2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Of ya en istemediğim durum. Kızımda da öyle oldu. 41. gün adet oldum. Ama sonra 5-6 ay olmadı. Belki senin de öyle olur. Bir de bende endometriozis (çikolata kistleri) var. Her kanamada hastalık bana zarar veriyor. O yüzden hamilelikte çok sağlıklı oluyorum. Bir nevi tedavi oluyor. Regl olmayı hiç istemiyorum :KK43:( sen emzieiyorsun değil mi? Geceleri de emziriyor musun? Benim de 40’ım yarın çıkıyor.
Bakalım sende adet olacak mısın.evrt canim geceleride emiyor.kendi uyaniyor ben saat kurmuyorum.hamilelik kistlere iyi geliyor.bir tanıdığım kistinden kurtulmak icin hamile kalmıştı.sanada iyi gelmiştir ins
Bakalım senin bebegin sana nasil bir süprizi olacak yarim😁😁

• Beğen
Reactions: 9ay
sallayarak uyutuyorum ya ayakta ya beşikte cnm
Sallamaya nasıl alıştırsın canım bugün sallayarak uyutayım dedim olan uykusuda kaçtı :KK53:
Ben gözünün içine bakıp konuşarak uyutuyorum :) akıllı yavrum, güzel oğlum, maşallah sana, seni verene kurban olayım, hamd olsun, annesinin kuzusu, annesinin canı, ninniiiiiiii 😀
Demekki her bebek için geçerli değil ☺ uyutmaya kalktığımda bizde göz teması oldumu gözler cam gibi açılıyor :KK36:
Bir çocuğun zekasını ve akademik başarısını ilk 3 yılda duyduğu kelime niteliği ve niceliği belirliyormuş. Bebeklerinizle sürekli konuşun ve olumlu konuşun.” Benim güzel bebeğimin şirin ayakları neredeymiş? Şimdi çoraplarını değiştireceğim. Hmmm bu sana çok yakıştı. Sana ne giysen yakışıyor. Yakışıklı oğlum benim” Gibi :)
Bunu daha önce duymuştum canım hatırlattığın iyi oldu ☺biz devamlı konuşma şarkı söyleme halindeyiz,erik dalında beraber oynuyoz 😂
Kuzum şu aşamada sanırım imkansız 😃 çok küçükler benim kızın karyolasına alerjisi var zaten bizim yatakta yatmayı daha çok seviyor ya memede ya da omzumda uyuyor canım☺

Kuzum bir de sen süt yapan yiyecekleri yazmışsın ya onları yediğin miktar nedir peki? 😌

@muttervonmarienkaefer bende artık geceleri uyandırmıyorum canım bi süre de böyle gitsin bakalım kendisi uyanıyor bazen 2 saati geçiyor ama uyuyunca bebekler büyür derler ya o yüzden dokunmuyorum
Aynı benim kızda öyle canım ne zaman dalmadan yatağına koysam açıyo mercekleri bana bakıyo 😍 kendini kucağımda daha huzurlu güvenli hissettiği için sadece omuzda uyuyor 😇
Hiç miktar takip etmedim kuzum mesela bir öğün rezeneyi içtim sağım yaparken hurma yedim meyve tükettim ama sağım öncesi sonrası 1er bardak su tükettim.
Yemeklerimin yanında ister salata olarak ister kavurarak börülceyi bol yeşillikle tükettim tezgahın üstüne helvayı koydum yanınada su girdim çıktım attım ağzıma 1 dilim hopp üstüne 1 bardak su :) yemeklerin yanında hoşaf veya ayran tüketiyordum
Benim günlük rutin böyle geçiyordu canım

Aynn cnm çok fena .)

Bnm ki memede uyuyor. Ya da mamasını içerken.
İlla karnını doyururken uyucak sıpalar 😍
Maşallah diyim ne gece ne gündüz kaldırdım benim kızı kendi sinyal verip harekete geçiyor :nazar::KK53:
Ellemeyin sizde uyusun açıkınca inanın kalkıyorlar. Benim tosba sırf uyumak için gündüz uyanıkken çıkarmadığı gazı gece uykusunda patır patır çıkarıyo :KK70:

Yok canım bilirubin değerinden anlaşılıyor 4-7 gün arasında en yüksek değere ulaşır
Cnm aslında bu konu ile ilgili bilgim yok ama hastanede bı bebek ve annesi vardı 50 günlüktü bebek hala sarılıktı idrar tahlili verecektiler bebek ten,herhangi bi tedavısı yok sanırım ,idrarıda böbreklere bakmak için istemiş dr öyle anlatmıştı dr,birde cnm manda (camız) yoğurdu sarılık için birebirmiş,annem sarılık olan kişiler gelip bizden manda sütü yoğurdu isterdi eskiden dıo mandaları vardı annemlerin,sen ye senden dd bebeğe geçer süt ile
Canım doktor bize düşük seyirde faydası var demişti sizin şuan uzadı mı? Bizde de tam bitmedi sanırım ama kan vs almadılar canı yanmasın diye çünkü şuan bebek 40 günlük sarılık değerinin çok yüksek olması lazım mudahale için allah korusun seni endişelendiren ne?

2 ay demediler bize canım 1 aylıkken oluyor biz de cuma çektireceğiz inşallah
33 günlüğüz göz akının kenarlarında hafif var yüzündede var gibi doktor teste gerk yok 2 ayı bulur geçmesi dedi anne sütü sarılığı dedi.ama bunun kararını neye göre verdi onu anlamadım

Sallamaya nasıl alıştırsın canım bugün sallayarak uyutayım dedim olan uykusuda kaçtı :KK53:

Demekki her bebek için geçerli değil ☺ uyutmaya kalktığımda bizde göz teması oldumu gözler cam gibi açılıyor :KK36:

Bunu daha önce duymuştum canım hatırlattığın iyi oldu ☺biz devamlı konuşma şarkı söyleme halindeyiz,erik dalında beraber oynuyoz 😂

Aynı benim kızda öyle canım ne zaman dalmadan yatağına koysam açıyo mercekleri bana bakıyo 😍 kendini kucağımda daha huzurlu güvenli hissettiği için sadece omuzda uyuyor 😇
Hiç miktar takip etmedim kuzum mesela bir öğün rezeneyi içtim sağım yaparken hurma yedim meyve tükettim ama sağım öncesi sonrası 1er bardak su tükettim.
Yemeklerimin yanında ister salata olarak ister kavurarak börülceyi bol yeşillikle tükettim tezgahın üstüne helvayı koydum yanınada su girdim çıktım attım ağzıma 1 dilim hopp üstüne 1 bardak su :) yemeklerin yanında hoşaf veya ayran tüketiyordum
Benim günlük rutin böyle geçiyordu canım
Kuzum 20 günlüktü başladım sallamaya durmuyodu ,ayağıma veya beşiğe koyduğumda emzirip koyuyorum hafif zaten uyku sersemliği oluyo ,bide doğduğundan berı durmadıkca beşikte az az sallamıştım gazı varsa iyi gelir diye,

Biz dün 1. Ay aşısı hepatit aşısı olduk özellikle hemşireye sordum banyo yaptıralım mı diye yaptırım sorun yok dedi.2. Ay aşısında yaptırmıycaksınız 3 gün dedi
Çok ağladı mi cnm nasıldı bebek asi sonrası asi esnasinda

Canım biz gerçekten çok sorunluyuz :KK43:
Gaz çıkarmaya bile izin vermiyor kı öyle ara verip çıkarayım. Hep kıpır kıpır hep kucak hep meme.
Ağlamıyor öyle mızıl mızıl kuru kuru bağırıyor. Hiç uyumuyor uyuduğu 15 dk hep.
Hiç 2 aylık bebek bu kadarı uykusuz kalır mı hiç mi yorulmaz.
Bu hafta kontrolü ve aşısı var. Doktora tekrar soracağım, neyi yanlış yapıyorum sorunu tam olarak ne çözemedim. :KK43:
İnsan o an kendini gerçekten çok çaresiz hissediyor demi canım :KK43: o öyle kıvrım kıvrım uykusuz olunca insanın içi gidiyor. Benim kızda aslında izin vermiyor üstelik mızmız ağlamasıda değil memeyi ağzından çektim mi basıyo çığlığı gazını çıkarmadan vermiyorum öyleykende tuvaletini yapcak olduğu zaman sancıdan saatlerce ağlıyor :KK43: her emme sonrası yapmak istiyor. Sizin kaka durumu nasıl aynı bizimki gibi mi

Hemde ne huy değiştiriyorlar kurulmuş saat gibi vaktini biliyorlar valla. benim oğluş 40ını çıkardı sesi çıkmaya uyumamaya başladı.

Ayağımda sallıyorum kuzum ya da babasının kucağında uyuyor. Sonra koltuğun üzerinde.
Anakucağı, beşik, salıncak, baby nest hiçbirinde uyumuyor. :KK43: koltukta yatıyor bir tek.
Ayakta sallama hariç bizimkide kucakta sakinleyip uyuyor. Koltuk sert mi yumuşak mı canım belliki koltuk rahat ettiriyor

@muttervonmarienkaefer canım başınız sağolsun. Geride kalanlara sabır verdim Rabbim

melike222 melike222 canım ,3 gün banyo yaptırmayın dedi aşıdan sonra
Sağol canım dün yaptırdım,buhün tekrar yaptırır giderim ☺
melike222 melike222 hafif uykulu olunca beşiğe koyuyorum az sallayınca uyuyor..
Bugün uyanmış gittim emzik verdim çıktım gözü açıktı 5 dk sonra geldim uyumuş kendi kendine sallayarak uyutmaya alışmasın diye yapıyorum
Senin Metehan gerçekten maşallahlık bebek 😊 :nazar: yazık bizimkiler gazdan kıvrım kıvrım kıvranıyo devamlı kendi kendine uyumak hak getire

Canim bir tanıdığında aynısını soylemisti☺
İlerleyen günlerde hayaller mi hayatlar mı görcez canım ☺
Kuzum 20 günlüktü başladım sallamaya durmuyodu ,ayağıma veya beşiğe koyduğumda emzirip koyuyorum hafif zaten uyku sersemliği oluyo ,bide doğduğundan berı durmadıkca beşikte az az sallamıştım gazı varsa iyi gelir diye,
Benimki beşikte sallamayla değilde canım kucakta sallamayla biraz sakinliyor yinede tam verimli uyku uyumuyor gazından. Sallamak gaz sancısına iyi mi geliyormuş 🤔

melike222 melike222 kuzum vuslatta mı her emmeden sonra kaka yapmak istiyor 🤔defnede öyle emdikten sonra ağzından popodan gaz rahat çıkıyor ama yetmiyor illa kaka yapıcak kakayı yapar yapmazda memeye saldırıyor emip öyle uyumak istiyor 🤗
Allahtan kaka yaparken ağlamıyor bırakıyoruz koltuğun üzerine yavrum gerneşe gerneşe kıpkırmızı olup yapmaya çalışıyor yapmadan uyursada dalamıyor karnına buruntu giriyor galiba ara ara uykusunda da kıvranıyor sallıyorum artık öyle olunca öyle öyle biraz uyuyor.

İlerleyen günlerde hayaller mi hayatlar mı görcez canım ☺

Benimki beşikte sallamayla değilde canım kucakta sallamayla biraz sakinliyor yinede tam verimli uyku uyumuyor gazından. Sallamak gaz sancısına iyi mi geliyormuş 🤔
evet cnm sallandıkları içinde anne karnında gibi hissediyorlarmış, benim kuzumda öyle kucakta daha iyi duruyo bazen ayağımda sallıyorum durmuyo ,kucağıma alıyorum susuyo,

melike222 melike222 kuzum vuslatta mı her emmeden sonra kaka yapmak istiyor 🤔defnede öyle emdikten sonra ağzından popodan gaz rahat çıkıyor ama yetmiyor illa kaka yapıcak kakayı yapar yapmazda memeye saldırıyor emip öyle uyumak istiyor 🤗
Allahtan kaka yaparken ağlamıyor bırakıyoruz koltuğun üzerine yavrum gerneşe gerneşe kıpkırmızı olup yapmaya çalışıyor yapmadan uyursada dalamıyor karnına buruntu giriyor galiba ara ara uykusunda da kıvranıyor sallıyorum artık öyle olunca öyle öyle biraz uyuyor.
Canım bizim aslında rutin şu şekilde işliyor. Diyelim 12de emzirdim ağzından gazını çıkartıyor 1 saat sıçraya sıçraya uyuyor. Kalkınca 1 saat boyunca kesintisiz ağlıyor,devamlı ıkınıyor alttan çıkarmak istiyor ama çok zor çıkartıyor. Devamlı masaj yapıyoruz. Çıkartamadığı zaman birde üstüne yeni beslenme saati geliyor onuda emiyor bu sefer artık ıkınmaktan ağlamaktan duramıyor. Bir tek sakinşeştiği göğüs ordada bazen duramıyor ıkınmaktan. Çok fazla gaz sorunu yaşıyoruz anlıcan o yüzden devamlı her emmeden sonra kakasını yapmak istiyor. Alttan masajla bir gaz çıkartıyor bazen yinede bitiremiyor ıkınmaya devam fıtık olcak diye korkuyorum :KK43:

İnsan o an kendini gerçekten çok çaresiz hissediyor demi canım :KK43: o öyle kıvrım kıvrım uykusuz olunca insanın içi gidiyor. Benim kızda aslında izin vermiyor üstelik mızmız ağlamasıda değil memeyi ağzından çektim mi basıyo çığlığı gazını çıkarmadan vermiyorum öyleykende tuvaletini yapcak olduğu zaman sancıdan saatlerce ağlıyor :KK43: her emme sonrası yapmak istiyor. Sizin kaka durumu nasıl aynı bizimki gibi mi

Ayakta sallama hariç bizimkide kucakta sakinleyip uyuyor. Koltuk sert mi yumuşak mı canım belliki koltuk rahat ettiriyor
Kaka gaz hep aynı canım. İkisinde de sancılı. :KK43: Ama bizim kaka öyle değil.
Her meme sonrası yapmaya çalışmıyor. Günde 2-3 kez kakalı bez alıyorum.
Doktora hepsini anlatacağım bakalım ne diyecek. Aynen bizim ki de öyle meme ağızdan düştü mü bağırıyor.
Koltuk normal kuzum. Annemlerde de koltukta uyuyor. Sanırım yanlarının kapalı olmasını istemiyor.

kızlar bu sallamaya alıştırma hakkında.ne düşünüyorsunuz? sallayınca rahatlıyor ama sonrasını düşünüyorum çok kararsızım

sbry sbry devamlı ıkınmaktan hafif poposu çatlamış :KK43:
Bizim şuanlık öyle bi durum yok kuzum. Uyanıkken yapamasa uykusunda yine yapıyor ama zorlanıyor. Defne alttan çıkartmaya zorlarken çoğu zaman üstten çıkartıyor kusuyor. Bugün kontrolümüz var bi söliyim bakalım doktora ne dicek belki bişey verir

X