2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Selamlar kızceler,
4+4te keseyi gördük,
5+2de (bayrama denk gelmişti) hafif bi pembe lekelenme oldu, acile koştum, keseyi yeniden gördük şükür.
6+2de kalp atışını duyduk miniğimizin şükür.
Bugün 7+5 teyiz, kahverengi bi leke geldi hem çamaşırıma hem peceteye silince. Korktum yine. Herhalde normaldir diyorum ama 2 gündür aklıma kötü senaryolar geliyor. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Kasık batmalarım vardı, 2 gündür farketmiyorum, acaba bebeğime bir şey mi oldu diyorum. Ay benim gibi olan var mı? Doktor kontrolüne de 2 haftadan biraz fazla var ( en son gittiğimde artık aylık kontrollere başlayabiliriz, 1 ay sonra gel demişti). Nasıl bekleycem bilemiyorum. Tecrübeli arkadaslar azcık destek :))
Ben olsam acile giderdim lekenmem var diyin böyle stres olmaktan iyidir cnm

Birde kızlar kan testi yaptıranlarda B12 değeri ne kadar çıkmış hatırlayan var mı? Benim tam sınırda çıkmış referans değere göre ama normali mi yoksa eksik mi bilemedim. B12 dediği folik asit mi oluyor yoksa farklı mı o konuda da aydınlatabilirsiniz bilen varsa :KK45:
Canim benim 197-771 referans verilmis ama benim 190 cikti. Doktor dedi ki gebe oldugun icin dusuk bir deger bu dedi. 5. ayda muhtemelen igneye baslariz testleri tekrar edince dedi.

Canim benim 197-771 referans verilmis ama benim 190 cikti. Doktor dedi ki gebe oldugun icin dusuk bir deger bu dedi. 5. ayda muhtemelen igneye baslariz testleri tekrar edince dedi.
Teşekkür ederim canım bakalım ne diyecek doktor sanırım hepsi için takviye almam gerekecek :))

Ayy gerçekten mantıklıymış ya :/ Organik bulmak lazım o zaman
Yumurtalarda artık seri numaraları koymaları zorunlu oldu o seri nımarasında 0 TR ile başlayan yumurtlar organik ve gdo suz yemlerle beslenen tavuklardan üretilen yumurtlalar oluyor ben onlardan alıyorum seri nımarası 0 (sıfır) ile başlamayan yumurta almıyorum.

Yumurtalarda artık seri numaraları koymaları zorunlu oldu o seri nımarasında 0 TR ile başlayan yumurtlar organik ve gdo suz yemlerle beslenen tavuklardan üretilen yumurtlalar oluyor ben onlardan alıyorum seri nımarası 0 (sıfır) ile başlamayan yumurta almıyorum.
AA bunu bilmiyordum canım ben iyi oldu dediğin valla ona dikkat edelim o zaman. Gerçi eşim ben ayarlarım demişti bulabilirsek direk tavuk Altından alıcaz bulamazsak bu dediğin olay aklımın bir köşesinde dursun çok sağol canım

Selamlar kızceler,
4+4te keseyi gördük,
5+2de (bayrama denk gelmişti) hafif bi pembe lekelenme oldu, acile koştum, keseyi yeniden gördük şükür.
Bugün 7+5 teyiz, kahverengi bi leke geldi hem çamaşırıma hem peceteye silince. Korktum yine. Herhalde normaldir diyorum ama 2 gündür aklıma kötü senaryolar geliyor. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Kasık batmalarım vardı, 2 gündür farketmiyorum, acaba bebeğime bir şey mi oldu diyorum. Ay benim gibi olan var mı? Doktor kontrolüne de 2 haftadan biraz fazla var ( en son gittiğimde artık aylık kontrollere başlayabiliriz, 1 ay sonra gel demişti). Nasıl bekleycem bilemiyorum. Tecrübeli arkadaslar azcık destek :))
Canım telaş yapma. Her gün kasıklarda batma olmuyor.

Doktora git bekleme. İki iğne verir kesilir lekelenmelerin. Hatta hemen gitme imkanın varsa acile git.

Yerine güzel bı şekilde yerleştikten sonra Rabbimin izniyle hiç bir şey olmaz.

Doktorum ne b12 ne de vitamin d istemedi. Çok sasiriyrm yazılarınızı okuyunca. Ben de neden istemediler acaba?

Merhaba bende anticorps var MNS. Ama Doktorum benim ya da bebek için bir sorun olmadığını söyledi. Sadece takip edilecek.
Evet aynisi ,kangrubunuzu biliyomusun ,senin ve esinin merak ettim benim a+ esimin ab_ ,esimin kaninada bakildi omu tasiyici diye buurda fazla ustunde duruyolar galiba

Evet aynisi ,kangrubunuzu biliyomusun ,senin ve esinin merak ettim benim a+ esimin ab_ ,esimin kaninada bakildi omu tasiyici diye buurda fazla ustunde duruyolar galiba

Benim kanım A- eşim A+ kan uyuşmazlığı var bizde. O yüzden o testler yapıldı. Ama şükürler olsun ki A grubundan anticorps üretilmemiş. Doktorun dediğine göre bir sürü kan grubumuz var onlardan biri üretmiş fakat bu bebek için zararlı olan bir anticorps değil sadece doğumda sarılık görülebiliyormuş. Tabikide her ay takibe alınacak maksat A grubundan anticorps çıkmaması. Eşimden de tahlil istendin. Ben Fransadayım burdada üstünde duruyorlar takibe alıyorlar bu durumları. Ama ilk grubtan anticorps olmadığı sürece diğerleri ne bebek için nede sizin için zararı yok merak etmeyin.

Benim kanım A- eşim A+ kan uyuşmazlığı var bizde. O yüzden o testler yapıldı. Ama şükürler olsun ki A grubundan anticorps üretilmemiş. Doktorun dediğine göre bir sürü kan grubumuz var onlardan biri üretmiş fakat bu bebek için zararlı olan bir anticorps değil sadece doğumda sarılık görülebiliyormuş. Tabikide her ay takibe alınacak maksat A grubundan anticorps çıkmaması. Eşimden de tahlil istendin. Ben Fransadayım burdada üstünde duruyorlar takibe alıyorlar bu durumları. Ama ilk grubtan anticorps olmadığı sürece diğerleri qrrne bebek için nede sizin için zararı yok merak etmeyin.
insallah saglikla kucagimiza aliriz bebekleri,turkiyede bakiliyormu diye merak etmistim ,ilk kizimda da aynisi vardi sukur bi sorun cikmadi.

Böl bol sıvı tüketin ve eşinize başınıza ve omuzlariniza masaj yaptırım. Bir de ılık duş iyi geliyor. Baş ağrısının önüne geçmek için bende çok uğraşıyorum. Ara öğünleri kacirmiyrm yine de bazen ağrıyor iste çok geçmiş olsun;(
Çok sağolun vermiş olduğunuz bilgiler için çatlama noktasında dünden beri

Nane yağıyla eşime başıma ve enseme masaj yaptryorm bide baş parmağınla işaret parmağının arasını iyce basit aciyana kadr. Bide ağrıyan yere buz torbası koyuyorum cnm inşallah bir an önce geçer
Çok sağol valla canım dünden beri ağrı bi tuttu bi daha bırakmadı resmen, damarlarımız genişlediği için mi oluyoki bu kadar ağrı

Selamlar kızceler,
4+4te keseyi gördük,
Lekelenmeniz olmuş bence kontrolü beklemeyin Allah korusun önceden tedbir alırlar bence acile gidin hem içiniz rahat eder hemde bilgi almış olursunuz.
Çok geçmiş olsun

X