2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
O zaman emzirmeye devam :)

Banada verdıler cnm 1 kutu kullandım, 10 tane de kan sulandırıcı verdıler kolumdan vurdum benim herhangi bi kanla ilgili problemim de yok önce ve sonra,birde 2 kutu demir ilacı verdiler sıvı olarak Sanada verdiler mi demir ilacı
Cnm annem bebeğin kafası üşürse gözü çapaklanır der ,ben şapka takmıyorum ama geceleri uyurken kendi penye yeleğini kafasına örtüyorım

Canım bizde ilk günden beri var doktor enfeksiyon kapmış diyip damla vermişti 1 aylık oluyoruz nerdeyse halen geçmedi ama azaldı.ilk zamanlar kirpikleri yapışıyor gözğnü bile açamıyordu.damlayı düzenli kullanınca azaldı yarın doktora gideceğiz soracağım yine.çünkü tamamen geçmedi akıyor yine

Maşallah canm sen sadece anne sutu veriyodun dimi? 1 ayda ne güzel 1 kilodan fazla almis. Benimde haftaya 1 ay doluyor çok merak ediyorum kaç kilo. 10 gündür hiç bilmiyrm ne durumda.

Ben de şapka takmıyorum 2 haftadır...önceleri akşam takardım ama hafiften terlergibi olunca bıraktım. Sanırım park yatak koruyor yani soğuğu kesiyor

Bişi daha diyecektim...hurma sütü arttırıyormuş. Diyetisyen dedi ki yapılan çalışmalara göre de hurma yiyen annelerin bebekleri daha sakin oluyormuş..günde 10 tane yiyebilirsiniz dedi.
Ben bunu ilk kızımda keşfetmiştim. Şimdi dr evde hep bulunuyor :) dut kurusuda artırıyor.

Kızlar merhaba, emzirme konusunda doktora danıştım, benim bebeğim dr maksimum 10 dk emiyor, hatta bazen 5 6 dk sonra çekiliyor ve tekrar almak istemiyor ama çok şükür kilo problemimiz yok, gayet güzel kilo alıyor. Doktor bana şunu önerdi, bir öğünde emzirdigim göğüs hangisi ise, ikinci öğünde onunla başlamalıymışım, böylelikle bebek yağlı sütü önce ve yorulmadan almis olacakmış. Ben de şu şekilde yapıyorum, en son emzirdigim göğsü veriyorum eğer onda sut biter ve doymazsa ikinci göğse geçiyorum, diğer öğünde de yine 2. Göğüsle başlıyorum emzirmeye, eğer bebek bitiremezse 3. Öğünde dahi aynı göğüsü verip onu bitirtip diğerine geçiyorum. Böylelikle bebek yağlı sütü almis oluyor, doktorun onersiydi, bende ise yarıyor, bebek güzel.kilo alıyor çok şükür

Maşaallah Miraç'a... O zaman ben de bugün öyle yapayım. Ne var sanki şu doktorlar sormadan herşeyi anlatsalar. Gerçi devlette bu ne kadar olabilir ki? Yarış atı gibi muayene olunuyor..

Bnde öyle yapiyrm cnm. Hemsirede bana aynısını söledi. birini boşaltmadan diğerine geçme kalırsa da sağ dedi. Bakalım haftaya belli olcak kilosu. Ilk zamanlar hiç dikkat etmiyodum. Hemen diğerine geciveriyrdum yine de bebisim ilk hafta 315 gram almıştı fena diildi. Bakalım bu 2 hafta ne almış

Bana ağrı kesici dışında ilaç vermediler
Ama bence antibiyotik kullanılmalı
Sen için rahat şekilde kullan canım

Dikişlerin ne durumda
Ağrın çok mu hala

Dut kuruşunu nasıl tüketiyorsun. Bizde De var ama kimse yüzüne bakmıyor

Annem kuru meyvelerden karışık komposto yapıyor, dut da koyuyor canım
Sade şekilde ben de yiyemem

Bana da hemşire bu şekilde söyledi canım
Ama emerken memenin boşaldığını veya bebeğin boş emdiğini nasıl anlarım

Gündüz pek uyumuyor, sürekli memede
Mesela bir memeyi alıyor on dk emiyor bırakıyor
Yarım saat bir saat sonra tekrar meme istiyor ben yine aynı memeyi veriyorum
10 dk emip bıraktığı için aynı memeyi üç kere veriyorum sonra diğerine geçiyorum

Bazen boş emiyor gibi geliyor, annem de süt gelmese emmez bırakır diyor

Ben sanırım hala öğrenemedim bu emzirme işini

Canım benim reçeteye yazmadı ama hastanede 3 gün kaldım. O sürede çok iğne yaptilar sabah akşam. Herlde antibtk verdiler

Canım bebegin yutkunmasini takip et, eğer gogsun doluysa, her çekmede yutkunur, eğer bosalmissa, 6 7 çeker 1 yutkunur, işte ben bu çekmeler iyice cogalinca diğer gogse geciyorum

Kızlar bu mesajlara cevap verememe konusunda ben de uzun zamandır yazacaktım hiç fırsat olmadı
Bugün konusu geçmişken yazayım

Kendi adıma söyleyim
Mesajları okuyup olabildiğince cevap vermeye çalışıyorum ama Bebek doğduktan sonra gerçekten takip etmek zor oluyormuş

Bazen benim sorduğum soruya sağolun cevaplar veriyorsunuz, mesela onlara bile dönüş yapamayabiliyorum
Bu konuda kırılmaca gücenmece olmasın

Canım bebegin yutkunmasini takip et, eğer gogsun doluysa, her çekmede yutkunur, eğer bosalmissa, 6 7 çeker 1 yutkunur, işte ben bu çekmeler iyice cogalinca diğer gogse geciyorum

Göğsüm çok dolu olduğunda hem memeyi zor tutuyor hem de bir iki çekiyor bırakıyor sonra yine meme aranmaya başlıyor
Sanırım ilk başta süt çok gelince ne yapacağını bilemiyor
Meme biraz boşalınca bırakmadan emmeye başlıyor

Bir de çok acıkmışsa eldivenleri emiyor, memeyi çıkardığım halde elini zor alıyorum ağzından
Memeyi bırakınca da hemen elini ağzına götürüyor

Mini_mini
Canım yazdıklarına çok üzüldüm
Zaten stresli bir hamilelik geçirdin, bari şimdi bebeğinin tadını çıkar

Kocan da kocaman adam başının çaresine baksın, bırak bu kadar nazlama bu kadar düşünme her şeyini

Evde de her şeye yetişecem diye kendini paralama
Önceliğin bebeğin ve kendin olsun
Sonra bu günleri düşünüp çok üzülürsün

Ben anlamıyorum koca adam sahurda kendi karnını doyuramıyor mu
Bebek yokken bile ben oruç tutmadığım zamanlarda hiç kalkmazdım, eşim kendi bir yumurta yapar çay yapar sahurunu yapardı

Bir de sana yardım etmiyormuş, çok mu zor mama hazırlamak bebeğiyle ilgilenmek

Allah eşine merhamet versin

Ama lütfen sen kendini yorma, sen hasta olursan tüm düzen bozulur
Önce sen iyi olacaksın ki bebeğin de iyi olsun

Su tüketimin nasıl cnm dikkat ediyormusun belli bi litre su içmeye,ben tuzlu şeyler yemeyim hiç aklıma gelmiyo su içmek zorakı içiyorum ,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…