2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar 1.ayda yapılan aşı bulunduğun şehrin dışında başka biyerde de yapılabiliyor mu acaba biz belki memlekete gidicez de orada da yaparlar mı ki
Canım hemen söyleyim...şimdi ben de 3 ay şehir dışında olacağım ve asm te sordum aşılar ne olacak diye? Başka yerde yaptırılabiliyormuş. Fakat; mesela benim gideceğim küçük bir belde orada olmayabilir mutlaka 10 gün öncesinden haber ver dedi. Şöyle ki; bunlar liste yapıyormuş o ay aşı olacak kaç çocuk varsa ona göre aşı geliyomuş ve 1 kutudan 20 çocuğa yetecek aşı varmış
Eğer sayı az ise getirilmezmiş. Civardaki başka asm te yönlendirilirmiş.
Muhtemelen dedi senin gittiğin yerde de olmaz merkeze gidersin dedi bana

Hee canım niyet edip kullandım bol bol gaz yaptı
Doğarken dişli doğan mı
Bana diş gibi geliyo ama bilemedim bakalım altındsn ne çıkcak ☺
Damağını şıklatma sizdede var mı canım

Şimdilik bizde de bi ateşlenme olmadi canm. Inş olmaz. Tetikteyim bakiyrm sürekli ama kızlar da 1. Ay aşısında ateslenme olmaz dediler. Içim rahatladı biraz
Olmaz canım merak etme iimdiki aşılar ateş tapmıyor diyorlar ☺
Ben de gün sayıyordum 3 ay dolunca geçer dedikleri için ama bugün hayallerim yıkıldı düzeltilmiş yasa göre 3 ay dolunca geçer dediler.. Düzeltilmiş yasa göre de kırkımız yeni çıktı
Üzüp strese sokma canım kendini. Bebeğin gelişimi gösterir belli mi olur. Senin oğluş çok çok erken doğmadı canım belki düzeltilmiş yaş baz alınmaz

Çok dökmedim ki yanmaya fırsat kalmadı
El emme acaba elini keşfettikleri için mi oluyor ki
Eldiven kullanıyomusunuz
Evet o talihsizde bendim
O günden beri yıkıcağımı anladığı an basıyo çığlığı. Kavga dövüş yıkıyoz resmen

Günaydın kızlar,
bizim saat 9-10 arası aşımız var.
Şu meşhur iz bırakan verem aşısı.
Sağlık ocağındaki hemşire gelmeden bir çay kaşığı calpol ver dedi, doktorumuzda Ateş yapmaz gerek yok dedi. Kafam karıştı. Etraftan da herkes çok korkuttu ateşi çok olur diye.
Aşıya 2 saat kaldı sizce?

Ben vericem calpol. Bize bir ay aşısıda Ateş yaptı. Çok huysuzlandı aşı olduğunda o yüzden 2. Ayda aşı olmadan vericem.

Kızlar 1.ayda yapılan aşı bulunduğun şehrin dışında başka biyerde de yapılabiliyor mu acaba biz belki memlekete gidicez de orada da yaparlar mı ki
Ben dün yaptırdım cnm. Bulunduğum il dışında başka ılçede. Misafir olarak kayda geçtiler yaptilar.

Ateşlenmeden aniden olandan alayım bende

Hee canım niyet edip kullandım bol bol gaz yaptı

Doğarken dişli doğan mı
Bana diş gibi geliyo ama bilemedim bakalım altındsn ne çıkcak ☺
Damağını şıklatma sizdede var mı canım
Olabilir canım erken çıkabilir tabii.
Bi kaç kez şıklattı çok değil..
Benim küçük yeğenim 3 aylıkken salya akıtmaya başladı. Ama öyle böyle değil mendil önlük dayanmadı. O kadar ki salyanın asiti yavrunun çenesinin altını tahriş etti kıpkırmızı olurdu..çok krem kullandılar. Sonra 6.ayına girerken diş çıkardı ama o salyalar 1 yaşına kadar devam etti. Sonra dişleri patırpatır çıktı 1.5 yasında hepsi çıkmıştı nerdeyse.
Açıkçası ben hep öncesinde verdim. Biraz korku biraz da çocuk huzursuz olmasın diye. Hem de küçükler daha Biraz büyük olsalar hani ateşe dirensin aslında olması gereken öyle...ben de 2. Ay aşısında vereceğim tedarikli gideceğim zaten ilaç konusunda bi de kızım var her an herşey olabiliyor

Boşlukları dolduralım o bizde de var kaka yapınca daha erken acıkıyor özellikle akşamları 1.5 saat arayla mama yediğini biliyorum dün 1 saat içinde 4 kez kaka yaptı ama azar azar tek seferde boşaltsa rahatlayacak...

Biz genelde 1.5-2 saat dayanabiliyoruz ztn. O aralikta muhakkak yiyor mama. Cok nadir uc saate erteleyebiliyoruz. O da guzel uyuduysa. Bazen bi saat dolmadan mama istiyor artik sut sagmaya firsat bulamiyirum.

Biz genelde 1.5-2 saat dayanabiliyoruz ztn. O aralikta muhakkak yiyor mama. Cok nadir uc saate erteleyebiliyoruz. O da guzel uyuduysa. Bazen bi saat dolmadan mama istiyor artik sut sagmaya firsat bulamiyirum.
Gündüz 3 saat kesin duruyor şu an yani o da uyuduğu için ve ben gündüz sadece emziriyorum tek meme yetiyor üstelik diğerini bi sonrakinde derken zaten epey zaman geçiyor doluyor. Ama akşam yetmiyor bi kez emziriyorum artık 9 10 11 hangisi denk gelirse Zaten anlıyorum doymadığını sütte azalıyor galiba çığlık atıyor mama yapıyoruz yiyor. Ben de sağmıyorum canım çok boşalıyor denedim yani tekrar tam dolması 5 saati falan buluyor. Bende emsin istiyorum çünkü daha güçlü çekiyor

Maalesef ben gunduz de veriyorum cnm. Cunku doymuyor yani. Bi saat de emse az geliyor ona sanirim yetmiyor. Ztn oyle sutum fosur fosurda degil. Mecbur veriyorum. Emzirme kampini deneyeyim dedim. O kdr katila katila agliyir ki. Durdurmak mumkun degil yani.

Kizlar 13 gündür annemlerin yanindayim.Artik evimi özlemeye basladim. Zaten annemlerle ufak tefek tartışmalarımız da oluyor canim sklyor. Yok sen beceremiyorsun yok sen çocuğu aglatiyorsun .Sürekli anneligime laf söylüyorlar. Neyse aslinda mevzu şu ; evime geçtiğimde tek başıma basarabilecek miyim ? böyle bir korku düşüyor içime. Sizde de oldu mu? Nasil aştınız merak ediyorum

Canim evet cok zor bir cocugun bakimini ustlenmek. Ama bu bir kisiyken de zor on kisiyken de. Cunku o cocugun en cok sana ihtiyaci var. Ve etrafinda bir suru insan da olsa - ki benimki mamayla besleniyor cogunlukla- yine en cok sana muhtac. O yuzden cevrendekilerin yapabilecegi sinirli.. ne olursa olsun donup dolasip cocuk sana geliyor :) ben bir de eninde sonunda bebegimle yalniz kalicam diyip ikinci gun herkesi postaladim. O zamandan bu yana da yalniz bakiyorum cocuguma. Evet bazen onla birlikte ben de agliyorum. Doymuyor, gazi var agliyor diye asiri uzuluyorum. Ama cevremde bir suru insan olsa da ayni seyi hissedecektim. Tek zorlanacagin mevzu cocukla ev isleri ve yemek kuzum. Ilk baslarda kv yemeklerimi yapiyordu. Ama artik yemeklerimi de kendim yapiyorum yaklasik 20 gundur. 33 gunluguz. Bir de biz ne kadar sakin olursak bebeklerde o kadar sakin oluyor kuzumz aklinda olsun.

Canim eğer agrim yoksa evine gec canim kafan daha rahat eder.benim annemler bir ay kaldılar sonrasında zorlanmadık.esin eve geldiğinde bebege bakar sende ev işlerini halledersin.anneni yanlis hatırlamıyorsam sürekli laf sokan biriydi.bu grupta en baştan beri tek bakanlar var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…