2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Hemşirelerde ayrıca söyledi taburcu olurken ama doktor da dedi. Hatta sağlık ocağı 6 ay d vit kullanacaksın dedi ama zaten 3 ay deniz kenarında olacağım için o zaman kullanmayacağım.

Kuzu o zaman kansızlıktan olabilir kan testi yaptırırsın canım

Tamamen boyatmıyorum canım ombre yaptırcam. Çok açtırmıyorum yıkadıkça daha çok yerine oturuyor o yüzden, uzunken yaptırıym dedim her an bunalıp kestirebilirim
Kuzum peki dökülmüyor mu?
Hamilelikte çok süperdi çeksem bile gelmezdi şimdi tekrar dökülmeye başladı benimkiler. Çok uzun değil gerçi ama ben yinede kestirsem mi diye düşünüyorum döküldüğü için.
Sende cinnet gelmeden ne yaptıracaksan yaptır bence tabi zararlı falan değilse

Kızlar 25 dakikadır omzunda gezdiriyorum ama gazı çıkmadı. Aşağıdan yukarı ve saat yönünde ovarken rahatsız oluyor sırtına vuruyorum ama yok çıkmıyor. Gece süt çok birikmiş oluyor o da aç hava yuta yuta emiyor ama yuttuğu hava çıkmıyor bir yol gösterin

Gaz çıkarttırmıyor valla mızmızmız hep. Açık havaya bayılıyor canım dinleniyor uykusu geliyor hemen ve çok güzel uyuyor. :)
Şuan ayağımda sallıyorum böyle sanırım saat 2-3'ü bulacağız gibi. Ayakta uyuyor beşiğe koyunca uyanıyor.
Sabah doktpruna gideceğiz kontrole. Bakalım ne diyecek

Yumuşak biryere ya da dizine yüzüstü yatır canım, elin aşağıda karnında dursun. Diğer elinle de poposunu sırtını okşa.
Birde o şekilde dene.
Gazı aşağıdan ağızdan yada popodan çıkmıştır belki sen farkında değilsindir.
Ya da gazı olmayabilir

Yok sanmam onlar yapmaz. Kımyon eksik etme canım sabah yumurta ya çorbaya yemeğe ben herşeye kullanıyorum tuz gibi

Kuzum ben vitaminlere kalsiyuma falan devam ediyorum bi dahaki kontrolde bırakıcam sanırım, ondan sonra dökülür diye düşünüyorum normalde dökülüyor çünkü saçım şimdi bunaldım ya biraz iyi gelir dedim değişiklik

Kanına bir baktır canım, bir de tansiyonunu takip et
Ani hareketlerde bende de oluyor baş dönmesi göz kararması
Dikkat et kuzum

Gerçekten allah kimseyi düşürmesin devlet hastanelerine
O ebeler doktorlar yüzünden hala doğumum aklıma geldikçe ağlıyorum
Çok mu zordu insan gibi davranmak
Zaten uzun ve zor bir doğum oldu, üstüne bir de gelen giden herkes bağırdı

Bugün kardeşime yine ağlayarak anlattım

Ah kuzum sen fizyolojik bende psikolojik olarak çektik doğumdan. Gerçi senin iki türlü de oldu ama
Bende tek başıma kaldım telefon bile yok.
Eşimle bile görüşemedim. Aldılar odaya verdiler elimize poşet ne var ne yok çıkartın eşleriniz alacak dediler. Poşetle eşyalarımı ve telefonumu verirken gördüm sadece. Korkudan adama sarılmayı bile unuttum. Sanki Doğuma değil hapishaneye yatıyorsun.
Odaya getirdiler Doğumdan sonra odada saat bile yok. Refakatçi yasak. Allahım diyorum zaman nasıl geçecek saat bile yok
Refakatçi yasak diye gönderdiler annemi akşam. Tuvalete tek başıma yarım saatte anca gidebildim. Koridorda bebek sesleri falan allahım azap gibiydi herşey

Tövbe yarabbim yazmazsam çatlarım. Yine çenem düştü
Allahtan ben 2 kişilik odada tektim 2 gece. Yanda odalar vardı tam 8 kişilik yatakhane gibi koğuş gibi
Çıkacağım gün biri geldi benim odaya. Yanında kuzusuyla. Melek gibiydi yavrum sesi de çıkmıyordu. Ben oğlum için süt sağmaya çalışıyorum yanda kadın çocuğunu emziriyor seviyor annem diye falan ne garip ya nasıl dayanmışım diyor insan

keşke yanına kimseyi vermeseledi

Doğum yapmış kanaması olan birinin yanında nasıl refakatçi olmaz ben anlamıyorum ya
Allah korusun orda düşsen bayılsan kim bilir ne zaman görecekler

Ayrıca Doğum yapmış kadın enfeksiyona da açık olur, 8 kişilik oda ne demek

Psikolojik olarak fazlasıyla yıpratıcı olmuş senin için

Ben telefonumu bir süre yanımda tuttum ama sancılar artıp kendimi kaybetmeye başlayınca anneme verdim kaybolmasın diye
Duvar saati vardı tam karşımda
Ben de o odaya gece 3buçukta girdim, ha doğdu ha doğacak derken odadan çıktığımda öğleden sonra 4buçuk olmuştu saat

Doğrudur kuzum hatırlıyorum baya merak etmiştik seni Ben Doğum oldu da giremiyorsun sanmıştım meğer sancı çekiyormuşsun o sıra
Neyse ki geçti gitti hatırlamak yıpratıyor gerçekten. Halbuki insanın en güzel anları olması gerekirken.. Bazen insan hatırlamak bile istemiyor işte.

İnsanoğlu işte nelere göğüs geriyor da sonradan fark ediyor
Şimdi olsa katlanamazsın ama o an allah onun sabrını gücünü veriyor

Maşallah sana
Ben senin yaşında hala ergen kız havalarında laylaylom geziyordum, yatağımı babam hazırlayıp yemeğimi annem yediriyordu, annemle yatıyordum
Yaşadığım en büyük acının aşk acısı olduğunu zannediyordum

Ama sen bu yaşta evlilik sorumluluğu alıp üstüne bir de en ağır imtihanı Allah’ın izniyle verdin
Hamileliğini sonuna kadar götürüp üstüne bir de hastanede bahsettiğin psikolojik durumlara maruz kaldın

Daha önce de söylemiştim, en önemlisi de urasın aldığı her nefesi sonuna kadar sundun ona
Çok cesursun
Tekrar maşallah diyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…