2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252

5 aylıkken Ankara’da bülent enis şekerel isimli alerji doktoruna götürdüm. Biz ek gıdaya 5.5 aylık geçtik erken ek gıda sorunu dahada düzeltecek dedi. Bizimki alerji değil aslında proktokolitmiş. Yani gelişmeyen bağırsaklar bebeğin süt ürünlerini hazmetmesini zorlaştırıp kanama ve aşırı ağrı yapıyordu. 7. Ayda tamamen geçti alerjimiz her şeyi yiyor durumdaydı çok şükür. 12. Ayda tüm testleri yapıldı vitaminleride sorunsuz. Çocuk değil ama normal diş hekimi ve kendi çocuk doktorumuzla görüştüm diş durumunu normal dediler. Yani damaklar hep diş görünümünde yerleri belli ama bir türlü patlamıyor korkuyorum sorun mu var diye pandemi yüzünden hastaneye gidemiyoruz ama görüştüğüm hekimler böyle dedi. Umarım dişlerde gelir uykuda düzelir.
Diş için başka bir sorun geliyor mu aklına ?

Merhaba, benim de oğlumun hikayesi benzer. Süt yumurta diyetindeydi. Halen sütlü muhallebi, peynir, yoğurt vs yedirtemiyoruz. Varsın şeker yesin deyip güllaç, sütlaç verdik ama bana mısın demedi uşak. Bizimkinin de henüz 4 dişi var, görünen üstte 4 altta 2 tane var ama bir türlü gelemiyorlar. Ben de kalsiyum almamasına bağlıyorum, kalsiyum takviyesi nasıl olacak onu da bilmiyorum.

Bizimkinin de müthiş bir uyku problemi var. Alerjisi rahatlasa bile gece sık uyanmak, her uyku döngüsünde uyanmak adet oldu çocukta. sabahları da 5:30'da kalkıyor. Zorla 6:30-7:00'ye kadar uyutmaya çalışıyorum. Bir haftadır tek uyku uyuyor ama onun da düzeni bir tuhaf, alışamadı daha. Tek uyku yetmiyor ama ikinci uykuyu da istemiyor, tek uykuyla erken yatınca da ekstra sık uyanıp sabah uyanmasını erkene çekiyor. Ben de dişlere ve emmeye bağlıyorum durumu. Benim sütümün azaldığının o da farkında, önceden uyandığında meme alırdı, şimdi çoğunlukla su içip sonra sallanıp uyumaya ikna oluyor. Bazen suyu o kadar kana kana içiyor ki gerçekten susamış oluyor. Yani sizinkine de geceleri su teklif edebilirsin, belki bir nebze iyi gelir. Diğer bir şey, ben üzerine iki katlı müslin örtüyordum, her uyku hafiflemesinde dönmek istediğinde örtüye takılıp sinirleniyor ve tam uyanıyordu, bu aralar havalar sıcak, üzerini örtmüyorum, bazı dönmelerinde uyanmayabiliyor tulum filan giydirip üzerini örtmemeyi deneyebilirsiniz.

Benim tecrübeler böyle. Allah hepimizin bebelerine uzun derin kesintisiz uykular versin, biz analara da dinlenmiş uyanmayı nasip etsin. Sevgiler.

sizi hatırlıyorum alerjidurumlarından o dönemde de konuşmuştuk baya:) aslında ben sadece 2 ay falan süt diyeti yaptım 4-6 ay arası.Kızımda 7. Ayından beri tüm süt ve süt ürünlerini tüketiyor. Kalsiyum değeride 3 ay önce gayet iyiydi. Diş durumunda başka bir şey var mı aklıma gelmiyor. Bixim tüm dişlern yerleri belli resmen damak içindeki beyazlıkları bile belli oluyor ama gel gör ki çıkmıyor :) ilk dişini 8.5 aylıkken çıkarmıştı . 10.5 aylık olana kadar 4 diş çıkardı orada kaldı dahası gelmiyor :)

bizimki gece beslenmesini kendi kesti ama gündüz çok memeci oldu. Sabaha karşı uyandığında meme istiyor ama su aklımda bulunsun bunuda deneyeyim . Hep tulum giydiryorumzaten üstünü mümkün değil örtmüyor illa açık yatacak en rahatı tulum :) tek uykuyu bizimkide 10 gün kadar denedi yok yapamadık yani akşam 7’lerde yatıp sabah 4-5 uyanmaya başlayınca tekrar 2 uykuyaçevirdim çünkü hazır değil tek uykuya belli. Şuan mesela 2. Uykusuna yeni geçti en fazla 1 saat uyur sonra akşam 9.30-10’da gece uykusuna geçer inşallah yani:)
Hepimize bol sabır enerji ve mutluluk diliyor. Dinlenmiş mutlu anneler ve bebeler olalım:)

dişin erken veya geç çıkması bir hastalık olarak kabul edilmiyor, çocuk sağlıklı görünüyorsa doktorlar annenin yaşam kalitesi ile ilgilenmez. korkulacak birşey yok, bu sıkıntıları saymazsak bana göre dişin geç gelmesi en iyisi. kalsiyum eksikliği değilse genetik nedenler olabilir, siz ve eşinizin dişleri hangi aylarda çıkmış?

amaaan valla hepsi aynı demekki, ben sadece alttan alıyorum önemsememeye çalışıyorum, benimki sadece görüntülü aramalarda yapmıyor, oyun oynarken de öğretmeye çalışıyor

keyfi gayet yerinde çok şükür ağlaması huysuzluğu iştahsızlığı yok bugünlerde oyunlara da çok adapte. Sağlık sorunu olmasında napalım bunlarada dayanmaktan başka çare yok. Eşim 6 kardeş o yüzden annesi hiç hatırlamıyor ama ben geç çıkarmışım dişlerimi ailede de en sağlıklı dişler bende umarım bana çekmiştir :) bir arkadaşım var onun oğluda hiç uyumazdı gece sık uyanır sabah 5’lerde güne başlardı. Beraber çalışıyorduk gözleri kıpkırmızı işe geldiğini hatırlıyorum.2.5 yaşlarında düzeldi uyku sorunu bende 2 yaşa diktim gözümü. Odasını ayırınca biraz dahaaktif olunca uykuları artacaktır diye umuyorum dua ediyorum :)

bence tamamen keyiften :) baba dışında diğer kelimelerle arası nasıl? Yani eminim kelimelerin anlamlarını biliyodur ama söylemek istemiyo bence
Ya sanki ağzı dolu bir başlasa Şakıyacak. Dede diyor gel diyor. Mama meme demiyor ama. Bizi tekrar etmeye çalışıyor. Ama gerçekten bu konuda biraz geri kaldı korkutuyor beni

Ya sanki ağzı dolu bir başlasa Şakıyacak. Dede diyor gel diyor. Mama meme demiyor ama. Bizi tekrar etmeye çalışıyor. Ama gerçekten bu konuda biraz geri kaldı korkutuyor beni

hiç öyle düşünme canım. Benim aynı zamanda doğum yaptığım 3 arkadaşım var onlarında bebekleri gel baba dede diyor. Erkek çocuklar gerçekten bir tık daha geç konuşuyor. Sıkma kendini .

Bu arada gerçekten benimki neden anne demiyor ?
Bizim ki basket atıyor ve baskeet diye bağırıyor düşün ama anne demiyor ancak kırk yılda bi başı sıkışırsa diyodu artık onu da demiyor. Merak etme anne anne anneeeeeeee diye kafamızı şişirecekleri günler yakın

Ben şunu farkettim bizi çok iyi anlıyorlar her söyleneni ,bazen şaşırıyorum nasıl anladı söylediğimi diye,şakımalarida yakindir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…