2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bugün Miraç da çok kotu kustu, kucagimdaydi benim de ustum basim battı düşünün artik :KK43: usutuyor mu napior benn de anlamiorm artik, ayağına sıcak su koyuyorum hep, uyanır uyanmaz yelek giydiriorm daha ne yapabilirim bilmiorm, elim ayağıma dolandı, oturup ağladım artik..
Beste de önce annemin kucağındaydı hem annemin üstü battı hem koltuk. Sonra ben aldım kucağıma benim üstüme kustu yoğun bi şekilde :KK43: biraz daha kalın giydirdim sonra. Çok üzüldüm ağladım bende
Geçmiş olsun canım umarım kuzu üşütmemiştir 😔🙏🏼

Bizim ev 23 derece ben uzun kollu body çorap ve tulum giydiriyorum yelek vs giydirmiyorum uyanınca battaniyeye sarıyorum ilk dakikalar sonra çıkarıyorum canım
Sağol kuzum inşallah :KK43: ❤️
Eğer yoğurt gibiyse usutmeden diye biliyorum
Yoğurt gibiydi canım ağzından burnundan geldi yavrumun :KK43:
Kuzum benim dikişliydi ya aldırdım yani
Dikişlerin üstü kabuk bağlamıştı hiç ellemedim yer yer kabuklu hala :) O yüzden pek kırmızılık var mı yok mu bilemiyorum. Ama şükürler olsun iyiyim psikolojik olarakta daha iyi hissediyorum vücut bakımından. 🎈

LoveAndMarriage LoveAndMarriage geçmiş olsun canım 😔

M muttervonmarienkaefer neredesin kuzu? Herşey yolunda mı.
Sağol kuzum ❤️

Allah yardımcın olsun işin zor ama imkansız değil...bi hocamız 3 tane küçük ( biri 5 diğerleri ikiz 2 yasında) çocuğuna rağmen ( eşi ilgisiz kesinlikle bakmaz çocuklara) doçentlik dosyasını verdi ve aldı kadrosunu. Çok takdir ederim. Yani kadın istedikten sonra herşeyi yapacak güçte.

Biz bile sıcaktan bayılmıyor muyuz..battaniyeyearmalamalar eskiden sobalı evler varmış. Araç yokmuş. Ama artık bazı şeyler daha kolay. Dün hastanede bebekleri battaniyeye dolamışlar bana fenalık geldi. Hastane okadar sıcakki.

Yaparsın da işte zaman lazım çalışmak için. Ben de 3 yıldır gys açılsa diye bekledim en sonunda açıldı. AMS ne zaman martın son haftası sınav. 40 haftalık hamileyim .sınav merkezde git gel yapamam dedim hakkım gittiçç. Bi dahakine bekle şimdi ne zaman olacak kimbilirç

Aynen canım uzamış sarılık... Evet aynılar ah bu kızlar... Bazen beni çıldırtıyor ama o kadar çok seviyorum ki bambaşkadır kuzum benim.

Canım normalde hami mama ölçüleri haftaya göre belirleniyor ama bence bebeğin ihtiyacı doğrultusunda yapılmalı. Bunu en iyi de sen bilirsin. Kilosu 2400 ise belki de 40 cc fazla geliyordur canım. Mama miktarını azaltıp 1;5-2 saate bir versen bakalım yine kusacak mı

Aynen canım hastanede fark ettim Ben de kaç kat battaniye sarmışlar en son üstüne kalın bir bak daha yüzünü bile kapatmışlar dedim Yazık ya çocuk sıcaktan ölmüştür Ben Hastaneye gittiğimde sıcaksa birkaç battaniyesini çıkartıyorum hemen ben de normalde çok giydirme yordum da annem üşüyor üşüyor diye külotlu çorap bilmem ne kat kat giydirdi

Cok gazi var cnm. Ne gece uyutuyor ne gunduz. İnsallah gazdandir da baska problemi yoktur. Alt actigimda dedigini yapiyorum cnm ama bizim kiz altini acar acmaz batiriyor ortaligi :) Ust bas yetistiremiyorum artik kucuk tuvaletini yapmayacagini bilsem bacaklarini hareket ettirecegim ama iki dk durmuyor :)
O zaman canım bezini çıkarmadan ya bu hareketi Ben de altını açarken üstüne battaniye örtüyorum öyle bekletiyorum Çünkü tekrardan yapıyor soğuk herhalde bağırsaklarını çalıştırıyor canım sen reflü yatağı al bence doktor bana muhakkak yüksek yerde yatır dedi en yastıkla yatırıyorum ya da yatağın altına yastığı koyuyorum yüksek olsun diye Sen de öyle yap İstiyorsan

Bizim k vitamini geç yapıldı biliyorsunuz
5 günlüktü k vitamini yapıldığında
O zaman ebe hemşire göbeği geç düşebilir, kanama olabilir çünkü geç yapıldı demişti

Yıkamak için göbeğinin düşmesini bekledik, Pazartesi düştü tam kurusun diye bugünü bekledik

Sanırım dünden beri hafif kanama var
İnternette baktım, ıkınmaktan olabilir yazıyordu
İlk günler sızıntı şeklinde kanama olabilir ama devam ederse tehlikeli diyor

Aksi gibi bugün de eşimin çalıştığı nadir günlerden biri
Yine de giderken bir şey olursa ara hemen gelirim dedi
Canım bizim ilk gün hastanede yapılmıştı Ona rağmen kanama yaptı işte tekrar K vitamini yapılması lazım bilmiyorum Doktor çok önemsedi olursa muhakkak getir demişti ma 2 İğneden sonra kesildi Bence sen de ihmal etme götür canım olmazsa Eşinizin alsın

canım hepsine alısiyor bünye uykuszlugada, ben bide ekimde docentlik dosyası vermek istiyorum, ders için düzen kurmak zorundayım şu an çok zor uyumuyo bi türlü gündüzleri gazdan, ama uyuyunca hem ev işi hemde biraz ders çalışmam lazm

2 çocukla doçentlik vermek çok zor olur mutlaka sana yardımcı birisinin olması lazım şuan bebekle 1 satır yazı okuyamadım ben telefon hariç bende yalnızım :110:

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Kızımın göbeği Pazartesi günü 11 günlükken düştü
Galiba göbeği kanıyor 😔

Direkt olarak taze kan görmedim ama ne zaman altını almak için açsam hep kurumuş kan gördüm

Dün de nasıl olduysa bezi göbeğine değmiş, bezinde de kan vardı

Gece özellikle baktım, temizdi ama sabah yine kurumuş kan vardı göbeğinde

Hemen doktora gidelim mi bekleyelim mi

Bir de bugün yıkamayı düşünüyorduk, yıkarsak bir şey olur mu

Canım bize hastaneden alkol karışımı vemişlerdi o çok iyi geldi sende bi krem alsan? Biz annemle ilk banyosunu yaptırmıştık o zaman kordon bi garip olmuştu korkmuştum sonra o karışımdan kullandım hemen düştü
Kizlar ya bebegime her mama verdigimde kusuyor ve acaip huzursuz mutsuz bir bebek :KK43: Napacagimi sasirdim surekli kesintisiz agliyor aciktimi acaba diyorum mama veriyorum kusuyor daha cok agliyor o agladikca kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki. Gece mama vermistim iki dk gecmeden hepsini kustu gece boyu basinds nobet tuttum. Biraz once yine mamasini verdim yine kustu :KK43: Cok korkuyorum Allah korusun bir saglik sorunu olmasindan ve tekrar kuvoze girmesinden. Sicakta tutuyorum neden kusuyor anlamadim onceden boyle birsey yoktu. Birde o kadar cok agliyor ki gozleri kuculdu aglamaktan. Komsular kesin cocuga eziyet yapiyorum sanacak
Canım yedirdikten sonra hemen yatırıyor musun ? Biraz kucağında dik pozisyonda tutup sonra yatır belki kusmaz

2 çocukla doçentlik vermek çok zor olur mutlaka sana yardımcı birisinin olması lazım şuan bebekle 1 satır yazı okuyamadım ben telefon hariç bende yalnızım :110:

Canım bize hastaneden alkol karışımı vemişlerdi o çok iyi geldi sende bi krem alsan? Biz annemle ilk banyosunu yaptırmıştık o zaman kordon bi garip olmuştu korkmuştum sonra o karışımdan kullandım hemen düştü

Canım yedirdikten sonra hemen yatırıyor musun ? Biraz kucağında dik pozisyonda tutup sonra yatır belki kusmaz
canım bi makale eksigim kaldı, onu yazabilsem dosyami vericem, bu arada ben temmuzda ise başlıycam, o zaman annem gelecek, eylülde de bi ay yıllık izin kullanıcam, yada ağustosda başlıycam ama yıllık izni ne zaman kullansam karar veremedim

Günaydın kızlar ❤️

Uyuyup uyanmaktan sarhoş gibiyim artık gözlerim sızlıyor🙈 hanfendi emzik tutmadığı için benim meme ona oyuncak oldu emiyor emiyor bırakıyor memeyi, meme yüzüne gelecek şekilde uyumaya bayılıyor sonra aradan 10 dk geçiyor bir kızgınlık bir aranma tekrar meme emiyor:bicak: uyudu diyorum yerine yatırıyorum uyanıyor hoop tekrar omzuma alıyorum orada uyuyor sonra yerine...

Çok da küçük kıyamıyorum ağlamasına gerçi şuan uyku eğitimini alır mı onu da bilmiyorum

canım bi makale eksigim kaldı, onu yazabilsem dosyami vericem, bu arada ben temmuzda ise başlıycam, o zaman annem gelecek, eylülde de bi ay yıllık izin kullanıcam, yada ağustosda başlıycam ama yıllık izni ne zaman kullansam karar veremedim
Canım hali hazırda üniversitede çalışıyorsan okulda vaktin olabilir ders çalışmaya ama akademik kariyerin en zor sınavını ne çocuksuzlar bile tek seferde veremiyor allah yardımcın olsun 🙏🏻

Canım hali hazırda üniversitede çalışıyorsan okulda vaktin olabilir ders çalışmaya ama akademik kariyerin en zor sınavını ne çocuksuzlar bile tek seferde veremiyor allah yardımcın olsun 🙏🏻
yok kuzum sınav sonra, ben sadece dosya vericem, yani temel kriterleri tamamladığımi gösteren dosya, şu an yard doç kadrosundayim ama artık vermem lazım dosyayı, kadro ne zaman gelir ne zaman sınava girerim kim bilir... benim çocukta sürekli emiyor ama ben emerken yazmaya alıştım artık, umarım telefon zarar vermez😔

yok kuzum sınav sonra, ben sadece dosya vericem, yani temel kriterleri tamamladığımi gösteren dosya, şu an yard doç kadrosundayim ama artık vermem lazım dosyayı, kadro ne zaman gelir ne zaman sınava girerim kim bilir... benim çocukta sürekli emiyor ama ben emerken yazmaya alıştım artık, umarım telefon zarar vermez😔
Anladım canım bende öyle emerken yazıyorum hep artık meme uçlarım biber gibi yanıyor 😩inşallah telefon da zarar vermiyordur :KK17:

Kızlar daha önce doğum yapanlar benim doğumdan snra göbeğim karardı, bu böyle mi kalıcak, açılır eski haline doner mi, bide bu doğum çizgisi kalıcı mi gider mi, bide göbeğim eriyor da ama henüz eskisi gibi diil eski haline doner mi

Kızlar daha önce doğum yapanlar benim doğumdan snra göbeğim karardı, bu böyle mi kalıcak, açılır eski haline doner mi, bide bu doğum çizgisi kalıcı mi gider mi, bide göbeğim eriyor da ama henüz eskisi gibi diil eski haline doner mi
Canım ilk doğumum ama çizgi gider diye duymuştum. Sende göbek var bende kalça :KK43: en zor eriyen yerden kilo aldım gebelikte kalıcam böyle galiba

M muttervonmarienkaefer LoveAndMarriage LoveAndMarriage kızlar nasılsnız? Nasıl gidiyor? Denk gelemedik sanırım😐

Canım son zamanlarda çok fırsatım olmadı giremedim ben ya da girsem de yazamadan çıktım okuyamadım sayfaları. Misafir fln geliyor :) hastane işleri vs vardı. Çınar çok gazlı ve çok ağlıyordu derken bbiraz zor geçti. Sen nasılsın? İpek kızımız nasıl?

İyiyiz kuzum şükür sen nasılsın ? Gaz çıkarmaya çalışıyoruz yavrum kendini sıkmaktan kırmızı oldu artık 😕
Ayy :KK43: aynı durum bizde de var kuzum. Mahvediyor bizi. O kdr çaresiz hissettiriyor ki. Katıla katıla ağlıyor birde.

Kuzum benim dikişliydi ya aldırdım yani
Dikişlerin üstü kabuk bağlamıştı hiç ellemedim yer yer kabuklu hala :) O yüzden pek kırmızılık var mı yok mu bilemiyorum. Ama şükürler olsun iyiyim psikolojik olarakta daha iyi hissediyorum vücut bakımından. 🎈

LoveAndMarriage LoveAndMarriage geçmiş olsun canım 😔

M muttervonmarienkaefer neredesin kuzu? Herşey yolunda mı.

Tatlım yolunda yoğundum biraz son zamanlarda. O yüzden giremedim. Sen nasılsın?

Ay benim de çok koyu. Hatta doğum çizgisi daha karardı sanki :) ama geçiyor cnm. Ablamdan biliyorum. Benim karnımda kalmadı aslında ufak bişi kaldı ama spor istiyor. Daha korse de almadım. Sıkılaşması lazım böyle çok çirkin:)

Kızlar biz baya mama ağırlıklı gidiyoruz. Sütümü sağıyorum da ama çok az geliyor. 15-30 cc arası.. ki bizim sıpa artık 60-90 cc içiyor. Haliyle yetmiyor. Neyse ki toparlamaya başladı. Biraz kilo aldı. İyi olacak inş. Kalça ultrasonunu çektirdik. Böbrek biraz büyük ama sorun yok dediler sadece.
Size bir sorum var. Ben saçlarımı hiç boyatmadım. Ve çok uzun saçlarım. Kestirmek istiyorum. Kestirmişken de boyatmak istiyorum sizce erken mi? Çocuk açısından? Ama bayramdan sonra çalışmaya başlıcam. Saçlarım aşırı beyazladı:KK43:

Geçen gün yusufu devlet hastanesine götürmüştüm fikir alayım fıtikla ilgili birde prada muayne olsun diye. Doktorun kapıda bekliyordum çocuk cerrahi de. Bir kız elinde yeni doğmuş küçücük bebekle içeri girdi yani lise öğrencisine benziyordu sağlıkçı staj yapanlara . Koridor ana baba günü o kalabalığın içinde bebeği çıplak bir şekilde bir beze sarmış hani ameliyathanede kullanılan yesil bezlere. Çocuğun ayakları kafası kolu dışarda sadece göbeği kapanmış. Doktora getirdi gösterdi doktorda çıkarken ayağını ört bari kızım dedi.

Inanın şok geçirdim :KK43: kimbilir hangi ananın evladı kuveze bırakmış ne bilsin ki çoluk çocuğun elinde o halde geziyor hastaneyi.

Kızlar biz baya mama ağırlıklı gidiyoruz. Sütümü sağıyorum da ama çok az geliyor. 15-30 cc arası.. ki bizim sıpa artık 60-90 cc içiyor. Haliyle yetmiyor. Neyse ki toparlamaya başladı. Biraz kilo aldı. İyi olacak inş. Kalça ultrasonunu çektirdik. Böbrek biraz büyük ama sorun yok dediler sadece.
Size bir sorum var. Ben saçlarımı hiç boyatmadım. Ve çok uzun saçlarım. Kestirmek istiyorum. Kestirmişken de boyatmak istiyorum sizce erken mi? Çocuk açısından? Ama bayramdan sonra çalışmaya başlıcam. Saçlarım aşırı beyazladı:KK43:
Ben de Daha boyatmadim cnm. Bekliyorum hiç zamanım yok;(

Canım ilk doğumum ama çizgi gider diye duymuştum. Sende göbek var bende kalça :KK43: en zor eriyen yerden kilo aldım gebelikte kalıcam böyle galiba
Veririz ıns canm. Kaç kilo aldin gebelikte. Doğumda kaçı gitti kaçı kaldı peki. Sen emzirmeyi bırakmıştın dimi daha çabuk verirsin canm

Canım son zamanlarda çok fırsatım olmadı giremedim ben ya da girsem de yazamadan çıktım okuyamadım sayfaları. Misafir fln geliyor :) hastane işleri vs vardı. Çınar çok gazlı ve çok ağlıyordu derken bbiraz zor geçti. Sen nasılsın? İpek kızımız nasıl?

Ayy :KK43: aynı durum bizde de var kuzum. Mahvediyor bizi. O kdr çaresiz hissettiriyor ki. Katıla katıla ağlıyor birde.

Tatlım yolunda yoğundum biraz son zamanlarda. O yüzden giremedim. Sen nasılsın?

Ay benim de çok koyu. Hatta doğum çizgisi daha karardı sanki :) ama geçiyor cnm. Ablamdan biliyorum. Benim karnımda kalmadı aslında ufak bişi kaldı ama spor istiyor. Daha korse de almadım. Sıkılaşması lazım böyle çok çirkin:)
Kıyamam kuzucuklara :KK43:

X