutları tepki veriyor. Benim gibi glüten takıntın yoksa siyez unu deneyebilirsin, alışma evresinde istemeyebilir ama sonradan alışıyorlar, şimdi beyaz ekmek yemiyor bizimk,, anneannesi alaşehir ekmeği yiyor, ondan yiyor bazen ama genel olarak yemiyor. kekte tat farkı anlaşılmıyor ama kurabiyeler daha koyu renkli olduğundan tadı farklı gelebilir
Siyez unu markası ne canım mıgrostan aldıgın? Glutene alejımız yok sadece inek sütüne var. Hamur ısı cok tuketıyor corbası na da hep koyuyorum baglamak ıcın beyaz un artık içime sinmedi çok tükettiği için ilerde zararı olur dıye Siyez ununa gecıcem bir arkadasım da öyle tavsıye etti. Tam bugday unu ıcın ne dusunuyor sun? Bırde alasehır ekmegı ne hıc duymadım nerde satılıyor

Siyez unu markası ne canım mıgrostan aldıgın? Glutene alejımız yok sadece inek sütüne var. Hamur ısı cok tuketıyor corbası na da hep koyuyorum baglamak ıcın beyaz un artık içime sinmedi çok tükettiği için ilerde zararı olur dıye Siyez ununa gecıcem bir arkadasım da öyle tavsıye etti. Tam bugday unu ıcın ne dusunuyor sun? Bırde alasehır ekmegı ne hıc duymadım nerde satılıyor
aklımda değil şu anda, genelde tek marka oluyor zaten. siyez de buğday sonuçta ancak genetiği en az değiştirilmiş, anadolunun buğdayı diye pazarlanıyor, beyaz undan biraz daha sert oluyor hersey. rengi esmerimsi. Tam buğday ununun diğer normal unlardan pek bir farkı yok, buğday ununun bembeyaz olamayacağını iddia ediyorlar, açıkçası tam araştırmadım, ben hep glüten yönünden bakıyorum olaya. Alaşehir ekmeğinin de tam bugday unundan pek bir farkı yok, daha sarı renkte bir ekmek ama glütenli. izmirde neredeyse tüm fırınlarda var çünkü Manisanın yerel ekmeği. En kötü ekşi maya ekmeği alıyorum ama ona da gerek kalmıyor, ekmeklerimizi kayınvalidem yapıyor, o yapmazsa ben yapıyorum

aklımda değil şu anda, genelde tek marka oluyor zaten. siyez de buğday sonuçta ancak genetiği en az değiştirilmiş, anadolunun buğdayı diye pazarlanıyor, beyaz undan biraz daha sert oluyor hersey. rengi esmerimsi. Tam buğday ununun diğer normal unlardan pek bir farkı yok, buğday ununun bembeyaz olamayacağını iddia ediyorlar, açıkçası tam araştırmadım, ben hep glüten yönünden bakıyorum olaya. Alaşehir ekmeğinin de tam bugday unundan pek bir farkı yok, daha sarı renkte bir ekmek ama glütenli. izmirde neredeyse tüm fırınlarda var çünkü Manisanın yerel ekmeği. En kötü ekşi maya ekmeği alıyorum ama ona da gerek kalmıyor, ekmeklerimizi kayınvalidem yapıyor, o yapmazsa ben yapıyorum
Ya ne ıyı kaynanan var süpermiş, bende gecen sene kendım yapıyordum ekmegımı ama bu sene artık zor gelıyor. Çok yogunum. Bızde izmirliyiz eksi maya ekmegını nohut ekmegı bılıyorum ama alasehıri yenı duydum ama eşim biliyormus. Yedik diyor ekmek diye yemisim demek ki ismini sorgulamamısım😂

Benim oğlan gibi konuşmaya üşenen kendimi işaretlerle anlatmayı kolay bulan bebişleri teşvik etmek için şöyle bi kitap almıştım kızlar ihtiyacı olan bi baksın😊
1184BBE4-D4CD-45FB-A3E4-134F110BA033.jpeg

Kızlar biz yavaştan kreşe başladık ama oryantasyon dönemi inanılmaz zormuş. Kreşe başlamanın bu kadar zor olabileceğini hem kendisi hem bizim açımızdan tahmin edememişim. Her gün başka bir terane 😂
İngilizce öğretmenimiz zenci sadece bir hafta ona alışmasını bekledik 🥰😂

Eklentiler

• 2388646C-3781-4CFE-A27A-98825F806E3A.jpeg
    2388646C-3781-4CFE-A27A-98825F806E3A.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 47
Kızlar biz yavaştan kreşe başladık ama oryantasyon dönemi inanılmaz zormuş. Kreşe başlamanın bu kadar zor olabileceğini hem kendisi hem bizim açımızdan tahmin edememişim. Her gün başka bir terane 😂
Oyy maşallah kreş dönemi geldi mi yaa, daha küçücükler gözümde hiç kıyamıyorum..

Maşallah bende seneye eylul düşünüyorum bakalım pandemi olmazsa. Kac saat kalıyor kreste

Oyy maşallah kreş dönemi geldi mi yaa, daha küçücükler gözümde hiç kıyamıyorum..
Eşimin abisinin kreşi var. E kardeşide gelmeden önce yavaş yavaş alıştırmam gerekiyordu. Ama çok zormuş. Herşey bir anda bir kaosa dönüşebiliyormuş. Bir anda küsmeler başlıyormuş anneye babaya. Ama çok güzel şeyler öğreniyorlar 🥰 bende kreş kapılarında koca göbeğimle saatlerce 😂😂 ağlarsa hemen görsün beni diye 😂😂😂

Maşallah bende seneye eylul düşünüyorum bakalım pandemi olmazsa. Kac saat kalıyor kreste
Birkaç hafta sabahtan öğlen uykusuna kadar kaldı yaklaşık 2-3 saat kadar. Geçen hafta başı uykuya da bırakmaya başlamıştım. Yani yaklaşık 2.5-3 arası alıyordum. Sallayarak uyuyor benim oğlan onlar bir havta aynı şekilde uyutup bu hafta başı sallamadan uyutmaya geçeceklerdi. Ama bizim bücür zaten az hastaydı kötüleyince ara verdik. Bugün tekrar başladık. E bir hafta geçince biraz ağladı bugün uyumadı mesela orda. 12.30 gibi aldım. Yarın yine uykuya bırakmaya çalışacağım.
bebek geliyor olmasa önümüzdeki baharda yarım gün düşünüyordum. Şimdi kendini bebek geldiğinde evden uzaklaştırılmış hissetmesin diye şimdiden başladık.

Eşimin abisinin kreşi var. E kardeşide gelmeden önce yavaş yavaş alıştırmam gerekiyordu. Ama çok zormuş. Herşey bir anda bir kaosa dönüşebiliyormuş. Bir anda küsmeler başlıyormuş anneye babaya. Ama çok güzel şeyler öğreniyorlar 🥰 bende kreş kapılarında koca göbeğimle saatlerce 😂😂 ağlarsa hemen görsün beni diye 😂😂😂
Gerçekten kreşin çocukların gelişimine etkisi büyük, bence bebiş gelmeden pes etmeyin devam etsin, bizimki seveceğim diye tepesine çıkıyor bebişin 🙈🙈

X