2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
limoncicegim1115 cnm bende 5 dk filan tutuyorum,geçenlerde nette araştırırken okumuştum benim kuzu çok genzine kaçırıyo onunla ilgili yazılar okurken 20 25 dk omuzda tutulmasını gaz çıkarması için yazıyodu ama bana cok uzun geldi işin doğrusu

İnan okurken ben üzüldüm canım. Çok korkuyor insan öyle birşeyden Allah korusun evlatlarımızı. Fışkırır gibi kustu demi. Çocuk kuscak diye meme vermeye korkar oldum. Kusması kilo alımınıda etkilicek bu gidişle
Kuzum yaz gelmiş size ☺ Ben olsam çoktan giydirmiştim bahçeye çıkıyor musunuz vuslat hanımla?

Canım derdi neymiş de laf sokuyor?
Geldi canım hergün çıkıyoruz çok hoşuna gidiyo bahçede dolaşmak sonra küt omzumda uyuyo açık hava kuş sesleri falan hoşuna gidiyo heralde çok huzursuz olduğu zamanlar direk çıkartıyorum sakinleşiyor iyi oluyor ☺
Aslında giydirilir ama tedbir amaçlı uzun da al yanına gölge serin. Ben de 2 hafta sonra yazlığa gitcem 30 derece şu an orası
Duruma bakacağım geceleri serin uzun giydiririm gündüz de kısa
Şuan için bende aynısını düşündüm canım gündüz giydireyim gece uzun giydiririm diye. Sadece erken mi değil mi bilememiştim ☺ yazlık deniz kenarı olduğundan nem çoktur uzun kolluya gerek kalmaz belki
Yarın giyelim o zaman kısalarımızı ❤
Çoğu zaman bir sonraki beslenmesine kadar gaz masajı yapıyoruz canım. El ayak devamlı çırpınıyor gazdan hiç durmuyor çocuk maşallah

Adam tam bir dengesiz ya
İftardan sonra geldi ateşimi ölçüyor bana sarılıyor, bak sana çerez aldım yedin mi beğendin mi dedi
Camiye gitmeden yine sarıldı öptü ben gidiyorum bir şey istiyor musun dedi

Ama özür dilerim demediği sürece anlamı yok benim için

Benim eşim gerçekten sinir hastası, kesinlikle tedavi görmesi gerekiyor

Onda film koptuğu anda kendini kaybediyor ne yaptığının ne söylediğinin farkında olmuyor, duygularını tamamen kapatıyor

Bugün de o anlardan birini yaşadık, ben ağladıkça da daha çok sinirlendi

Adı üstünde kaynana doğasında var illa bir laf sokacaklar içleri rahat etmez yoksa. Boşver kuzu içinde kalmasın çekme lafını yoksa seni yer bitirir içine ata ata
Ah ahh bizde kaynana olcaz nasip olursa
Aynen öyle kuzum sustukça benim içime dert oldu

Canım bir evlilik/aile terapisti olur psikolog olur. Görüşmek istemez mi eşin? Öfke kontrolü konusunda. Evet benim eşiöinde biraz öfke kontrol sorunu var ama bana sökmüyor. Ama yinede sakinleştirmek bana düşüyor :)

Ah ahh bizde kaynana olcaz nasip olursa
Aynen öyle kuzum sustukça benim içime dert oldu

Lohusalık dönemimde en korktuğum kaynanamdı, allahtan uzak kaldı

Doğum yaptığımda hastanede ziyarete geldi, bir de geçenlerde bize geldi bir gün kaldı gitti
Ama onda bile sinir olmama yetti

Ben bebeği kimseye vermiyordum
Kaynanam da bana gözlerini ayırdı, ne yani kucağımıza vermeyecek misin dedi
Ben de vermicem bu çocuk kucak çocuğu değil daha dedim

O da hırslı hırslı, kucağıma da alırım öperim de dedi
Ben de o zaman hiç göremezsin torununu dedim

Sonra bir laf arasında bana yine laf soktu, sen bize güvenip vermezsin ki çocuğu dedi
Ben de kurallarıma uyarsanız veririm yoksa vermem dedim

Biz eşimle tanıştığımızda eşim Zaten ilaçlı tedavi görüyordu (o dönem yaşadığı ağır olaylar vardı)
Sonra ilaçlarını bıraktı uyuşmak istemiyorum dedi

Kaç kez yalvardım böyle olmaz terapiste gidelim, istersen sen tek git ama bana da kendine de yazık etme dedim
Hiç ikna olmadı
Tek dediği ben hastayım beni böyle kabul et

E kabul et de ben de insanım sabrım bir yere kadar
Ağız tadıyla tartışamam bile, ya kendine bir şey yaparsa ya sinir krizi geçirirse diye hep susmaya çalışırım
Dediğin gibi sonunda yine sakinleştirmek bana düşüyor

Ama böyle kabul etmek olmaz ki. Yani elbet kabul etmişsin ki evlenmişsin ama hem sana hem kendine zarar.
Ne diyeyim kuzum yolları kapatmış biraz eşin. Geriye birtek karşılıklı anlayış göstermek kalıyor.
Gerçekten evlilik tek kişilik bir olay değil. Çaba olacaksa iki kişininde çaba göstermesi lazım. Herşey karşılıklı; sevgi,saygı, anlayış.
Çokta takılma kuzum dediğim gibi şuan hormonlar hat safhada herşey batıyor insana.

Kuzum eşin de bişey demiyor demekki. Benimkinin annesine bambaşka bi düşkünlüğü var öyle şeyler söylesem olay çıkar. Boşanma aşamasına geldik zamanında onun yüzünden düşün kaç ay ayrı kaldık eşimle zar zor toparladık ondan sonra hep mesafeli kaldım ama bu doğum sonrası tekrar eski haline döndü fırsat bulup. Bütün evimin düzeni bozuldu haliyle ayağa falan kalkamadım birkaç gün ağrıdan.
Amacı ne anlamıyorum huzur bozunca eline ne geçiyorsa.. oğlunu düşünse zaten yapmaz amacı ipleri eline almak, bu da bencillik resmen.

Eşim annesiyle olan ilişkime hiç karışmaz
Hatta ben ona annene şunu söyle bunu söyle dediğimde sen söyle der
Ben bir şey söylediğimde de beni destekler şekilde konuşur

Ama senin kaynananın derdi ne böyle
İnsan evladının mutluluğunu düşünür
Şu mübarek günlerde allah kötüye zalime fırsat vermesin

Sen de kendini ezdirme canım
İçine de atma konuş

Çünkü konuşsan da kötü olacaksın konuşmasan da
Bari konuş da haksız yere kötü olma

ahahaha dur bakalım onun vakti var daha zamanı gelince susarım
Geçen gün eşimin dediği geldi aklıma
Kızım güzel olup benim başımı belaya sokma,yada çok güzel ol ki kimse sana yanaşamasın diyodu
Sanırsam benim kaynanalık biraz zor gibi görünüyo

Amin kuzum
Aynen canım öyle de laf yiyorum böyle de en azından içime atmamış oluyorum

Geçen gün eşimin dediği geldi aklıma
Kızım güzel olup benim başımı belaya sokma,yada çok güzel ol ki kimse sana yanaşamasın diyodu
Sanırsam benim kaynanalık biraz zor gibi görünüyo
Ah bu kız babaları hep aynı demekki onlar bizimle evlenirken öyle düşünmüyorlardı ama

Ya işte tamamen kötü bir insan diyemem
Film kopmadığı sürece dünyanın en anlayışlı eşi diyebilirim
Her zaman da ona sen benim şansımsın derim

Ama işte bu hastalığı bizi zora sokuyor, idare etmek de bana düşüyor
Ben de her zaman aynı sabrı gösteremiyorum

Amin kuzum
Aynen canım öyle de laf yiyorum böyle de en azından içime atmamış oluyorum

Benim tarzım hep budur
Konuşmadan da kötü olacaksam konuşayım da haksız yere kötü demesinler

Bir de çok sık tekrarladığım bir lafım vardır
“Oh iyi ki yaptım hiç pişman değilim bir daha olsa yine yaparım”

Canım iş eşinde bitiyor annesine gitmesini söyleyebilir ya da sana laf sokarken devreye girebilir gerçekten çok üzücü bir durum
Aklımı çeldin zaten akşamdan beri iyice ters gidiyorum
Zararı büyük gerçekten her an sinir harbi var evde

Canım sakin ol eşinle de aranı açmasın
Oyy ne güzel İpektoşla bizde balkona çıkıyoruz o da bayılıyo

Bende söyleyim onu
İlk başta biraz vicdan yaptım alışık olmadığım için de şimdi gayet rahatım
Hiçbir şey için can sıkmaya değmezmiş özellikle huzur bozanlar için. Biraz da onun huzuru kaçsın o düşünsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…