2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İyi geceler kizlar.
Bizim de dun kontrolumuz vardi duru 7 aylik oldu dr kan idrar ornegi istedi. Tip fakultesindeki bebek hemsiresi durunun elini delik desik etti ve kan alamadi. Cocugun eli morardi aglamaktan mafoldu. Sonra da damar bulunamiyor 9 aylik komt geldiginizde alalim dedi. Bosa o kadar aci cekti yavrum.

Sizler de kan tahlili yaptirdiniz mi 6 aylik kontrollerinizde ?

İyi geceler kizlar.
Bizim de dun kontrolumuz vardi duru 7 aylik oldu dr kan idrar ornegi istedi. Tip fakultesindeki bebek hemsiresi durunun elini delik desik etti ve kan alamadi. Cocugun eli morardi aglamaktan mafoldu. Sonra da damar bulunamiyor 9 aylik komt geldiginizde alalim dedi. Bosa o kadar aci cekti yavrum.

Sizler de kan tahlili yaptirdiniz mi 6 aylik kontrollerinizde ?
Kıyamam ya :KK43:
Bizden tahlil istemedi doktorumuz

Merhaba kızlar 🤗 oğlum 6 buçuk ayı doldurdu neredeyse. Ek gıdaya geçtik.
İlk birkaç gün her şeye ağzını açıyordu sonra ne veririsem vereyim almamaya başladı.
Asla ağzını açmıyor kaşığı gördüğü an ağzını kitliyor resmen.
Elimle, biberonla, şu sulu meyveler için olan delikli emzikle, silikon kaşıkla.. hiçbir şekilde yemiyor 🙄
Yiyecekleri tek tek, karıştırarak, bazılarını pekmezle tatlndırarak denedim yine yemedi. Napıcam bilemiyorum🤷🏻‍♀️

Tepki verdiği besin olunca vücudu kıpkırmızı egzama oluyor gövdesi kolları ve yüzü

Tamam o zaman... Oğlununda ayak ve elinde minik minik su toplar cinste bişiler çıkıyor sönüyor ara ara bazen hiç olmuyor. Nemden dolayı da olabiliyormuş biraz araştırdım. Sonra da acaba bişi mi alerji yaptı diye düşündüm aklıma da yumurta geldi ama olsa her yerine yayılırdı dimi.

Merhaba kızlar 🤗 oğlum 6 buçuk ayı doldurdu neredeyse. Ek gıdaya geçtik.
İlk birkaç gün her şeye ağzını açıyordu sonra ne veririsem vereyim almamaya başladı.
Asla ağzını açmıyor kaşığı gördüğü an ağzını kitliyor resmen.
Elimle, biberonla, şu sulu meyveler için olan delikli emzikle, silikon kaşıkla.. hiçbir şekilde yemiyor 🙄
Yiyecekleri tek tek, karıştırarak, bazılarını pekmezle tatlndırarak denedim yine yemedi. Napıcam bilemiyorum🤷🏻‍♀️
Canım emziyormusun ya da mama veriyor musun ne kadar sıklıkta?

Mini_mini Mini_mini normalde 9. Ayda kan tahlili yapılacak ekstrem bi durum olmadığı sürece.

Tamam o zaman... Oğlununda ayak ve elinde minik minik su toplar cinste bişiler çıkıyor sönüyor ara ara bazen hiç olmuyor. Nemden dolayı da olabiliyormuş biraz araştırdım. Sonra da acaba bişi mi alerji yaptı diye düşündüm aklıma da yumurta geldi ama olsa her yerine yayılırdı dimi.

Mini_mini Mini_mini normalde 9. Ayda kan tahlili yapılacak ekstrem bi durum olmadığı sürece.
Emziriyorum canım mama vermiyorum. Ortalama 2-3 saatte bir emiyor.

Canim eger olmazsan bence testi yarin tekrarla. Ecz ya danismistim. 10 gun sonra daha net sonuc alirsin demisti. Ama ins degilsindir

Canim hala olmadim sastim kaldim bu ise benim adetim hep duzeliydi ne oldu birden bire anlamadim. 30 ekimde olmam gerekiyordu hala tik yok. Bugun felaket bel agrisiyla uyandim belki olurum diye umud ediyorum ama karnim agrimiyor. Dun aksam yine test yaptim silik cizgi bile yoktu. En kotu hamile olsam silik cizgi cikardi. Ya antibiyotik yan etki yapti yada kist miyom vs bisiler oldu iceride. Eger haftaya da olmazsam dr gidecegim

Yaa grubu yeniden aktif görmek cook duygulandırdı beni🤗 hayatımın en güzel yolculugunu sizinle paylaştım❤️ Bizimki de ek gıdayı reddediyor 6,5 aylık. Emmedi de mama veriyoruz o da reflüden sürekli kusturuyor. Zor ama yine de hamdolsun

Alerjide verilen miktarda önemli canım çok verirsekte tepki oluyor ölçüyü tutturmak gerek

Bugün bisküvi yaptık 🤗

Eklentiler

• D8DEFDAC-6C64-4EF2-9906-EA87EE5C6DC0.jpeg
    D8DEFDAC-6C64-4EF2-9906-EA87EE5C6DC0.jpeg
    81,9 KB · Görüntüleme: 26
Canim hala olmadim sastim kaldim bu ise benim adetim hep duzeliydi ne oldu birden bire anlamadim. 30 ekimde olmam gerekiyordu hala tik yok. Bugun felaket bel agrisiyla uyandim belki olurum diye umud ediyorum ama karnim agrimiyor. Dun aksam yine test yaptim silik cizgi bile yoktu. En kotu hamile olsam silik cizgi cikardi. Ya antibiyotik yan etki yapti yada kist miyom vs bisiler oldu iceride. Eger haftaya da olmazsam dr gidecegim
1 yıla kadar düzensizlikler olabiliyormuş canım

Alerjide verilen miktarda önemli canım çok verirsekte tepki oluyor ölçüyü tutturmak gerek

Benim bebeğim de egzama oldu ve her yerini kapladı, çok fena durumdaydı en son dayanamadım ve kortizonlu krem kullanmaya başladım, tabi o iki günde söndürdü ve cildi temiz görünmeye başladı
Ben de şu an katı diyet yapıyorum
Sadece haşlanmış patates ve zeytin yiyorum 🙁
Cildi tamamen temizlenince tekrar denemeler yapacağım
6 ay 15 günlük oldu ama korkumdan ek gıdaya başlayamadım
Ufak tadımlar yaptık ama ne versem kakası yeşil ve mukuslu oldu, zaten cildi de temiz değildi ben de bıraktım her şeyi şimdilik

Siz alerji için hangi doktora gittiniz
Testlerde çıktı mı alerjisi
Bizim testlerde hiçbir şey çıkmadı, doktor egzaması alerjiye bağlı olmayabilir dedi
Bir de karaciğer enzimleri sürekli yüksek çıkıyor
Egzaması nedeniyle karaciğer enzimleri yükselmiş olabilir dedi

D1BF3FEE-FECC-42E8-B91A-9CD28F3B7A49.jpeg

Bebeğim en son bu haldeydi kaşıyıp yara yapmaya başlamıştı ben de mecbur kaldım kortizonlu kremi kullanmaya başladım be allerset damla kullanıyoruz şu an

Grubu tekrar aktif görmek çok güzel 🥰
Çok duygulandım 🥺
Daha çok yazalım daha çok paylaşım yapalım kızlar 🤗
Geçen sene bugünlerde yavaş yavaş cinsiyetler öğrenilmeye başlanmıştı galiba
Şimdi maşallah büyüdüler de ek gıdaya başladılar maşallah 🧿🧿

Benim bebeğim de egzama oldu ve her yerini kapladı, çok fena durumdaydı en son dayanamadım ve kortizonlu krem kullanmaya başladım, tabi o iki günde söndürdü ve cildi temiz görünmeye başladı
Ufak tadımlar yaptık ama ne versem kakası yeşil ve mukuslu oldu, zaten cildi de temiz değildi ben de bıraktım her şeyi şimdilik

Bizim testlerde hiçbir şey çıkmadı, doktor egzaması alerjiye bağlı olmayabilir dedi

Eki Görüntüle 2553026

Bebeğim en son bu haldeydi kaşıyıp yara yapmaya başlamıştı ben de mecbur kaldım kortizonlu kremi kullanmaya başladım be allerset damla kullanıyoruz şu an
Kuzum ya 😕

Eki Görüntüle 2553026

Geçmiş olsun canım benim oğlumunda egzaması var boğum yerlerinde. Öyle bir kaşıyor ki ben de dayanamadım kortizonlu kremi sürdüm rahat etsin diye. Bizimkinde susam alerjisi çıktı. Ben yemeyi kestim ama kızarıklıkların bazısı geçmedi
Belki çok sık emdiği için ek gıda istemiyor olabilir genelde aç iken teklif edin diyorlar. Bi de öyle dene istersen
Evet canım olabilir biraz daha uzun süre acıkmasını bekleyeceğim

X