2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var büyük oğlum gece 1 defa uyanırdı şimdi saat basi anne diye odasından sesleniyor. 2. Gecedir sabah 4 gıbı uyanıp uyumuyor geri babası alıp mecbur yanımıza getirdi kardeşi bizim yanımızda diye yaptığını düşünüyorum. Terslesem kızsam olmaz her gece yanımıza gelmesi de sıkıntı 2 arada kaldım
[/QUOTE
canım bi iki kere al yanına yoksa kıskanır sonra bahane bul bak.bu senin uykunu boluyo filan diye? psikooglr meme bile isterse verin zaten emmezler onlar sizi deniyor diyor, benimki 5.5 yaşında meme istedi gel em dedim güldü istemem dedi sonra😂

Bende senin gibiyim Canım. Eşim geç geliyor. Ama eve geldiğinde yardımcı oluyor. Annem iki hafta önce gitti. Allahtan büyük kreşe gidiyor akşam 4 gibi geliyor eve. Henüz alışıp bi düzen kuramadım. Dün sabah 5 te uyandım akşam 10 a kadar uyumadım. 10 da uyudum gece 2de tekrar uyandım. Şimdi gene kalktım. Muhtemelen şimdi de uyumadan kahvaltı hazırlıcam. Saat 7 gibi büyük kıa süt hazırlayıp uyandır onu giydirip okula yolla derken gene uyumadan akşamı edicem.
canım hepsine alısiyor bünye uykuszlugada, ben bide ekimde docentlik dosyası vermek istiyorum, ders için düzen kurmak zorundayım şu an çok zor uyumuyo bi türlü gündüzleri gazdan, ama uyuyunca hem ev işi hemde biraz ders çalışmam lazm

kızlar bence herkes biraz oturup şükretsin, annenize verip bi saat olsun uyuyorsunuz, belki yemeğinizi yapaniniz var, ikinc çocuk yok, olsa bile eşiniz ilgileniyor, yada bebeğe eşiniz bi saat olsun bakıyor, inanın bende hiç biri yok, eşime veriyorum bi iç iş yapayim diye çabuk ol diyor, çok güceniyorum,doğduğundan beri gündüz bir kere uyumadım, övünmek için yazmıyorum yada.kendinizi yetersiz hissedin diye herkesin sınırı farklı tabi, ama.ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün,buna rağmen yakınacak birşeyler.buluyorsunuz, gerçekten şaşırıyorum, moralinizi yüksek tutun, bebekler hepsini algılıyor..
biliyoum gıcık oldunuz bana, ama hissettikkrim bunlar

Allah yardımcın olsun.
Zor yanlız bakmak doğru hele ikinci çocuk varsa.
Gıcık olmadım sana aksine durumuna üzüldüm.
Yakınacak birşeyler bulmuyoruz herkesin durumu kendine zor aslında :).
Benim merak ettiğim neden ikinci çocuk ? Sorum biraz tuaf gelebilir de. 2019 yılında kadın erkek eşitliği bu kadar önemliyken eşim çocuğa bakmıyor diyorsun yani bütün herşeyi sen üstlenmişsin neden o zaman ikinci çocuğu yaptın ? Sırf kendine eziyet için mi ? Sonuçta eşinin huyunu insan bilir. İlk çocuk olsa acemilik denir ama ikinci çocuk bence bile bile lades. İnsan kendinden vazgeçerek ödün vererek yıpranarak çocuk büyütmemeli bence bende senin gibi kadınlara çok üzülüyorum o yüzden tekrar söylüyorum rabbim yardımcın olsun.

kızlar bence herkes biraz oturup şükretsin, annenize verip bi saat olsun uyuyorsunuz, belki yemeğinizi yapaniniz var, ikinc çocuk yok, olsa bile eşiniz ilgileniyor, yada bebeğe eşiniz bi saat olsun bakıyor, inanın bende hiç biri yok, eşime veriyorum bi iç iş yapayim diye çabuk ol diyor, çok güceniyorum,doğduğundan beri gündüz bir kere uyumadım, övünmek için yazmıyorum yada.kendinizi yetersiz hissedin diye herkesin sınırı farklı tabi, ama.ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün,buna rağmen yakınacak birşeyler.buluyorsunuz, gerçekten şaşırıyorum, moralinizi yüksek tutun, bebekler hepsini algılıyor..
biliyoum gıcık oldunuz bana, ama hissettikkrim bunlar
Biz sana gıcık olmadık da sen bize baya gıcık olmuşsun 😀

Senin de dediğin gibi herkesin sınırı farklı
Herkesin yaşadığı kendine ağır
Tabiki çok şükür annem yanımda eşim destek oluyor ama yine de kendi adıma konuşayım bazen çok zorlanıyorum

Şöyle düşün
Bizim ilk bebeğimiz ve karşılaştığımız her sorunu çok büyük zannediyoruz
Ama sen iki çocuklu olarak kıyaslama yapabiliyorsun, o yüzden bizim boş yere sızlndığımızı düşünüyorsun

Haksızsın demiyorum ama herkesin yaşadığı kendine ağır gelir

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Kızımın göbeği Pazartesi günü 11 günlükken düştü
Galiba göbeği kanıyor 😔

Direkt olarak taze kan görmedim ama ne zaman altını almak için açsam hep kurumuş kan gördüm

Dün de nasıl olduysa bezi göbeğine değmiş, bezinde de kan vardı

Gece özellikle baktım, temizdi ama sabah yine kurumuş kan vardı göbeğinde

Hemen doktora gidelim mi bekleyelim mi

Bir de bugün yıkamayı düşünüyorduk, yıkarsak bir şey olur mu

Uyurken battaniye örtüyorum canım, geceleri de muslin battaniye ile yarim kundak yapiorm, üstüne battaniye örtüyorum, aslında ter farketmiorm uyandiginda ama hani biz dr uyanınca hafif terlemiş oluruz ya o nedenle öyle dusunuorm ve üzerine yelek giydiriorm, sapka takiorm hala, eldiven de mecbur takıyorum yüzünü cizior. Yelek ben de giydirmeyim artik çocuğu iyice sıcak bastiriorm sanirim
Canim bere ve eldiven sakin takma dedi doktor. Basın serin olması daha iyiymis.dun kontrole goturdum nefes alışı değişmişti sesi kalinlasmisti doktor sıcaktan olmuştur dedi.tirnaklarini kes canim.bende doktora yüzünü çiziyor dedim tırnaklarını sürekli kes dedi.

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Galiba göbeği kanıyor 😔

Direkt olarak taze kan görmedim ama ne zaman altını almak için açsam hep kurumuş kan gördüm

Günaydın cnm,bizde kanama yoktu ama dibinden yeşil bi sıvı çıkıyodu ara ara o yüzden iyice kurumadan yıkama enfeksiyon kapmasın dedi ,birde göbek düştükten 3 gün sonra yıka demişlerdi biz ekstra olarak da bekledik o yeşil sıvıda dolayı

Allah yardımcın olsun.
Zor yanlız bakmak doğru hele ikinci çocuk varsa.
Gıcık olmadım sana aksine durumuna üzüldüm.
Yakınacak birşeyler bulmuyoruz herkesin durumu kendine zor aslında :).
Benim merak ettiğim neden ikinci çocuk ? Sorum biraz tuaf gelebilir de. 2019 yılında kadın erkek eşitliği bu kadar önemliyken eşim çocuğa bakmıyor diyorsun yani bütün herşeyi sen üstlenmişsin neden o zaman ikinci çocuğu yaptın ? Sırf kendine eziyet için mi ? Sonuçta eşinin huyunu insan bilir. İlk çocuk olsa acemilik denir ama ikinci çocuk bence bile bile lades. İnsan kendinden vazgeçerek ödün vererek yıpranarak çocuk büyütmemeli bence bende senin gibi kadınlara çok üzülüyorum o yüzden tekrar söylüyorum rabbim yardımcın olsun.
Canim cok haklisin kadin çok yıpranıyor.iki çocuk bütün hayatını aliyor.esim biraz büyüsün yapalim diyor bende bebegin altini ac bütün ihtiyaçlarını yaptığını göreyim öyle olur diyorum😂tabi yapmayacağı icin ikinci cocukta olmicak 😂😂

Kizlar ya bebegime her mama verdigimde kusuyor ve acaip huzursuz mutsuz bir bebek :KK43: Napacagimi sasirdim surekli kesintisiz agliyor aciktimi acaba diyorum mama veriyorum kusuyor daha cok agliyor o agladikca kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki. Gece mama vermistim iki dk gecmeden hepsini kustu gece boyu basinds nobet tuttum. Biraz once yine mamasini verdim yine kustu :KK43: Cok korkuyorum Allah korusun bir saglik sorunu olmasindan ve tekrar kuvoze girmesinden. Sicakta tutuyorum neden kusuyor anlamadim onceden boyle birsey yoktu. Birde o kadar cok agliyor ki gozleri kuculdu aglamaktan. Komsular kesin cocuga eziyet yapiyorum sanacak

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Galiba göbeği kanıyor 😔

Günaydın canim.hic bekleme hemen götür.aynisi bizede oldu doktor kontrolumuz vardi tamda doktor tekrar k vitamini yaptirdi ve tekrar olursa hemen getirin demisti.buyuk ihtimal tekrar k vatimini yapılır.banyo yaptırma canim

Kizlar ya bebegime her mama verdigimde kusuyor ve acaip huzursuz mutsuz bir bebek :KK43: Napacagimi sasirdim surekli kesintisiz agliyor aciktimi acaba diyorum mama veriyorum kusuyor daha cok agliyor o agladikca kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki. Gece mama vermistim iki dk gecmeden hepsini kustu gece boyu basinds nobet tuttum. Biraz once yine mamasini verdim yine kustu :KK43: Cok korkuyorum Allah korusun bir saglik sorunu olmasindan ve tekrar kuvoze girmesinden. Sicakta tutuyorum neden kusuyor anlamadim onceden boyle birsey yoktu. Birde o kadar cok agliyor ki gozleri kuculdu aglamaktan. Komsular kesin cocuga eziyet yapiyorum sanacak
Gazı olduğu icin kusuyor olabilir.cok sıcakta tutma oda bebekleri cok rahatsiz ediyor.altini açarken bacaklarını ileriye geriye hareket ettir hem gazini kolay çıkartır doktorum demisti

Günaydın cnm,bizde kanama yoktu ama dibinden yeşil bi sıvı çıkıyodu ara ara o yüzden iyice kurumadan yıkama enfeksiyon kapmasın dedi ,birde göbek düştükten 3 gün sonra yıka demişlerdi biz ekstra olarak da bekledik o yeşil sıvıda dolayı
Günaydın canim.hic bekleme hemen götür.aynisi bizede oldu doktor kontrolumuz vardi tamda doktor tekrar k vitamini yaptirdi ve tekrar olursa hemen getirin demisti.buyuk ihtimal tekrar k vatimini yapılır.banyo yaptırma canim

Bizim k vitamini geç yapıldı biliyorsunuz
5 günlüktü k vitamini yapıldığında
O zaman ebe hemşire göbeği geç düşebilir, kanama olabilir çünkü geç yapıldı demişti

Yıkamak için göbeğinin düşmesini bekledik, Pazartesi düştü tam kurusun diye bugünü bekledik

Sanırım dünden beri hafif kanama var
İnternette baktım, ıkınmaktan olabilir yazıyordu
İlk günler sızıntı şeklinde kanama olabilir ama devam ederse tehlikeli diyor

Aksi gibi bugün de eşimin çalıştığı nadir günlerden biri
Yine de giderken bir şey olursa ara hemen gelirim dedi

kucukkuzum kucukkuzum nasılsın iyimisin bebişle nasıl gidiyor?
Çok sağol cnm sorduğun için valla baya baya yoğun geçiyor kendimi toplamaya çalışıyorum bebek diğer oğlan gelen giden derken başımı kasiyacak vaktim yok.arada girip hemen bakıp çıkıyorum.alttam dikişlerim baskı yapiyor. normal doğumla sezeryan arasındaki tek fark biri üstten yırtık diğeri alttan.hatta tuvalete çıkmak işkence normal doğumda sezeryanda böyle bişey yoktu😟

canım hepsine alısiyor bünye uykuszlugada, ben bide ekimde docentlik dosyası vermek istiyorum, ders için düzen kurmak zorundayım şu an çok zor uyumuyo bi türlü gündüzleri gazdan, ama uyuyunca hem ev işi hemde biraz ders çalışmam lazm
Allah kolaylık versin. Doçentlik falan zor işlerin sanırım. Ben şeflik sınavına mı hazırlansam diyorum ams iki çocukla yapabilir miyim bilmiyorum.

Canım terlemiş oluyor dedin ya..üstüne ne örtüyorsun? Mesela sen de terliyor musun? Ben tek patikli alt; üstüne çıtçıtlı body giydiriyorum. Duruma göre üstüne tulum yelek de olabilir. Yani üst 2 kat alt tek kat. Şapka takmıyorum. Eldiven mecburen takıyorum tırnaklar çok fena çiziyor. Ev 25-26 derece ve güneş de alıyor ve 2 haftadır kombi kapalı. Uyanınca da vücut sıcaklığından dolayı ince bir örtü alıyorum. Alışana kadar tabii. Suni farkettim. Oğlan sarıp sarmalanmayı sevmiyorum hemen tepiniyor

Al benden de o kadar... Benim kız şu an oğlanın beslenmesinin yarısı kadar yerdi. Ne sarılık oldu ne başka bişi. Ve çok uzun uyurdu . geçen de paylaşmıştım hatta 3 aylıkken 6 saat uyumuştu diye... Ama bu yemesine rağmen dün ki değeri 11 kusur çıktı. Cildi pembe bi tek yüzü göz kenarları sarı.
Karaciğer değerlerinde mi bişi var bilemedim :KK43:
Uzayan sarılıkmış bizimkiler. Umay’ın gözlerinde hafif sarılık hala var. Buarada bizim ilk çocukların büyümesi huyları falan benziyor sanki birbirine :) sen yazıyorsun diyorum aynı Gökçe ☺️

Ben iki saatte bir doyuruyordum, yeni yeni 3 saate çıkardık 75cc kadar yiyor. Gerçi biz kilo toparlamaya çalıştık şimdiye kadar ondan sık sık veriyordum ağlamasa bile.

Canim kilosu 2400 ken kac cc veriyordun hatirliyor musun ? Bizim kontrolumuz bir sy sonra ben su an 40 cc veriyorum az mi cok mu bilemedim

bugün bir ay asimiz var, esinm nöbetçi olduğu için okulda erken cikiyor, tek gidicem kızıda krese bırakacağım inşallah beceririm,taksiyle gitcem, geçen işitmeye de tek gitmiştim insallhn aksilik olmaz
Halledersin :) bende yalnız götürdüm. Büyüğüde kreşten aldım. Hatta birde kafeye gidip bişeyler içtik kızımla 😅

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Galiba göbeği kanıyor 😔

Doktora gidin Canım. Bizimde oldu k vitamini iğnesi yapıldı.

X