2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
36+5'e göre iriydi canım. 3850 doğdu.
Son kontrolde 4 kiloyu geçer kafası da büyük, normal olmayabilir duruma göre 39a kadar bekleyelim demişti doktorumuz . Ama bizimki 39u beklemedi zaten :)
Oh oh maşallah subhanallah 😍😍

Tüp bebekle hamile kaldım transfer tarihim belli yani

Şimdide 2 hafta önden gidiyor bende haliyle merak ediyorum erken mı gelir diye

Sizin kaç kilo doğdu yavrunuz
tam ne kadar büyük görünüyordu ultrasonda
Başlarda hep Iki hafta ileri cikiyordu sonraları kafasi uc dort hafta ilerde cikiyordu digerleride 10 gun gibi
3.100 doğdu.sizin suan ne kadar kilosu

Canım şimdi belli olmaz, erken daha.
çok değişir bazen önden gider bazen geriden bazen durur.
Erken Doğum riskin mi var?
Sadece suyum fazla bide 2hafta önden gidiyor canım

Ben zaten sezaryan olucam doktor 38 gibi alırız diyo şimdilik

önden gittiği için Bende 36 gibi gelir mı acaba diye düşünüyorum

(Isteğe bağlı sezaryan olucak)

Benim kanamaların olmustu o yuzden erken geldi sende öyle bir durum yoksa korkma

Kızlar yeşil kaka ne anlama geliyordu? Hepsi değil ama bi kısmı çok yeşil olmamakla birlikte yeşilimsiydi 😟
İpek üşütmüş canım yeşil kaka onu gösterir
hepsini ayni gün mü yedin kiz :KK53:
istahim o kadar kapandi ki sirf bebek icin zorlayarak yiyorum.
Çok teşekkür ederim canım uygulamaya çalışacağım inşallah🙏🙏🙏🙏🙏🙏
Evet canım düzenli olarak hergün yedim :KK52:
Ayrıca unuttuğum şeylerde varmış bira mayası ve 2 farklı süt yapıcı çay daha tüketiyordum. Birde günlük yediğim yemek falan hepsini öğün olarak böl kendine öyle beslen canım ☺ ben faydasını gördüm inşallah sende görürsün :dua:
Doğumun 5.günü iki göğsüm 3er saatlik sağımla mastit olucaktı az daha,sağmayı 2şer saate düşürdükte ucundan döndüm

İnşallah bir an önce geçer gider canım
Annem ve kardeşim gerçekten ilgileniyor
Perşembeye kadar eşim de evde
O da bakıyor sağolsun

Ama sürekli ateşimin çıkması vücudumu çok yordu, bütün kemiklerim ağrıyor 😔
Ateş böyle canım vücudun direnci düşüyor lütfen bu arada beslenmene de dikkat et. Halsiz kalma. Eve de ailenizden başka kimse gidip gelmesin.
iki Çocuklu hayattan merhaba az önce bi tencerenin iki kere dibini tutturup kömür yaptım ilkinde yemekli sonrada temizlerim derken yanmış.
Büyüğün kıskançlığı günden güne artıyor.abla bebeği her emzirmemde çişi geliyor nedense,geceleri ben uyutmasam uyumuyor.
4 aydır evdeyim ama kreşe gönderiyorum diye içim içimi yiyor vicdan yapıyorum ,hafta sonu evde oluncada resmen delirtiyor beni zor yani büyüğü psikolojik olarak kardeşine hazırladık ama kendi ihtiyaçlarını giderme olarakta hazırlamak gerekiyormuş.
Bayram sonunda işbaşı yapacam 🤪😱
Maalesef öyle... Benim kızım 7 yasında; akşamları uyumak istemiyor. Çünkü kardeşi 7-12 arası uyanık
Biz odasına gönderince geri geliyor. Çünkü neden? Biz uyumuyoruz. Aklı kalıyor.
Sizin kierin arasında yaş farkı nedir?
Mecbur musun hemen çalışmaya? Bebiş çok küçük daha.

Evet canım hastanede doğduktan sonra ayrıca 2-3 kez ikimize de şeker testi yapıldı.
Babası 115 kilo uzun boylu, ona çekmiş. :)
MaşaAllah MaşaAllah.

Aşımızı olduk geldik... Kilo boy iyi
9ay 9ay sen boyunu sormuştun 53 cm olarak ölçüldü. Doğduğunda 51 cm idi. Bugün 35 günlük oldu

Kafasındaki konak mış. Doktorumuz öyle dedi. Zeytinyağı sür sık dişli bir tarakla tara dedi..azalabilir de artabilir de. Duruma göre bakacağız.

havadansudan havadansudan canım merak ettim sizin baş çevresini büyük diyorlardı kaç cm doğdu ☺

O Ocimum basilicum canım nasılsın sancılarınız aynı mı düzeniniz belli oldu mu artık 😊

melekci melekci canım nasılsın toparlanabildin mi 😇
Canım sancılarımız aynı alıştık biraz ama uyku düzenimiz yok. O çok zorluyor bizi. az uyuyor. Günlük toplasan 8 saat uykusu var. Hep 15 dk.
Hep memedeyiz. Çok değişen birşey yok yani. Siz nasılsınız kuzum?

36 da gelse bile sıkıntı olmaz canım, içini ferah tut. Sen güzelce beslen dinlen. Birde yavaş yavaş hazırlığını yap. Çünkü biranda ağırlaşıyorsun. Sezeryan da tavsiyem spinal ol.

Mecburen başlıcam Doğum öncesi tüm izinleri kullandım 3 saatlik süt iznimi kullanmak istiyorum 4-5 ay sonra ücretsiz izine ayrılırım kimin bakacağı belli değil tabi bunlar plan şimdilik
Kardeşler arası yaş farkı 4,5

Maslak Acıbadem. Ben Atakent Acıbadem de Doğum yaptım. Oranın SGK anlaşması var Doğum fiyatı 10 bin :KK43: 6 bin buna ek sadece sarılık için
Ben acıbadem de 4 gün yoğun bakımda 6 gün serviste yattım konsultasyona gelen Dr için bile muayene ücreti yazdılar, varis çorapları ilaçlarım her biri tek tek bir Doğum yapmaya gitmiştim oysa ki

Selamlar Kızlar. Bugün 11 günlük olduk kontrolümüz vardı. 3450 olmuş kılomuz 250 gr almışız şükür herşey yolunda
El ayak bilekleri çok kuruyor nemlendirici sürün dedi doktorumuz. Gece 3 saate yakın uyuyor ben hep uyandırıyordum.elleme dedi doktorumuz bakalım bu gece ne yapıcaz.
Annem hafta sonu gideyim dedi. O.zaman neler yazıcam bakalım iki çocukla baş başa kalıp

X