2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
melike222 melike222 iyi geçti kuzum kilo alımı falan iyi dedi doktorumuz kusması içinde fazlasını çıkartıyodur dedi. Ama az önce ödümü kopardı emdi gazını çıkartıp yatırdım zaten ağız yüz ekşitiyodu anladım kusucağını yan çevirdim baktım nefessiz gibi kaldı çıkaramıyor hemen ters çevirip vurdum yok annemle kızkardeşim mutlaktaydı onlara seslendim annem aldı kucağına sonra o vurdu sırtından biraz sonra bi kustu sanki koca insan çıkartıyor gibi ama benim ömrümden ömür gitti :cry: o da korktu bizide korkuttu. Bu yüzden uyuduğunda annem ya da ben uyumayıp başından bekliyoruz hep başından beri. Kakası içinde bi ilaç verdi Yeterli gelmezse görüşelim dedi, aynı zamanda poposuna zeytinyağı sürebilirsin dedi.

Kızlar nazlı hilalin elleri ayakları morarıyor
Nasıl oluyor örnekler vereyim
İlk fark ettiğim üşüdüğü zaman avuç içleri ve ayak tabanları morarıyor
Ama üşümesine imkan yok ev çok sıcak
Bizim kız anası gibi üşürüklü galiba

Ne zaman eldivenini çıkarsam hemen buz gibi oluyor elleri
Altını değiştirirken hemen üşüyor ayakları morarıyor

Geçenlerde altını değiştirmek için soydum, bacakları ayakları mosmordu 😔
Sanırım annem bezini biraz sıkı bağlamış, ondan mı bilmiyorum ama resmen rengi gitmişti bacaklarının

Mesela emzirirken eli biraz mememin altında kaldı, baktım morarmış

Kucağımda tutuyordum, kolunu tutmuşum ama sıkı da değil yani. Kucağımdan yatağa koydum kolu eli morarmıştı

Uyurken elini bilek kısmından hafif bükmüş sabah, elinin üstü morarmış, düz uzattım elini, geçti.

Bunlar normal mi kızlar çocuğu inceleyip duruyorum sürekli 😔
canım morluk derken nasıl bi morluk bariz belirgin mi? bilemedim cnm gormeden ne desem boş, bi resmini at istersen
Doktorunuza gösterin derim alt üst ven arter dolaşımına bakılsın ultrasonla.
Umay’ın da dudakları mordu. Onun için kardiyoloji endokronoloji ve Hematolojiye gittik. Çok şükür sıkıntı çıkmadı sadece kalp kapakçığında küçük bir delik çıktı. Oda önemsizmiş zamanla kapanırmış. İçimiz rahat etti. Bence sizde götürün içiniz rahat etsin.

Kızlar bizim burası 30-33 derece arası kısa kollu için erken mi 🤔

Kuzum yaz gelmiş size ☺️ Ben olsam çoktan giydirmiştim bahçeye çıkıyor musunuz vuslat hanımla?
Bizde olay çıkaran daha çok annesi kuzum sürekli laf sokma derdinde bende cevap veriyorum artık tak etti canıma çünkü saygısızlık yapmayım diyorum ama sabrım bi yere kadar, iyice geriliyor ortam tabi cevap verince. Haliyle bizim de huzurumuz kaçıyor.
Canım derdi neymiş de laf sokuyor?

Aslında giydirilir ama tedbir amaçlı uzun da al yanına gölge serin. Ben de 2 hafta sonra yazlığa gitcem 30 derece şu an orası
Duruma bakacağım geceleri serin uzun giydiririm gündüz de kısa

Kuzum yaz gelmiş size ☺ Ben olsam çoktan giydirmiştim bahçeye çıkıyor musunuz vuslat hanımla?

Canım derdi neymiş de laf sokuyor?
Her şeye bahane bulmaya bayılır kuzum doğasında var laf sokmak. Odada lafını söylemeye başlar koridorda söylenerek gider. Artık arkasından cevap veriyorum bende ayağa kalkıp, iyiydi öyle eskiden lafı söyleyip kaçmak.

19 günlük lohusalığımda eşim olacak öküz kaç kez beni ağlattı sayamadım 😔

Az önce yine saçma bir sebepten tartışma çıktı, yine bana bir sürü laf saydı

“Üç kişi seni çekip duruyoruz
Ne dolmaz çilem varmış benim
Maymun ettin beni
Anladık lohusasın da biz de insanız
Eskiden de çekilmiyordun, artık hiç çekilmiyorsun” gibi sözler, bunlar sadece aklımda kalanlar

Ben ağladım diye de hiç seni çekemicem dedi dışarı çıkmaya kalktı aptal şey

Bir de diyor ki hem ağzına geleni söyle hem de ağla bizim hiç mi konuşmaya hakkımız yok

Ağzıma geleni söyleyip de ne dedim ben sana dedim
Bir de böyle ben ne dedim ki dersin dedi

Günlerdir ateşle boğuşmaktan kendimi kaybettim adam hala benle uğraşıyor

Çok çok fazla kırgınım 😢😢😢

Sanırım onlarda lohusa oluyorlar kuzum. Öyle konuşması hiç hoş olmamış hem yeni doğum yapmışsın hem hastalıktan çıktın keşke biraz daha anlayışlı davransaydı. Üzme sen canını gelir geçer neler geçmedi ki...

Bence erken değil kuzum ❤️

kızlar bir soru, saçma gelebilir ama emdikten yada mamadan sonra kaç dakika gaz çıkartıyorsunuz, şunun için soruyorum ben gazi çıkınca yatırıyorum bi beş dakika da.filan, sonra. bakıyorum hop tekrar uyanmış yine gazi var, kendi çıkarıyor ama uyanıyor, yani 15 dk filn mi durmam lazım anlamadim

Her şeye bahane bulmaya bayılır kuzum doğasında var laf sokmak. Odada lafını söylemeye başlar koridorda söylenerek gider. Artık arkasından cevap veriyorum bende ayağa kalkıp, iyiydi öyle eskiden lafı söyleyip kaçmak.
Kuzum yollasana yalnız kalmak istiyorum de yardıma değil de huzur kaçırmaya gelmiş belli ki 😟

Kuzum yollasana yalnız kalmak istiyorum de yardıma değil de huzur kaçırmaya gelmiş belli ki 😟
Dün annem söyledi kuzum artık alışsınlar diye daha bakamazlar gibisinden laflar ediyor :KK57: altını değiştiriyorum tepemde bekliyor her hamlemde onu öyle yapma şunu kıvır bunu çek bir sürü şey. Bildiğinden de değil eşime de teyzesiyle anneannesi bakmış zaten kendi de anlatıyor hep unutmuşum ben her şeyi diye. Ara ara sinirleniyorum da bi gün tam patlıycam artık ne huzurumuz kaldı ne düzenimiz

Dün annem söyledi kuzum artık alışsınlar diye daha bakamazlar gibisinden laflar ediyor :KK57: altını değiştiriyorum tepemde bekliyor her hamlemde onu öyle yapma şunu kıvır bunu çek bir sürü şey. Bildiğinden de değil eşime de teyzesiyle anneannesi bakmış zaten kendi de anlatıyor hep unutmuşum ben her şeyi diye. Ara ara sinirleniyorum da bi gün tam patlıycam artık ne huzurumuz kaldı ne düzenimiz

Allah sabır versin canım. Gerçekten nasıl dayanıyorsun sanırım ben çoktan büyük kavga çıkarırdım.

kızlar bu sallamaya alıştırma hakkında.ne düşünüyorsunuz? sallayınca rahatlıyor ama sonrasını düşünüyorum çok kararsızım
Bence hiç başlama. İlk kızımı hiç sallamadım. Sadece babaannesi öğle uykusunda 1 yaşından 2 yaşına kadar salladı. 2 yaşında gidince bakıcı sözümü dinledi de sallamayı bıraktık. Konuşa konuşa sarılarak dalıyordu uykuya. Sallayınca sersem gibi oluyor çocuklar. Adem güneş hiç önermiyor. Sersemletmeyin diyor. Sallamak anne için kolay bence. Kucakta, omuzda uyutmak çok zor. Biraz büyüyünce uyuyana kadar illa ki yanına yatacaksın. Fiziksel temasa alışmış oluyor çünkü. Ama o anlar o kadar özel oluyor ki... sallarken bebekle bir bağın yok. O yüzden bu bebeğimi de sallamayacağım.

Kızlar adet olacak gibiyim. Bugün kırkım çıktı. Hiç ama hiç istemiyorum. Adet olunca 1 hafta sütüm azalıyor :KK43:((
Ertelemek için yapacak bir şey var mı

19 günlük lohusalığımda eşim olacak öküz kaç kez beni ağlattı sayamadım 😔

Az önce yine saçma bir sebepten tartışma çıktı, yine bana bir sürü laf saydı

“Üç kişi seni çekip duruyoruz
Ne dolmaz çilem varmış benim
Maymun ettin beni
Anladık lohusasın da biz de insanız
Eskiden de çekilmiyordun, artık hiç çekilmiyorsun” gibi sözler, bunlar sadece aklımda kalanlar

Ben ağladım diye de hiç seni çekemicem dedi dışarı çıkmaya kalktı aptal şey

Bir de diyor ki hem ağzına geleni söyle hem de ağla bizim hiç mi konuşmaya hakkımız yok

Ağzıma geleni söyleyip de ne dedim ben sana dedim
Bir de böyle ben ne dedim ki dersin dedi

Günlerdir ateşle boğuşmaktan kendimi kaybettim adam hala benle uğraşıyor

Çok çok fazla kırgınım 😢😢😢
Kuzum çok yanlış yaptığı, dememe gerek yok
İnan eşine diyecek birşey bulamıyorum çok yanlış yolda.
Umarım düzelir ve anlayış bakımından güncellenir. Hassas dönemler sana her bakımdan yardımcı olması lazım aslında :KK43:
Bizde farklı değiliz. Bide annesiyle uğraşıyorum ben daraldım iyice
Dün söylediğimi unut sorumlusu ben olayım ama kov artık ciddiyim. Yararından çok zararı var.🤨

Kuzum çok yanlış yaptığı, dememe gerek yok
İnan eşine diyecek birşey bulamıyorum çok yanlış yolda.
Umarım düzelir ve anlayış bakımından güncellenir. Hassas dönemler sana her bakımdan yardımcı olması lazım aslında :KK43:

Dün söylediğimi unut sorumlusu ben olayım ama kov artık ciddiyim. Yararından çok zararı var.🤨
Aklımı çeldin zaten akşamdan beri iyice ters gidiyorum :KK53:
Zararı büyük gerçekten her an sinir harbi var evde 😒

Bizde olay çıkaran daha çok annesi kuzum sürekli laf sokma derdinde bende cevap veriyorum artık tak etti canıma çünkü saygısızlık yapmayım diyorum ama sabrım bi yere kadar, iyice geriliyor ortam tabi cevap verince. Haliyle bizim de huzurumuz kaçıyor.
Adı üstünde kaynana 😂 doğasında var illa bir laf sokacaklar içleri rahat etmez yoksa. Boşver kuzu içinde kalmasın çekme lafını yoksa seni yer bitirir içine ata ata

X