2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım geçmiş olsun kanaman mı oldu. Ben giremiyorum sonra kaçırıyorum. İyisindir şimdi inşallah?
Çok sağol canım Allah razı olsun.
Peçeteye silince az bi kanamam oldu acile gittik doktor baktı herşey yolunda hiç bi sıkıntı yok çok şükür dedi. Progestanı sabah akşam tedbir amaçlı 2 ye çıkardı istirahat verdi evdeyim şuan dinleniyoeum canım

Kızlar benimde yarın randevum var en son 9+6 gitmiştim 3 hafta sonra gel dedi ben tam 2 hafta bitti yarına aldım. Çok korkuyorum inş hayırlı haberlerle dönerim. Benim ilk gebeliğim sonlandı gi için çok korkuyorum.Allahım aynı şeyleri bir daha yaşatmasin inş. Kimsede yaşamasın.dualarinizi bekliyorum yarın haber veririm.hepinizi öpüyorum.
Canım Allah yar ve yardımcın olsun stres yapıp üzülme miniğin iyidir inşallah bizi habersiz bırakma canım :KK200:

Aslında öylesi daha mantıklı. Sağlık ocağında da veriliyor ya vitamin ebe sabah aç karna içeceksin diyo kussanda vs. İmkansıza yakın bu dediği :/ gece içmek çok daha iyi mide bulantısı bakımından. Bende senin gibi yapmayı düşünüyorum bir kaç güne bende folik asiti bırakıp vitaminlere geçiş yapcam gece içerim artık. Tabi sağlıkçı değilim gündüz içilmesinin ayrı bilmediğimiz bir olayı var mı bilmiyorum :KK45:
Bana ne sağlık ocağı nede doktorum vitamin vermedi. İlk gebeliğimde de vermemişlerdi. Diğer arkadaşların hepsi kullanıyor ama bana sadece kan değerlerim düşük olduğu için kan ilacı verdi o kadar. Anlamadım bana neden vermediler.

Kızlar hamilelikten önce ve hamileliğim boyunca hiç bir ilaç kullanmadım. Vitamin folik asit hiç birini doktorlar vermedi. Bende hiç sormadım. Acaba neden:işsiz::işsiz:
Ben folik asit kullandım ama vitamin bana da veren olmadı. Şuan sadece kan ilacı kullanıyorum.

Kızlar hepinize kocaman bir merhaba :KK200:
1 saat önce acilden geldim,şimdi evde uzanıyorum.
Peçeteye sildikçe çok az bi kanamam geldi.
Doktorumuz ultrasonda baktı ilk önce kalp atışlarını dinletti çok şükür atıyodu :nazar::KK200:
Daha sonra boyunu falan ölçtü günüyle uyumlu bi sıkıntısı yok dedi:nazar:
Rahim ağzını ölçtü gayet iyi uzunluk,kanama alanın falanda yok dedi. İstirahat verdi progestanı cuma günü bırakmamı söylemişti tedbir amaçlı sabah akşam 2ye çıkardı.

En büyük mutluluğum miniğim yüzünü bize dönmüş ultarasonda iki elleri yanda bakıyodu parmakları minicikti :nazar::KK200:
Çok geçmiş olsun. Bol bol dinlen. Benimde olmuştu 12 gün önce. On gün rapor vermişti ve sabah akşam progestan verdi. Ama ben sadece akşam içebildim. Artık bıraktık. Çok şükür başka da olmadı kanama. Sende başka çocukta yok. Yat dinlen :KK66:))

Kızlar benimde yarın randevum var en son 9+6 gitmiştim 3 hafta sonra gel dedi ben tam 2 hafta bitti yarına aldım. Çok korkuyorum inş hayırlı haberlerle dönerim. Benim ilk gebeliğim sonlandı gi için çok korkuyorum.Allahım aynı şeyleri bir daha yaşatmasin inş. Kimsede yaşamasın.dualarinizi bekliyorum yarın haber veririm.hepinizi öpüyorum.

Umarım çok çok güzel geçer canım. Sakın stress yapma. Benimde ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı. Bende stress halindeydim ama dün gördüm baya büyümüş. Seninkide büyümüştür annesi.
Yavrularımız allaha emanet :KK200:

Arkadaslar kan sulandırıcı Cleaxane kullananlar, bu ilaç dolardan dolayı değil Sağlık Bakanlığı'nın "incelemede sınırlı sayıdaki şırıngada etkin maddenin konsantrasyonunun belirlenen limitlerin üzerinde olma potansiyelinin tespit edilmesinin bildirilmesi" üzerine piyasadan kaldırılmıştır.
Oksapar ve enox kan sulandırıcı veriliyor.

Bana ne sağlık ocağı nede doktorum vitamin vermedi. İlk gebeliğimde de vermemişlerdi. Diğer arkadaşların hepsi kullanıyor ama bana sadece kan değerlerim düşük olduğu için kan ilacı verdi o kadar. Anlamadım bana neden vermediler.

Ben folik asit kullandım ama vitamin bana da veren olmadı. Şuan sadece kan ilacı kullanıyorum.

Çok geçmiş olsun. Bol bol dinlen. Benimde olmuştu 12 gün önce. On gün rapor vermişti ve sabah akşam progestan verdi. Ama ben sadece akşam içebildim. Artık bıraktık. Çok şükür başka da olmadı kanama. Sende başka çocukta yok. Yat dinlen :KK66:))
Doktordan doktora çok değişiyor. Benim gittiğim diğer doktor sana vitamin vereyim dedi daha keseyi ilk gördüğümde ben folik asit kullanıyorum gerek var mı dedim sen bilirsin dedi. Ben almadım.
Sağlık ocağının verdikleri sabit multivitamin, demir ve d vitamini. 12. haftadan sonra başlanıyor dedi ancak ben yine kendi doktorum ne uygun görürse ve ne verirse onları kullanıcam.
Mesela D vitaminim 7 çıkmıştı kendi doktorum 3 aydan önce vitamin kullanmayı önermiyorum dedi hiç birşey vermedi sadece folik asit devam dedi.

Bende acaba yanlis bir yere mi tikladim demistim meger herkeste oyleymis :)Cok alali beleli olmus yarisi pembe yarisi mavi

X