2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben ilk medicalpark a gittim nagihan yilmaz keseyi göremedi kürtaj yapacaktı ordan çıktım saat 4 e geliyordu acil limana gittim Mükerrem erol vardı o baktı keseyi gördü iyi bir dr.ama ben çiftlik Anadoluda ozge piri mantar var cumartesi ilk defa ona gidecem inş. Neden tip fakültesini seçtim orda genelde Asistanlar bakıyor diye biliyorum
Davut bey üniversitede hoca
Ben ilk medicalpark a gittim nagihan yilmaz keseyi göremedi kürtaj yapacaktı ordan çıktım saat 4 e geliyordu acil limana gittim Mükerrem erol vardı o baktı keseyi gördü iyi bir dr.ama ben çiftlik Anadoluda ozge piri mantar var cumartesi ilk defa ona gidecem inş. Neden tip fakültesini seçtim orda genelde Asistanlar bakıyor diye biliyorum
Davut Bey üniversitede hoca , doçent ve muayeneleri ücretli.2 düşük yaptım önce ben de Özge hanıma gittim bir sonuç alamadım.Sonra medicanaya gittim ordanda bir şey bulamadılar orası beni fakülteye yönlendirdi.Davut hoca ilk ultrasonda bile ameliyat olmamı söyledi ve testler yapıldı kan pıhtılaşması var dedi.ameliyat oldum,2 ay sonra hamile kaldım,şuanda pıhtılaşma için tedavim sürüyor.

Benimki bebek planı yaptığımız sıralar ilk 3 ay kimseye söylemeyelim diyordu, kan testinde kesinleşince haber vermek için aradım söyleyelim mi herkese dedi :KK57::-) tabi ki söylemedik :KK48: geçen hafta herkes duydu ama, kayınvalidem facede paylaşmış babaanne oluyorum diye :işsiz: bana kalsa 3-4 ay söylemezdim en yakınlarım hariç
Sen de bnm gibi bir kayınvalideye sahipsin anlaşılan. Bizimki de güya sadece kardeşine söylemiş. O ona, o ona derkennnn hop avusturyadan tebrik telefonları alıyorum :) ama çok şükür hala duymayanlar var :)

Yok canım burdada aynı sistem benziyor yani, sezeryan günü p.tesi mesela. En iyisi doktora sormak ama teşekkür ettim.

Ben bazı şeyleri birden böyle merak ediyorum kafaya takıyorum ne bileyim. İmkanım olsaydı da özele gidebilseydim keşke en azından kafam rahat olurdu belki. :KK43: Ekonomik krize denk geldik kötü oldu
Oy kuzumm öyle demee. İnan bazı özeller devletten çok daha fena. Hatta çoğu özelde doktorlar sadece mesai saatlerinde olan doğumlara giriyor. Haricinde gelmiyor bile. Yani geçtim şehir dılşında olmayı fln. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Chickennova Chickennova kuzum diyeti kafana takma canım benimm. Bak bana vermedilerde ne.. hiç bişi yiyemiyorum. Sağlık olsun yeterki kuzum benim. Rabbim kolaylığını verir.
Benim normalde şekerim çok düşük. Bir ayda yediklerimi toplasak normalde bir haftada yediğim yiyecek inan. Bu kdr az normalde yesem yataklara düşerdim. Adım atacak halim olmazdı. Ama Allah bir şekilde güç veriyor. İşime gidiyorum geliyorum. İyi kötü evde bişiler yapabiliyorum. :nazar:
Üzme güzel canını.:KK200:

Chickennova Chickennova kuzum diyeti kafana takma canım benimm. Bak bana vermedilerde ne.. hiç bişi yiyemiyorum. Sağlık olsun yeterki kuzum benim. Rabbim kolaylığını verir.
Benim normalde şekerim çok düşük. Bir ayda yediklerimi toplasak normalde bir haftada yediğim yiyecek inan. Bu kdr az normalde yesem yataklara düşerdim. Adım atacak halim olmazdı. Ama Allah bir şekilde güç veriyor. İşime gidiyorum geliyorum. İyi kötü evde bişiler yapabiliyorum. :nazar:
Üzme güzel canını.:KK200:
M muttervonmarienkaefer canım sağolasın, ya yasak olunca insan bı başka oluyor.
Ben arnavutum, yemek konusunda da baya iyiyimdir.
Ben aklımdan şunları şunları yapıcam bulantılarım geçsin diye düşünürken :):):):)
Bebeğe bişey olmasında cnm aman doğsun emmesi bitene kadar asla yenem.
Allah verdiğim emanete nasıl bakıyorsun der.
Çok iyi kul olamadım Rabbime, ama bir evladım olursa emanetini iyi bakıcam yolundan ayırmıcam diye çok dua ettim.

Gebeliğinizi kimler biliyor kızlar?
Eşim tutturmuş instagramda paylaşcam baba oluyorum diye söylenip duruyo :confused: Yemin ediyorum çocuk birdi iki oluyor :KK34:İlk başlarda ilk 3 ay geçsin diye kandırıyordum, şimdi cinsiyeti öğrenince diye kandırıyorum:KK53:
Herkes biliyor artık :KK76: ama sosyal medyada paylaşmadık. Muhatap olduklarımız biliyor :) ikinci çocuk yolda senin desene :)

Sen de bnm gibi bir kayınvalideye sahipsin anlaşılan. Bizimki de güya sadece kardeşine söylemiş. O ona, o ona derkennnn hop avusturyadan tebrik telefonları alıyorum :) ama çok şükür hala duymayanlar var :)
Sorma canım, kayınvalidemin kardeşiyle annesine söyledik sonra yavaş yavaş yakınlara söyleriz zaman geçtikçe dedik. Faceden paylaşınca herkes duymuş tabi :)

Kızlarr Herkese hayırlı cumalar...Bugün alnımda leke oluşmuşş....Erken mi acaba başka birşeyden midir..Bilemedimm...
Var mı cilt lekelenmesi yaşayanlar..

Damar tıkanıklığı + kan pıhtılaşma problemi var ya cnm onun için. Benim kan pıhtı genlerimde sorun varya 4 gen bozuk, 1 önemliymis fakat diğer 3 gende birbirini tetikliyormus. Parkinson olma durumu da var bende ilerde. Bu kadar gen bozuk olmasaydı keşke. Bide ben daha önceden folik asit iciyor ve B12 iğnesi oluyordum. Ailede hekim baya var. Biliyor ve kullanıyordum. Bunları kullandığım halde damarlarım tıkalı olduğu için benim diyetim ömür boyu. Sanırım homosistein durumu da genlerle ilgili.
Valla ben arada sırada kaçamak yapar çiğ börek de yaparım mantı da yaparım. Nefis istiyor ya.... Keşke bu yemekleri hiç yememiş tatlarını bilmiyor olsaydım.
Rabbim nefis ile kimseyi sınamasın.
Kuruyemiş, balik, et, süt, yumurta yasaklar listesinde halay başını çekiyor :):):)
canım geçmiş olsun umarım değerlerin normale döner homosistein değerini hatırlıyormusun kaçtı ?

canım geçmiş olsun umarım değerlerin normale döner homosistein değerini hatırlıyormusun kaçtı ?
Folik asit içtiğim ve B12 (dodex iğne) düzenli olduğum halde 21.6 cnm.
Bu hastalığın bı tedavisi yokmuş folik asit ve B12 veriliyor ve değer düşüyormuş. Bende düşmemiş cnm.
Beni ve doktoru düşündüren konu bu aslında.
(Bide benim ellerim titreme başlamıştı, durup durap konuşmaya başlamıştım, unutkanlık aşırı boyuta varmıştı, bazen başıma bişey oluyordu ya sağa çekiyordu kafam ya da sola ama sanki kilolarca baskı ile basıyorlar gibiydi kafama, doktora bunların hepsini anlattım.)

Folik asit içtiğim ve B12 (dodex iğne) düzenli olduğum halde 21.6 cnm.
Bu hastalığın bı tedavisi yokmuş folik asit ve B12 veriliyor ve değer düşüyormuş. Bende düşmemiş cnm.
Beni ve doktoru düşündüren konu bu aslında.
(Bide benim ellerim titreme başlamıştı, durup durap konuşmaya başlamıştım, unutkanlık aşırı boyuta varmıştı, bazen başıma bişey oluyordu ya sağa çekiyordu kafam ya da sola ama sanki kilolarca baskı ile basıyorlar gibiydi kafama, doktora bunların hepsini anlattım.)
Allah kolaylık versin canım şuan ben şoktayım tüp bebekle hamile kaldım bu değerede bakıldı benim 20.7 çıkmıştı ama dr kesinlikle hiç bi konuda uyarmadı beni ben şimdi napayım hangi bölüm dr una gideyim günlük süt yumurta kuru yemiş tüketiyorum bebek için

Allah kolaylık versin canım şuan ben şoktayım tüp bebekle hamile kaldım bu değerede bakıldı benim 20.7 çıkmıştı ama dr kesinlikle hiç bi konuda uyarmadı beni ben şimdi napayım hangi bölüm dr una gideyim günlük süt yumurta kuru yemiş tüketiyorum bebek için
Cnm bende tüp bebek denedim Mayıs'ta bu testleri istemediler bile.
Hangi ildesin cnm.
Hiç zaman kaybetmeden trombofoli paneli mutlaka (kan pihti testi) baktır.
Ve hangi ildeysen kadın doğum bölümüne git ama hastaneyi araştır perinatoloji bölümü olsun. Kadın doğum seni bu değerle perinatoloji ( yüksek riskli gebelik bölümü ) yönlendirecek.
İstersen diyet listesini atayım uygula.
Folik asit, B12, d vitamini verdiler bana yiyemedim şeylerin yerine geçiyor cnm. Korkma 3 aydan sonrada vitamin icicez zaten bebek beslenecek.
Sakın yasaklı yiyecekleri yeme.
Vücut zaten iki beden taşıyor, fizyolojik olarak degisiyoruz vücut zaten zorlanıyor aman cnm hiç kendini riske atma.
Ben fındık fıstık vs hepsini gözümün önünden kaldırdım.
Bide leblebi de yenmeyecek.

Gebeliğinizi kimler biliyor kızlar?
Eşim tutturmuş instagramda paylaşcam baba oluyorum diye söylenip duruyo :confused: Yemin ediyorum çocuk birdi iki oluyor :KK34:İlk başlarda ilk 3 ay geçsin diye kandırıyordum, şimdi cinsiyeti öğrenince diye kandırıyorum:KK53:
Akrabalarımiz bilmiyor canm.Anne baba kardesler.3 ay beklemek istiyorum

Cnm bende tüp bebek denedim Mayıs'ta bu testleri istemediler bile.
Hangi ildesin cnm.
Hiç zaman kaybetmeden trombofoli paneli mutlaka (kan pihti testi) baktır.
Ve hangi ildeysen kadın doğum bölümüne git ama hastaneyi araştır perinatoloji bölümü olsun. Kadın doğum seni bu değerle perinatoloji ( yüksek riskli gebelik bölümü ) yönlendirecek.
İstersen diyet listesini atayım uygula.
Folik asit, B12, d vitamini verdiler bana yiyemedim şeylerin yerine geçiyor cnm. Korkma 3 aydan sonrada vitamin icicez zaten bebek beslenecek.
Sakın yasaklı yiyecekleri yeme.
Vücut zaten iki beden taşıyor, fizyolojik olarak degisiyoruz vücut zaten zorlanıyor aman cnm hiç kendini riske atma.
Ben fındık fıstık vs hepsini gözümün önünden kaldırdım.
Bide leblebi de yenmeyecek.
malatyadayım canım pıhtı testi yapılmıştı bişey çıkmadı ama corasprın yutman lazım günde 1 adet dedi
yaşadığım şehirde perinatoloji, bölümünün olduğu sadece üniversite hastanesi var oraya giderim transferden önce decavit pronatal hapa başlatmıştı halada onu içiyorum.Leblebiyi çok yıyordum ya çalışıyorum aç kaldıkça midem bulanıyordu hemen atıyordum ağzıma aynı zamanda diyetisyene de gideyim pazartesi sen bana kabaca yasaklıları yazar mısın ? sana zahmet bari şu iki günde dikkat edeyim çok teşekkür ederim Allah razı olsun demek ki vesile olacakmışsın bana normalde herşeyi okumam okuyacağım tuttu.

Kizlar ben o konuda cok sansliyim bizimki 9 ay bile soylemeyebilir.Agzi cok skdir.Bide nazardan gözden cok korkar.Hep bize nazar ediyorlar falan der

X