2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gazı olduğu icin kusuyor olabilir.cok sıcakta tutma oda bebekleri cok rahatsiz ediyor.altini açarken bacaklarını ileriye geriye hareket ettir hem gazini kolay çıkartır doktorum demisti

Cok gazi var cnm. Ne gece uyutuyor ne gunduz. İnsallah gazdandir da baska problemi yoktur. Alt actigimda dedigini yapiyorum cnm ama bizim kiz altini acar acmaz batiriyor ortaligi :) Ust bas yetistiremiyorum artik kucuk tuvaletini yapmayacagini bilsem bacaklarini hareket ettirecegim ama iki dk durmuyor :)

Sen daha iyi bilirsin canım bebişini tabii. Gece ben de öyle yarım kundak gibi hani çok sıkmam rahatça yatsın diye üstüne de battaniye tarzı bişi örtüyorum.
Ter en kötü hastalık bizi bile mahvediyor. Az kaldı ama mayıs bitsin hepimiz rahatça giydireceğiz.
Çok haklısın canım. Gündüz 2 saat uyuyabilmek büyük lüks. Benim annem evde olduğu halde; eşim yarım gün okulda olduğu halde; hemen eve gelir kalan zamanda evde çocukla ilgileniyor ve uyuyor. Uyusun zaten dinlensin ki enerjisi olsun bebeğe. kızım okulda üstelik yine de yetişmiyor işler. Benim annem ver çocuğu da sen yat demez. Habire benden bişi ister şanlı elim kolum boş. Yemek yapıyor ya yeter diyor kendince. Allahtan oğlum gündüzleri uyuyor. Dün 1-2 saat dışarı çıkıp alışveriş yapabildim. Ama onun dışında Bütün ev işi benim üstümde. Ramazan diye temizlikçi de yok kaç gündür ev temizliyorum. Ben de yakınmıyorum buna da şükür tabii ama ben yalnız olunca daha rahat oluyorum evin içinde 6 kişi yaşamak zor gerçekten.
Normal canım olacak onlar. Şimdi siz bebekle oh ne güzel aynı odadasınız. Abi de kendini dışlanmış hissediyor. Bi bahane bulup sizin yanınıza gelmeli. Ama şöyle yapabilirsin. Oğlun sizin yanınıza gelince sen hemen kalkıp onun yatağına hadi gel beraber senin yatağında uyuyalım desen. Hem mutlu olur hem de odada 4 kişi olmak zorunda kalmazsınız.
Aynı şeyleri biz de yaşıyoruz.
Benim kız da dün geldi aramıza. Ve ben uyuyamadım. 32 kg kocaman çocuk deli gibi yatıyor. Aldım battaniyeyi koltukta uyudum. Kızıma da söyledim bu şekilde olmaz diye. Şimdi o içerde anneanesi ile yatıyor ve demiş ki geçenlerde. Annemle babamla uyumayı çok özledim. Halbuki her gece Benimle uyuyor ama yetmiyor

canım kan ile ilgi hatta abo uyuşmazlığı sarilik diye bakabilirsin

Canım sağlık ocağını mı arayıp sorsan bilemedim ama kan varsa kurumamıştır orası yıkama bebişi bugün

aynen kuzum doğurup yanlız baktıktan sonra ne anladım bu işten. Önce bana babalığını ıspat etsin sonra düşünürüm ikinciyi

Kuzum sanki senin bebiş reflü olmuş çocuk doktoruna götürüp bunları anlat

Beslenmeyle hiç alakası yok. Mama ile de alakası yok. Sadece bilirubin denen madde su alımı fazla olunca daha çok kaka ve idrar ile daha çabuk atılıyor ve sarılık değeri daha çabuk düşüyor. Sarılığın sebebi her bebek için farklı olabilir ama bütün yeni doğanlarda az da olsa sarılık olur. Kan uyuşmazlığı (Rh veya ABO) en sık karşılaşılan sebep.

çok haklısın cnm, bile bile lades valla sevgiler hrseye bedel❤❤

Bizim kızınkıde öyleydi canım kuru kandan bişey olmaz allahın izni ile

H Heart of Gold cnm yalnızlık gerçekten çok avantajlı, benim annemde gelse söylenir, ama yinede uyuyorum diyenleri kıskanmiyorum desem yalan olur, gerçi benim kızı bir saat uyanıkken benden ayırmak mümkün değil en fazla 15 dk,neyse kimseye yanlış bisey demek istemedim belki yanlış ifade ettim alınanlar olduysa özür diliyorum, sadece şükredip keyfini çıkarın bugünler geri gelmiyor, resimlere baktıkça ozleyeceksiniz demek istiyorum

aynen cnm gicik degilde ozendim size valla, bide ikinci cocuk biraz daha farkli dedigin gibi, ilk çocukta herşeye panik oluyoruz, kolaylıklar diliyorum hepinize ama dediğim gibi bugünler geri gelmiyor, ilk kızımin küçüklük resimlerine bakıp, endişelenmekten o günleri kaçırdığımi düşünürdüm hep, i yüzden şükredip keyfini çıkarın nolur

Allah yardımcın olsun işin zor ama imkansız değil...bi hocamız 3 tane küçük ( biri 5 diğerleri ikiz 2 yasında) çocuğuna rağmen ( eşi ilgisiz kesinlikle bakmaz çocuklara) doçentlik dosyasını verdi ve aldı kadrosunu. Çok takdir ederim. Yani kadın istedikten sonra herşeyi yapacak güçte.
Biz bile sıcaktan bayılmıyor muyuz..battaniyeyearmalamalar eskiden sobalı evler varmış. Araç yokmuş. Ama artık bazı şeyler daha kolay. Dün hastanede bebekleri battaniyeye dolamışlar bana fenalık geldi. Hastane okadar sıcakki.

Allah kolaylık versin. Doçentlik falan zor işlerin sanırım. Ben şeflik sınavına mı hazırlansam diyorum ams iki çocukla yapabilir miyim bilmiyorum.
Yaparsın da işte zaman lazım çalışmak için. Ben de 3 yıldır gys açılsa diye bekledim en sonunda açıldı. AMS ne zaman martın son haftası sınav. 40 haftalık hamileyim .sınav merkezde git gel yapamam dedim hakkım gittiçç. Bi dahakine bekle şimdi ne zaman olacak kimbilirç
Uzayan sarılıkmış bizimkiler. Umay’ın gözlerinde hafif sarılık hala var. Buarada bizim ilk çocukların büyümesi huyları falan benziyor sanki birbirine :) sen yazıyorsun diyorum aynı Gökçe ☺
Aynen canım uzamış sarılık... Evet aynılar ah bu kızlar... Bazen beni çıldırtıyor ama o kadar çok seviyorum ki bambaşkadır kuzum benim.
Canim kilosu 2400 ken kac cc veriyordun hatirliyor musun ? Bizim kontrolumuz bir sy sonra ben su an 40 cc veriyorum az mi cok mu bilemedim
Canım normalde hami mama ölçüleri haftaya göre belirleniyor ama bence bebeğin ihtiyacı doğrultusunda yapılmalı. Bunu en iyi de sen bilirsin. Kilosu 2400 ise belki de 40 cc fazla geliyordur canım. Mama miktarını azaltıp 1;5-2 saate bir versen bakalım yine kusacak mı

Aşkolsun ne özürü. Herkes farklı yaşıyor tabii isteriz ki hepimiz uykumuzu almış dinlenmiş olalım. O günlerde olacak ama daha var. Bence de keyfini çıkaralım bu zamanlar en tatlı anları.

Haklisin cnm haftasina bakilip yapilmali ama en son beslenme konusunda 35 cc iken bilgi verdiler bir daha da konusu acilmadi bende unuttum sormayi diger kontrolu bir ay sonraya verdiler. 35 cc aldigimizda 1700 duk. Haftaya cocuk doktorundan alabilirsem randevu alacagim o zaman ins doktor ilgilenir ve durumu anlatabilirim tsk ederim canim ❤

Canım sende ankaradasn, eğer ilgilenirsen bir doktor önereyim sana. Prof. Özel kliniği var, biz Miraç i oraya götürüyoruz, çok ilgileniyor doktor, herşeyi yakından takip ediyor, ıstediğin zaman mesaj atıp sorabiliyorsun herşeyi. En azından şu kritik bir kaç ayı böyle bir doktora giderek atlatmak mantıklı geliyor bana. Senin dr bebeğinin ozel ilgiye ihtiyacı var cunku

Bella sanırım reflü olabilir demiş o da bir ihtimal..gazı olduğu için de geri çıkarmış olabilir. besledikten hemen sonra yatırmamaya çalış. bi de eğimli olsun yatağı. Ben hep öyle yatırıyorum.

Geçen günlerde sabaha karşı emzirdim gazını çıkardım eşim de uyuttu yatağa koydu..Yan yatırıyoruz bi de ağzının gelen tarafına da artık ağız mendili koyuyorum kusarsa çarşaf falan buluşmasın. Herneyse biz de yattık aradan 2-3 dakika geçti bi ses böğürme gibi . eşimle aynı anda bir fırladık saniyeler içinde. Baktık ki kusuyor ama yan yattığı için çok şükür genzine kaçmadı mendili battı hemen kaldırdım sakinleşti geri yatırdık. Yani aslında biraz beklemeliydik hata bizdeydi. ama işte gece olunca bebeğin uykusu ağır biz zaten uyusa diye bekliyoruz. En güzeli sindirip öyle uyuması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…