2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim bebeğim neden sadece 2 dk uykuda kalıyor?? Gece 3-4 saat uyuyor da gündüz hem uykulu ama uyuyamıyor. Belki 20-30 kere uyutup yatağa koyuyorum. Bir kaç dk sonra gözlerini açıyor

Canım aşının etkisi azalır. Bununla ilgili çok araştırma var. Profilaktik parasetamol hepatit b aşısının etkisini azaltır. Ateş çıkınca verirsen azalmaz. İstersen doktoruna sor. Ateş bu aşının yan etkilerinden biridir. Nasıl cahil cahil olmaz diyor asm’dekiler anlamadım. Olabilir.

Kızlar dün öğrendim belki sizler biliyorsunuzdur. Bebekler ilk 6 ay ağızdan Nefes alamazlarmış o yüzden burun tıkalı olduğunda çok huysuz olurlarmış. Uyumazlar ve memeyi reddederlermiş. Dün kızım huysuzdu çok ağladı. Uyumadı ve memeyi reddetti. Burnu tıkalıydı. Sanırım ablası bulaştırdı gribi. Burnu akıyor öksürüyor. Burnunu açtım akşam ama yeterli olmadı sanırım. Sabah gene açtım temizledim. Bol bol emzirmeye çalışıyorum umarım emzirmek iyi gelir.

1. Ayda aşıdan yaklaşık 8 saat sonra verdim calpol. İnan Ateş dediklerinde tüylerim diken diken oluyor. Çok Yıprandım bu sene

Reactions: 9ay
Canim bir ayda ne kadar kilo aldi.benim sürümde emdikten sonra daha çoğaldı.emiyir mu seni

Canim doktorum söylemişti bunu.her emzirmeden once burnuna serum fizyolojiyi yap dedi doktor.bir tanesi bir gunde bitecekmiş.bilmiyorum siz aldiniz mi

Sen bilirsin canım ama bizim doktorda hafif ateşte bile hemen ilaca sarılmayın dedi. Çok huzursuz olacaksa senin kararın tabı

Kızlar benim bebeğim neden sadece 2 dk uykuda kalıyor?? Gece 3-4 saat uyuyor da gündüz hem uykulu ama uyuyamıyor. Belki 20-30 kere uyutup yatağa koyuyorum. Bir kaç dk sonra gözlerini açıyor
Gündüz minik minik uykularla uykuyu alıyo ama yetmıyo yıne uyumak istıyo yıne uyanıyo ,uykuyu kırıyo sürekli senin bebil anladığım

AYnı kuzum birebir. Gündüz uykusu en fazla 15 dk. Uykusu var ama uyumuyor.
Huy demek ki..

Huy demek ki..

Bizim kız da aynı
Gündüz uykudan ölüyor ama asla uzun uyumuyor
Emziriyorum uyudu diyorum koyuyorum beşiğine, hemen gözlerini açıyor

Özellikle sabah erken uyandığında çok zor oluyor kafayı yiyecek gibi hissediyorum
Hazır sofraya bile oturup karnımı zor doyuruyorum

Annem gidince ne halt edicem merak ediyorum
Kendime acıyorum bazen

Kızlar uzun zamandır size soracağım ama hep arada kaynıyor
Sağlık ocağı bize D vitamini verdi Bebek için, günde üç damla dedi
Ama ben ne zaman onu versem Nazlı Hilal kustu
Sağlık ocağının verdiği damla bu

Dün doktora kustuğunu söyleyince başka bir damla verdi ama onu daha kullanmadım
Doktorun verdiği damla da bu Kızlar

Bunları kullanan bilen var mı
Sizler ne kullanıyorsunuz

Huy demek ki..
Bende bu konuda çok çekiyorum. Iki saat uğraşıyorum mışıl mışıl uyuyor ama iki dk sürüyor hiçbir isimi yapamiyorum. Anca besik salliyorum ev Allaha emanet geceb gun dusundum eskiden ne titiz kadindin be dedim kendi kendime.. cuma gunleri evin altini ustune getirir dip bucak birakmadan temizlik yapardim . Simdi nerdeee

Devit 3 bende veriyorum canim ama gunde bir defa 3-4 damla sadece. Sen fazlami veriyorsun acaba

Canim bazi gunler benim ki de oyle yapiyor cok zorla iyorum. Bir de aglayarak uyaniyor ona ayrica uzuluyorum.

Canim bir ayda ne kadar kilo aldi.benim sürümde emdikten sonra daha çoğaldı.emiyir mu seni
Canim benim de cogaldi ama yine de cok az. Emiyor cnm hem mamadan once hem sonra emziriyorum genelde. Ama 10-15 dk genelde. Bazen memede uyuyor aktif emmese de arada emerek 40-50 dk kalabiliyor. Ornegin az once 20 dk sol gogsumu emdi sonra sagimi verdim sagdan sut gelmeyince aglamaya basladi. Mama verdim 60 icti. Simdi sagdim soldan 15 cc cikti sagdan sadece uc dort damla ayni surede..
Kilo da cnm 3060 dogdu. Bir aylik kontrolde 3890 cikti. Evet kilo alimi ideal ama hem mama hem meme alan bir cocuk icin az. Yoksa cok sukur bu arada 3. gun de 2830 adusmustu kilosu.

İksiinide hiç kullanmadım ben. Büyük kızımda multitabs kullandım. Umay’da ablam yurtdışından gönderdi içeriğinde paraben olmayan bir vitamin doktora sordum verebilirsin dedi onu veriyorum.

Bize özele gittiğimiz doktorumuz ocean vitamin d3 diye bi d vitamini verdi canım. İlk verdiğimde yüzünü ekşitiyor ama içiyor yinede kuzum. Sağlık ocağına gittiğimizde sordu ebemiz başladık biz bunu kullanıyoruz dedim tamam o zaman istersen buradan da veririz dedi ama biz doktorunuzun verdiğini kullanıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…