2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
kızlar bu sallamaya alıştırma hakkında.ne düşünüyorsunuz? sallayınca rahatlıyor ama sonrasını düşünüyorum çok kararsızım
Biz farkında olmadan alıştırdık iyi mi ettik kötü mü bilmiyorum uyku esnasında mızıldadığında sallamasak uyanıyor mecbur mızıldandıkça sallıyoruz

Selam kızlar

Doktorum beni 2 ay sonrası için çağırdı vajinal bakıcam smear alıcam bir de şimdi yanlış olmasın ama hpv mi tam hatırlayamıyorum test alıcam dedi. Ben doğumdan sonra gittim ultrasondan baktı çok güzel dedi.

Şimdi gitmeme gerek var mı? Açıkçası çok gerekli görmüyorum hamileyken o kadar çok gittim ki artık gına geldi

Canım senin gaz durumun ne. Senden mi geçiyor acaba yediğin devamlı bişey var mı onu kes mesela

kızlar bu sallamaya alıştırma hakkında.ne düşünüyorsunuz? sallayınca rahatlıyor ama sonrasını düşünüyorum çok kararsızım
İlk oğlumu 4 aydan sonra ayakta salladık. 2 yaşında kreşe gittiği gün kendi uyumuştu. Şuan 3 buçuk yaşında başında oturursam 20 dk da falan uyuyor ama hasta falan olunca bazen anne ayağında salla diyebiliyor keyif için. Sonuçta 7/8 yaşında ayakta sallanan çocuk yoktur. Çokta üzmemek lazım bebişleri en fazla 3 sene sallanır sonra alışıyorlar zaten.

Biz farkında olmadan alıştırdık iyi mi ettik kötü mü bilmiyorum uyku esnasında mızıldadığında sallamasak uyanıyor mecbur mızıldandıkça sallıyoruz
Daha çok taze alışsa da vazgeçmesi de kolay olur. Ben karnı yoksa yattığı yerde emzik verip popoya pış pış ile sakinleştirmeye çalışıyorum şimdilik başarılı

Kızlar nazlı hilalin elleri ayakları morarıyor
Nasıl oluyor örnekler vereyim
İlk fark ettiğim üşüdüğü zaman avuç içleri ve ayak tabanları morarıyor
Ama üşümesine imkan yok ev çok sıcak
Bizim kız anası gibi üşürüklü galiba

Ne zaman eldivenini çıkarsam hemen buz gibi oluyor elleri
Altını değiştirirken hemen üşüyor ayakları morarıyor

Geçenlerde altını değiştirmek için soydum, bacakları ayakları mosmordu
Sanırım annem bezini biraz sıkı bağlamış, ondan mı bilmiyorum ama resmen rengi gitmişti bacaklarının

Mesela emzirirken eli biraz mememin altında kaldı, baktım morarmış

Kucağımda tutuyordum, kolunu tutmuşum ama sıkı da değil yani. Kucağımdan yatağa koydum kolu eli morarmıştı

Uyurken elini bilek kısmından hafif bükmüş sabah, elinin üstü morarmış, düz uzattım elini, geçti.

Bunlar normal mi kızlar çocuğu inceleyip duruyorum sürekli

canım morluk derken nasıl bi morluk bariz belirgin mi? bilemedim cnm gormeden ne desem boş, bi resmini at istersen

Benim kuzununda elleri ayakları soğuk ne giydirirsek giydirelim anasına çekmiş sanırım benimde yaz kış elim ayağım soğuk olur. Ama morluğu bilemedim canım üstüne falan yatınca belki kan akışı yavaşlıyodur o yüzden soğuyup morarıyodur.

Biz dün 1. Ay aşısı hepatit aşısı olduk özellikle hemşireye sordum banyo yaptıralım mı diye yaptırım sorun yok dedi.2. Ay aşısında yaptırmıycaksınız 3 gün dedi
Bize de öyle dedi belki 2.aydaki verem için dedi ben yanlış anlamış olabilirim.
Çok şükür çıkarıyor gazını. Masaj yapıyoruz kucakta gezdiriyoruz rahatlıyor uyuyor.
Kızımı hep sallayarak uyuttum. Bakıcı da çok rahat etmiştiç kreşe başlayınca bıraktık
3;5 yasında idi. İlk zamanlar istedi Ama hep yanında yattık sarılarak uyuduk. Şimdi oğlanı da 1 haftadır sallıyorum. Kolum ağrıyor tosbik oğlanı taşımaktan :)

Üşümeye bağlı banyoda iken bizde de oluyor morarma ama sen dekini bilemedim. Cildi de hassas olabilir. En iyisi doktoruna sormak.

tabi kendi kendilerine uyusalar iyi her zaman ama şimdi iki mızırdasa etse uyusun diye sallıyıruz ve alışıyorlar sallamaya
Bende geçen gittim baktı enfeksiyon var dedı ilaç yazdı, smear testi aldı usgyle fılan bakmadı ,ama hastanenın raporuna baktım yumurtalıklar normal,filan yazmış nasıl görfü ki

Kuzum benim bebişin de geçen altını açtım elllerı mosmor oldu üşüdü galiba, ama sizin başka şekillerde de varmış onu bilemiyorum,

canım morluk derken nasıl bi morluk bariz belirgin mi? bilemedim cnm gormeden ne desem boş, bi resmini at istersen
Kan oturması olan morlukltan değil cnm hanı bi yere çarparsın morarır öyle değil ,üşüyünce olur ya ondan bahsedıyo arkadas benim kuzum da da oldu gecen altını açtığımda elleri mor oldu

Kuzum benim bebişin de geçen altını açtım elllerı mosmor oldu üşüdü galiba, ama sizin başka şekillerde de varmış onu bilemiyorum,

Geçen banyo yaparken fotoğraf çekmiştim
Zaten ilk fotoğraflara bakarken dikkatimi çekti
Sonra da dediğim gibi benim kucağımdayken de tuttuğum kolu morardı

Bu fotoğraf banyodaki durumu
Bahsettiğim morarmalar bu şekilde oluyor

Arkadaşlar bişeyde ben sorucam, bu benim 3.bebeğim ve ilk bu bebeğimde böyle bişeyle karşılaştım, benim bebiş çok dalgın uyumadığı zamanlar hariç cok ses çıkarıyo böyle ıkınır gibi bi ses ama ıkınmıyo ,yanı nasıl tarıf etsem bilemedim hatta bi video atmışlar youtube böyle bi ses çıkaran bebeği ,normal demişler ama aklıma takıldı

Bizimki de öyle canım
Tam derin uyku değilse ıkıldıyor, sesler çıkarıyor
Genelde gündüz kısa uykularında ve uyanmaya yakın zamanlarda çıkarıyor sesleri

Alttan bakınca görüyorlar canım yumurtalıkları da, ben hamile kalmadan önce genel muayene için gitmiştim yumurtalıkların iyi demişti

Canım benim kardeşim küçükken morarmıştı daha birkaç günlüktü yüzü morardı ama o zaman doktor açlıktan demişti yıl 1996.. bence bi doktora görünün canım içiniz rahat eder
Ihh ıhh şeklinde mi canım? Bazen ipek de sesler çıkarıyor gazdandır diye düşünüyorum

Canım önceden benim kızda seninki gibiydi. Daha öncede demiştim :) çözümünü memeyi ağzından alıp arada gazını çıkartmakta buldum böylelikle düzene girdi. Midesi rahatladıkça bu sefer kaka yapmak istiyor.
Sen gidinçe tek tek söyle doktoruna belki vardır bilmediğimiz birşeyi. Açık havaya çıkınca nasıl oluyor

Doktorunuza gösterin derim alt üst ven arter dolaşımına bakılsın ultrasonla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…