2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bizimkininde bi kere oldu çok yoğun kusması. Hatta uykusunda geldi yan yattığı halde yoğun olunca çıkaramadı sanırım dondu kaldı. Yan çevirdim çıkmadı ters döndürüp sırtından vurdum yok en son annem elini falan soktu ağzınada öylelikle kustu. Dediğin gibi sanki büyük insan kusuyormuş gibi çıkarttı yavrum bizide korkuttu kendi de korktu.
Bizim baştan beri kusma sorunumuz var doktorumuz normal diyor. Kusma yüzünden o uyusada biz uyuyamıyoruz Allah korusun birşey olur diye.

Doyuyor mu diye benim de aklıma takılıyor, benimki tek meme emiyor ve 6-7 dakikaya sabitledi kendini daha fazla emmiyor. Annem doymasa ağlar uyumaz diyor ama emin olamıyorum
Benimkide tek meme emiyor canım çoğu zaman doymasalar diğer memeyide isterler heralde
Güzel emiyosa doktorumuz bize 10dakikada yeterli demişti. Benim kız tek nefeste emiyor tek göğsümü

Benimkide tek meme emiyor canım çoğu zaman doymasalar diğer memeyide isterler heralde
Güzel emiyosa doktorumuz bize 10dakikada yeterli demişti. Benim kız tek nefeste emiyor tek göğsümü
Maşallah
Bana da asm’deki ebe emme süresi kısalacak artık daha güçlü emecek dedi ama insan emin olamıyor ki hoş benimki öyle uzuuun uzun hiç emmedi bir elin parmaklarını geçmez uzun süre memede kaldığı sağlıklı olsunlar doysunlar da önemli olan o

Doyuyor mu diye benim de aklıma takılıyor, benimki tek meme emiyor ve 6-7 dakikaya sabitledi kendini daha fazla emmiyor. Annem doymasa ağlar uyumaz diyor ama emin olamıyorum

Aynı bizim durum canım
Nazlı Hilal de 6-7 dk en fazla 10dk emiyor, diğer memeye geçmiyor bile

Annem de bana aynısını söyledi
Doymasa ağlar, uyumaz vızık vızık hiç susmaz dedi
Kilo alımı da iyi dedi sağlık ocağında hemşire

Ben emziriyordum, iki kere öğürdü meme ağzındayken, ben de bıraktırdım omzuma aldım, sırtını pışpışlarken bir kustu üstümüz başımız koltuk her yer battı

Bizim de çok kusuyor, doktor 6 aya kadar normal dedi
Kilo alımı da iyi
Kusmasa belki daha güzel kilo alacak

Eşimin dedesi vefat etmiş, iftardan sonra haber geldi
Bayramdı gezmeydi derken cenaze çıktı
Allahtan eşim anlayışla karşıladı
Sabah kendi tek gidecek akşam da eve gelecek
Gerekirse Cumartesi tekrar giderim, sizi evde tek bırakamam dönerim dedi sağolsun

Cenaze ve arkası bayram
Gelenler bize de gelmek isteyebilir
Evi temizlemem gerek ama eşim evde olmazsa nasıl yaparım bilmiyorum
Şimdiden strese girdim

başınız sağolsun canım, yakın arkadaşım filan yardıma gelse keske

Başınız sağolsun canım.

Kuzum iyice büyüyorlar artık mideleri de genişlediç doyum sınırı arttı..sarılık olayını öğrendiğimizddn beri mama veriyoruz biliyorsun. Metehan 3.750 doğdu...İlk ay 1,400 aldı.... Haziran Ayının 10 unda kontrol var ama ben dün tarttım. 6 kg çıktı...yani tahminin bu ay da 1.150 1.250 gr civarı almış olacaktır.
Kesinlikle tatlım. Doymasa ağlar emin ol ve uyumaz. Metehan doymayınca kesinlikle uyumuyor ve ağlayarak açlığını belli ediyor.
Başınoz sağolsun canım...Allah rahmet eylesin. Böyle bir durumda kadın almak mantıklı ama bayram önü de kimseyi bulamazsın çoktan dolmuştur. En elzem yerleri sil kuzum. Banyo tuvalet muftak salon hol gibi.

Diğer odaların kapısını kapatırsın.

Başınız sağolsun canım

Başınız sağ olsun kuzum

Kızlar bu ana kucağında bel desteği varken oğlum durmuyordu içinde bel desteğini çıkardım öyle güzel uslu uslu duruyor.2 aylık olmamıza az kaldı bel desteği koymasam zararlı olur mu artık

Allah sabır versin kuzum.
Hiç strese girme.
Bizim milletimizin adetleri gerçekten çok güzel. Ama ben bu duruma karşıyım.
Karşılıklı “ayıp olmasın” zihniyetiyle ilerliyor çoğu şey. İnsanı zorunlulukta bırakıyor bazen. Eski toprağı bilemem ne düşünüyorlar ama ben böyle düşünüyorum.
@Heart of Gold katılıyorum, elzem yerleri yapmaya çalış. Diğer odaları elleme. Çek kapısını ohh sen bebeklisin anlayış göstermeyen bi zahmet öte dursun zaten.

Canım başınız sağolsun.
Temizliğe birini çağırsan

Tatlım bir bebeğin ağlaması tek başına doymadığına işaret değildir ki. Her meme dolu dolu olmayabilir sütünü bıiuna göre mukayese etme lütfen. Çişli bez sayısı ve kilo alımıyla takip etmen lazım. Benim oğlumda çok emen bir bebek. Devamlı ağzı açık aranıyor. Ağlıyor ama bu aç olduğundan değil. Emdikçe oluşan gazdan dolayı. Kilo alımı çok çok iyi mesela. Mamasız denedik kilo da aldı demişsin. Belki çocuk senin tenini istiyor bu yüzden ağlıyordur. Gerçekten sütü olmayan annelerimiz var mamaya tü kaka demiyorum elbette. Ama ilk tercihin mama olmasın lütfen.

Teşekkürler canım bende seninle aynı düşünüyorum zaten sadece yetmediği ve o doygunluk hissine ulaşamadığı durumlarda veriyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…