2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın kızlar
Şu emme işini hala çözemedim ya
Çocuk aç kalıyor diye içim hiç rahat değil

Annem elleme uyusun diyor ama ben 3 saatte kaldırmak istiyorum

Dün akşam en son 9da emzirdim sonra uyudum, çok yorgunum diye beni kaldırmamışlar, 12de 60cc mama vermişler

Ben de sahur vakti 3te emzirdim ama hiçbir emmesi 10 dk yı geçmiyor
Sonra yine uyudu

Ben 6da emzirecektim ama uyanamadım 7de emzirdim, tabi yine 10 dk emdi uyudu

Bu şekilde doyuyor mu bu çocuk anlamıyorum
Sarılığı vardı, yine artacak diye korkuyorum

Bir de böyle az az emdiği için göğüslerim dolu kalıyor sızlıyor, ön süt arka süt birbirine karışıyor, o yağlı süte geçebiliyor mu emin değilim

Amin kızlar çok sağolun

Emmesi için zorluyomusun canım
İlla şu saatte emmeli diye diretiyomusun
Kusması nasıl fışkırır tarzda mı
Burnundan geldiğine göre genzine kaçıyorda olabilir
Canim evet yani 2 saatte bir uyandirarak ki zorla uyandiriyorum emziriyorum 10 dk surmuyor cogu kez. Bazen 1 1.5 saat sonra kendi istiyor belli olmuyor. Sarilik tehlikesi vardi o yuzden boyle yapiyorum halen devam ediyor azalsa da cunku. Sutum de dolu geliyor sanirim. Aynen fiskirir tarzda kusuyor. Emerken bile genzine kaciriyor cogu kez canim emzirme ve sonrasi hep korkuyla geciyor

Gazi bazen cikaramiyor yani 10 15 dk tutuyorm omzmda ama cikmiyor. Belki ondandir bilemiyorum. Gecen soyledim ama gecmisti sadece dinledi ama bisey demedi. Devam ederse aricaz bakim canim ben de daha dikkatli emzircm, daha az....

Canim su sariliktan kurtulamadık.gecen hafta cuma gunu götürdüm bende 10 cikti değeri.teninden sariligi ne zaman gecer dedim gecmesi 40 gunu 60 gunu bulur dedi.ne zaman sıfırlanacak bilmiyorum
Sarılık geçene kadar çok sık vermemiz lazım.doktor gündüz 1.5 saati sakin gecirme dedi gecede 3 3.5 saati

Randımanlı emiyorsa sütünde güzel geliyorsa 10-15dakika emzirmen yeterli demişti doktor canım bana.
Hastanede ilk bikaç gün bende saatle beslemeye çalıştım şimdi saat falan kalmadı

Randımanlı emiyorsa sütünde güzel geliyorsa 10-15dakika emzirmen yeterli demişti doktor canım bana.
Hastanede ilk bikaç gün bende saatle beslemeye çalıştım şimdi saat falan kalmadı

Bende gündüzleri salonda yatırıyorum tv açık kalabalıkta olduk hic uyanmadı ama odada sessiz ortamda ufak bir ses olsun ellerini kaldırıyor ve işliyor.sanirim anı seslere daha cok korkuyorlar

Doğum yapan annişler d vitamini olarak ne kullanıyorsunuz ve kaç damla? Doktorun bize önerdiği d vitaminini eczacı paraben içeriyor diye eşime vermemiş şimdi d vitamini araştırıyorum.

Paraben gerçekten korkulu rüya. Ben bebeğimde krem olarak Hametan'ı kullanıyorum parabensiz olduğu için. Size de ısrarla tavsiye ederim.

Canim annem sabah gelip aksam gidiyor yemegini yapayim utunu yapayim diyor ama kalp hastasi old icin ona cok is yaptirmak istemiyorum gunduz bebek agladiginda emzigini agzina verse iki pispislasa bile benim isim kolaylasiyor. Annem gece geliyim kaliyim sen uyu diyor ama biliyorum kalirsa ve gece mama icin kalkarsa Allah korusun hastalanacak o yuzden tek basima islere bakmaya calisiyorum. Esim bu konuda cok anlayissiz hamileyken mukemmel biriydi dogurunca odunun teki oldu Dun ana yemek, corba, salata yaptim ki yaptigim ana yemegin yaninds pilav yenmese de olur. Bana pilav yapmadin mi dedi. Hadi simdi oruc diye boyle diyelim ama oructan once de oyleydi sezeryan yerlerim agriyordu kaniyordu ona soyledigimde cok normal karsiliyordu hic ustume titreme vs olmadi. Daha anlatamayacagim cok sey varya neyse Anlayacagin lohusaligim burnumdan geldi. Bir kere bebegin altini degistirse yada gece ben demeden sen uyu dinlen ben mamasini vereyim dese dunyalar benim olurdu ama malesef o dusunce yok onda

Benim de bu ara kafama takılan şey Kilo alımı iyi olduğu halde doymaması mümkün mü? 10 dk normal bir süre. Zaten bir memede en fazla 15 dk tut dediler bana hastanede. Benimki 10 dk emiyor mu ondan bile emin değilim. Geceleri benim de göğsüm dolu kalıyor onu sağmak lazım. Yağlı süt ilk dakikada gelmeye başlar. Yani sulu süt bitince yağlı süt gelecek diye bir şey yok. Uzun süre emdikçe yağ oranı artar. Kısa kısa sık sık emerse ikinci emdiğinde ilkinden yağlı olur. Kilo alımı en iyi gösterge.

Ay canım çok üzüldüm bu durumuna. Emzirirken yemek yapman tehlikeli bir kere. Düşürürsün, sıcak bir şey dökülür sıçrar Allah korusun. Bebeğinin tadını da çıkaramıyorsun. Eğer başka şansın yoksa sana tavsiyem çok pratik olman. Mesela 2-3 paket tavuk göğsünü düdüklüde haşla, porsiyonlara böl, buzluğa at. Bir gün tavuk pilav, diğer gün salçalı tavuk makarna, diğer gün mercimekli tavuklu bulgur, diğer gün mantarlı tavuk sote gibi sabit şeyler yap. Bolca çorba yap ısıt ısıt ver. Et alsın pirzola alsın pilavla pişir koy. Yoğurt koy her yemeğin yanına. Çorba yoğurt midesi dolsun az yesin yemekler bir sonraki güne kalsın :) ütücüye verebilirsen çok iyi olur. Poşet çay al vs...

Sanırım çalışmıyorsun. Ben de çocuklara bakmak için çalışmamayı düşünürüm sık sık. Ama o zaman bu tarz işlerin görevim haline gelmesinden korkuyorum. Evlendiğimizden beri çok yoğun çalıştığım için bınları hiç yapmadım. Herkes de sen çalışıyorsun diyerek bana yardım etti. Senin de yardım Alman lazım. Bütün işler üstüne yapılmış

Kizlar bütün dogum yapanlara antibiyotik veriliyor mu ? Bana antibiyotik de verdiler iciyorum ama icim pek rahat degil.
Bu arada ben size bu soruyu yazdığımı zannediyorum ,birde kendi kendime alınıyorumkizlar bana cevap vermedi diye. Allah uykusuzlukla sınamasın halüsinasyon görmeye basladim artik

Bana vermemişlerdi.
Süt kesilsin diye ilaç almaya buradaki doktora gittiğimde sordu vermediler dedim. Olmaz mutlaka vermeleri lazımdı dedi ve antibiyotik yazdı.
Ama için rahat olsun sonuçta Doğum oldu emzirmeye uygun ilaçlar veriliyor.

Veriyorlar. Mikrop kaparsan daha çok kullanmak zorunda kalacaksın. O yüzden kullan bence
Benim de bazı sorularıma kimse cevap vermiyor. Gerçek ama :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…