2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar bebeklerinizin hangi dişleri çıktı ? 9. ayımız bitti bugün gördüm 7. dişimiz patlamış Allah ım bir uyku uyuyamadık günlerdir düzgün delirecem . Tam bitti bir süre çıkmaz demişti doktor 2 gün önce gittik kontrole. Bugün bir baktım altta başka bir diş patlamış. Bir yaşına gelmeden bütün hepsini çıkaraca sanırım

Bizim 2 dişimiz var daha

Ben kestim gece beslenmesini 11 gibi emip yatıyor sabah veriyorum tekrar bu şekilde uykusuda düzene girdi. Uyanırsa gece su veriyorum geri yatıyor

Ben kestim gece beslenmesini 11 gibi emip yatıyor sabah veriyorum tekrar bu şekilde uykusuda düzene girdi. Uyanırsa gece su veriyorum geri yatıyor
Biz de kesmeye niyetlendik bi kaç hafta geceleri eşim baktı uyandıkça o ilgilendi uyuttu uğraştı. Ama başarıya ulaşamadık maalesef. Uyanma sıklığında ne bir azalma oldu ne bşka bir şey. Şuan emzirdiğim halde uyanıyor ve geri uyumuyor. Çok uğraşıyorum çok bunalıyorum

Maaşallah canım benim cadaloz üst dişleri çıkarsa da rahatlasak diyorum kabus gibiyiz

Dişleri çıkıyor olabilir bizde diş döneminde böyleydik saat başı kalkardı zeytinyağı ve karanfil kürü var onu uygulayın işe yarıyor rahatlayınca uyuyor. Dişleri çok kaşındığı için sürekli emmek istiyorlar

Bi bakayım canım kür e teşekkürler

Kizlar nasilsiniz ? Bebisler nasil ?
9 aya kizamik asisi eklenmis yaptiraniniz var mi ?
Bizi soracak olursaniz biraz moralimiz bozuk 9 ay kontrolunde kan degerlerimize bakildi. Notrofil degerimiz dusuk cikti. Hematolojiye yonlendirdiler. Saglik ocagi 9 ay kizamik asisini da yapmadi notrofil degeri yani bagisikligi dusmus diye. Ne yapacagimizi sasirdik Yarin kontrolumuz var dua edin bize

Hayırlı haberlerle gelin korkmayın bizimde yumurta süt alerjimiz var bu yüzden sağlık ocağı yapmadı aşıyı tam teşekküllü hastanede yapılması gerekiyormuş araştırmaya git dedi

Ben hiç bakamıyorum artık hastane işlerinde fırsat bulamıyorum.

Diş soran olmuş henüz dişimiz hiç yok ama alttan ikisi çıkmak üzere epeydir beyazlamıştı kabarmıştı.

Gece beslenmesini bırakalı neredeyse 2 ay olacak sadece gece 9-10 arası 210 cc mamasını içiyor ve sabaha kadar uyuyor .arada Uyanırsa emzik veriyorum. Doktora da sordum bir sakınca yok kilosu iyi dedi.

Özel hiçbirşey yapmadım kendiliğinden oldu baktım uyanmıyor zorla uyandırıp mama vermedim bi kaç kez verdiğinde bitirememişti.

Bir de 1 ay oldu emmeyi bırakalı... Ek gıdaya geçtiğimizden beri de emmesi azalmıştı çünkü ek gıdayı memeden daha çok seviyor. Biz de öyle oldu en azından. Soran arkadaşın adını unuttum k bakmasın

Hayırlı haberlerle gelin korkmayın bizimde yumurta süt alerjimiz var bu yüzden sağlık ocağı yapmadı aşıyı tam teşekküllü hastanede yapılması gerekiyormuş araştırmaya git dedi

Gecmis olsun cnm size de.
Yumurta ve sut bizde de var malesef yedigi anda eli yuzu kabariyor hemen.
Bugun preferik yayma yapildi kan degerlerine bakildi yillne notrofil degeri dusuk cikti. Hematolojiye yonlendirdiler iki hafta sonra hematolojide kontrolumuz var. İcim yaniyor yemeden icmeden kesildim cok korkuyorum adini anmak istemedigim seyler cikacak diye. Allahim o hematoloji koridorlarindaki hastalara ve tum hastalara yardim etsin

Peki gögüslerin ağrı yapmadı mı o süreç nasıl oluyor? ben bazen dışarda işlerim oluyor. uzadığı zamanlar falan gögüslerim ağrıdan beter oluyor. Eve gelip hemen emziriyorum ki rahatlasın . Sertleşiyor tsş gibi oluyor. Valla benim oğlanın hiç bırakmya da niyeti yok. Uzun bir süre daha emer sanırım . meme diyince odanın bir ucundan uçarak geliyor. Gece sürekli emmek istiyor. Çok yıprandım meme konusunda bende

Bu arada fizik tedavi süreciniz nasıl ilerliyor?

Ben hiç bakamıyorum artık hastane işlerinde fırsat bulamıyorum.

Diş soran olmuş henüz dişimiz hiç yok ama alttan ikisi çıkmak üzere epeydir beyazlamıştı kabarmıştı.

Gece beslenmesini bırakalı neredeyse 2 ay olacak sadece gece 9-10 arası 210 cc mamasını içiyor ve sabaha kadar uyuyor .arada Uyanırsa emzik veriyorum. Doktora da sordum bir sakınca yok kilosu iyi dedi.

Özel hiçbirşey yapmadım kendiliğinden oldu baktım uyanmıyor zorla uyandırıp mama vermedim bi kaç kez verdiğinde bitirememişti.

Bir de 1 ay oldu emmeyi bırakalı... Ek gıdaya geçtiğimizden beri de emmesi azalmıştı çünkü ek gıdayı memeden daha çok seviyor. Biz de öyle oldu en azından. Soran arkadaşın adını unuttum k bakmasın
inanır mısın sanki hiç emzirmemişim gibi ne ağrı ne sertlik ne de süt akması hiçbirşey yok... Tabii sıkınca geliyor ama birden kendi kendine çekildi sanki sanırım o dönem gelince vücut kendini alıştırıyor. Bir de şu var ben 40 ı çıktıktan sonra gece emzirme olayını bırakmıştım mama ile devam etmiştim. Artık ondan mıdır bilmiyorum hep gece uykuları kesintisiz oldu hem de gece beslenmesini kendi isteği ile bıraktı.

Fizik tedavi nin 1 ayı. Bitti çok şükür yavaş yavaş hareketlenmeler var ama şimdilik 2 yaşına kadar yoğun bir şekilde devam edecek sonrası metoş un gayreti gelişimine bağlı

Doktorumuz aşıyı onaylamadı bizim canım bir yaşından sonra tek doz olacak kızamığı. Bir şey çıkacağını sanmıyorum korkma lütfen değerlerini bana atabilir misin ben sağlıkçıyım görmek isterim. Sadece o hastalıkla ilişkilendirme belki basit bir beslenme eksikliğidir, vitamini eksiktir, kansızlık vardır yada bilinmeyen bir yerde enfeksiyonu vardır bilemeyiz canım. Diş dönemindedir stres faktörü etkilidir. Nötrofillerin yenilenme süreleri var. Detaylı anlatırım ben sana istersen üzme kendini. Allah miniğimizi korur.

Süper Çok sevindim , bu kadar erkenden tedaviye başlamak çok önemli. İyi ki farketttiniz Rabbim yardımcınız olsun , Beterinden korusun

Emzirme konusunda da dediğin gibi gece emzirmediğin için belki süt oranı kendiliğinden azaldı. Sürekli uyarıldığı için süt üretimi artıyor çünkü. Biz de gece uykularına hasretiz bakalım ne zaman deliksiz uyuyacağız bekliyorum. Bu arada metehanın emeklemesi falan başladı mı diğer hareketleri nasıl ?

Allah razı olsun canım. Çok şükür ki çok ilgili bilgili harika bir ekip muayene ediyor çok şanslıyız.

Emeklemiyor muhtemelen emeklemeyecek gibi. Zaten emeklemesi için de uğraşmayın dedi. Şu an sadece dönebiliyor oturabiliyor desteksiz. İlk öncelik duruşu düzeltmek olduğu için ona yoğunlaşıyoruz

Kizlar promalt anne sutu arttirici kullananiniz var mi ? Ben dun e bebekten deneme amacli iki tane aldim arttirirsa devam edecegim bilginiz var mi bu konuda ?
Selam,,, promalt işe yaradı mı? Humanayı denem kaç kutu olmadı. Bi de bunu deneyeceğim. İşe yaradı ise kaç günde etkisi oldu acaba?

3 aylık bebeğimin yanakları isilik gibi oldu, sanırım öpmeden dolayı, ne yapsam geçer acaba fikri olan var mı?

3 aylık bebeğimin yanakları isilik gibi oldu, sanırım öpmeden dolayı, ne yapsam geçer acaba fikri olan var mı?
Kızımın da oldu nedenini bilmediğimiz için doktora götürdük öpmedenmiş. Sakallı biri öpmüş Öpmeyin geçer kendiliğinden dedi (babası öpüyordu arada) geçti. Sizinkinin nedeni farklıysa bilemem ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…