2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Doktor resmen seni gebe olduguna ikna etmeye çalışıyor gibi olmuş:-) canım yapı meselesi, her gebelikte de farklı olabilir.Benim mesela rahmim kalp şeklinde olduğu için karnım çok çıkıyor çünkü içerdeki alanı az.Ve oğlum o yüzden erken doğdu.Bunda da 35 i görmek hedefimiz inşallah daha önce gelmez.

Çok teşekkür ederim güzel cevabın için.Ben fotoğraf paylaştığım için üzerime alınsın, yanlış anlamisim sen kusura bakma eğer uzduysem yazımla seni.Benle ilgisi olmayan bir konuya atlamisim utanmadan bide alinmisim, şuan utandım.:olamaz:

Evet canım hatırlıyorum pantolonları.kiyamam bide uzun uzun yazmışsın.Ben o bir cümleye takılmıştır senle bir ilgisi yoktu, arkadaş dacok güzel açıklamış zaten.sorun yok yani:KK16:Amin canım inşallah.

Güldürdün beni çılgın:KK70:

Merhaba, güzel piştiği sürece yiyebilirsin için rahat olsun.Yeme konusunda doktorum hicbirseyi yasaklamadi, abartmadigin ve çiğ yemediğin sürece sorun yok dedi.Hatta geçen gün sosisli sandviç istedi canım.Normalde nefret ederim kokusundan bile ama istedi işte.kimyasi değişene kadar pişirdim yedim.Cunku yatakta sürekli onu hayal ettim ve uyuyamadim:-)cok takildiysa kafana sağlık ocağına bı ara git toxoplazma bakar mısınız de için rahat etsin.
Aynen doktorum renkli bir kisilikti. İki seferdir devlette gittiğim doktorlardan çok memnun kalıyorum çok şükür :KK76:
Bu arada yanlış anlaşılmada çözüldü çok şükür, çok mutlu oldum. Güzel bir aileyiz biz:KK68:

Bu da benimki gibi popoyu donmus sanki. Ben de once onden bir gordum sonra cat diye popisini dondu sipa :)
Evet sürekli dönüyordu hatta dr ense kalınlığı ölçüsü alamıyorum cok hareket ediyor dedi. Cinsiyetini de göremedik bacak arasında kordon vardı. Yaramaz mı olcaklar ne :)

Kızlar Merhaba.
12+5 günlük oldum. :)
Dün ikili teste girdim, kan tahlilim de haftaya çıkacak.
Ense kalınlığı 2mm, crl de 60mm çıktı. Doktorum dün acil Doğuma girdiği için görüşüp soramadım.
Bu ölçüler İyi değil mi ?
Bir de aranızda benim gibi iştahı kapanan ve zayıflayan var mı? :KK43:

Kizlar benim sali günü lekelenmem geldi cok korktum . Acile gittik bebek canlı dedi ama bana göstermedi. Kalp atisi falan da dinlemedi . Bi tane igne verdi kontrole gel dedi ama o doktoru hic sevmedim kendi doktorum kongreye gitmis o gelince ona gideceğim şimdilik leke kanama bişey yok .

Benim eşim de sürekli soruyor :KK66: benden hevesli tek diilmisiz iyi:KK66:
Ay evet bu çok güzel bir şey ama:) eşlerimiz tatlı babalar olacak şanslıyız. Normalde erkekler baba olduklarını kucaklarına alınca ya da baba dediklerinde hissedermiş ya ben şuan bizim
Teşekkürler canım :KK200: inşallah hepimiz güzel haberlerle döneriz. Kesinlikle çok güzel bir duygu kayınvalidemde karnımı tutup seviyor anne henüz o kadar yukarı çıkmadı dedim :anneadayı: ama çıkacak da hatta tekmeleyecek hissedeceğiz o zamanları düşünemiyorum bile:KK53:
hahah aynen bizim ki de oyy torunumu getirdiniz bana çok teşekkür ederim diyor öpüyor seviyor allahım allahım :) şimdiden ben loğusayken altını değiştirip emzirmem için bana vermenin hayallerini kuruyor :) allah sonumuzu hayır etsin :)

Kizlar benim sali günü lekelenmem geldi cok korktum . Acile gittik bebek canlı dedi ama bana göstermedi. Kalp atisi falan da dinlemedi . Bi tane igne verdi kontrole gel dedi ama o doktoru hic sevmedim kendi doktorum kongreye gitmis o gelince ona gideceğim şimdilik leke kanama bişey yok .
Koyu renkte ve bir iki damla ise çok önemli değil diye biliyorum.
Ama tabi yine de her ihtimale karşı kendi doktoruna ya da başka bir doktora daha git canım.
Niye doğru düzgün bir açıklama yapmazlar ki..

İlk oğlumda 38+3 te sancılanıp gittim zaten sezeryan istiyordum çatın dar falan dediler ben zaten o ağrıyla hemen herşeyi kabul edicek durumdaydım :) iyi de geçti sonrası. Arasında kaç yaş olcak seninkilerin
hayırlısı biz elimizden geleni yapmısIz normal olması için mesela ben 8 cm açılmayla kalp atışı yavaşladığı için acil alındım:110: normal normal diye cok şartlanmış ve çok istiyordum ama kısmet:KK61:

araları çok az 19 20 ay civarı olacak azıcık korunurken hamiş kaldım nasıl olduysa :confused:

Kızlar Merhaba.
Ense kalınlığı 2mm, crl de 60mm çıktı. Doktorum dün acil Doğuma girdiği için görüşüp soramadım.

İkili testle ilgili bilgim yok maalesef.
Benim de iştahım kapandı ve zayıfladım. Çok bulantım olmamasına rağmen eskisi kadar yiyemediğim için oldu sanırım :)

Cnm şimdi 10+1 olduk ama doktora gitmeye 11+3 olacaz bakalım cinsiyet gösterecek mi zaten araştırmalara göre tek yumurta olursa kesinlikle ikiside aynı cinsiyet oluyormuş ama çift yumurtada biri kız biri erkek oluyormuş benim en son gittiğimde 8 haftalikti plasenta henüz yeni oluşuyor 10. Haftadan sonra kesin belli olur dedi hayırlısı olsun cnm illa kız yada erkek olsun diye bı şeyim yok yeterki bebeklerinde bende sağlıklı bir doğum geçirelim de hayırla kucagimiza alalım da...
Aynen canım tek yumurta mı çift mi diye o yüzden sordum.
Tek olunca ikiside aynı cinsiyet oluyo
Allah gönlüne göre versin canım.
İkizlere 2li taramada yapmıyolar yanıltıcı oluyo diye sadece ense kalınlıklarına bakıyolar

güzel günler diliyorum herkese :KK200: bugün sat a göre 11+0 da ultrasona göre 11+6 da ense kalınlı 1mm burun kemiği de oluşmuş çok şükür 51.4 mm boyumuz eller kollar bacaklar ayy Allah ım herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah ikili test için kan da verdim 15 gün sonra çıkacakmış sonuç ben ultrasonda görünce tipinden kıza benzettim öyle geldi ama doktorun 16.haftadan önce cinsiyet tahmini yapmaya niyeti yok :KK12: özelin yolu göründü bize gene :21:
Canım çok sevindim maşallah miniğine :nazar:
Rabbim sırada bekleyen herkese bu güzel haberi almayı nasip etsin inşallah :dua:

A ALEYALEY sayende kendi yazdığıma bende güldüm bir daha :KK70:
Gül gül, ilk 3 ay zaten zor geçti, ortanca 3 ayda da gulunuyordur belki:-)cok komikli yazmışsın ama fark ettin dimi:-)

Aynen doktorum renkli bir kisilikti. İki seferdir devlette gittiğim doktorlardan çok memnun kalıyorum çok şükür :KK76:
Bu arada yanlış anlaşılmada çözüldü çok şükür, çok mutlu oldum. Güzel bir aileyiz biz:KK68:
Devlette öylesine rastlamak bulunmaz nimet canım, çok sansliymissin gerçekten. Onyargimizdan oluyor böyle şeyler hep, benle alakası yokken üstüme alinmisim.Evet canım oyleyiz.Her zan yazamadım da oğlumdan dolayı, buraya girince bütün sayfaları okumadan gecemiyorum.Alistim herkese:KK68:

Kızlar Merhaba.

Maşallah kocaman olmus:KK68:ense kalınlığı gayet güzel, boyu da haftayla uyumlu.Kan da bu olcuye parelel olarak güzel çıkacaktır bence merak etme hic.Ben 3 ay bitiyor bulantı da bitecek derken daha kotu olmaya başladım ve iştah falan kalmadı.56 ile başlamıştım.Sonra 56,650 oldum ama şuan yine başlangıç kıloma dusmusum. Hayal kırıklığı yaşıyorum bulantı konusunda.Bitmesi gerekmiyor muydu sanki ya:110:

hayırlısı biz elimizden geleni yapmısIz normal olması için mesela ben 8 cm açılmayla kalp atışı yavaşladığı için acil alındım:110: normal normal diye cok şartlanmış ve çok istiyordum ama kısmet:KK61:

araları çok az 19 20 ay civarı olacak azıcık korunurken hamiş kaldım nasıl olduysa :confused:
Her şerde bi hayır vardır sağlıklıca kavuştuk ya geri teferruat :KK15: tam 2 yaş olcak benimkilerin arası da mart 2017 annesydim ,şimdi mart 2019. Bizimde yanlışıkla oldu :halay:

X