2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın kızlar nasılsınız ? Biz meşhur 5 haftalık atağa girdik. Ama ne girmek bodoslama daldık resmen :KK43: sürekli ağlıyor mızmız hep bi itiraz hep bi inatlaşma hiç bitmiyor Allah kolaylık versin :)
Allah kolaylık versın canm bu 5 haftalık atak hangi haftada baslıyordu? Ne olursun bızımkı bıtmıs olsun🤣

Allah kolaylık versın canm bu 5 haftalık atak hangi haftada baslıyordu? Ne olursun bızımkı bıtmıs olsun🤣

65. Haftalar oluyor sanırım canım işte asya 16.5 aylık bir kaç gün oldu gireli:)
Yani bu kadar uslu bir çocuk neden ağlak naciye’ye dönüştü hiç anlamadım :) güldüğüme bakma cidden zorluyo yani:) su isticek diyelim en basit örnek ağlayarak istiyo ya. E kızım düzgün istedinde vermedim mi niye ağlıyosun:) uykusu gelir uyumak için ağlar uyutmaya götürürüm uyumamak için ağlar. Dün hvuzdan çıkmıcam diye ağladı 1 saat bugünde girmicem diye 🤷‍♀️

kızlar kaç kelime konuştuğunu falan yazıyormusunuz? ben ilk 55 kelimeyi yazdım ama bu aralar çok hızlandı günde 5-6 tane yeni kelime ekleniyor, yazmayı bıraktım, inşallah ileride "anne benim ilk 100 kelimem neydi" dye sormaz.

Vay maşallah 😊 bizim kelimemiz 10 falan henüz. Yazıyoruz biz de☺

Vay maşallah 😊 bizim kelimemiz 10 falan henüz. Yazıyoruz biz de☺
bizimki işaret parmağını kullanmaya o kadar geç başladı ki. ama konuşması 6. aydan beri var, 11. ayında sanırım balon dediğinde bu çocuk erken konuşacak gibi demiştik çünkü daha bir sürü kelimesi vardı sonra bir yavaşlama oldu, son 2 haftadır çenesiz geveze çocuklara döndü, Allaha şükür. ne oldu rüya mu gördü aydınlanma mı yaşadı bilmiyorum, ben ne söylersem tekrarlıyor, aklı fikri konuşmak kitap okumak ama çizmiyor benimki eline kalemi alıp aşağı yukarı karalıyor, özellikle iki çocuklu olanları merak ediyorum, ablası abisi olan çocuklar ne şanslı, şimdi çoğu şakıyordur, benimki böyleyse

hatırladığım kadarıyla senin çocuk benimkinden 15 gün küçük, sizin aydınlanmanız da yakındır :)

igm pozitif olsaydı tehlikeliydi. fakat igg pozitifse demek ki önceden geçirmişsin hastalığı sorun yok demek. tabii aşırı yüksek değilse. ben çok çektim toxoplasmadan. igm pozitif çıktı. iggde pozitifti hamilelikten önce geçirdiğim anlaşıldı.

Merhaba. Cok uzun zaman olmus cevaplayali . Benim toxoplasma igm 0.511 cikti. Bu pozitif sanirim. Igg negatif. 0.130 biraz telaslandim.sizce durum kotu mu? Ne kadar sonrasi tehlikelidir?

Kızlar selam.
birşey sormak istiyorum. Oğlum hala anne demiyor. Yardımcımıza aba diyor babasına baba diye gayet net sesleniyor. Evet mesela diğerlerine sarılmaz ben sarıl derim sarılır özel olarak beni ister ama anne demiyor. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Der diyorum mutlaka ama zaman geçtikçe çok moralim bozuluyor. Neden acaba?

bizimki işaret parmağını kullanmaya o kadar geç başladı ki. ama konuşması 6. aydan beri var, 11. ayında sanırım balon dediğinde bu çocuk erken konuşacak gibi demiştik çünkü daha bir sürü kelimesi vardı sonra bir yavaşlama oldu, son 2 haftadır çenesiz geveze çocuklara döndü, Allaha şükür. ne oldu rüya mu gördü aydınlanma mı yaşadı bilmiyorum, ben ne söylersem tekrarlıyor, aklı fikri konuşmak kitap okumak ama çizmiyor benimki eline kalemi alıp aşağı yukarı karalıyor, özellikle iki çocuklu olanları merak ediyorum, ablası abisi olan çocuklar ne şanslı, şimdi çoğu şakıyordur, benimki böyleyse

hatırladığım kadarıyla senin çocuk benimkinden 15 gün küçük, sizin aydınlanmanız da yakındır :)

Aynen galiba başlıyor yavaş yavaş dünden beri öğrendiği 2 3 kelimeyi kullanıp duruyor 😃 benimki de aynı çizimde karalıyor sadece. Ama hemen sıkılıyor, istemiyor pek bu ara eşyaları boyamasına izin vermeyince🤦‍♂️

Bizimki de babasını ve beni görüyor sadece neredeyse. O yüzden okuyoruz bol bol. Etkisini gösterecek inşallah 😀

Kızlar selam.
birşey sormak istiyorum. Oğlum hala anne demiyor. Yardımcımıza aba diyor babasına baba diye gayet net sesleniyor. Evet mesela diğerlerine sarılmaz ben sarıl derim sarılır özel olarak beni ister ama anne demiyor. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Der diyorum mutlaka ama zaman geçtikçe çok moralim bozuluyor. Neden acaba?

Moralini bozma bence ya. Bazı çocuklar anneyi çok geç söylüyorlar. 2 yaşından sonra bile söyleyen o kadar çok ki. Çoğu da annesine de baba ya da meme diyor.

Kızlar selam.
Başka kelimeleri olduğundan moralini gerçekten bozmana gerek yok, bu anne demeyen bebekleri o kadar çok duyuyorum ki, baba kelimesi ve ba ile başlayan kelimeler benimkine çok kolay gelmişti, hala da bardak kelimesini çok ama çok sık kullanıyor. 11 aylıkken balon demişti. anneyi zor söylüyorlar, 4 numaralı yeğenim 17 aylıkken anne diyebilmişti, şu anda 8 yaşında canavar gibi.

18 aylık olduğunda bazı gelişim testleri var internette, onları yaparsın. konuşma tek başına herhangi bir geri kalmanın göstergesi değil. bir sorun olsa yürüyemezdi mesela. veya komutları alamazdı, göz teması kuramazdı.. sorun yok, sadece anne demiyor senin çocuk, hep elinin altında olduğunu bildiğinden veya aaa harfini yeterince çalıştırmamış olabilirsin, aaaa aaaa diye sürekli çalıştır. sesi çıkaramıyorsa heceyi çıkaramaz, hece yoksa kelime de yok. önce sesleri öğrenecek, ben ııı oooo üüü tüm sesleri aylarca tekrarladım, baya uzun süre ses çalışmıştık, aaa (şaşkınlık ifadesi şeklindeki) bir tek onunla çıkarabildi, ben de oradan devam etmiştim

selam kızlar ben de hamile olduğumu öğrendim bu hafta daha öok küçük 5 haftalıkmış. dr emzirmeyi bırakmamı soyledi:KK43: ama bebeğim memeye çok düşkün nasıl bıraktıracağım gerçekten bilmiyorum. tecrübesi olanlar benimle paylaşabilir mi?
6.aya kadar emzirebilinir diye biliyorum canım onun dışında bi fikrim yok .beklenmedik bi gebelik galiba korunuyormuydunuz acaba

X