2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Aslında brnimkide 7.30 filan kalktığı günler gündüz 2 saatlik uykuyla duruyo akşam 9 a kadar uyumuyo ,senin akşam yatma saatini geciktirmen lazım yattığı saat çok erken o yüzden erken kalkiyo yani en geç 8.30 da filan uyusa 7 De kalkar sende rahat edersin
Öğlen uykusu erken olunca akşam dayanamiyolar ,öğlen uykusunu 12 den sonra yapınca düzen oturuyo,böyle olmadığı zamanlarda 2 uyku şart oluyo

Son düzenleme:

evet canım ikş uykuya geri döndürdük dün 2 uyku yaptı akşam 21.45de uyudu sabah 7’de kalktı. Yani benim kızım gece 11 saat asla uyumaz hiç uyumadı bugüne kadar :) ama 9.30’da yatıp 7-7.30’da kalksa bana yeter zaten .

Kizlar bebeğinizin camasairlarinda leke çıkarıcı olarak ne kullaniyorsunuz

hiç kullanmadım arkadaşım. Ben dalan zeytinyağlı granül sabun kullanıyorum .eğer çıkmayan bi leke olursa çok nadir salçalı yağlı yemekleri çıkarmıyo çünkü 40 derecede yıkıyorum. O zaman önce bizim beyazlılarla yıkıyorum ön yıkamalı sonra kendi çamaşırlarıyla yıkıyorum. Çift durulama olsun diye.

benim bücür daha tek uykuya mümkün değil geçmez herhalde. Beyimiz gündüz uykusunu çok seviyor.

dün bir arkadaşla konuştuk oğulları 18. Ayda geçmiş tek uykuya erkekler biraz daha geç geçerlermiş. Aman düzen bozmaya hiç gerek yok zaten fena bir şey biranda kendileri geçsinler inşllah. Bizimkide boyuna bakmadan denedi ama başaramadı:) şuan biran önce neye alışıyosa alışsın artık modundayım

Biz de iki uyku yapıyoruz daha, Teke geçmek gibi bir niyet de yok şu anlık. 4 tane köpek dişi geliyor şu an. 37-38 arası ateşi oluyor. Ama genel olarak keyifli, diştendir ateşi di mi? Zaten kendi kendine de düşüyor.
Menenjit a aşısını yaptırmamız lazım bizim de ama ne zaman yaptırsam hiç bilmiyorum. İğne vuran bir tanıdığım var alıp evde ona yaptırsam mı acaba?

kızlar iyi akşamlar.
yaa birilerine anlatmazsam öleceğim resmen. Eşimle biraz Önce tartıştım. Kesinlikle haklı olduğumu Düşünüyorum. Oda en sonunda resmen kavga ettikten sonra Hamile olduğum için abarttığımı söyledi. Lütfen olayı anlatacağım sizde birşey söyleyin. Oğlum baba diyor ama anne demiyor buna da haliyle çok üzülüyorum ve sürekli anne anne diyorum. Babası da bir kere dönüp anne anne demez çocuğa. Ama çocuk 7-8 aylıkken bir kaç kere anne dediğimi görüp neden baba dedirtmeye çalışmıyorsun diye çıkışmış insan. Akşam halası (5 dklık mesafede oturmamıza rağmen bebeği götürmezsek gelip bu kadar ayda 3 kere gören kadın) aradı görüntülü bebeği gösteriyor babası da bak oğlum hala hala hala de diyip durdu birkaç kez. Bende haliyle sinirlendim istersen götür bir kere bu çocuk iyi mi diye gelip bakmayan ablan baksın dedim. Sonrada kavga ettik zaten. Allah aşkına ben haksız mıyım? Oğlum misal baba değil de anne deseydi ve kendisi buna üzülüyor olsaydım bunu umursamayıp dönüp baba dedirtmek yerine kardeşime dayı dayı dedirtmeye çalışsaydım ne hissedecektir acaba beyfendi! Bir kendinizi yerime koysanıza ne hissederdiniz. Hiç hamilelikten falan abarttığımı düşünmüyorum ben. Gayet haklıyım diyorum.

o kışları geliyor sadece canım. Şimdi köylerinde. Zaten şuan virüs yüzünden kimse gelmek istemiyo bizim eve
Dogru eşim doktor diye ama cidden bir bucuk en hareketlı zaman ben buyuk oglandan biliyorum birde diş dönemi atak keşfetme derken çok zorlu bir yas ben bazen acaba hıperaktıf mi dıye dusunmeye baslıyorum ama eşim büyükte boyle idi hatırlamıyon mu dıyor yoo dıyorum o zaman belkı de genctım daha mı sabırlıydım bılmıyorum. Ama 1 sene sonra daha da rahat olucaz canıım. Bakalım zaman ne göstericek coronaya denk gelmemızde bu dönemde zor oldu enerjılerını atamıyorlar

Tecrubeli anneler biliyo şuan en zor zamanlari mıymış ,bi sene sonra daha mı rahat oluyo

Biraz hassas davranmissin canım :) bizde kimle konuşuyorsa onu dedirttirmeye çalışıyoruz ,hala dede banane teyze görüntülü konuştuğumuzda,bu arada hala diyemezler zor bence ayrıca ne derlerse desinler,anne diyemeseler bile, bu bebislerin yaninda hep biz varız ,biz onlar için çok ozeliz :)

Canım benim korkum hani hala diyecek anne demeyecek değil. Babasının bir kere anne demesi için teşvik etmemesi ama iş kendi ailesi olunca hala hala amca amca diye konuşması. Birde benim eşim aynısını ben yapsam Delirecek kadar çocuğunu kıskanan bir Adam. Hem dediğim gibi derdim o, hemde kendisine yapılmasını istemediği şeyi bana yapması.

Tecrubeli anneler biliyo şuan en zor zamanlari mıymış ,bi sene sonra daha mı rahat oluyo
Evet canm ben büyük oglum bir bucuk yasındayken ailemle tatile gitmiştik yardıımcı oldular onlar olmasaydı tatile bile gıtmezdım bır dakka durmazdı sahilde. 2.5 yasındakı yaz çekirdek ailecek gitmıstık tatile rahattık. 3.5 yasında lale devrinde gibi tatile çıkmıstık

Bu yaz tatile tek gitmeyin diyorsun yani :)

biz de telefonu kime açarasak açalım otomatik olarak açtığımız kişinin adını/ünvanını söyletmeye çalışıyoruz, yani bunu bilerek yapmamış olabilir. zaten kırk yılda bir arıyormuş, çocuğunun konuştuğunu gösterip içten içe gururlanmak istemiştir. Hamile olduğun için yüzde yüz haklısın, eşin biraz duyarlı olabilirdi

cidden benzerliklerimiz şaşırtıcı derecede çok. ilk 7,5 ay alerjiyle boğuştuk biz de. Hatta benim alerji diyetim yüzünden 7,5 aylıkken ek gıdaya başlayabildik. ben ekstradan 5-6 ay süren iştahsızlık durumu yaşadım ve bebeğim 9 kiloda kaldı. Şimdi biraz toparlandı gibi 9,5 kilo olduk ama 4 gündür yine yemiyor. Çocuk uyumaya dolayısıyla ben de uyumaya başlayınca bizim kavgalarımız bitti, sizinkiler de bitecek. Annemin veya iki ablamın beni anladığını sanmıyorum, diğer çocuklarda dışarıdan mükemmel destek aldılar ama benim çocuğuma benim onlara verdiğim desteğin binde birini bile vermediler. annem de yaşlandım artık diyor, zaten çocuk bakmak istemediğini defalarca söylemişti. mutlak yalnızlık yaşadım ama beni en çok kıran kendi öz ailemdi. 65 kilo ile hamile kaldım, şu anda 54 kiloyum. Ha bir de şu var, bu kadar zayıfladığımı görenlerin tepkisi "emziriyorsun ya ondan." he he emzirdiğim için verdim onca kiloyu, her emziren 10 kilo veriyor ekstra veriyor çünkü, daha da vermeye devam ediyorum

sorunun diş olmadığına karar vermişsiniz ama deneyimlerime dayanarak açık ve net söyleyebilirim ki sorun diş. Ne zaman dişler tamamlandı o zaman uyku başladı. Burun tıkanıklığına ve halen devam eden ufak alerjilerine rağmen uyuyor çünkü. Diş ağrısı için dişin çıkması gerekmiyor, kanala girerken kanaldayken de ağrı yapıyor. 15 aylık bebek için 4 diş çok az, dişleri çıkamıyor bir türlü. O da bebeği huzursuz yapıyor, yoğun süt diyeti yaptıysan veya ek gıda döneminde yeterince kalsiyum almadıysa da geç çıkıyor olabilir. Bu benim fikrim, bir çocuk diş hekimiyle de görüşebilirsin, ablam tek tek aylarını söylemişti, ne geç ne erken, en ideali aylarında çıkan dişler demişti. İkisinde de çocuk huzursuz olur demişti.

Bir de 4 yiğenin ilk 3 ayında sabahlara kadar nöbet tutarak destek vermiş olan bana, çocuğunu uyutamıyorsun yediremiyorsun dediler, yani kısaca berbat bir anne olduğum ima edildi. Artık görüşmüyorum kimseyle, maalesef ablalarımla bile çoook büyük bir mesafe var artık, 4-5 aydır ikisini de aramadım, bayramda ararım sanırım, diğer bayrama kadar yine aramam, bu imada bulunan ve yıllarca maddi destek verdiğimiz bir kadın vardı, kadına bu ramazanda hiçbirşey vermedim, benim imkanlarım onda olsa 9 çocuk bakarmış, e uykusuz kal, ne olacak ki, hepimiz uykusuz kaldık" diye uzun uzun konuştuğu için çok kırıldım ona da

Ben anne dememesine bu kadar üzülmesem dahası anne demesi için bir kere çabalamış olsa ve bebek küçükken neden baba dedirtmiyorsunuz diye çıkışmasa oralı bile olmayacağım. Ama bunların hiçbirini yapmayınca dün akşam artık patladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…