2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Özge sen hangi doktora gittin alerji için

Ya kizlar benim kiz 5 6 gundur kaka yapmio. Daha once gunde 1 yapardi. Sonra ertesi gune gecti. Kabizlik yok ama sulu yapardi ek gidaya geceli susuz ama kabiz degil. 3 gune cikardi bi simdi de 6 gun oluyor. Korkmaya basliyorum. Gunkurusu hurma kaynatip suyundan icirdim ceyrek fincen. Bi daha iciricem. Gaz cikario ama kaka yok. Kacinci gunden sonra dr a basvualiyim. Bi de bu durumda dr lar ne yapiyor genelde?

Evet benim bebeğimde bu şekilde oldu aynen hipkort kullandım bir iki gün sonra bir iki günde ek higıda vermedim doktor banyoda dalin vb ürünler kullanma iç çamaşırını yüksek derece yıka dedi banyo yaptırıp kurumadan nemlendirici sürdüm şuan geçti alerji yaptığını düşündüğüm şeyleri bu hafta tekrar verdm hiçbir tepki vermedi vücudu ama aşırı huysuz ve sürekli ağladı uyuyamadı doktor her zaman aynı tepkiler olmaz alerjide dedi. İnanki artk yoruldum hem üzülüyorum hem sabrım tükeniyor be uykumuz kaldı ne çocuğumun huzuru. Bu ay sonunda test vericez bakalm ne olacak

Ek gıdada üç gün kuralı var diye biliyorum ben 3 günden sonra kabız demekmis bilmiyorum baska doktorlar ne der ama ben 3 gün yapmazsa gün kurusu kaynatıp yarım çay bardağı veriyorum posalarınıda kendim yiyorum emziriyorum rahat yapıyor

Beni kurtaran erik suyu oldu. Yazdan aldığım erikleri kaynatıp suyunu içirdim rahatça yaptı
Bizim de bazen günde 3-4 kez ceviz kadar yapıyor. Sabah yumurtasının üzerine z yağ koyuyorum bi de su suyu az içince de yapmakta zorlanıyor. Dün yine zorlandı suyu da pek içmeyince ayran yaptım hepsini içti akşama da çok rahat yaptı... 6 gün fazla gibi geldi bana ek gıda sürecinde...bi kaç kez pamuğa z yağ damlatıp poposunun etrafına masaj yaptım

Kizlar alintiladim yazma firsatim olmadi. Misafir de geldi. Onerileriniz icin tesekkur ederim. Aksam yarim fincana yakin kayisi suyu icirmistim. Bugun kahvaltida posasini yedirdim. 2 ye yakin, 1 de hirma ezdim. 1 tk da zeytinyagi koydum hepsini yedi. Yine yarim fincan suyundan icti. Ama yine yapmadi. Bende az once kulak copunu aldim hatirdim poposuna kantoron yagiyla masaj yaptirdim. Cok sukur yapti ama kuzum cok ter atti, zorlandi. Poposuunun kenari hemen kizardi. 3 kere takrarladiktan sonra zorlamadim. Simdi tekrar kaysiyi yedirip suyunu iciricem.undan sonra artik yemeklerine 1 tk zeytinyagi koyucam. Ins artik kendisi yapar duzene girir

Mama meyve çorba ne verirseniz içine bir çay kaşığı zeytinyağ ekleyin tek seferde bir tk yerine böyle yapın. Özellikle meyveler kabız yapıyor ölçülü verin

Bizim testlerde bir şey çıkmadı ama benim gözlemlediğim susam, tahin, yumurta, süt bunlara kesin alerjisi var
Bunlarla birlikte ben çiğ domates, kırmızı renkli sebze ve meyveler, kuruyemiş, kuru incir, patlıcan bunları da yemiyordum
Şimdi de et, tavuk, balık, salça, pirinç, makarna bunları da yemeyi bıraktım
Kortizonlu kremle de cildi temizlendi

Üç gün sonra tek tek tekrarı denemeler yapacağım kendim yiyerek

Haftaya san Ankara’da randevumuz var

Ben doğduğundan beri kıyafetlerini özel bebek deterjanıyla yıkıyorum (granül sabun)
Çift durulama yapıp kıyafetlerini tersten ütülüyorum
Banyoda sebamed kullanıyorduk, gittiğimiz bütün doktorlar da onu önermişti ama bize hiç iyi gelmedi, yaralarını çoğalattı
Cildi hassas olduğu için hiç lif kullanmadık

Şu an sıkı diyete devam ediyorum, kortizonlu kremi dün bıraktım, nemlendiriciye devam ediyorum

Geçmeyen pişiği ve kafasında sarı sarı konakları var
Gerçekten zor ve yıpratıcı bir süreç
İnşallah bu alerji kalıcı olmaz da aklı ermeye başladığında kısıtlanmak zorunda kalmaz

Merhaba arkadaşlar medikalpark ta doğum yapıp sgk kapsamında
özel sağlık sigortası olmadan
ödediği fiyat nedir acaba. ayrıca mapfre tamamlayıcı sigortası olan var mı? onunda fiyatını bilen varaa yazabilir mi?

Özge sen hangi doktora gittin alerji için
Özge Uysal Soyer di hocanın ismi
Benim oğlumda da hala geçmeyen pişik var kafasında da konaklar var hala geçmedi 1 yaşına kadar sürer muhtemelen dedi dr, devam da edebilirmiş. İnşallah o zaman kesilir. Kafası be pişikleri çok kaşınıyor yavrumun her banyodan önce kafasına zeytinyağ sürüp tarıyorum ama her bir iki güne eski haline dönüyor. Çok değil ama gene de var işte.
Sen epey sıkı bir diyet yapıyormuşsun Allah yardımcın olsun inşallah büyüdükçe hassasiyetleri azalır yavrularımızın

Teşekkür ederim.

Oğlumun konakları alerji oldu ve kortizonlu bi krem kullandık 3 günde düzeldi bi daha olmadı. Momecon du galiba adı.

Linola kullandın mı konaklar için canım oğluma konakları için iyi gelmişti kafaya sürülebiliyor. Bi danış doktoruna istersen

Teşekkür ederim.

Oğlumun konakları alerji oldu ve kortizonlu bi krem kullandık 3 günde düzeldi bi daha olmadı. Momecon du galiba adı.
Linola kullandın mı konaklar için canım oğluma konakları için iyi gelmişti kafaya sürülebiliyor. Bi danış doktoruna istersen
Teşekkürler kızlar haftaya kontrolümüz vardı bir sorayım doktora yazık çok kaşınıyor kafası kıyamam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…