2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın bütün hamilelere :anneadayı::KK200:

Dün belirtilerim kayboldu diye paniklerken. Bu sabah şiddetli bir mide bulantısı yaşadım ve kasıklarımda ağrı hissediyorum.

Demek ki gidip gelebiliyormuş. Keşke gittiğinde tadını çıkartsaydım :bicak:

Sizler nasılsınız bugün ?
Günaydın canım, benim de dün göğüs ağrım kayboldu ama gece tekrar geldi :KK48: şimdi yine yok :KK57: vücudumuz bizimle oyun oynuyor :KK53:

güzel günler diliyorum herkese :KK200: bugün sat a göre 11+0 da ultrasona göre 11+6 da ense kalınlı 1mm burun kemiği de oluşmuş çok şükür 51.4 mm boyumuz eller kollar bacaklar ayy Allah ım herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah ikili test için kan da verdim 15 gün sonra çıkacakmış sonuç ben ultrasonda görünce tipinden kıza benzettim öyle geldi ama doktorun 16.haftadan önce cinsiyet tahmini yapmaya niyeti yok :KK12: özelin yolu göründü bize gene :21:

güzel günler diliyorum herkese :KK200: bugün sat a göre 11+0 da ultrasona göre 11+6 da ense kalınlı 1mm burun kemiği de oluşmuş çok şükür 51.4 mm boyumuz eller kollar bacaklar ayy Allah ım herkese yaşatsın bu duyguyu inşallah ikili test için kan da verdim 15 gün sonra çıkacakmış sonuç ben ultrasonda görünce tipinden kıza benzettim öyle geldi ama doktorun 16.haftadan önce cinsiyet tahmini yapmaya niyeti yok :KK12: özelin yolu göründü bize gene :21:
Gözün aydın canım, herkesten böyle güzel haberler alırız inşallah ❤️ Maşallah bebeğine :nazar:

Maşallah:nazar:
Seninki de garantici doktor demek ki :)

Ya da yanlış mi anladım. Ilk hesaplamaya gore 12 hafta olması gerekirken 13 mu çıktı. 1 hafta ileri mi çıktı Yanı? Benim de buna benzer şuanda. Suan da doktorun ilk hesaplamalarına gore 8 gün önce çıkıyor. Doktor bi sonraki muayeneye bakalim bazen toparlıyor eskisine dönüyor dedi. Bazen de önden böyle gidebiliyor dedi. 2 ölçümü de aynı doktor yaptı dimi? Bnce şuanda 13. Haftayı esas alın. 2 li test yaptırdınız mi
Merhaba ben 8 haftalıkken sanıyorken 9 hafta olarak düzelttik. Şimdide 12 haftalık oldugumu sanarken 13 haftalık gebesin dedi doktorum. Son adet tarihimi de bilmediğim için sürekli kafa karışıklığı oluyor. İkili test yapıldı geçen hafta

Cinsiyet tahmini olan var mı peki ? :KK200:

Eklentiler

• 1B35BA12-8504-477D-AFE2-28C9CF5C5E6B.png
    1B35BA12-8504-477D-AFE2-28C9CF5C5E6B.png
    229,1 KB · Görüntüleme: 49
Kuzumm inşallah güzel haberlerle gelirsin :KK68:
Benim de arkadaş ay karnın biraz çıkmış dedi böyle elledi :) sonra oooo ne kdr gergin dedi :)) ama keyifli değil mi :) eşim de çıkınca hoşuna gitti o da daha bir heveslendi falan.. adam zaten hamile kaldigimi ogrendiginde ilk sorusu karnin ne zmana cikar oldu:) benden cok o hevesli :)
Teşekkürler canım :KK200: inşallah hepimiz güzel haberlerle döneriz. Kesinlikle çok güzel bir duygu kayınvalidemde karnımı tutup seviyor anne henüz o kadar yukarı çıkmadı dedim :anneadayı: ama çıkacak da hatta tekmeleyecek hissedeceğiz o zamanları düşünemiyorum bile:KK53:

Bende sezeryan olcam ilk gebeliğim sezeryan oldugu için. Benim dr sürekli 1 hafta önce söyleyince kafam karıştı neyi takip etceğimi bilmedim :)
aynen benim de ilk gebelik öyle olunca mecbur kaldım ama biz mümkün olduğunca geç aldırmaya çalışalım 39. haftada filan

Merhabalar ben 3 kez sucuklu tost yedim. Bi arkadaşım sucukları iyi pisti mi diye sordu. Bilmiyorum :KK43: içime kurt düştü ne yapabilirim bilgisi olan var mi, ya sucuklar fazla pişmemiş ise;( bebeğe bakteri geçer dedi. Çok endişelendim ne yapabilirim geçio gecmedigini nasıl öğrenicem;(
Canım yemişsin artık düşünme ama bundan sonra dikkat etmeye çalış salam sosis sucuk sakatat iyi pişmeyen et tavuk yumurta yeme canım. Sebzeleri meyveleri sirkeli suda beklet hepimiz için geçerli hamileyken ekstra dikkat etmemiz gerekiyor onun dışında allahın izniyle bir şey olmaz herkes bizim kadar dikkat etmiyordur.

aynen benim de ilk gebelik öyle olunca mecbur kaldım ama biz mümkün olduğunca geç aldırmaya çalışalım 39. haftada filan
İlk oğlumda 38+3 te sancılanıp gittim zaten sezeryan istiyordum çatın dar falan dediler ben zaten o ağrıyla hemen herşeyi kabul edicek durumdaydım :) iyi de geçti sonrası. Arasında kaç yaş olcak seninkilerin

Merhabalar ben 3 kez sucuklu tost yedim. Bi arkadaşım sucukları iyi pisti mi diye sordu. Bilmiyorum :KK43: içime kurt düştü ne yapabilirim bilgisi olan var mi, ya sucuklar fazla pişmemiş ise;( bebeğe bakteri geçer dedi. Çok endişelendim ne yapabilirim geçio gecmedigini nasıl öğrenicem;(
Ah cnm sucuk cok cabuk pisen bir urun zaten korkma. Pismistir illa. Kotu dusunme canim benim.

Tabiki isim veririm canım Abdülgani bebeğin ismi allah razı olsun canım ne güzel kalbiniz var çok mutlu oldum inan
Canim dualar en buyuk gucumuz. En guzeli de tanimadigimiz insanlardan aldigimiz dualar. Rabbim yerine ulastirsin insallah.
Ihmal etme o zaman canim ilacını eğer zararlı olsa doktor önermez zaten
Yavrular allaha emanet inşallah birşey olmaz :KK66:
Amin canim insallah. Iciyorum artik bakalim :KK66:

Kız niye pişman oluyorsun ben çok mutlu olmuştum benim gibi biri daha var diye :) benim ablamın abartısız söylüyorum 7 aylıkken falan anca bilen biri evet hamile diyebilirdi. Ki kilo olarak fiziki yapı olarak aşa yukarı aynıyız. Ama benm şuan belli karnım belim.. ben de dün doktora dedim hatta bu göbek mi sizce dedim:) gebe polikliniği olunca sen gebe değil misin dedi. Gebeyim de erken değil mi dedim neye göre kime göre dedi :) bebek o bebek dedi. Karnın küçükse çocuk napsın annesi dedi. Rahimi genişletmiş dışarı çıkmış işte dedi. Bulntı için de hap içince daha çok bulanıyor dediğimde yine aynı tavırla sen hamile olduğunun farkında mısın dedi:) bulantı, karnın hamileliğinden işte istemiyor muydun neyini konduramıyorsun dedi :) takılma kuzum hiç bir şeye. Herkes bir şeyler duyuyor ve dile getiriyor. Büyükler özellikle çok yanıltıyor o anlamda:)
Doktor resmen seni gebe olduguna ikna etmeye çalışıyor gibi olmuş:-) canım yapı meselesi, her gebelikte de farklı olabilir.Benim mesela rahmim kalp şeklinde olduğu için karnım çok çıkıyor çünkü içerdeki alanı az.Ve oğlum o yüzden erken doğdu.Bunda da 35 i görmek hedefimiz inşallah daha önce gelmez.

Merhaba ALEYALEY. Niyetim herhangi bir tartışma yaratmak değil ancak yukarıda ki cümleni üzerime alınarak cevap verme gereği hissettim. Aşağıda da alıntıladığım üzere LoveAndMarriage LoveAndMarriage ' e 10 haftalık gebelikten -ki bu "9+0 - 9+6" demektir- bahsederek cevap verdim. Yapmış olduğun kolajdan haberim yok. Elbette ki bu portal aynı sürecin içerisinden geçerken yaşadığımız deneyimleri paylaşmak. Şahsi bir saldırı amacı ile böyle bir cümleyi asla kurmam. Yanlış anlaşıldı isem kusura bakma lütfen niyetim kimseyi kırmak değil.
Çok teşekkür ederim güzel cevabın için.Ben fotoğraf paylaştığım için üzerime alınsın, yanlış anlamisim sen kusura bakma eğer uzduysem yazımla seni.Benle ilgisi olmayan bir konuya atlamisim utanmadan bide alinmisim, şuan utandım.:olamaz:

Kendi adıma cevap vereyim, tabi ki her gebelik farklı. Annem 6 aylık hamileyken normalde giydiği etek ceket takımını giymiş mesela. 9 ayda toplam aldığı kilo 8. Ama kendi yengemi hatırlıyorum 9 aylık gibi göbeği vardı o aylarda. Toplamda da 30 kilo aldı. Ya da başka açıdan bakacak olursak gebeliği boyunca bulantı çeken de var hiç bulantısı olmayan da.
Göbek konusuna gelince, 2. Ayın başında kocaman göbeğim varken birden göbeğim indi. Hatta hatırlarsın belki 2 tane hamile pantolonu aldım. O zaman tam gelirken şimdi bol geliyorlar :) insan ister istemez yolunda gitmeyen bir şey mi var diye düşünüyor. Önce tecrübeli gördüğüm için anneme sordum, daha minicik bebek göbeğinin çıkmaması çok normal şişkinliğin geçmiştir dedi. Belki beni rahatlatmak için söyledi belki öyle bildiği için bilmiyorum, bu aylarda göbeği çıkanlarınki gazdır dedi. Buraya bu konuyla ilgili yazarken de ne senin paylaştığın fotoğraf aklıma geldi ne de bir başkası. Kimseye gönderme de yapmadım kırmak için bir şey de söylemedim. Hatta konunun üzerine alıntı yapıp benim de göbeğim çıktı diyenler oldu, demekki çıkabiliyormuş dedim. Ama benimki çıkmadı diyenleri görünce de rahatladım.
Kısacası burada herkes hassas şu an, ama ben eminim ki kimse kimseyi kırmak için bir şey söylemez. Aksine herkes birbirini rahatlatmak için uğraşıyor.
Umarım ben de kimseyi kırmamışımdır. 9 ayı hepimiz sağlıkla ve mutlulukla tamamlarız inşallah :)
Evet canım hatırlıyorum pantolonları.kiyamam bide uzun uzun yazmışsın.Ben o bir cümleye takılmıştır senle bir ilgisi yoktu, arkadaş dacok güzel açıklamış zaten.sorun yok yani:KK16:Amin canım inşallah.

Herkesin göbeğine kimse karışamaz :confused:
Güldürdün beni çılgın:KK70:

Merhaba, güzel piştiği sürece yiyebilirsin için rahat olsun.Yeme konusunda doktorum hicbirseyi yasaklamadi, abartmadigin ve çiğ yemediğin sürece sorun yok dedi.Hatta geçen gün sosisli sandviç istedi canım.Normalde nefret ederim kokusundan bile ama istedi işte.kimyasi değişene kadar pişirdim yedim.Cunku yatakta sürekli onu hayal ettim ve uyuyamadim:-)cok takildiysa kafana sağlık ocağına bı ara git toxoplazma bakar mısınız de için rahat etsin.

Ne kadar erken söylemiş canım. Erkek mi öyle hissettim. Hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah.
Amin canım inşallah cümlemizin bebekleri sağ salim gelsin :dua:
Evet canım erkek bende gördüm nuba göre çıkıntısı dikti:nazar:

X