2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Azcik dayancaz artık cnm napalim:bicak:

O cnm, evde taze mayalanmis daha iyi tabi.kefir bircok insanda ise yariyor.Bende olmadı ama belki sana iyi gelir diye dedim.beni darı üstüne su içmem bile ishal yapmıyor hiç.Cok ilginç ama patlıcan yediğimde WC ye koşuyorum sadece.Ne kayısı ne incir, patlıcan ya:KK70:ve bunu bu sene öğrendim daha.2 ay once kurutmak için aldığım patlıcanların kafalarını atmadım.cok severim ben orasini.Yemekte de bazılarına garip gelir.o yüzden düdüklüde yemek gibi pişirdim hepsini ve pişer pişmez de 1 tabak yedim.İste o gün ogrendim:KK70::KK70:
Normalde bana da çoğu şey öyle etki ediyor ama hamilelikten herhalde canım önceden etki edenler şimdi pek işe yaramıyor :KK48: sen çözmüşsün bünyeni inşallah ihtiyacın kalmaz ama yine de olursa ne yapacağını biliyorsun en azından :KK70:

LoveAndMarriage LoveAndMarriage hoş geldin cnm.
Bende bazen bamlanıyorum. Ben konuya yazdıklarını okudum çok da iyi yazmıştın.
Yaa ben mevzuyu bilmiyorum burada yazılanları bilr kaçırıyorummm :KK73: ama erken dönmene sevindim canım :) bir de buranın öyle katı kuralları olduğunu düşünmüyordum:)

Hoşbuldum canım, okuyunca kendi çocuğuma yapıldığını düşündüm de deliye döndüm, ilk kez bu kadar sinirlendim burada. Sonra konu konuyu açtı işte okumuşsun zaten :)
Yaa ben mevzuyu bilmiyorum burada yazılanları bilr kaçırıyorummm :KK73: ama erken dönmene sevindim canım :) bir de buranın öyle katı kuralları olduğunu düşünmüyordum:)
İlk seferde 1 gün uzaklaştırma veriyorlarmış canım, ben yazarken gideceğimi anlamıştım zaten ama tutamadım kendimi :KK48:

Mesela konuda biriyle tartıştın haklı olsanda üslubunda problem olmasa da 1 gün ceza, hatalı olan taraf artık duruma göre fazla alıyor ceza.
Geçen ben bir gün aldım, hatalı taraf 3 yada 4 gün ceza aldı.
Burda bazı insanların tavri çok değişik hakaret etti bana diyor ki bide ben çok Bam aldım gene alırım sorun değil gibi. :):):)

Hafif bir şekilde leke oluyor ara ara. Doktor önlem için iğne ve progestan verdi. Büyümüş heryeri belli artık :)
O da geçer çabucak inşallah :) masallah ya evet artık her şeyleri belli oluyor.Ultrason fotoğrafları çok eğlenceli olmaya başladı.:emir_bebek:

Allahım herkesin gönlüne göre versin inş. Benimde 1 kızım var kaybettiğim ilkim de kızdı. Esimle bana inş erkek olur diyorlr ben bizim öyle bir luksumuZ yok diyoruz sağlıklı olsun da başka birşey istemiyorum.herkes 1 kızı 1 oğlu olsun ister ama bu zamanda artık tek isteğimiz sağlık. İlk gebeliği mde dr cinsiyetini sordum o sonraki is dedi Spina bifida dedi dünyam başıma yıkıldı.ismini bile duymadığim bir Rahatsızlikti.Allahım herkesin ne isteği ne dileği varsa versin...
Çok geçmiş olsun cnm çok üzüldüm kaybın icin.bi arkadaşım da 6. ayında spina bifida yüzünden kaybetti bebeğini.onda sadece omurilik değil beyin de açık kalmıştı.İncelediler mi peki bebeği, neye bağlı olmuş, folik asit eksikliğinden mi ? İnşallah sağlıkla gelsin bu en onemlisi, cinsiyet küçük bı ayrınti.tabi ki gönlümüzden geçen var ama sağlıkla doğmalari onceligimiz.

Kuzum şalgamı ilk hamiş olduğumu öğreneceğim gün aşermiştim ben. Daha hamiş olduğumdan haberim yoktu. Sonradan da öyle aşerdiğim birşey olmadı ama dediğine katılıyorum :KK54:
Normal insanken canin istedi yani :-)olsun varmış hikmeti bebis oradaymış canım bak:KK68:

Bu Arada evin heryeri kokuyor resmen evimden tiksindim. Eşim 12-8 vardiyasına geçiyor bende galiba annemlere geçicem 2-3 günlüğüne. İnanılmaz kokuyor ev. Eşim leş gibi kokuyor. Hatta kendim de kokuyorum sürekli öğürme halindeyim evde. Sadece yatak odasında durabiliyorum geri kalan yerleri midem ve burnum kabul etmiyor :KK43:
Sorma, korkuyorum doğurana kadar kokcak diye. Eşimi ise uğurlarken parfüm koksa kötü oluyorum, parfümü dayanamıyorum diye sıkmıyor adam bu sefer de terlemisisin diyorum.evin heryeri de kokacak bişey buluyorum.O değil de oğlumun bezini alırken çok enteresan ama sadece peynirli cips kokusu geliyor.kime söylesem güldüler, şaka falan saniyorlar.Ama ben o kokudan başka bsy duymuyorum o altına yapınca.Hem de bu tilki bunumla.Allah kolaylaştırıyor işte diyorum artık şaşırmayı bıraktım.bu arada ben abur cuburlardan birtek onu severim.

Komple mutfaktan tiksiniyorum şuan. Acıkmak üzereyim ne yiyeceğim hakkında fikrimde yok:KK67:
Balık hakkında ne düşünüyorsun?
Canım bak bulgur çok güzel bastiriyor.Ben acikinca bulantım da varsa onu yapıyorum hemen.Hem de çok besleyici.1 çay bardağı ince bulguru ıslatıyorum sıcak suyla.Ayni kısır yapar gibi ama domatessiz ve baharatız.Ayranla çok iyi geliyor.Alternatif olsun dene bak.Baligi da çok severim normalde.Hatta eşim yemez ama ben kendime haftada 1 yaparım mutlaka.Yalniz etten de balıktan da tiksindim.Bugun hamsi buğulama yapmıştım yiyemedim mesela:kusmuk:

Sağol canım allah razı olsun canım ben iki hafta kadar sıkıntı yaşadım canım ondan sonra bebegin gelişimi yavaşladı kalbi yavas atmaya başladı belkide bu yüzden kaybettim bebeğimi çünkü ben sıkıntı çekmeden önce hiç bir sorun yoktu
Stres çok etkiliyor canım olabilir o da sebep olmustur:110:keske şu dönemde hep güzel şeylerle karsilassak...

Kesinlikle bence benim bunyem de bna diyor ki yiyecegin kadar yemissin artik yeme bir sey demek istiyor :KK70: yok yani nedir bu tüm yiceklerle alıp veremediği bünyemin çözemedim :)
O değilde bugün tahlil sonuçlarımı aldım. Şeker biraz düşük çıkmış. Birde kan hücrelrrim çok küçükmüş hematolojiye gitmem tavsiye edildi. Bakalım aldım dahiliyeye o yönlendirecek fln..
Ay alemsin ya ne güldüm gece gece:KK70:bi baksınlar bakalım kana, büyük ihtimalle 12.haftayala beraber kan takviyesinin başlayınca normale döner o cnm.Ama sen takip et yine de.Belki hemen başlatırlar seni.

Herkese iyi geceler bende yarın doktora gidicem 2. Gebeligim ama heyecanlıyım ikili test için bide epeydir gormedim izledim en son gittiğimde 6+3 du
Hepsi heyecanlı kii:KK68: Baya da olmuş görmeyeli.Simdi tam bı küçük insan gorceksin:emir_bebek:hadi güzel haberlerle inşallah.

Herkese iyi geceler, bütün gün giremedim ufak bir tartışmadan dolayı 1 gün uzaklaştırma aldım da :işsiz: umarım herkes iyidir :KK68:
Hoşgeldin canım ben görmedim tartışma, başka bir topikte oldu sanırım.sukur ki ceza kısa surdu.Bidaha ellesme kimseyi bosver, yazsınlar görmemiş gibi geç baktin sinirleneceksin ...

Normalde bana da çoğu şey öyle etki ediyor ama hamilelikten herhalde canım önceden etki edenler şimdi pek işe yaramıyor :KK48: sen çözmüşsün bünyeni inşallah ihtiyacın kalmaz ama yine de olursa ne yapacağını biliyorsun en azından :KK70:
Canım ben önceki haftalarda gebelikteki kabızlığı araştırmıştım.Bebekten dolayı besinlerin vücudumuzda kalma süresi uzuyormus.O yüzden hamilelikte etki etmiyor sanırım.Bana mantıklı geldi.Evet formül belli de her gün patlıcan yenmez ki sekerim:oha::-)

Ben kaçırdım herhalde ya tartışma da görmedim ama.silindi mi acaba :KK35:

Slm A ALEYALEY masallah cinara :nazar: cook tatli benim yegenimde malasef dr.hatasi yuzunde dogumdan engelli kaldi.yuruyemiyor ,konusamiyor,fizyoterapi goruyor,gaps diyetini duydun mu canim ,kardesim onu uyguluyo, simdi yegenim kendini dik tuta biliyor ,kaliplar takip yurutmeye calcalisiyor,baya ilerleme kaydettiler,bide cinara traskopugu koy masaya elleriyle ugrassin sever onuda :KK200: Allah Sana guc kuvvet versin :dua:,bende .izmirliyim arada bir manzara resmi at Ben de izmire aseriyorum:anneadayı::KK53:

Cnm seninle Günlerimiz aynı ben en son 15 eylülde gittim 9+6 dim ultrasyonda 9+3 çıktı 2 veya 3 hafta sonra gel dedi bende ekinin 2 si gibi gitmeyi düşünüyorum ikili test için sen ne zaman gideceksin

Benim baya oldu canım gitmeyeli 25 Ağustos ta gitmiştim. Haftaya Çarşamba randevum var. Ama ikili test yaptırır mıyım bilmiyorum. Bu konuda tereddütlerim var

hamilelikte kırmızı etten beyaz etten her türlü etten benim gibi nefret eden var mı şuan yazarken bile midem bulandı :bicak:
Been:) ete hiç tahammülüm yok aklıma bile getirmemeye çalışıyorum. Ama başka her şeyi yerim kokular da hiç rahatsız etmiyor ama et kötü hissettiriyor.

Cinsiyet belli oluyor mu sence canm ben yorum yapamadim bu resimden sanki. Bu haftalarda belli olanlar varmis sanirim
Anlayamıyorum bende :KK45:baktım ama çözemedim

Herkese iyi geceler, bütün gün giremedim ufak bir tartışmadan dolayı 1 gün uzaklaştırma aldım da :işsiz: umarım herkes iyidir :KK68:
Valla yazdıklarında haklıydın kuzum o konuya gelen o mesajı bende görmüştüm ama ya sabır diyip çıktım :KK45: Sen tutamamışsın kendini neyse geçmiş olsun 1 güncükmüş:)

X