2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Baş ağrısı için ne yapıyosunuz kızlar yatarken vardı kalktım hala var

Bazıları anlamıyor :)) bende şaşıyorum ama var öyle anlamayan aile hekimleri.
Hiç denk gelmedim ben şanslıyım o zaman :) yazık günah o kadar insan güvenip muayene oluyor, basit işlemler için gidiyoruz bir de onlara. O kadarını da anlamıyorlarsa ne diyeyim :)

Araştırdım hemen :) yumurta süt portakal suyu gibi şeylerde varmış ama çok az :) asıl kaynak güneş ve balıkmış aklınızda bulunsun genel yazmış gibi olayım:KK45:
Ben çocukluğumdan beri süt içemiyorum ama çok yoğurt yerim ama yeterli değilmiş. demek ki gerçekten kaynak güneşmiş. sıcak diye kaça kaça dipleri görmüşüz :)
Birde marketlerden aldığımız yumurtada da olmazmış D vitamini. Dün tv de izledim mantıklı geldi. Normalde tavuk bütün gün güneşin altında gezdiği için d vitamini depolarmış ve yumurtada o yüzden D vitamini olurmuş. Ama marketten aldığımız yumurtalar malum bütün gün kafeste duran güneş yüzü görmeyen tavuklardan çıktığı için omega 3 ve d vitamini içermiyormuş. Bana mantıklı geldi.

Birde marketlerden aldığımız yumurtada da olmazmış D vitamini. Dün tv de izledim mantıklı geldi. Normalde tavuk bütün gün güneşin altında gezdiği için d vitamini depolarmış ve yumurtada o yüzden D vitamini olurmuş. Ama marketten aldığımız yumurtalar malum bütün gün kafeste duran güneş yüzü görmeyen tavuklardan çıktığı için omega 3 ve d vitamini içermiyormuş. Bana mantıklı geldi.
Ayy gerçekten mantıklıymış ya :/ Organik bulmak lazım o zaman

Merhaba arkadaşlar,

İkinci bebeğime hamileyim, 19 Nisan tahmini doğum tarihim gözüküyor.

İki haftadır inanılmaz bulantılarla boğuştum. Kusma, halsizlik, başdönmesi. Sürekli yatıyordum. İlk hamileliğimde de 18-19 haftaya kadar çekmiştim bunları.

Folbiol kullanıyordum, gittiğim doktorlardan birinin tavsiyesiyle onu bırakıp Gebyfoll’e başladım. İçinde folat, iyot, b6, b12 var. Başlamamla kusmam kesildi, kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Hala bulantım çok ama eskiye oranla daha iyiyim. Bilmiyorum tesadüf mü ama yine de benim gibi olanlar için bilgi vermek istedim.

Yukarda bir arkadaş da folatla folic asitin aynı şey olmadığına ilişkin ingilizce makale paylaşmıştı. Çok faydalı bilgiler içeriyor.

Hepinize kolay sağlıklı gebelikler diliyorum.

Böl bol sıvı tüketin ve eşinize başınıza ve omuzlariniza masaj yaptırım. Bir de ılık duş iyi geliyor. Baş ağrısının önüne geçmek için bende çok uğraşıyorum. Ara öğünleri kacirmiyrm yine de bazen ağrıyor iste çok geçmiş olsun;(

Baş ağrısı için ne yapıyosunuz kızlar yatarken vardı kalktım hala var
Böl bol sıvı tüketin ve eşinize başınıza ve omuzlariniza masaj yaptırım. Bir de ılık duş iyi geliyor. Baş ağrısının önüne geçmek için bende çok uğraşıyorum. Ara öğünleri kacirmiyrm yine de bazen ağrıyor iste çok geçmiş olsun;(

Sanada geçmiş olsun cnn baş ağrısı bende çekiyorum bi tuttumu iki günden aşağa geçmiyor dedgin gbi duş iyi ama kısa süreliğine bide basın arka kısmına boynuna masaj yaptr beyne giden damarlar ordan geçiyor

Ayy gerçekten mantıklıymış ya :/ Organik bulmak lazım o zaman
Organik olmayanın fiyatı malum organik kaç para kim bilir :işsiz: tabi yediğin yumurtanın bir faydası olmadıktan sonra fazla verip organik almak en mantıklısı. Bende bundan sonra organik almaya özen göstericem. Tavukta organik alıcam.

Organik olmayanın fiyatı malum organik kaç para kim bilir :işsiz: tabi yediğin yumurtanın bir faydası olmadıktan sonra fazla verip organik almak en mantıklısı. Bende bundan sonra organik almaya özen göstericem. Tavukta organik alıcam.
Aynen kuzum en güzeli öyle İstanbul Ankara gibi yerlerde değilsen bulması daha kolay olur hem

Selamlar kızceler,
4+4te keseyi gördük,
5+2de (bayrama denk gelmişti) hafif bi pembe lekelenme oldu, acile koştum, keseyi yeniden gördük şükür.
6+2de kalp atışını duyduk miniğimizin şükür.
Bugün 7+5 teyiz, kahverengi bi leke geldi hem çamaşırıma hem peceteye silince. Korktum yine. Herhalde normaldir diyorum ama 2 gündür aklıma kötü senaryolar geliyor. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Kasık batmalarım vardı, 2 gündür farketmiyorum, acaba bebeğime bir şey mi oldu diyorum. Ay benim gibi olan var mı? Doktor kontrolüne de 2 haftadan biraz fazla var ( en son gittiğimde artık aylık kontrollere başlayabiliriz, 1 ay sonra gel demişti). Nasıl bekleycem bilemiyorum. Tecrübeli arkadaslar azcık destek :))

Kızlar benm vitamin eksikliğim yok ama doktr vitamin hapı verdi:-) ben balık sezonu actm geçen hafta balikcya gittim dunde pazardan aldim yaptim :-) seviyorm Allahtan ama yumurtayı sevmiyorum :/
İlk gebelik dimi :KK66:
Vitamin hapı her hamileye verilir canım :dua: oh afiyet olsun

Selamlar kızceler,
4+4te keseyi gördük,
5+2de (bayrama denk gelmişti) hafif bi pembe lekelenme oldu, acile koştum, keseyi yeniden gördük şükür.
6+2de kalp atışını duyduk miniğimizin şükür.
Bugün 7+5 teyiz, kahverengi bi leke geldi hem çamaşırıma hem peceteye silince. Korktum yine. Herhalde normaldir diyorum ama 2 gündür aklıma kötü senaryolar geliyor. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Kasık batmalarım vardı, 2 gündür farketmiyorum, acaba bebeğime bir şey mi oldu diyorum. Ay benim gibi olan var mı? Doktor kontrolüne de 2 haftadan biraz fazla var ( en son gittiğimde artık aylık kontrollere başlayabiliriz, 1 ay sonra gel demişti). Nasıl bekleycem bilemiyorum. Tecrübeli arkadaslar azcık destek :))
Canım direkt doktora git neyi bekliyorsun?
Bende de oldu iki damla kahverengi akıntı ben hemen gittim 2 iğne verdi pazartesi günü ve salı vuruldum bugün bi sıkıntım kalmadı şükür
Düşük riskim varmış doktor öyle dedi dikkat ediyorum şimdi herşeye
Zaman kaybetme

Canım direkt doktora git neyi bekliyorsun?
Bende de oldu iki damla kahverengi akıntı ben hemen gittim 2 iğne verdi pazartesi günü ve salı vuruldum bugün bi sıkıntım kalmadı şükür
Düşük riskim varmış doktor öyle dedi dikkat ediyorum şimdi herşeye
Zaman kaybetme
Peki ne zaman olmustu bu lekelenme canım? Baska bi sıkıntı var mıydı kese etrafında kanama vs. Yoksa sadece lekelenmeden mi öyle dedi doktor.

Çok stres yapıyorum canım, sanırım korkuyorum da doktora gitmeye :KK43:( şimdilik devam etmiyor, uzanıyorum ama yarın giderim olmadı içim rahat olsun diye.

Elimde olsa, bebeğe zararı olmayacağını bilsem her hafta giderim herhalde görmeye ❤️

X