2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ultrason aletinden falan mı ki acaba bilemedim ki kuzum belki sakin bir yavrucak olacaktır ondanda olabilir :nazar:
Bende bilmiyorum ki canım inşallah sakinliğindendir kötü şeyler getirmek istemiyorum aklıma :KK20:
Birde karşınızda ultrason aleti varmıydı canım yoksa doktorunkinden mi baktınız acaba

Kizlar bugn dr amcamiza gittik 5 haftalik kadar dedi kese daha kucucuk 2 hafta sonra gel ilaclari kullan dedi. Yalniz esim ilaclari alinca cok sasirdim
3 kutu OligoferFlo
Tamol tablet
Metpemid (mide bulantsi)
Folidoce
iMom
Folbiol vermisti bi onceki sadece sizce napimm. Onceli dedigim dr ozel hastanedeki 1 hafta boyunca hergun beni ekti yok ameliyati var yok bugn yok deiler bende bugn devlete gittim.
Bu arada benim gibi emziren anne var mi?

Bende bilmiyorum ki canım inşallah sakinliğindendir kötü şeyler getirmek istemiyorum aklıma :KK20:
Birde karşınızda ultrason aleti varmıydı canım yoksa doktorunkinden mi baktınız acaba
Doktorun ekranına baktım canım başka ekran yoktu zaten araştırmaya gidiyorum doktorumdan ötürü. Hatta bana dönük değildi rica ettim çevirir misin diye. Kötü şey getirmeye gerek yok zaten bazı bebekler uysal olurmuş anne karnında seninki de onlardan olabilir :)

Doktorun ekranına baktım canım başka ekran yoktu zaten araştırmaya gidiyorum doktorumdan ötürü. Hatta bana dönük değildi rica ettim çevirir misin diye. Kötü şey getirmeye gerek yok zaten bazı bebekler uysal olurmuş anne karnında seninki de onlardan olabilir :)
Anladım canım kimi doktorun iki tane ekranı oluyo hastası için o yüzden sordum.
2 tane düşüğüm olduğundan korkuyorum canım Allah korusun.
Kim bilir belkide uysal olcaktır :)
Çok net izleyemedim bende kısa tuttu bu sefer muayeneyi belki ondandır

:)) zahmet olmuş çekmişsin ama yanında olmasına sevindim bende beklemeyip sağlık ocağındaki hekime mi sorsam kötü şeyler okudum düşük olmasıyla ilgili.

Ya aslında bende tam karar verebilmiş değilim kendi doktoruma gidiyorum şuanlık ve güveniyorum çok sıcak kanlı olmasa da olumsuz konuşup telaş ettirmez yapıcıdır. Keseyi görmek için erkek bir doktora gitmiştim hatırlarsan mesela o da yine devlette olmasına rağmen içeri giren her hastasına adıyla x hanım şeklinde hitap etti ve konuşkan çok güler yüzlüydü. Koca bir amaaası var bu doktor kuzenimin 40. Haftada hala makat gelişli olan bebeğini almamakta ısrarcıydı normal Doğum diye o yüzden annem kesinlikle ona gitmemi istemiyor bir karar verince çok üsteliyor o kararı diyor aman ne yazdım ya benimde dolu içim yani bu konuda :halay:
Ayy canım anlıyorum seni ben de o kadar doluyum ki :KK70: keşke ankara’da gittiğim doktor buraya gelse de ona devam etsem :KK48: valla doktorun iyi olması da yetmiyor o samimiyeti de bulmam lazım 9 ayımız birlikte geçecek her istediğimi sormalıyım istediğimde ulaşabilmeliyim :KK45:

Kızlar benim testlerimde b12 d vitamini falan yoktu zaten bunlar eksik olsa bile ilk 3 ay yalnızca folik asit kullanılıyor diye biliyorum ben siz ekstradan mı yaptırdınız genel testlerin içinde miydi?

Kızlar benim testlerimde b12 d vitamini falan yoktu zaten bunlar eksik olsa bile ilk 3 ay yalnızca folik asit kullanılıyor diye biliyorum ben siz ekstradan mı yaptırdınız genel testlerin içinde miydi?
Bana testlerden önce vitamin takviyesi verdiler içinde folik asit olan. Testlerde de sadece b12’ye bakmışlar vitamin olarak. Ben ekstra bir test istemedim doktorun istediği testlerin arasındaydı

Bana testlerden önce vitamin takviyesi verdiler içinde folik asit olan. Testlerde de sadece b12’ye bakmışlar vitamin olarak. Ben ekstra bir test istemedim doktorun istediği testlerin arasındaydı
Anladım canım ben istanbul’da bi üniversite hastanesinde yaptırdım da belki ilerleyen aylarda isteyecektir doktor bilemedim.

Kalp atışı duyduktan sonra yaptı benim doktorum testleri. 8 tüp kan verdim herşeye bakılmış aşı bazı vitaminler hepatitler toksoplazma kan uyuşmazlığı vs vs

Anladım canım ben istanbul’da bi üniversite hastanesinde yaptırdım da belki ilerleyen aylarda isteyecektir doktor bilemedim.
Kalp atışını duydun mu canım ? Bazı doktorlar kalp atışından sonra yapıyor gerekli tahlilleri. Bir de ilk 3 ay vitamin takviyesi vermiyorlarmış sanırım o yüzden de yapmamış olabilir

Kalp atışını duydun mu canım ? Bazı doktorlar kalp atışından sonra yapıyor gerekli tahlilleri. Bir de ilk 3 ay vitamin takviyesi vermiyorlarmış sanırım o yüzden de yapmamış olabilir
Aynen diğer doktor bana keseyi görür görmez vitamin vereyim dedi istememiştim. Kendi doktorum sadece folik asit kullanıp kullanmadığımı sordu doktora göre bazı şeyler çok değişiyor sanırım

Kalp atışını şükür geçen hafta gördüm canım vajinal bakmıştı çünkü suan 8+5 im ve duyduktan sonra da kan ve idrar testlerim yapıldı detaylı olarak... ben aile hekimime gebeliği bildirdiğimde şuan için ilk 3 ay folik asit kullanmam gerektiği gerekirse 3 aydan sonra vitamin takviyesi yapabileceğini söylemişti.

Kalp atışı duyduktan sonra yaptı benim doktorum testleri. 8 tüp kan verdim herşeye bakılmış aşı bazı vitaminler hepatitler toksoplazma kan uyuşmazlığı vs vs
Sanırım doktodan doktora da ve hatta hastaneye göre değişebilir canım tek eksiğimiz vitamin olsun alırız :) allah başka sıkıntı göstermesin.

Sanırım doktodan doktora da ve hatta hastaneye göre değişebilir canım tek eksiğimiz vitamin olsun alırız :) allah başka sıkıntı göstermesin.
İnşallah canım. Ama dediğin doğru olabilir bende internette öyle okudum ne kadar doğru olur bilmiyorum ama vitaminlerin genelde 3 Aydan sonra verildiğine dair. Bakalım kısmet olmadı istersin doktorundan şunlara bakalım mı gibisinden.

Kalp atışını şükür geçen hafta gördüm canım vajinal bakmıştı çünkü suan 8+5 im ve duyduktan sonra da kan ve idrar testlerim yapıldı detaylı olarak... ben aile hekimime gebeliği bildirdiğimde şuan için ilk 3 ay folik asit kullanmam gerektiği gerekirse 3 aydan sonra vitamin takviyesi yapabileceğini söylemişti.
Bana iki doktor da aynı ilacı söyleyince kullanmaya başladım canım zararlı olsa vermezlerdi diye düşünüyorum:) doktora ve hastaneye göre değişiyor kesinlikle :)

Birde ben konularda Nisan annelerini görüyorum ama buraya uğramıyorlar neden acaba bakıp çıkıyor musunuz kızlar gelin 2 sohbet edelimmm:KK49:

Ultrasonda rahimde görülen kanama alanı biraz canımı sıktı ama doktorda çok önemsemedi.bu konuda bilginiz var mı

Benim ki de bu cnm, her gün 6 damla alıyorum.
Kızına ait olanın miktarı düşük cnm çocuk olduğunu için, bak seninkinin üzerinde 1000 ünite yazıyor. Yetişkinler için günde bin ünite gerekli ya.
Benim ailemden hekim baya bı var.
Ben bunları hep biliyordum ve içiyordum.
Belki de bu güne kadar vücudumun idare etmesinin nedeni hastalığımı bilmeden yaptığım doğru şeyler olabilir :)
Ablamda pimpiriklidir o almıştı bana bu vitaminleri :KK66:

:)) zahmet olmuş çekmişsin ama yanında olmasına sevindim bende beklemeyip sağlık ocağındaki hekime mi sorsam kötü şeyler okudum düşük olmasıyla ilgili.

Ya aslında bende tam karar verebilmiş değilim kendi doktoruma gidiyorum şuanlık ve güveniyorum çok sıcak kanlı olmasa da olumsuz konuşup telaş ettirmez yapıcıdır. Keseyi görmek için erkek bir doktora gitmiştim hatırlarsan mesela o da yine devlette olmasına rağmen içeri giren her hastasına adıyla x hanım şeklinde hitap etti ve konuşkan çok güler yüzlüydü. Koca bir amaaası var bu doktor kuzenimin 40. Haftada hala makat gelişli olan bebeğini almamakta ısrarcıydı normal Doğum diye o yüzden annem kesinlikle ona gitmemi istemiyor bir karar verince çok üsteliyor o kararı diyor aman ne yazdım ya benimde dolu içim yani bu konuda :halay:
Çok düşük değilse bekle derim ben. Aile hekimleri yanılabilir uzman doktor eniyisi:)

Ultrasonda rahimde görülen kanama alanı biraz canımı sıktı ama doktorda çok önemsemedi.bu konuda bilginiz var mı
Doktorun ne dedi canım Progestan verdi mi? Benim kendi anneminde hamileyken hem normal kanaması hem kese yanında kanama alanı vardı ve Hatta kesenin eşi aşağıdaydı şükür kardeşim 4 yaşında sapasağlam doğdu :)) Dinlen bol bol kendini yorma
Ablamda pimpiriklidir o almıştı bana bu vitaminleri :KK66:

Çok düşük değilse bekle derim ben. Aile hekimleri yanılabilir uzman doktor eniyisi:)
Canım 7 çıkmış.. referans aralığı 30dan başlıyordu. Bilemedim o yüzden

X