2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271

Biz leslie i her gün yapsak incecik oluruz canım umayla mı yaptın işte annelik bu
Canım benim ailemdeki herkes hipertansiyonlu az çok bilirim sen son zamanlarda çok stres yaptığın için yükselmiş olabilir o yüzden endişe etme canım

Bende her bebenin aynı olmadığını düşünüyorum emme ya da mama alma konusunda...O nedenle sınırlamanın doğru olduğuna inanmıyorum. Verin gitsin istedikçe

Bencede :) yani obezlik gibi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten yürümeye başladıklarına gidecek o kilolar.
Burda lafı geçince baktım 3-6 hafta arası bebeklere 90 cc diyor ama makine değilki bu bebeler hepsi aynı yakıtla çalışsın

İlk 10 dk Umay’la yapmak zorunda kaldım
Hoplatken uyuya kaldı. Tavsiye ederim

Merhaba, benim ikinci çocuğum. İlkini de sadece anne sütüyle büyüttüm. Emzirdikten sonra sağınca hiç çıkmaz benim oldum olası. Hatta normal sağınca da öyle çok çıkmaz. Sağılan miktar asla ölçüt değildir. İlk 1 ay kakaya, sonra çişli beze bakmak gerekir. Tabi ki kilo alımına bir de. Ayda 500-900 gr arası.

kucukkuzum nerelerdesin iyi misin ?
Valla cnm.buralardayim.takip ediyorum ama yazamıyorum.iki çocuk evin işleri vs derken yetişemiyorum.tek.basimayim kimse yok hem.kendim toparlanmaya çalışıyorum hem çocuklarla ilgileniyorum evde deli gibi dolanıyorum.su ilk bir yılın hemen geçmesini istiyorum geçsin gitsin günler hemen.21 gün oldu daha.

Sabah Umay’ı emzirirken diğer göğsümden süt akınca sağdım o göğsümü. Ama su gibi çok şeffaf bir süt geldi. Öğlen bi daha sağdım daha koyu kıvamlı süt geldi. Sanırım biri önden gelen süt diğeri Arkadan gelen yağlı süt. Resim attım farka bakın.

Eklentiler

• 197684D3-1610-4733-92EA-1DD5E7416E09.jpeg
    124,3 KB · Görüntüleme: 64
Bide benim kaynana yaptı yapacağını annem buradayken geliyim geliyim diye çıldırdı neyse geldi annem.gitti Allah'ım gelemz olaydı evimin içine etti her yer saç kadın bende saçını başını acasi geliyor çöp kovalarim filan berbat olmuş her tarafı mahfetti defoldu gitti bir haftadırda ne arıyor ne soruyor.bende onu aramıyorum Allah herkesin kalbine göre versin.kendi annem elimi hiç birşeye surdurmedi kaynanada evin içine etti gitti.bide cocugumu sevecem.diye bebeğin üzerine doğru eğildi çocuğun göbek kordonunu dusurmus yavrum.nasil çığlık attı bağırdım bende.kanadi kuzumun göbeği dengesiz ya Allah'tan düzeldi.

canım benim kolaylıklar sana

sağol canım içimi rahatlattin

Ya kızlar normal doğum yapan arkadaşlara sorum dikisleriniz.nezaman tam.olarak iyileşti ben hala çekiyorum nedir bu böyle hemoroid oldum bide ağrıdan duramıyorum.tuvalete gitmek iskence benim için.

Bugün 26 gün oldu, dikişlerim iyileşti ama ben de hemoroid oldum
Her gün tuvalete çıktığım halde nasıl oldu anlamadım
Oturup emzirmek işkence oldu
Ayaktayken bile dehşet ağrıyor

Bugün annem krem sürdü ama ağrısı hiç geçmedi

Bende de hic susama diye birşey yok bus eferde goguslerime sut girmiyir. Su içince hissediyorum.
Aynen ben de öyleyim. Ama zorla su içersem midem bulanıyor.
Kucağımda uyudu sıpa o kadar uyutmaya çalıştım uyumamıştı.
O zaman bundan sonda leslie ile devam :)
Bende günde bol su içmeye çalışıyorum yoksa süt olmuyo, bu saatte kadar 2 litre su içtim, 2 bardak ayran,günlük 3 litre hep içebilsem keşke,
Diğer sıvıları da sayıyorsun dimi. Öyle olursa 3 lt rahat oluyor ama yetmiyor. Ya benim 3-4. Gündür sütüm azaldı galiba. Normalde gündüz sadece tek meme emzirip gece 3-4 kez mama veriyordum. Şimdi gündüz iki meme istiyor ve üstüne 60 cc yiyor. Anlamadım bu işi. Sütüm var ama doymuyor. Acaba az su içiyorum diye mi öyle oldu?
Dün ben de kuaföre gideceğim diye sağdım. Bildiğin şeffaf süt geldi. Tek seferde lık lık içmiş ve 1.5 saat geçmeden açıktı yağlı olmayınca doymadı diye düşündüm
Ya kızlar normal doğum yapan arkadaşlara sorum dikisleriniz.nezaman tam.olarak iyileşti ben hala çekiyorum nedir bu böyle hemoroid oldum bide ağrıdan duramıyorum.tuvalete gitmek iskence benim için.
Ah canım o hemaroid hamilelikte başladı devam da etti ama bu aralar iyi. Acı kesinlikle tüketmeyeceksin. Dikişlerim 20. Günden sonra iyileşti. Şu an rahatım airı yok sızı yok dün ağda bile yaptım. Seninki de düzelir merak etme

Su içmeyi zorla yaptığım için ayranı da saydım vallabilmiyorum ki cnm neden doymuyo acaba,belki bi atak dönemleri varmış ya bebişlerin senin bebişde öyle bi atak döneminde mi acaba,

Haklısın kuzum. Her çocuk ayrı ve içgüdü önemli.
Ben tedirgin oldum fazla mı veriyorum obez mi olur. Ama ne yapayım aç çocuk görüyorum verdiğim biberonu bitiriyor yani keyfine ağlamıyor ki.
O yüzden devam edeceğim bu şekilde. Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…